Ketfl Ketfl komentáře u knih

Láska s Liamem Láska s Liamem Melanie Moreland

Kdo již četl předchozí díly této série tak ví, že se v díle o Ronanovi již Liam s Paige objevili. Dalo by se i říct, že jejich vztah dostal v předchozím díle poměrně dost prostoru, proto mě celkem zarazilo, že se autorka rozhodla věnovat Liamovi samostatný díl. Přesto jsem byla zvědavá, co vymyslí nového A musím říct, že nevymyslela téměř nic. Příběh Liama je totiž z větší části převyprávění toho, co již víme z Ronanova dílu, akorát se na veškeré události díváme z pohledu Liama nebo Paige. Také vztah hlavní dvojice se vyvinul raketovou rychlostí, díky čemuž působil neskutečně neuvěřitelně. Autorka samozřejmě zapojila svůj přeslazený styl a celou řadu členů BAM rodinky, ale bohužel to knihu nezachránilo. Zápletka by nebyla úplně špatná, ale vše se opět vyřešilo lusknutím prstu. Ano, Melanie Moreland má velice příjemný a čtivý styl psaní, ale upřímně si myslím, že tento díl mohla věnovat někomu jinému z dětí než Liamovi. Takhle dostanete díl, který neurazí, ale rozhodně ani nenadchne, protože více méně všechno jste si již mohli přečíst u Ronana. Na dalšího potomka z Callaghanovic klanu, tentokrát na Avu, se ale moc těším a doufám, že autorka zase trochu předvede svůj spisovatelský um.

21.08.2023 3 z 5

Vše, čím jsme nikdy nebyli Vše, čím jsme nikdy nebyli Alice Kellen

Hlavní hrdinka příběhu, Leah, je po smrti rodičů jen přízrakem dívky, kterou bývala. Už není schopná malovat, barvy ani nic jiného jí nečiní radost. Uvízla na temném místě. Když její bratr musí na rok pracovně odcestovat, je Leah nucena přestěhovat se do plážového domku k jeho nejlepšímu příteli Axelovi. Axel žije přítomným okamžikem a užívá si každičkého dne. Proto se rozhodně, že ten rok využije k tomu, aby Leah pomohl dát se zase dohromady. Netuší ale, že tím, že ji donutí zase žít a cítit, v ní opět probudí i staré city. Leah totiž byla do Axela vždy zamilovaná, jenže Axel v ní viděl jen malou sestřičku svého nejlepšího kamaráda. Teď když spolu ale dvojice tráví většinu času, Axelovy city se také rychle mění. Však zakázané ovoce chutná nejlépe.

Příběh mě mile překvapil. Autorka má velice příjemný styl psaní, text je jednoduše napsán a krátké kapitolky tomu dodávají na čtivosti. Od začátku je sice jasné, jakým směrem se příběh bude ubírat, nicméně prostředí Austrálie, pláže, surfování a celkové povahy hlavních postav v kombinaci s uměním a písničkami Beatles tomu dodaly tu správnou atmosféru a šťávu. Celkem dost mě zarazil věkový rozdíl mezi ústřední dvojicí. Věřím, že hlavně pro Axela, který vlastně viděl Leah vyrůstat, to mohlo být i poněkud zvláštní. Což bylo evidentní i z toho, že Axel se jejich vztahu poměrně dost bránil, i když to měl chudáček prostě předem prohrané. Příběh řeší také závažnější téma vyrovnání se se smrtí blízkých osob, ale po emoční stránce je opravdu moc pěkně zpracovaný. Závěr knihy samozřejmě nabídne zvrat, který naláká na přečtení dalšího dílu, který nese název Vše, čím jsme se stali. Za mě moc pěkné čtení.

