Ketfl Ketfl komentáře u knih

Nové vyhlídky Nové vyhlídky Lilly Lucas

Tato autorka je již taková sázka na jistotu, když si chcete užít pěkný, milý a odpočinkový příběh. Rozhodně neočekávejte žádné přehnané drama a emoční vypětí, ale příběh plný pohody, který se odehrává v idylickém prostředí Skalistých hor. Na každém příběhu je hezké, že se také potkáváme s postavami z předchozích dílů, takže čtenář vidí, jak se jejich životy vyvíjí dál. Příběh Annie a Colea se mi moc líbil. Obě postavy byly sympatické, se zajímavými životními příběhy. Musím říct, že tento díl mi přišel i poměrně dost žhavý, protože chemie mezi Annie a Colem byla zatím jedna z nejlepších z celé série. Jen je škoda, že to celé trochu shazuje takový ten německý styl psaní a také to, že i když autorka zvolila starší postavy (věk kolem 25 let), tak to stejně píše pro mladší čtenáře. Díky tomu to působí, jako by hlavní hrdinové byli puberťáci a ne dospělí. V knize bylo také pár zvláštností, nad kterými jsem kroutila hlavou, přesto jsem si ale čtení užila. Wow efekt se sice nedostavil, ale i tak mi čtení vykouzlilo úsměv na tváři. Já prostě tohle malé horské městečko a jeho obyvatelé můžu. Hodnotím 4/5 a těším se na případné další díly.

IG: @vnimej_svet_knih

28.08.2023 4 z 5

Touha Touha Vi Keeland

Musím říct, že tentokrát jsem trochu zklamaná. Po knize Pozvánka, která mě fakt moc bavila a přišla mi neskutečně zajímavá, tak je kniha Touha trochu jako kdybych dostala kýblem studené vody. Námět nebyl úplně špatný, ale celkově mi to přišlo hrozně plytké. Ani jsem neměla moc šanci vžít se do hlavních postav. Ano, autorka čtivě píše a děj hezky plynul, ale maximum z toho bohužel opravdu nevykřesala. Jako odpočinkovka na jeden, dva večery celkem dobrý, ale že byste si knihu i postavy pamatovali ještě za týden, to asi opravdu nehrozí. Ke knize se už vracet nebudu.

Hodnotím 3,5/5

24.07.2023 4 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

A máme tu velké finále! Přiznám se, že jsem byla zvědavá, jak se s tím autorka popere. Já jsem celou sérii chválila její nádherný styl psaní, který je neskutečně čtivý. Také námět celé série je za mě opravdu povedený. Tato série má obrovský potenciál, bohužel je tu ale pár drobností, které tomu ubírají takové to wow. Jednou z nich je pro mě samotná hlavní hrdinka. Kiva je prostě absolutně nemastná neslaná. Je to takový ten typ ukňourané hrdinky, kterou musí každý podporovat a utěšovat. I tento díl táhnul Caldon, kterého jsem si neskutečně oblíbila. Stejně tak nečekaná postava Cresta. Tito dva by s přehledem mohli tvořit hlavní postavy, protože jejich charaktery a humor byly prostě skvělé. Nehledě na to, že si myslím, že Kiva měla s Caldonem o dost lepší chemii než s Jarenem, který je na můj vkus až moc velký slaďouš a slušňák. Také je škoda, že autorka celou sérii napsala pro mladší čtenáře. Příběh totiž kolikrát nabízí drsnější téma či prostředí, ale je to prostě napsané až moc jemně. Musím ale říct, že až na hlavní hrdinku jsou všechny ostatní postavy sympatické a dobře propracované.

Tento díl pěkně graduje, nabízí jednu akci za druhou, což donutí čtenáře otáčet stránku za stránkou, jen v závěru jsem čekala něco víc. Přesto si troufám tvrdit, že i tak mě autorka v několika odhaleních překvapila. Celkově lze říct, že se jedná o velice zdařilou sérii, která rozhodně stojí za přečtení.

