Ketfl Ketfl komentáře u knih

Sandy Sandy Melanie Moreland

Tak a poslední příběh z této série je za mnou. To byla teda krásná a sladká pohádka! A taky moje první kniha, kde byl ústředním párem někdo, kdo je věkově mým rodičům. Ač teda dle popisu autorky měl ústřední pár těla a vzhled dvacátníků. :-D Celkově koukám tedy, že Toronto je dalším rodištěm nádherných, úžasných, sexy, mega bohatých mužů a žen. Nezbývá tedy než si sbalit pár svých švestek, koupit si letenku do Kanady a přesvědčit se na vlastní oči. Ale konec srandiček. Bylo to přímo cukříkové a medíkové a mě se to moc líbilo. Až mi normálně všechny ty postavy (a jejich asi tak miliarda dětí) budou chybět. Jsem ráda, že jsem nakonec dala této sérii šanci.

08.02.2022 4 z 5

Ďábel nosí černou Ďábel nosí černou L. J. Shen

Jak už jsem psala u jiných knih této autorky, vždycky mám trochu obavy, co mě čeká. Autorka totiž píše fakt skvěle, problémy mívám akorát s charaktery jejích postav, které jsou pro mě většinou fakt odporné a proto se mi její knihy někdy hůř čtou. :-D Tato kniha se mi ale opravdu líbila. Jako ano, trochu mi to možná přišlo, jako by to psal někdo jiný, ale asi celkově jsem po těch fantasy knihách nějakou takovou romanťárnu potřebovala, takže mi to pěkně sedlo. Jako ano, určitě existují lepší knihy, ale za mě pěkné! Rozhodně si nemůžu na nic stěžovat.

07.02.2022 5 z 5

Neohlížej se Neohlížej se Jennifer L. Armentrout

Tohle bylo opravdu pěkně napínavé počteníčko. Jako ano, nejedná se o žádnou vrcholovou literaturu, ale jak jsem se pustila do čtení, tak jsem se vůbec nemohla odtrhnout. Člověk může jen žasnout nad tím, jak si s námi dokáže pohrávat vlastní hlava. Jelikož jsem knihu již v minulosti četla, tak jsem si v průběhu čtení vzpomněla, kdo byl nakonec vrahem, ale přiznám se, že ač to k tomu možná tak nějak směřovalo, nebylo to vždy úplně jednoznačné. A závěr byl proto více než překvapivý. Líbilo se mi to.

07.01.2022 4 z 5

Vánoční lásky Vánoční lásky Vi Keeland

Od začátku jsem věděla, že se bude jednat o povídky a ne o klasický příběh. S tím nemám absolutně problém, těšila jsem se, jak si s tím toto autorské duo poradí a hlavně jsem se těšila, jak na mě z vánočně zaměřených povídek dýchne kouzlo Vánoc. Což se teda vůbec nestalo! Do každé povídky byly sice Vánoce a zima zakomponované, ale spíš tak, aby se jako neřeklo, jinou roli to tam nehrálo. Co mě ale nejvíc štve je, že si s tím autorky absolutně nepohrály a nepřišly v každém z příběhů s něčím originálním. Místo toho se v příbězích opakují ty stejné prvky - hlavní postava právník, postavy ze Star Wars, rakovina (příp. rakovina tlustého střeva), hodně ozdobený dům, kterým vybírají peníze na nějakou charitu, atd. Jako proč? Neříkejte mi, že by neuměly přijít pokaždé s něčím jiným, takhle je to jak přes kopírák. Co se týče samotných příběhů, tak 1., 2. a 4. byly takovým docela příjemným průměrem, poměrně milé povídky, které sice nezanechají žádný hluboký dojem, ale aspoň se to hezky četlo. Povídka č. 3 za mě byla úplně mimo, akorát to zabralo stránky a takový výtvor jsem si s prominutím mohla napsat klidně sama (a ne, nemám žádné spisovatelské nadání). Hodnotit pozitivně mohu akorát ten poslední příběh, který se mi fakt líbil a dokázala bych si ho opravdu představit i jako samostatný příběh na celou knihu. Sympatické postavy, bylo to vtipné (hlavně to s tím koněm na konci), a navíc byl příběh propojen s knihou Drzý kravaťák. No, škoda. Moc jsem se těšila a místo toho na mě čekalo spíše zklamání. Tak snad příště se naše holky zase polepší. :-)

03.12.2021 3 z 5

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

Příběh Liv a Natea je další z mých velmi oblíbených! Moc se mi líbil přerod jejich vztahu z přátelského na partnerský, i když si samozřejmě prošli taky svým. Jsem taky nadšená, že spolu s příběhem ústřední dvojice, zároveň pokračují i příběhy dalších dvojic - ať už z předešlých dílů, nebo naopak z dílů budoucích. Za mě opravdu úžasná série, skvěle napsaná. Líbí, líbí, moc :-)

