Ketfl Ketfl komentáře u knih

Království prokletých Království prokletých Kerri Maniscalco

Ve druhém díle série se přesouváme ze slunné Sicílie do mrazivých Sedmi kruhů. Emilia míří s Irou do jeho království, aby zde počkala na pozvání od svého nastávajícího, prince Orgolia. Během čekání se Emilia podrobněji seznamuje s fungováním dvorů hříšných, jejich obyvateli, ale také je silně zkoušena vlivy jednotlivých hříchů. Postupem času znovu navazuje kontakty s ostatními princi, aby vyzvěděla tajemství, jež by jí pomohla objasnit smrt jejího milovaného dvojčete. Díky různým nápovědám a informacím od ostatních princů začne Emilia pátrat po kouzelných předmětech, které by ji mohly mnohé objasnit. Svůj volný čas také tráví s princem Irou a jejich vzájemná chemie den ode dne sílí. Jenže Ira před Emilií skrývá mnohá tajemství. Víc vám v tuto chvíli nemohu prozradit, abych vám nepřekazila zážitek z čtení, ale věřte mi, že už jen kvůli té úžasné chemii mezi Emilií a Irou si tento díl rozhodně nechcete nechat ujít.

Tento díl má celkově rozdílnou dynamiku než díl první. Ale rozhodně se příběh ubírá velice zajímavým směrem. Příběh hezky plyne, autorka má příjemný a popisný styl psaní, který se lehce čte. Co vás možná občas trochu otráví, tak je jednání Emilie. Na druhou stranu si ale jde sebevědomě za svým a snaží se zajistit spravedlnost pro svou sestru. Ira je rozhodně tahoun celého příběhu, který občasné protivné chování Emilie silně kompenzuje. Jiskra mezi hlavní dvojicí je ale naprosto dokonalá, nemůžu si ji vynachválit. V příběhu dojde také k odhalení několika zásadních tajemství, a já se absolutně nemohu dočkat, jak se příběh bude vyvíjet dál. Rozhodně doporučuji k přečtení.

Hodnotím 5/5⭐️

Spolupráce s @knihydobrovsky ️

23.11.2022 5 z 5

Nero Nero Sarah Brianne

Já knihy s mafiánskou tématikou prostě miluju. Takže je jasný, že tohle jsem si nemohla nechat ujít. A rozhodně nejsem zklamaná.
Je fakt, že první část knihy se dost odehrává v areálu školy a na můj vkus tam bylo až moc diskuzí na téma "kdo doprovodí koho na další hodinu", a "kde by měly děvčata - hlavně tedy Chloe - stát". Ale jak děj začne gradovat, když si Nero uvědomí, že Elle nemůže dostat z hlavy, tak už se fakt nelze odtrhnout. Celkově se mi líbila chemie mezi Nerem a Elle.

Autorka má vážně skvělý styl psaní a zaobírá se i zajímavými tématy - drsná šikana, tajemství, nezájem či závislost rodičů, ale také láska a velká přátelství. I když při čtení vyvstává celá řada otázek (a ne všechny jsou zodpovězeny - doufám tedy, že se více dozvíme v dalších dílech), knihu vůbec nelze odložit. Druhá část knihy je jedna velká jízda. Nero je velice dominantní a ochranitelský muž. A když se zamiluje, nikdo nemá přednost před jeho láskou, dokonce ani mafiánská rodina.

Autorka si také pěkně připravila půdu pro další příběhy. Já osobně jsem tedy s vývojem knihy velice spokojená, jedná se o opravdu skvělé čtení a moc se těším, co se chystá dál.

PS: Ta šikana teda byla fakt drsná. Doufám, že třeba v dalších dílech bude ještě víc vysvětlen motiv, protože to jinak nelze vůbec pochopit.

19.11.2022 4 z 5

Spálené mosty Spálené mosty Tami Fischer

Jsem mile překvapená. Tato kniha se určitě řadí k těm lepším od německých autorek. Zajímavé téma, sympatické hlavní postavy, kterým čtenář musí fandit. Dokonce i jiskra mezi nimi byla fakt skvělá a hmatatelná. I přesto, že se kniha zaobírá také podsvětím, tak to nebylo napsáno nějak extra zdrcujícím způsobem. Možná, že se to v závěru knihu vše vyřešilo až příliš rychle, ale mně to bylo docela sympatické. Co musím také vyzdvihnout, jsou vedlejší postavy. Určitě si ráda přečtu i jejich příběhy, snad se tedy dočkáme dalších dílů.

PS: Škoda, že kniha nenabízí také kapitoly z pohledu Chese. Dost ráda bych si kolikrát přečetla jeho pohled na věc.