21.06.2023 4 z 5

Miláčkové z metra Miláčkové z metra Kate Spencer

Pokud toužíte po milé, odpočinkové, humorné, slow-burn romantické četbě, tak by tato kniha mohla být tou pravou pro vás. Hlavní hrdinka Franny je jako barevný motýlek, všude poletuje, hýří barvami a vtipem. Hayes je její pravý opak. Seriózní muž, který tráví čas hodně o samotě, v tichu, je předvídatelný a miluje obleky. Tihle dva prostě nemají vůbec nic společného. A přesto jejich první setkání musí snad každému vykouzlit úsměv na tváři.
I když si oba myslí, že už se nikdy nesetkají, nakonec osud rozhodne jinak. A já musím říct, že interakce mezi Franny a Hayesem mě moc bavily. Jiskra mezi nimi byla skvělá, i když rozvoj jejich vztahu byl pomalý. Od Hayese rozhodně neočekávejte nějakého dominantního alfa samce. Je to prostě rozkošný, sexy chlap, který má někdy problém se vyjádřit.
Celý příběh se odehrává v New Yorku, nabízí zajímavé téma, nádherná přátelství a velkou lásku. Wow efekt se možná nedostaví, ale já musím říct, že jsem si tuto knihu opravdu užila.

07.06.2023 4 z 5

Zmetek Zmetek Elle Kennedy

Elle Kennedy si připravila pro své čtenáře další sérii ze školského prostředí a nebudu vám lhát, po Off-campus a Briar U jsem měla obrovská očekávání. Proto mě trochu zarazilo, že ač anotace pojednává o RJovi a Sloane, tak je celý příběh vyprávěn z pohledu hned několika dalších postav. Díky tomu jsem měla ze začátku celkem problém se do knihy začíst, protože než se děj rozjel, tak mi to přišlo docela nudné. Jenže čím více jsem v příběhu postupovala, tím jsem získávala větší obrázek o životech všech postav a musím říct, že příběh mě nakonec neskutečně bavil.

Ústřední dvojicí tohoto dílu ale zůstávají RJ a Sloane. RJ mi byl dost sympatický. Hacker, počítačový génius, takový ten tichý týpek, co nikoho nepotřebuje, snaží se nevázat a nehledá si kámoše, tak to já můžu. Sloane mi bohužel tak sympatická nebyla. Sice to chudák neměla úplně jednoduché, řešila rodinné trable a také se snažila starat o svou mladší sestru, která přežila nehodu. Celkově to byla taková drsnější holka, co se snažila nedávat najevo svoje city, i když uvnitř byla taky pěkná cíťa.

Autorka v příběhu nastínila velice zajímavé charaktery všech postav. A jak název vypovídá, o žádné svatoušky by jít nemělo. I když musím říct, že jsem z těch kluků takový pocit úplně neměla. Spíš to byli takoví zmetci nezmetci. Sice jsem kolikrát zírala, ale v závěru se stejně chovali jako ti největší miláčci. Uvidíme však, jestli nás autorka něčím nepřekvapí v dalších dílech.

Celkově ale musím říct, že kdyby autorka knihu nenapsala tím stylem, jakým ji napsala tím myslím tedy hlavně to střídání postav tak by tento díl asi takové terno nebyl. Zápletka za mě totiž byla rozhodně slabší. Ale tím, že se do příběhu zakomponovali i ostatní kluci z Akademie Sandover, tak jsem si příběh opravdu zamilovala. Ani nejsem schopná říct, jestli se víc těším na příběh Fenna, Lawsona nebo Silase. Opravdu jsem zvědavá na další díl a moc se těším!

05.06.2023 4 z 5

Sleduj mě Sleduj mě Stacey Kennedy

Hned ze začátku jsem si říkala, že tohle je on, můj nejoblíbenější díl. Skvělý rozjezd, trochu mafiánská tématika, skvělá chemie. Jenže pak to zase sklouzlo do toho přeslazeného módu, který autorka praktikovala i v předchozích dílech. Závěr mě až zarazil, s tím kočičím ocáskem :D ale tak každému co jeho jest. Musím říct, že tato série je fajn romanticko-erotická odpočinkovka, ale že by to bylo takové terno, že bych se ke knihám musela nějak pravidelně vracet, to asi nehrozí. Určitě ale doufám, že nakladatelství vydá i příběh o Ronanovi (případně další, jestli autorka ještě nějaké plánuje). Za mě fajn.