22.09.2021 5 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Tato série se dlouhodobě řadí k mým oblíbeným a některé díly jsem opravdu četla i víc než dvakrát. Akorát jsem se ještě nedostala k tomu, abych je tady ohodnotila, takže jsem se pustila znovu do čtení a musím to napravit. Mě osobně styl psaní Samanthy Young neskutečně vyhovuje. Příběh byl neskutečně čtivý, ani na chvíli jsem se nenudila a prožívala s hlavními hrdiny jejich životy jako skutečnost. Braden byl naprosto skvělý, i když trochu dominantní, a nechápu Joss, že mu tak dlouho odolávala. Jinak Joss byla někdy trochu na profláknutí, ale vzhledem k tomu, čím vším si v životě prošla, to bylo pochopitelné. No, skvělý první díl a teď už honem na druhý. :-)

15.09.2021 5 z 5

Pilot playboy Pilot playboy Vi Keeland

Mě se to líbilo. Jako jo, naše holky spisovatelský to umí určitě napsat i lépe, ale nestěžuji si. U tohoto příběhu jsem měla pocit, jako bych některé scény již četla (nejspíše v jiných jejich knihách), ale tak co. Dostala jsem od knihy, co jsem chtěla. Hezký a čtivý příběh, romantiku, dobrodružství, sexy hlavního hrdinu, nějaké to zvířátko, trochu nadpřirozena a hlavně dobrý konec. Navíc plus musím dát za zmínku o hlavních hrdinech z jiné knížky. Jediné co, tak mi přišlo, že ten konec vzaly autorky nějak hopem, ale jinak jsem spokojená. Hezká zábava max na dva večery :-)

16.08.2021 4 z 5

Tyran Tyran T. M. Frazier

Síla. Některé scény opravdu nejsou pro slabší povahy, jak už tady zaznělo. Opět to byla šílená a drsná jízda, ale absolutně jsem se nemohla odtrhnout. Skvělé! Od začátku jsem měla tip, kdo je Tyran, který se v závěru ukázal jako správný, ale to, co pak následovalo, to jsem opravdu nečekala. Opravdu mistrná přetvářka. Závěr byl pak nádherný, skutečná romantika. A úplně poslední odstavec? Jo, líbilo se mi, že to tam autorka dala :-). Opravdu super série. Drsná, ale neskutečně čtivá. Snad se dočkáme dalších knih od této autorky.

31.05.2021 5 z 5

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

Tak tohle byla skvělá jízda! Každopádně tři věci bych vytkla: 1. Proč ta autorka píše ty díly tak krátký? Zase jsem to slupla jak malinu! 2. Rozhodně bych zavedla, aby ty díly ze sérií vycházely v kratší době u sebe. Kdo má pořád čekat, jak to dopadne? Což mě hned přivádí k bodu 3. Ach ty konce! Okamžitě potřebuji stroj času, abych si mohla přečíst třetí díl. Tohle nám ta autorka přeci nemůže dělat.

"Zatanči si se mnou, Lachlane. Zatanči si se mnou v Dublinu."
Zbožňuju, když se i zvíře zamiluje. Skvělý! Na poslední díl se doslova už třesu.

16.04.2021 5 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Tato série je opravdu takové pohlazení po duši. Všechny příběhy jsou sladké, příjemné, s pěknou zápletkou, čtenář prostě musí hlavním postavám fandit. Tento díl nebyl výjimkou, já si ho opravdu moc užila. Jude i Blake byli oba sympatičtí, moc jsem jim fandila, i když mě občas extrémně rozčilovali. Miluju, když čtenář může knihu prožít. Ty okamžiky, kdy se Blake choval k Jude hnusně, kdy s ní třeba nechtěl sedět ani u jednoho stolu, z toho mi bylo až fyzicky zle, jak mi to bylo líto. Nakonec jsem si říkala, jak je fakt člověk někdy blbej a svojí hlavou si způsobí akorát spoustu trápení. Že si něco myslíme, že tak bude. Přitom realita je úplně jiná. Nechápala jsem akorát, proč chtěli Jude a Blake svůj vztah tajit, když to muselo být všem úplně jasné. Každopádně, bylo to prostě moc hezké, stejně jako všechny díly z této série. Kéž se brzy dočkáme dalšího, nebo alespoň další knihy od Mony. Budu doufat a těšit se.

12.03.2021 5 z 5

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

No, tohle bylo.... žhavý. Musím se přiznat, že mě to až překvapilo, čekala jsem od knihy nejspíš trochu něco jiného. Každopádně děj se četl úplně sám, až jsem byla v šoku, že čtu a najednou konec? V první chvíli jsem se lekla, že mi chybí kus knihy. :-D Závěr za mě super, samozřejmě navnadil na další díl, který si určitě pořídím. V knize mi možná trochu chybělo, že přes všechny ty erotické scény jsme se toho moc nedozvěděli o hlavních postavách. Tak snad v dalším díle. Těším se, co si pro nás autorka připravila dál.