06.11.2022 4 z 5

Alex, léto a já Alex, léto a já Emily Henry

Skvělá romantická a odpočinková kniha o dvou lidech, kteří se milují, ale bojí se vyjevit své city, aby nepřišli o své přátelství. Bylo to vtipné, sladké i dojemné, a to všechno cestování po světě tomu dodalo šťávu. Opravdu moc se mi to líbilo, povedená kniha, která se četla skoro sama. Skvělé!

11.06.2022 5 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

I tento příběh se mi velice líbil. Měla jsem to přečtené jedna dvě. Ač je kniha předvídatelná od začátku do konce (byla by sama od sebe, ale tady to ještě celý vykecá i samotná anotace), ale stejně jsem si to maximálně užila. Pěkný, milý, odpočinkový příběh. Ráda bych si od autorky přečetla nějaké další knihy.

14.02.2022 5 z 5

Na vrcholu Na vrcholu Laurelin Paige

Přemýšlím, jak knihu ohodnotit, protože se tu pro mě osobně sváří dvě věci. Na jednu stranu autorka píše poměrně čtivě, kniha byla krátká, takže jsem to měla přečtené jedna dvě, na druhou stranu to byl akorát takový ten "vyblitý" text, jak já tomu říkám. Prostě bez pořádného příběhu, nějakých indicií, které by vedly nějak rozumně k závěru. Jako kdyby si autorka řekla, že tady to ukončí a je potřeba nějaký brutální zvrat, tak tam napsala to, co ji přišlo první na mysl. Jako jo, ne že by to čtenář vůbec neočekával, ale za mě to celkově bylo dost nelogické a takové "bez ladu a skladu". Taky je škoda, že tady není uvedeno, že je příběh na pokračování. Ale možná proto dávám tři hvězdičky, protože být to uzavřený příběh, tak bych musela minimálně ještě jednu hvězdičku dát dolu, takhle pořád doufám, že se to v dalším dílu nějak logicky všechno vysvětlí. Celkově lze tuto tvorbu ohodnotit jako velice průměrný, odpočinkový a erotický příběh. Rozhodně nečekejte žádné terno, ke kterému se budete muset pravidelně vracet (tedy alespoň dle mého názoru).

11.02.2022 3 z 5

Bezchybní Bezchybní J. D. Hawkins

Když člověk ke knize přistupuje jako ke všem ostatním knihám od autora, nemůže být vlastně ani příliš zklamaný. Je ale fakt, že příběh téhle knihy proběhl rychle jak vichřice. Než jsem se stihla s těmi postavami nějak "seznámit", tak jsem byla na konci. No, nebylo to nejhorší, ale že bych z toho zase byla nějak extra na větvi, to taky říct nemůžu. Každopádně musím uznat, že mě autor překvapuje, že sáhne zrovna po takovém tématu jako je kosmetika. A taky musím pochválit paní překladatelku, že poprvé v této knize není konečně to šílený slovo prc.... (no, všichni víme které :-D).

28.01.2022 3 z 5

Laskavý jed Laskavý jed Natalie Mae

Když jsem zahlédla obálku a anotaci prvního dílu této nové série, věděla jsem, že si ho určitě nenechám ujít. Navíc kniha ve stylu Holly Black? To vůbec není špatné! Až na to, že mi to teda styl Holly Black moc nepřipomnělo. Spíš mi to připomnělo sérii Rudá královna od Victorie Aveyard, ale napsané to bylo rozhodně o mnoho lépe! Plus tedy pro nás čtenáře. Co se týče knihy samotné, děj se díky anotaci může jevit zcela předvídatelně, mě se to ale stejně neskutečně líbilo. Příběhy hlavních hrdinů jsem naprosto hltala a byla jsem zvědavá, co všechno se v průběhu knihy dozvím. Navíc se mi líbil příběh a vývoj všech postav. Díky různým nástrahám a situacím jsme měli možnost nahlédnout do týmů všech následníků trůnu. Co se týče týmů, tak se mi nejvíc zamlouval ten okolo Jeta, ale nejvíce mě bavil příběh okolo nejstaršího syna následníka - Kasty. Celou dobu jsem přemýšlela, jestli je to skutečně ta temná postava v příběhu, nebo se to někde zlomí. No, první díl dopadl, tak jak dopadl a závěr byl více než překvapivý. Já se jen modlím, aby vyšel brzy další díl, protože tohle prostě musím dočíst! :-) Ač možná předvídatelné, za mě velmi čtivé a povedené.