28.05.2023 3 z 5

Ronanovo srdce Ronanovo srdce Melanie Moreland

Nebyla by to Melanie, aby si pro svoje čtenáře nepřipravila dílko tak přeslazené, že vás z něj možná i budou bolet zuby. Já osobně ale někdy přesně po takovém čtení toužím. Nemuset nad ničím přemýšlet a nechat se doslova ucukříkovat. Tento příběh vám nenabídne žádné extrémní drama, nehrozí ani hektolitry prolitých slz. Dostanete klasickou sladkou romantiku s dávkou erotiky a mírnou zápletkou. Někdy je trochu úsměvné, jak se tam všichni milují, každý má tak dvacet dětí, jejichž jména byste si nezapamatovali ani s tahákem, ale všichni si udrží visáž a postavy předních modelů a modelek, a všechny problémy se vyřeší skoro samy. Je to prostě takový svět, který je nereálný, ale do kterého si každý z nás občas rád uteče.

Hlavní postavy tohoto příběhu byly sympatické, jejich životní příběhy mi přišly zajímavé, ale zápletka je rozhodně slabší. Musím přiznat, že víc mě tedy nadchnul předchozí příběh s Grace, ale i tento se moc hezky četl. Zajímavý byl i epilog s náhledem do budoucnosti.

Ač nerada kritizuji práci překladatelů, protože jsem sama překládala titulky k seriálům a vím, že to není jednoduchá práce, tak bohužel musím vytknout překlad slova "pipinka". Proč k tomu překladatelka přistoupila, mi opravdu hlava nebere. V originálu je to oslovení "little bird". Ptáčátko, příp. ptáček mi v tomto případě přijdou rozhodně lepší volba. Pipinka mi bohužel celou knihu evokovala "vagínu", a tím se celá kniha absolutně degradovala.

23.03.2023 4 z 5

Zvrácená pouta Zvrácená pouta Lexi Ryan

Pokud se vám v prvním díle jevila hlavní hrdinka Brie celkem sympaticky, tak se připravte, že ve druhém díle byste ji větší část knihy nejradši urvali hlavu. Z celkem normální holky se lusknutím prstu stává totální uplačtěná chudinka. I Finn, kterého jsem si v prvním díle dost oblíbila, mě v tomto díle vyloženě otravoval a přiznám se, že jsem si většinu příběhu přála, aby Brie skončila s Mishou, který se v příběhu objevuje nově. S ním měla dle mého názoru Brie nejlepší chemii a jejich rozhovory mě fakt bavily. Autorka si i v tomto díle drží svůj pěkný styl psaní, nicméně nejeden čtenář by zaplakal nad absolutně nevyužitým potenciálem. Scény, které by byly hřebem příběhu, autorka vyřešila jak lusknutím prstu. Nakonec pro mě bylo i zklamání, jak autorka vyřešila celou situaci se Sebastianem, tohle si podle mě vůbec nezasloužil. Příběh se krásně čte, stránky se jen míhají pod rukama, ale v závěru jsem po přečtení knihy spíše mírně zklamaná. Rozhodně tím ale nechci říct, že je kniha úplně špatná, ale dokonalá také ne.

Celkové hodnocení: 3,5/5

21.03.2023 4 z 5

Hříšně bohatý Hříšně bohatý Meghan March

Kdo už zná tuto autorku, tak ví, že do příběhu vždy skočí rovnýma nohama. Nepíše se s žádnou omáčkou kolem, která by příběh nějak zbytečně natahovala. Kniha je útlá a kapitolky krátké, střídají se pohledy obou hlavních postav. Tím celé dílko rozhodně získává na čtivosti. Čtenář se rozečte a hned je konec. Autorka v prvním díle postupně odkrývá minulost i současnost obou hlavních postav, vztahy v rodinách i mezi oběma rodinami navzájem. Také se postupně začínají odkrývat různá tajemství a zvraty na sebe nenechají dlouho čekat. Hlavní hrdina Lincoln mi byl celkem dost sympatický, prostě takový cukrouš. Hlavní hrdinka Whitney mi byla sympatická už trochu méně, hlavně její věčné stěžování a neustálá chuť utéct od problémů mi dost lezly na nervy, ale musím rozhodně uznat, že dvojice mezi sebou měla úžasnou chemii, díky které se to opravdu skvěle četlo. Také jsem si celkem oblíbila vzájemné hašteření dědy komodora a prastrýce Magnuse.
Celkově ale musím říct, že tato série se mi zdá slabší než předchozí dvě vydané. Uvidíme samozřejmě, co přinese další díl a jakou tendenci tak celé série bude mít – jestli vzestupnou, nebo sestupnou. První díl se mi ale četl dobře. Líbilo se mi to.