27.07.2023 4 z 5

Řekni, že mě chceš Řekni, že mě chceš Willow Winters

No, na to, jak je kniha krátká, tak jsem si myslela, že jí snad nikdy nedočtu. Námět knihy není nijak originální, ale proč ne. Sexuální vztah mezi šéfem a jeho podřízenou mi rozhodně nevadí. Ale děj sám o sobě je hrozně plytký, stejně tak postavy, které vám vůbec nepřirostou k srdci. Ač je to erotický román, tak sex samotný to bohužel neutáhne. Autorka nemá úplně špatný styl psaní, ale tohle je za mě úplně zbytečná kniha :/

12.07.2023 2 z 5

Všechno, co jsme ztratili Všechno, co jsme ztratili Jennifer Bright (p)

Musím se přiznat, že tento díl mi přišel rozhodně lépe zpracovaný a uchopený než díl první. Postavy mi více sedly, téma mě více bavilo. Ano, má to - jak já tomu říkám - takové to německé zpracování, kdy se příběh chvílemi táhne, nebo se postavy vyjadřují až moc roboticky, ale celkově tato kniha nabídla svým čtenářům opravdu krásný a dojemný příběh. Myslím, že příběh hodně oživil samotný Yeonjun a jeho domovina. Moc se mi líbilo, že jsem poznala nová místa, zvyky a pokrmy. Navíc hlavní dvojice podnikala zajímavé výlety, takže jsem si to užila s nimi. Jen mi prostě hrozně vrtá hlavou, že Yeonjun je Korejec, a přitom měřil snad 190 cm. Také ten konec bych si představila malinko jinak, ale chápu, proč to takto autorka pojala. Každopádně kniha se mi líbila. V rámci dalších knih to není žádné velké terno, ale v rámci německé literatury hodnotím poměrně dost pozitivně.

09.05.2023 4 z 5

Někdo zůstává Někdo zůstává Laura Kneidl

Lauru Kneidl mám z německých autorek opravdu hodně ráda a moc se mi líbí její styl psaní. Takže nemůžu říct, že by mě příběh sám o sobě zklamal. Docela jsem si užila, že hlavní hrdinka je původem z Pákistánu a ač se narodila v USA, tak ty pákistánské tradice a jídla se tu objevovaly. Já nikoho z Pákistánu neznám, tak to byla taková příjemná změna. Co mě ale zklamalo? Vztah ústřední dvojice, protože mezi Alizou a Lucienem byla doslova nulová jiskra. Mně tohle prostě hodně vadí. Jak mám někomu zbaštit velkou lásku, když tam není uvěřitelné zhola nic? Navíc zápletka mi přišla taková prvoplánová a nedomyšlená. Chápala jsem Lucienův strach, ale podle mě pak obyčejné promiň směřované Alize bylo dost nedostatečné. Škoda, že autorka víc nevyužila potenciál celého příběhu. Hezky se to četlo, ale žádný wow efekt se nedostavil.

27.11.2022 3 z 5

Láska k Vánocům Láska k Vánocům Karen Schaler

Milá a oddychová vánoční knížka. Nebýt Vánoc, tak by mě něco takového číst příliš nebavilo. Na mě to bylo až příliš cukříkové. Tak moc, že se ten cukřík někdy až zajídal. Ale jinak to bylo hezké. Chválím také na konci ty tipy a recept.

23.12.2021 3 z 5

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

Na tuto novou sérii od Laury Kneidl jsem se velice těšila. O to víc jsem byla zklamaná ze začátku knihy, který mě prostě vůbec nebavil. Bylo to velice zdlouhavé, pořád se řešilo to samé dokola - ztracený bratr, problémy s rodiči i se školou atd. Už jsem si říkala, že to snad vzdám. Ale pak jsem vytrvala a i vám ostatním radím, abyste udělali to samé, pokud budete mít podobný pocit. Zbytek knihy je pak totiž pořádná jízda!
Od začátku knihy pomalu nahlížíme do různých tajemství, získáváme postupně indicie, které navádí, jakým směrem se příběh bude dál ubírat. Já se přiznám, že jsem na hlavní zápletku přišla hned od začátku, ale o to víc jsem čekala, jestli to tak skutečně bude a hlavně jak si s takovým tématem autorka poradí. Co si budeme povídat, není to zrovna úplně běžné, ač se s tímto tématem v životě potýká mnoho lidí. Nakonec musím říct, že kniha ve mě nechala hlubokou odezvu. Sama za sebe si totiž nejsem jistá, jak bych se k takovému tajemství postavila. A bylo mi líto Juliana, protože kroky, které v životě musel učinit, rozhodně nemohly být jednoduché. Přiznám se, že mi z toho bylo vyloženě úzko. Každopádně nemohu si pomoc, ale bylo to skvělé. Tleskám autorce, že se do takového tématu odvážila.