21.01.2021 4 z 5

Graysonův slib Graysonův slib Mia Sheridan

Na tuhle knihu od Mii jsem se velmi těšila. A vůbec mě nezklamala. Rozjezd byl možná trochu pomalejší, ale nádherně se to rozjelo. Oba hlavní hrdinové si museli projít peklem, hlavně teda Grayson. Až mi z toho bylo úzko. Jinak to byl nádherný příběh, ke kterému se ráda zase někdy vrátím :-) Těším se na další knihy.

06.11.2020 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou J. Lynn (p)

Opět skvělý díl. Možná se mi zatím zdál nejlepší (ale nemůžu předbíhat, ještě jsou některé díly přede mnou). Líbila se mi dost dramatická zápletka, i když se vyřešila až neskutečně jednoduše. Jax i Calla byli moc sympatičtí. Tu její mámu bych něčím flákla, ach jo. A Rajcovní rota? Jo, taky bych se podívala :-D

20.10.2020 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Colleen je naprosto fenomenální autorka! Tahle kniha byla fakt neuvěřitelná. Hodně lidí tady psalo, že to není její typická tvorba, ale mě naopak přijde že dost ano. Colleen se nikdy nebála napsat něco, co se nečte úplně snadno. A tohle je přesně ono! Od knihy jsem se absolutně nemohla odtrhnout. A ten konec? Opravdu by mě zajímalo, co skutečně byla PRAVDA a co LEŽ.

Prosím, prosím další knížku od Colleen. Děkuji.

05.06.2020 5 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

Knihy od Elle jsou vždy paráda a tahle nebyla samozřejmě výjimkou. Moc jsem se bavila. Nejvíc vtipné byly ty části s Pablem, pořádně jsem se nasmála. Obě hlavní postavy mi byly sympatické. Jediné, co bych trochu vytkla, bylo v jednu chvíli chování Demi - to jak se Hunterovi cpala mi na její povahu jinak vůbec nesedělo. Přišla mi celkově dost taková sebevědomá, takže mi na ní takové to podbízení se chlapovi a ponižování vůbec nehodilo. Jinak ale super, kniha se četla prostě sama :-)

24.04.2020 5 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Neskutečné se mi to líbilo :-) Vracím se k této knížce tu a tam hrozně rada. Je v tom tolik emocí... a hlavně jak si Bree získala Archera.

27.01.2020 5 z 5

Ne že bychom to nečekali Ne že bychom to nečekali Meghan Quinn

Pokud máte tuto sérii rozečtenou, určitě jste se – stejně jako já – už nesmírně těšili na příběh posledního z bratrů Caneových, Breakera. Já se nemohla dočkat, i když jsem měla mírné obavy. Přeci jen romantická linka od přátelství k lásce, kterou v této knize najdete, není úplně moje nejoblíbenější. Očekávání jsem proto mírnila, ale v závěru musím říct, že mi příběh neskutečně sedl a možná bych tento díl označila i za nejlepší z celé série.

Breaker je nejmladší z bratrů Caneových. Už od mládí je to takový nerd. Se svou nejlepší kamarádkou Liou se seznámil na univerzitě, když oba byli členy Skrytého Spolku Scrabblistů. Musím říct, že takové přátelství by jim každý mohl závidět. Ti dva se skvěle doplňovali, měli stejné zájmy a záliby, podobný styl humoru a celkově byli prostě úplně ťuťu ňuňu.

Zvrat ale přichází ve chvíli, kdy Liu požádá její přítel o ruku a svatba se má konat během několika týdnů. V té chvíli si začne Breaker uvědomovat, že Lia pro něj znamená mnohem víc. Vývoj romantické linky je poměrně dost slow burn, dvojice hodně řeší, jak by romantický vztah mohl ovlivnit jejich přátelství. Lia se celkově více strachovala. Ale Breaker? No řekněme, že tady platí pořekadlo, že tichá voda břehy mele. A jsem si jistá, že při čtení si tohohle chlapa neskutečně zamilujete!

A protože se jedná o knihu od Meghan Quinn, můžete si být jistí, že humorné scénky na sebe nenechají dlouho čekat. Já už jsem si na její styl humoru zvykla a baví mě. Neříkám, někdy je to možná mírně přestřelené, ale v závěru tato autorka napsat romantické komedie rozhodně umí.

Sérii Cane Brothers řadím k těm povedeným, ke kterým se do budoucna velice ráda vrátím. Na začátku června vychází u Baronetu spin-off k této sérii, kniha s názvem Rozpletení uzlu. To si rozhodně nenechte ujít!