17.02.2023 4 z 5

Zlatá Grai Zlatá Grai Kristina Waagnerová

Temné. Drsné. Kruté. Strhující. Návykové.
Tak nějak bych popsala svoje pocity a myšlenky, které se mi honily hlavou při čtení této série. Autorka si totiž pro své čtenáře připravila naprosto dokonale promyšlený svět, který kolikrát ale funguje úplně zvráceným a temným způsobem.

V příběhu se seznamujeme s Jorrei, kteří jsou potomci andělů. Dále tu jsou Sarrei, kteří se živí krví a dalo by se říct, že jsou to vlastně něco jako upíři. Dále tu existují lidé, kteří žijí spíše divošsky a kočovným stylem života. Žijí tu ale i druidové, čarodějové, démoni, dračí lid a další bytosti. Musím ale uznat, že autorka vše promyslela do nejmenšího detailu. Díky čemuž se první díl může zdát až dost popisný, přímé řeči tu zase tolik není. Já osobně jsem ale spokojená, protože tak rozsáhlý svět s různými rasami byl alespoň náležitě popsán a čtenář má tak dostatek prostoru pro jeho pochopení. Ze začátku se celý text může jevit náročně, než čtenář pochopí, jak jorreiské, sarreiské i lidské rasy fungují a na jakých principech fungují jejich společnosti. Autorka se věnuje každé z nich, nicméně hlavní roli v tomto díle hrají Jorrei, na jejichž území se také odehrává větší část příběhu.

Kniha pak primárně sleduje osudy Arachné Isarell, graiské dívky, která se trénuje u královny divoženek, a Bastiena, který je synem jorreiského knížete a jeho výcvik zaštiťuje nejkrutější z jorreiských princů, Daimón. Oba hlavní hrdinové jsou sympatičtí a je neskutečně zajímavé sledovat, jakým směrem postupují jejich životy. Oba si prošli nesmírně náročným, těžkým a vyčerpávajícím tréninkem a jejich cesty nebyly zpravidla vůbec jednoduché.

V knize ale najdete krásná přátelství, partnerství, lásku – ať už sourozeneckou či i milostnou, ale naopak také kruté zacházení, boje, násilí i sexuální napadení. Tyto nehezké scény jsou popsány reálně, ale ne až příliš podrobně, takže nemusíte mít žádné obavy.

Já osobně bych ráda v příběhu objevila více romantické lásky. Ačkoliv doufám, že se třeba dočkám v nějakém z dalších dílů. Zároveň si myslím, že by nejeden čtenář ocenil v knize mapu celého světa nebo alespoň rejstřík jmen a pojmů pro rychlejší orientaci, neboť svět je opravdu rozsáhlý a na čtenáře tak čeká spousta názvů, které se ze začátku mohou hůř pamatovat.

Celkově jsem ale z příběhu nadšená. Kniha se četla skoro sama. Celou dobu jsem byla v napětí, jak příběh bude pokračovat a vůbec jsem si nebyla jistá, co mohu čekat na dalších stranách. Dovolím si dokonce říct, že autorka by směle mohla konkurovat zahraničním fantasy autorům, protože se jí povedlo stvořit naprosto dokonalé fantasy dílo.

Těším se na pokračování!
Hodnocení 4,5/5

11.01.2023 5 z 5

Tenebris Tenebris Michaela Brnková

Hned na úvod si dovolím malé upozornění. Kniha je silně návyková! Jakmile se začtete, odložit knihu je téměř nemožné.

Kniha vypráví příběh Tenebrise, muže, který ke svému životu potřebuje energii ženy. Naopak Stella má energie na rozdávání. On ví, jaká ho čeká budoucnost. Ona neví, jaká je její minulost. Jedno je ale jisté, když se tato dvojice setká, létají jiskry - a to doslova. Celkově mohu říct, že tento fantasy námět je neskutečně zajímavý a jeho zpracování je absolutně dokonalé. Co se týče vztahové linky, tak se připravte na pořádně žhavou chemii. Příběh je svižný a plný akce. Hned, jak jedna akce skončí, okamžitě začne další. Takže si držte klobouky, protože vás čeká pořádná jízda!