13.12.2021 4 z 5

Ve skrytu stínů Ve skrytu stínů Bianca Iosivoni

Přiznám se, že na fantasy knihu jsem se od této dvojice autorek opravdu dost těšila, byla jsem zvědavá, jak se s takovým tématem popasují. A vůbec nejsem zklamaná. Kniha mě vtáhla do děje hned od první stránky, celkové prostředí, postavy i jejich schopnosti byly pěkně a rozsáhle popsány. Za mě to nebylo ale ucourané, opravdu hezky se to četlo. Oceňuji i seznam osob a jejich rozdělení do skupin lovců na konci knihy, určitě se vyplatí podívat, abyste měli trochu přehled. V příběhu byla naznačena i romantická linka mezi hlavní hrdinkou Roxy a Shawem, já osobně bych se vůbec nezlobila, kdyby se rozvinula o něco víc, protože zase tak nic extra z toho nebylo, ale tím víc se těším na další díl, co si pro nás autorky připravily. Za mě velmi povedené.

07.10.2021 4 z 5

Co když se utopíme Co když se utopíme Sarah Sprinz

Mě osobně se kniha líbila. Byla skvěle napsaná a i dobře přeložená. Příběh hezky plynul, nenastala žádná hluchá místa, dokonce mi přišla i hmatatelná jiskra mezi hlavními hrdiny, což já oceňuji. Souhlasím ale s komentáři níže, že na to, že hlavním hrdinům muselo být přes 20, tak jejich chování vůbec tomuto věku neodpovídalo. Mě i celkem zarazilo, že Laurie žije jen tím, že jí umřel starší bratr a pak se v průběhu knihy čtenář dozví, že se to stalo už před 3,5 lety, což mě dost zarazilo, protože Laurie to prožívala, jako by se to stalo včera. Každopádně jsem si ale jinak knihu užila, místy to byla dost emociální horská dráha, ale četlo se to fakt dobře. Krásná obálka už je jen taková příjemná třešnička na dortu.

03.10.2021 4 z 5

Cestou k tobě Cestou k tobě Emily Houghton

Opravdu velice pěkná kniha, skvěle napsaná. Krátké kapitoly a střídání pohledů hlavních postav zapříčinily, že se kniha četla skoro sama. Alfie i Alice si oba prošli velice traumatickými vážnými nehodami a líbilo se mi, jak se oba snažili "poprat" s novou životní situací. Ani jeden z nich to rozhodně neměl lehké. Příběh byl místy vtipný, místy neskutečně smutný, ale ta láska se opravdu může objevit i na těch nejvíc nepravděpodobných místech. Závěr a epilog mohla autorka ještě trochu dopracovat, ale i tak je to za mě velice povedená kniha, těším se případně na další příběhy od této autorky.

28.09.2021 5 z 5

Výměna Výměna Beth O’Leary

Kniha nebyla vůbec špatná, ale že bych si z ní sedla na zadek, to opravdu také ne. Příběh je spíš velmi oddychový, nekonají se žádné velké zvraty a od začátku je více méně jasné, jak celý příběh dopadne. Když to tak zhodnotím, myslím, že anotace knize až příliš lichotí. Kniha sama o sobě je milá, místy poněkud nudná, ale pěkně se čte. Čtenáři v hlavě nejspíš dlouho neuvízne, tak za týden si myslím, že nebudu ani vědět, že jsem to četla. Celkově hodnotím jako takový průměr.

