kilometr kilometr komentáře u knih

Údolí nejčistších radostí Údolí nejčistších radostí Jan Šmíd

Na první díl to sice nemá,ale i tak bylo více než příjemné se začíst do dalších životních peripetií Nata a jeho psa Lorda.Good Heaven!75%.

15.05.2019 4 z 5

Černý mág z Vendhye Černý mág z Vendhye Robert Jordan (p)

Zatím určitě nejslabší kniha o Barbarovi,kterou jsem doposud přečetl.30%.

07.05.2019 2 z 5

Čisté radosti mého života Čisté radosti mého života Jan Šmíd

I když mě nad některými momenty v knize rozum zůstal stát,tak jsem si tuhle jízdu s Natem Jesselem a lvicí Eileen užíval.A s pozdravem Good Heaven! se těším na pokračování.90%.

01.05.2019 5 z 5

Markýz de Sádlo Markýz de Sádlo Miloslav Švandrlík

Tak ten největší horor,který z této knihy mám,je tohle "děsné" dílo vůbec dočíst.A to jsem dlouho váhal nad ODPADEM.Ale Host do domu ho odvrátil.20%.

25.04.2019 1 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Je to trochu cestopisný,trochu více psychologický a erotické scény by se Otíkovi asi nelíbili(když víme,že mu stačí rohlík).9 000 000 prodaných knih,to je super počin.Osobně jsem Murakamiho letos díky Výzvě objevil(Norské dřevo je druhá přečtená)a jeho knihy jsou trochu zvláštní,ale čtivé.Kafka na pobřeží se mi však líbila více.60%.

23.04.2019 3 z 5

Rekvalifikační kurz Rekvalifikační kurz Ondřej Neff

Zoufalé a bohužel pramálo zábavné čtení,než jaké jsem očekával.No a naprosto to zabíjejí postavy kurzu,které se chovají jako děti v mateřince.Jediné plus byla za Třeboň,i když jen naprostý moula by v Šupince pil Radegast,když je hned vedle pivovar Regent.10%.

17.04.2019 1 z 5

Sólo Sólo William Boyd

Hodně slabá Bondova africká mise.O trochu lépe se to četlo,když došlo na pomstu 007.Celkově velmi výrazná nuda.Od autora Zmrzlinové války jsem čekal více.40%.

16.04.2019 2 z 5

A jestli neumřel… a jiné povídky A jestli neumřel… a jiné povídky Miloň Čepelka

Moc pěkně napsané povídky na neveselé téma.Nejvíce se mi líbily S čím kdo zachází a Dopis.90%.

16.04.2019 5 z 5

Zima úzkosti Zima úzkosti John Steinbeck

"Není divu,že zprávy i svá stanoviska musí dostávat od své manželky.Ta ví,co se kdy stalo a co kdo o tom povídal,je to však všechno cezeno její ženskostí a tak většina pracujících mužů zná svět denního světla jen skrze ženský zrak.Ale v noci,kdy je krám nebo pracoviště zavřeno,potom se zdvíhá muži před očima jeho svět-aspoň pro tu chvíli jeho".70%.

10.04.2019 4 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Ať už se příběh opravdu stal tak,jak je napsán,nebo je tu i trochu fikce,tak jde hlavně o strhující vyprávění.A opět musím poděkovat za Čtenářskou výzvu,protože jinak bych knihu asi nečetl.95%.

06.04.2019 5 z 5

Jak chovat muže aneb Manuál pro otrlé Jak chovat muže aneb Manuál pro otrlé Daniela Kovářová

Ženy jsou ženy.Muži jsou muži.Takhle objevné zjištění jsem tedy nečekal a vůbec teď netuším,jestli to přežiju.ODPAD!

06.04.2019 odpad!

Chlapi na odstřel i na lásku Chlapi na odstřel i na lásku Miroslava Besserová

Stačilo přečíst první povídku a bylo dočteno.Takových příběhů jsem přečetl několik a vždy byly o mnoho lepší a zábavnější.10%.

06.04.2019 1 z 5

Doktor Živago Doktor Živago Boris Leonidovič Pasternak

A Moskva dole v dálce,rodné město autora a poloviny toho,co se s ním přihodilo,jim teď připadala nikoli jako město těchto událostí,ale jako hlavní hrdina dlouhého příběhu,k jehož konci tento večer dospěli se sešitem v rukou.80%.

03.04.2019 4 z 5

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

Příjemná čtenářská jednohubka od autora,který umí pohladit.Pobavila mně zmínka o Cimrmanech v Tanvaldu:"Dědkové jdou česat švestku a nesvedou to" :-).85%.

02.04.2019 4 z 5

Růže od Stalina Růže od Stalina Monika Zgustová

Výborná kniha,od které jsem ani já mnoho nečekal a kterou jsem si užil.Zajímavý lidský osud a hlavní poselství této knihy pro mě je-žít hlavně svůj život.85%.

22.03.2019 4 z 5

Děkuju Děkuju Tomáš Řepka

Kniha za přečtení stojí a všichni ti,co mají za sebou nepovedený vztah,budou často souhlasit s názory pana Řepky.K fotbalu se tu vrací už celkem zbytečně a jako fanoušek Slavie bych jen rád připomenul,že letos tu železnou(?) Spartu a titul uděláme.60%.

22.03.2019 3 z 5

Můj pes Doggo Můj pes Doggo Mark B. Mills (p)

Kniha mě zaujala datem narození autora-narozeniny slavíme ve stejný den.Příběh mi přišel tak prostý,že jsem byl místy i docela sprostý.Za mě tedy zklamání.Haf,haf!15%.

11.03.2019 1 z 5

Miláček národa Miláček národa František Kožík

Další povedená kniha pana Spisovatele o životě a díle Josefa Kajetána Týla.Nepatří mezi jeho nejlepší,ale za přečtení stojí určitě.85%.

11.03.2019 4 z 5

Abeceda piva Abeceda piva Hana Večerková

Pivo miluji,takže tohle byla pro mě ve své době velmi oblíbená kniha.Dnes už není díky velkému počtu nových pivovarů tak aktuální,ale rád se do ni občas podívám.100%.

04.03.2019 5 z 5

Knihy džunglí Knihy džunglí Rudyard Kipling

Četl jsem to hlavně díky letošní ČV a příběhy se mi velmi líbily.Nejvíce Quiquern a pak samozřejmě i všechny příběhy z džungle.100%.

03.03.2019 5 z 5