Příběh skvěle doplňují další postavy. Mně osobně neskutečně sedla postava Katrin, která je nejlepší kamarádkou Stelly. Její hlášky byly tak vtipné, opravdu jsem se neskutečně nasmála.

Příběh neobsahuje ale jen lásku a přátelství. Připravte se také na různé problémy a tajemný a zlý svět Inferna, kterému se hlavní hrdinové budou muset postavit.

Ač byla první část knihy doslova jedna akce za druhou a užila jsem si každou jednotlivou stránku, stejně musím říct, že druhá část knihy mi sedla ještě o něco více. Co se týče knihy celkově, neexistuje skoro nic, co bych vytkla, až na drobnost, že toho dramatu ve vztahu Tenebrise a Stelly bylo někdy až trochu moc. Jinak se ale příběh četl opravdu sám. Z knihy jsem nadšená a stojím si za tím, co jsem napsala u Konfliktu. Autorka by z fleku mohla konkurovat zahraničním autorům. Hodnotím 5/5⭐️

12.12.2022 5 z 5

Tři drsné lekce Tři drsné lekce Nikki Sloane

Po prvním díle už člověk ví, co má čekat. Prostě hromadu erotiky a žhavého sexu a v závěru ne příliš mnoho toho ostatního kolem, ale mě to prostě zase docela bavilo. Jako jo, na mě je to už docela odvaz a u některých scén prostě koukám jak bambula, ale každému co jeho jest, jak se říká. Trochu mě překvapila samotná hlavní hrdinka, v prvním díle na mě působila krapet jinak, ale celkově mě ten vztah ústřední dvojice tak nějak bavil, takže jsem knihu měla přečtenou jedna dvě. Není to nic světoborného, ale je to fajnově napsaný. Za mě dobrý.

19.04.2022 4 z 5

Můj klenot Můj klenot Lauren Blakely

Nebylo to špatné, ale že bych si z toho sedla na zadek, to opravdu také ne. Příběh je napsán čtivě, líbilo se mi i vyprávění z pohledu mužského hlavního hrdiny, což není úplně běžné, ale jinak jako ta zápletka byla spíš taková nedomyšlená. Jako proč by někdo měl předstírat zasnoubení, aby otec mohl prodat podnik, když s ním hlavní hrdina neměl nic společného? I některé rádoby vtipné scény mi zase tak vtipné nepřišly, ale jinak to byla taková milá jednohubka. Na večer mě to zabavilo, ale že bych se k této knize nějak pravidelně vracela, to asi také nehrozí. Prostě takový milý průměr.

19.04.2022 3 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Tato kniha od Kasie se řadí dlouhodobě k mým nejoblíbenějším. Taky má čestné místo v mojí knihovně a když potřebuji vypnout a odpočinout si u milé knížky, ráda po ní sáhnu. Mě se prostě příběh Autumn a Daxe šíleně líbí. Navíc prostředí knihovny, no jsem v sedmém nebi. Možná i proto jsem knížku četla už aspoň pětkrát a myslím, že rozhodně ne naposledy. Za mě velmi povedený a milý příběh.

11.12.2021 5 z 5

Ty nejsi moje spřízněná duše Ty nejsi moje spřízněná duše Ilsa Madden-Mills

To bylo počteníčko! Kniha mi zrovna přišla úplně vhod, hezky se to četlo, mezi hlavními hrdiny byla skvělá jiskra. Za mě lepší než první díl. Snad se objeví další knihy od této autorky.

23.11.2021 5 z 5

Zrádná říše Zrádná říše Julie Johnson

Tato série je pro mě asi jako takový ten béčkový (možná céčkový) film na Netflixu. Člověk si uvědomuje, že je to strašná blbost, někdy to nemá hlavu ani patu, ale přesto se to prostě líbí. Tak, tak. Já se přiznám, že jsem si sérii neskutečně užila. I když mě strašně rozčiloval ústřední pár - pořád to jejich jo, ne, jo, ne. Každopádně jak jsem se pustila do čtení, nemohla jsem se odtrhnout. Jsem ráda, jak to celé dopadlo, přiznám se, že jsem to tak i čekala, ale přišlo mi k smíchu, že spolu celou sérii hlavní pár nemohl být, protože jsou to nevlastní sourozenci a tak, a pak se to vlastně ani nijak nevyřešilo a stejně to bylo všechno v pořádku. No, nevadí, já jsem jinak celkem spokojená a nevadilo by mi, kdyby od této autorky vyšla nějaká další kniha.