08.09.2021 3 z 5

Trable Trable Samantha Towle

Když jsem jedním dechem slupla knihu River Wild, rozhodla jsem se v podobném tématu pokračovat. Začátek knihy byl tedy opět silná káva. Je opravdu hrozné, že tohle skutečně někdo musí zažívat. Úplně mi to trhá srdce. Jenže pak pro mě děj knihy začal váznout. Nemohu říct, že by mi Jordan nebo Mia byli nesympatičtí. Podle mě se, vzhledem k tomu, čím si prošli, chovali adekvátně. Nicméně ty kapitoly z pohledu Jordana mě už někdy krapet štvaly. Jako knihy, kde se vyskytuje sex mám ráda, ale tohle už na mě bylo moc. Prostě jak nadrženej puberťák, kterej myslí jen spodní částí těla. Ke konci kniha zase začala gradovat a fakt jsem si jí užila. Ale u toho konce jsem fakt nechápala - ona byla pryč tři měsíce a on jí málem nechá jít? No, fakt jsem se smála. Neřeknu, kdyby byla pryč tři roky.... :-D Je tedy vidět, že autorka během let nasbírala nějaké zkušenosti, protože na knihu River Wild tato opravdu neměla, ale i tak jsem si ji (vzhledem k těžkému tématu) poměrně dost užila. Nějaké mouchy to mělo, ale v celku se mi to líbilo.

30.03.2021 4 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Díky této knize jsem zjistila, že jsem opravdu extrémní prožívačka knižních příběhů. Protože tahle kniha mě fakt zdrtila.

Autorce musím uznat dvě věci. První je, že píše opravdu čtivě. Měla jsem opravdu problém se od knihy odtrhnout. V první chvíli mě teda zarazilo, že kniha není členěna na kapitoly, ale spíše takové bloky, ale četlo se to opravdu samo. Druhá věc je, že autorka musí mít extrémně bujnou fantazii, protože si nedovedu představit, že tohle jen tak někdo vymyslí. Prostředí a společnost, ve které se děj odehrává, je jedním slovem hrůza. Všechno je tam příšerné, nelidské, drsné, opravdu jsem nemohla uvěřit, že by se k sobě byli lidi schopní takto chovat. Opravdu dost jsem nad tím musela přemýšlet. Být žena a žít v něčem takovém ve skutečnosti, pak by opravdu bylo lepší vzít tu sekeru a prorazit led pod vlastníma nohama a upadnout do zapomnění.

Co se týče postav. Hlavní postava Tierney se mi poměrně dost zamlouvala. Byla schopná, praktická, logicky uvažující. Celou dobu jsem ji litovala, protože mít její povahu v takové společnosti, v jaké žila, to musí být neskutečně těžké. O její matce jsem si celou dobu myslela, že je to absolutní hyena. Ale "oči otevřené dokořán, a nic nevidím" - nakonec se ukázalo, že vše není tak, jak se na první pohled jeví. Nejhorší postavou příběhu za mě byla Kiersten. Bože! Taková zrůda. Až jsem se divila, že ji některá z dívek nevyhodila za brány toho tábora nebo nevzala klackem po hlavě. Děs.
A Ryker? Toho jsem přímo zbožňovala.

"Nebe je chlapec v domku na stromě, má studené ruce, ale hřejivé srdce."
A já pláču.

24.02.2021 5 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Musím se přiznat, že mě kniha mile překvapila. Je evidentní, že série je myšlena pro mladší čtenářky - v některých scénách to bylo hodně znát, v některých ale překvapivě ne - což jsem zírala. Každopádně autorka nás velmi čtivě uvedla do děje. I když ne všechny kapitoly byly úplně svižné, někdy mi i přišlo, že se děj o velký kus přeskočil, jako by autorka neuměla nic v tom mezidobí vymyslet, ale rozhodně se to vždy vrátilo ke svému tempu. Největší akce pak přichází na konci knihy, takže na druhý díl se samozřejmě ihned vrhnu. Postavy mi celkem vyhovovaly a námět mi přijde opravdu super. Jen ten název :-D No nic.