03.01.2022 5 z 5

Knihkupectví ztrát a nálezů Knihkupectví ztrát a nálezů Susan Wiggs

Velmi pěkná kniha. Dojemná, ale zároveň plná naděje. Autorka má opravdu dar květnatě popsat prostředí. Děj se navíc odehrává z větší části v knihkupectví v historické budově v centru města, takže je to opravdu příjemné počtení. Jen za mě by ta romantická linka mohla být trošku propracovanější. Ale nemohu si stěžovat, byl to velmi pěkný příběh, taková pěkná pohádka pro dospělé.

26.10.2021 4 z 5

India Place India Place Samantha Young

Tento díl se řadí k těm slabším z celé série, ale i přesto si drží dle mého názoru vysokou úroveň, kterou musím hodnotit plným počtem bodů. Hannah jsem si oblíbila již během předchozích dílů a konečně jsme si mohli udělat také plný obrázek o Marcovi. Oba hlavní hrdinové mi byli sympatičtí, prošli si také svým, každopádně Hannah mě někdy trochu rozčilovala, jak pořád Marca odmítala - blběna obecná, panebože! Nejsmutnější na celém příběhu byl Jarrod, přiznám se, že to mi i slzička ukápla, ach jo. Jinak super, těším se na příběh Colea.

23.09.2021 5 z 5

London Road London Road Samantha Young

Tento díl se řadí mezi moje nejoblíbenější z celé série. Hlavní postavy Jo, Cola a Cama si nejde nezamilovat. Moc se mi "líbily" jejich životní příběhy, i když samozřejmě chudák Jo a Cole. Vývoj vztahu mezi Camem a Jo mě neskutečně bavil, byla mezi nimi mega jiskra a skvěle se to četlo. I když mě Cam někdy rozčiloval svými urychlenými a unáhlenými názory nebo pak s tou Blair... to bych mu nejradšidalapěstípřímodonosu. Ale nakonec se vše vysvětlilo a ááách, moje srdíčko prostě plesalo blahem. Super, těším se na další díl.

17.09.2021 5 z 5

Ghostwriter Ghostwriter Alessandra Torre

Síla. Alessandra zas a znovu dokázala, že umí opravdu skvěle psát. Od příběhu jsem se absolutně nemohla odtrhnout a to i přesto, že hlavní hrdinka mi přišla nesmírně protivná. Nejradši bych ji něčím přetáhla. Nakonec v průběhu čtenář nahlíží do všech tajemství a událostí, které jí v životě potkaly. Přiznám se, že tu jednu věc jsem vůbec nečekala. Něco jsem začala tušit, až když přišla na řadu ta místnost... Pak už člověk s hlavní hrdinkou musí soucítit, protože to, čím si prošla, to si vůbec nedovedu představit. V závěru ta smrt pro ni musela být vlastně i dost úlevná. No, velice zajímavá kniha, slzičky nešly zadržet. Pohodové počtení to není, ale bylo to skvělé. Těším se na další knihy od této autorky.

31.08.2021 5 z 5

Rozmazlená princezna Rozmazlená princezna L. J. Shen

Až když jsem začala číst, tak jsem zjistila, že série je o dětech hlavních hrdinů ze série Hříšníci, kterou jsem ještě nedočetla, ale nevadí. Autorce rozhodně musím uznat to, že skvěle píše. Příběh sám o sobě se četl skoro sám, ale mám stejný problém jako právě u té předchozí série (proto jsem jí ještě stále nedočetla), a to jsou ty postavy. Mě přijde až neuvěřitelné, že autorka dokáže vytvořit takové obludné charaktery, že se mi prostě nedaří mít ráda aspoň jednu postavu, protože jedna postava je fakt horší jak druhá. :-D Hrozný chování i jednání, příšerné povahové rysy, člověk prostě nestačí žasnout, co to je za šílenost. Díky tomu mě asi tvorba této autorky úplně na 100% neoslovuje, ale opravdu musím ponechat, že je to pěkně napsané. Dalším knihám autorky se rozhodně vyhýbat nebudu, ale asi to ani nebudou knihy, ke kterým bych se nějak pravidelně vracela.

30.08.2021 4 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Tak tohle je zklamání roku. Podle anotace jsem čekala vtipnou oddychovku, něco na styl knih Jo Watson. Tohle do toho má opravdu enormně daleko. Půlku knihy jsem přemýšlela, jestli tohle opravdu autorka myslela vážně, nebo jestli to je pouze nějaká parodie na lidské životy. Ať tak nebo tak, byla to hrůza. Upřímně horší hlavní hrdinku jsem ještě nezažila. Ty její rádoby vtipné hlášky vůbec nebyly vtipné, naopak to bylo příšerně trapné. Nejhorší na tom bylo, že ona si myslela, že je úžasná a vůbec ve svém chování neviděla ani tu nejmenší chybičku, ba naopak byla schopná svést vše na ostatní. Pistolky, irský step, krádež hovna, otírání zadku a přirození k označkování území... Jo, opravdu jsem nestačila žasnout, co si pro nás autorka připravila. Půlku knihy jsem přečetla, druhou už jsem jenom prolítla, protože nad tímto výtvorem je opravdu škoda marnit čas.