01.11.2021 4 z 5

Knihkupectví ztrát a nálezů Knihkupectví ztrát a nálezů Susan Wiggs

Velmi pěkná kniha. Dojemná, ale zároveň plná naděje. Autorka má opravdu dar květnatě popsat prostředí. Děj se navíc odehrává z větší části v knihkupectví v historické budově v centru města, takže je to opravdu příjemné počtení. Jen za mě by ta romantická linka mohla být trošku propracovanější. Ale nemohu si stěžovat, byl to velmi pěkný příběh, taková pěkná pohádka pro dospělé.

26.10.2021 4 z 5

Tři (s)prostá pravidla Tři (s)prostá pravidla Nikki Sloane

Abych řekla pravdu, měla jsem z této knihy trochu obavy. Jako ano, romány, kde se objevuje erotika, mám ráda, ale jak se říká - všeho moc škodí. Prostě jsem se bála, aby to tady nebylo na mě až moc, takže jsem ke čtení přistupovala opravdu opatrně. Naštěstí mě ale mile překvapilo, že kromě spousty erotiky, má kniha také nějaký příběh. A ne jen tak nějaký. Opravdu musím říct, že mě kniha velmi zaujala, bylo to hezky napsaný, čtivý, mělo to spád, hlavní postavy jsem si oblíbila. Jo, přiznám se, že asi u dvou "situací" jsem trochu valila oči, nejvíc asi u toho dárku k narozeninám, :-D :-D ale prostě jo, byla to sice divočinka, ale fakt to stálo za to. Jen ten konec!?? Jako upřímně doufám, že brzy vyjde pokračování.

09.08.2021 5 z 5

Výměna rolí Výměna rolí Melanie Moreland

Přemýšlela jsem, jestli dát 3 nebo 4 hvězdičky, ale když to celkově zhodnotím, tak se klaním spíše k těm třem. Hlavní hrdina, Liam, mě ze začátku hrozně rozčiloval. Kdybych si nepřečetla anotaci a nevěděla, o čem kniha je, tak bych si myslela, že mu je maximálně 12. Když on měl chudák pořád hladíček, a potřeboval pohladit po hlavičce a chtěl pusinku na tvářičku, a pak taky spinkat. To jako fakt? Říkala jsem si, že nechápu, jak tohle může rozumný ženský imponovat. Naštěstí se to v průběhu knihy zlepšilo a hlavní hrdina nám dospěl - což taky bylo několikrát zmíněno a dostatečně byl poplácán po rameni. Co se týče příběhu, ten je sám o sobě hezky napsaný, děj ubíhal bez sebevětších zvratů. Celkově to byla taková sladká, až přesladká pohádka. Já se upřímně ale někdy dost nudila. Docela často se popisovalo to samé pořád dokola. Ten závěr už byl pro mě fakt utrpení, upřímně jsem byla ráda, když jsem to dočetla. Sečteno podtrženo: Pokud hledáte knihu, u které si odpočinete, která je sladká až vás budou bolet zuby, tak určitě tuto zkuste. Za mě to byla hezká kniha, ale bohužel velice průměrná. Nelituji času, který jsem nad ní strávila, ale znovu ji nejspíš už číst nebudu.

06.08.2021 3 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Moje první kniha od této autorky a jsem opravdu nadšená. Ano, do reality to má asi daleko, ale rozhodně se jedná o skvěle napsanou a humornou knihu. Takhle jsem se u knihy dlouho nenasmála, takže doporučuji nečíst někde na veřejnosti nebo v noci, když všichni ostatní spí. :-D Doris/Poppy byla fakt neuvěřitelně ztřeštěná, ty její trapasy mě neskutečně bavily. Ryan byl pak opravdové zlatíčko, jejich vztahu jsem fakt moc fandila. Knihu jsem si opravdu užila a určitě mrknu i po dalších knihách od této autorky.

14.07.2021 5 z 5