17.01.2021 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Teď si úplně říkám, proč jsem tuto sérii tak dlouho odkládala? Možná jsem měla strach, že to na mě bude již moc dětinské a pohádkové, ale opak byl pravdou. Musím přiznat, že mě příběh totálně chytil za srdce. Svět je krásně vykreslen, postavy zajímavé a sympatické. Příběh se čte úplně sám. U toho finálního úkolu, co musela Feyre splnit, mi dokonce i nějaká ta slza ukápla. Jsem moc zvědavá na další díly.

Vílí prasák... to mě opravdu mega pobavilo :-D

26.07.2020 5 z 5

Šepot mrtvých Šepot mrtvých Amo Jones

Upřímně jsem z téhle knihy úplně mimo, že ani nevím, jak ji vlastně ohodnotit. Asi tak nějak, jak jsem nastínila minule. Bože! Hnus! Zvrácenost! Děs! Nejradši bych knihu zakopala na zahradě, ale protože jsem musela vědět, jak to dopadne, tak jsem četla prostě dál. Nemůžu ani kvůli tomu nějak negativně hodnotit, protože zatraceně? Nemohla jsem se prostě odtrhnout.

Co mi teda ale absolutně nepobrala hlava, byl ten konec. Hrozně zmatečně napsáno. Nakonec jsem vydedukovala, že si to ten Daemon celé asi jen představoval v hlavě... nebo nevím, jak jinak pochopit, že se tam postřílí asi pět lidí, ale nakonec jsou všichni úplně fit a bez jakýchkoliv zranění?

Ta vyřazená kapitola úplně na konci, to už bylo značně na pováženou. Nevím a nechci ani domýšlet, kam to ta autorka do děje hodlala původně zařadit. :-D

Tu autorku bych ráda potkala, ta musí být něco hodně extra...

21.07.2020 4 z 5

Láska a tetování Láska a tetování J. D. Hawkins

Moje druhá kniha od tohoto autora. Za mě tedy o něco slabší, než Hvězdný šéf. Nemohla jsem se nějak úplně začíst, ale i tak hodnotím kladně. Děj byl fajn, postavy také. Pěkná odpočinková četba.

09.07.2020 4 z 5

Hvězdný šéf Hvězdný šéf J. D. Hawkins

Od knihy jsem neměla příliš velká očekávání, díky hodnocení, nicméně musím říct, že mě příjemně překvapila. Ano, nejedná se o příběh s nějakou skvěle zamýšlenou zápletkou, ale mě se to moc líbilo. Děj pěkně plynul, hezky se to četlo, hlavní postavy se mi moc zamlouvaly. Bylo to takové pěkné počteníčko na dobrou noc.

07.07.2020 4 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

Abych se přiznala, moc jsem od této knihy díky hodnocení neočekávala. Tuto autorku mám celkem ráda, nicméně mám ji radši ve spojitosti s Vi Keeland, protože když píše sama, tak mi její knihy občas přijdou takové - no, ani nevím úplně jak to napsat - asi nemastné neslané? Každopádně, takhle kniha mě moc bavila, přečetla jsem ji za jeden večer. Amber měla chudák teda těžké rozhodování. Roryho mě bylo nakonec dost líto. Ale chápala jsem, proč to udělal. Tato kniha byla taková příjemná oddychovka :-)

03.07.2020 4 z 5

Pátá cesta k pádu Pátá cesta k pádu K. A. Tucker

Jednoznačně souhlasím s názory, že v této sérii byl díl za dílem lepší a lepší. Příběhu Bena jsem se trochu obávala, protože už z předchozích dílů jsme o něm věděli, že je to takový děvkař, takže jsem očekávala otřepané téma. Nakonec to vůbec otřepané nebylo, navíc Reese byla příjemné zpestření. To hašteření mezí ní a Benem bylo super. Líbilo se mi to moc. Škoda, že od autorky nejsou další knihy. Moc ráda bych si je přečetla.

04.06.2020 5 z 5