Doporučuji a hodnotím 4,5/5

18.04.2024 5 z 5

Ta druhá Belle Ta druhá Belle Whitney G. (p)

Život se s Belle příliš nemazlí. Její otec ji nesnáší a chová se k ní velice hrubě a tyransky. Starší sestra Isabelle jen mlčí a nikdy se Belle nezastane. Jedinou osobou, která Belle rozumí, je její "knižní přítel", se kterým si pravidelně píše vzkazy, které vkládá do knih v knihkupectví.
Jednoho dne vnikne do jejich domu Gabriel, který má s jejím otcem nevyřízené účty. Když mu Belle nechce prozradit, kde se otec a Isabelle nachází, tak ji Gabriel unese. Poslouží mu totiž k tomu, aby získal, co chce.
Belle netuší, že se Gabriel snaží zlomit kletbu, která ho sužuje spolu s jeho královstvím. A Isabelle by měla být tou, která mu se zlomením kletby může pomoci. Jenže čím více času Gabriel s Belle stráví, tím více si přeje, aby ona byla tou, kdo dokáže kletbu zlomit

Tuto knihu jsem četla někdy minulý rok v angličtině a moc se mi líbila, tak jsem ráda, že jsem se dočkala českého překladu.
Autorka do svého příběhu zakomponovala hned několik různých pohádek a vytvořila tím velice zajímavý příběh, který se skvěle četl. Hlavní hrdinka Belle mi byla moc sympatická. Její reakce ve stylu "co na srdci, to na jazyku" mě opravdu bavily. Nejvíc to od ní samozřejmě schytal Gabriel, kterého jsem si hned zamilovala. Mezi ním a Belle navíc panovala naprosto úžasná chemie, takže se interakce mezi nimi četly jedna radost. Celkově si chválím i zapojení knih a "knižního přítele" do příběhu, protože tím byla kniha zajímavě ozvláštněná. Kapitolky příběhu jsou krátké a střídají se z pohledu Belle a Gabriela, takže se stránky doslova míhají pod rukama. Ale možná právě ta délka je to, co knize nejvíc uškodilo. Příběh se totiž díky tomu nestačil dostatečně rozvinout. Všechny zápletky jsou vyřešeny doslova lusknutím prstu. Tato kniha by si určitě zasloužila minimálně o 100 až 200 stran víc, aby více vynikl její potenciál. Jinak je to za mě pěkná pohádková jednohubka. A epilog si zaslouží velkou pochvalu.

13.02.2024 4 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

Melanie Moreland, naše královna přeslazených romancí, mě ani tentokrát nezklamala. Kniha byla slaďoučká a skvěle se četla. Kdo by nemiloval, když se z chladného a citově nedostupného hlavního hrdiny, stane absolutní miláček? Za mě fajn čtení na jeden, dva večery.

04.02.2024 4 z 5

Čas pro Avu Čas pro Avu Melanie Moreland

Ava Callaghanová pracuje pro firmu ABC jako projektová manažerka. Firma se věnuje stavebnictví a Ava tak často musí v tomto spíše mužském oboru nasadit tvrdou masku, aby dosáhla úspěchu. V nitru je to ale citlivá žena, která potřebuje péči a oporu své rodiny. Pak se její cesta protne s Hunterem, který je jejím pravým opakem. Je to vlk samotář, který nikoho nepotřebuje, nemá žádné vazby ani domov. Když mezi nimi přeskočí jiskra, oběma je jasné, že jejich vztah nemá budoucnost. Domluví se tedy, že to bude jen dočasné. Co by se tak mohlo stát?
Dvojice ale brzy zjistí, že realita je trochu jiná, než jak si plánovali. Dovolí si nakonec prožít lásku a uzdravit svoje zraněná srdce?

Čtvrtý díl série nabídne svým čtenářům milé, odpočinkové čtení s pěknou dávkou žhavé erotiky. Melanie Moreland je typická svým pohodovým a sladkým stylem psaní, ale já osobně někdy přesně po takovém čtení toužím. Kdo by si totiž nepřál u knihy chvíli vypnout a užívat si zajímavý příběh se sympatickými hlavními hrdiny, mezi kterými to navíc úplně neuvěřitelně jiskří? Ano, tento příběh vám nenabídne žádné velké drama, ani vás psychicky a emocionálně nerozcupuje na kousky, ale pokud již máte s touto autorkou zkušenosti, tak se vám příběh Avy a Huntera zaručeně bude líbit. Ava a Hunter řeší vážné osobní problémy, se kterými není úplně jednoduché se vyrovnat. Některé zažité vzorce je navíc těžké přerušit a změnit. Ale jak se říká, láska nakonec překoná všechny potíže.
Takže si udělejte pohodlí a užijte si tuhle krásnou a sladkou pohádku až do konce.

IG: @vnimej_svet_knih

11.10.2023 4 z 5