26.07.2021 1 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Přiznám se, že tuto knihu už čtu podruhé. Je to opět příjemná, oddychová četba. Sice určená pro mladší čtenářky, ale někdy člověk prostě potřebuje takovou roztomilou knížku. Za mě spokojenost! :-)

26.04.2021 4 z 5

Poskvrněná svatozář Poskvrněná svatozář Julie Johnson

Abych se přiznala, od knihy jsem měla trochu jiná očekávání, vzhledem k upozornění, které si na začátek připravila sama autorka. Nepřišlo mi, že bych zaznamenala nějak extra hodně sprostých slov, ani nějak extra hodně žhavého sexu. Buď mi chyběl kus knihy, nebo jsem (dle autorčiných slov) možná už tak zvrácená, že mi tam nic zvráceného nepřišlo. Nebo se taky máme co těšit v druhém díle, a to že já se teda těším! Každopádně, i přes to vůbec nejsem zklamaná, knihu jsem slupla jako malinu. Opravdu velice slibně zpracovaná pohádka z prostředí monarchie pro dospělé. Četlo se to úplně samo, až mě mrzelo, že byl tak rychle konec. Jsem moc zvědavá, jak se Emilia vypořádá s vládnutím, do kterého byla hozena úplně nečekaně, jako do vody bez záchranné vesty. Ach, a ten její vztah s Carterem. Bože, to je zase něco na mě. Už teď to žeru, taková ta zakázaná láska... no, nic. Moc se těším na další díl.

13.04.2021 5 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Moc hezký příběh. Čtivý, příjemný, zábavný, i se zajímavou zápletkou. Cameron byl fakt skvělej. Avery byla také sympatická, i když si prošla pěkným peklem. U některých jejích reakcí jsem si úplně klepala na hlavu a říkala si: "Nebuď blbá, bože!" - ale jak se dalo čekat, vše dobře dopadlo. Těším se moc na další díl série.

16.10.2020 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec. Četla jsem ji tak 10x a určitě ne naposledy. Když jsem si knihu kupovala, trochu jsem váhala nad tématem. Přeci jen fotbal není zrovna něco, co by mě nějak bavilo a zajímalo. Jsem ale šťastná, že mě to od koupi neodradilo. Kniha je absolutně úžasná a hlavně nesmírně vtipná. Obě hlavní postavy musíte prostě milovat. Tu scénu, kde Sal vynadá Kultimu kvůli jejímu tátovi, bych mohla číst stokrát a stejně se tomu nepřestanu z plných plic smát. Na závěr ale musím říct, že takovýho Rejnoka si snad musí přát každá. Tahle kniha je prostě srdcovka ♥

14.10.2020 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Knihy od této autorky jednoduše miluji, takže jsem měla ohromná očekávání a na tuto novou knihu jsem se těšila jak malé dítě na Vánoce. A víte co? Bylo to ještě lepší, než moje očekávání. Jo, bože, tuhle knihu fakt miluju!

Upřímně? Vůbec netuším, jak to Sarah dělá, že vás přiměje děj tak prožívat. Její postavy prostě musíte milovat, nenávidět, i něco mezi tím, prožívat s nimi veškeré vzestupy, ze kterých máte radost, i těžké pády, kdy cítíte normálně fyzickou bolest. Já u této knihy chvílemi brečela jak malá, smála se, usmívala i rozplývala, a taky pekelně fandila a nadávala. Jo, až tak to dokáže strhnout.

Za mě moc úžasný začátek nové série. Líbí se mi, že kniha zůstala i taková ucelená s uzavřeným dějstvím. Vím, že nás ale čeká ještě pořádná jízda a nemůžu se dočkat, co si pro nás Sarah vymyslí.

11.10.2020 5 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Příjemné počteníčko pěkně před spaním. Líbilo se mi to. Obě postavy mi byly sympatické. Nicméně je fakt, že na Elle to byla slabší kniha. To, že je tohle téma už dost otřepané, by mi ani tolik nevadilo, ale přišlo mi to hrozně zrychlené. Než jsem se stačila kloudně začíst, tak jsem byla na konci knihy. Závěr mi přišel taky trochu urychlený. Každopádně svůj účel kniha splnila, na pár hodin mě zabavila.

14.09.2020 4 z 5