kilometr kilometr komentáře u knih

Česká Republika Stručný turistický průvodce Česká Republika Stručný turistický průvodce kolektiv autorů

V průvodci najdete stručné popisy měst,vesnic,řek,pohoří a další turisticky atraktivní místa,které stojí za to navštívit.100%.

03.03.2019 5 z 5

Lexikon českého filmu Lexikon českého filmu Václav Březina

Lexikon pro fanouška českého filmu.Že někdo nesouhlasí s hodnocením autora k filmům je jeho problém.Když potřebuji zjistit něco o filmu,či tvůrcích sáhnu po lexikonu.80%.

03.03.2019 4 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně Malika Oufkir

I přes velmi osobní zpověď a tíhu osudu,kterou spoluautorka této knihy prožila,se to vše nečte tak dobře,jak jsem si sliboval.60%.

03.03.2019 3 z 5

Pán much Pán much William Golding

Knihu jsem četl vlastně jen proto,abych splnil další úkol do letošní Čtenářské výzvy.Jenže tato kniha Man-bookerovu cenu neobdržela,cenu získal pouze autor.Přečteno za 2 dny a že by ve mně vyvolala nějaké (po)city,tak to tedy ani náhodou.60%.

02.03.2019 3 z 5

Cukr a sůl Cukr a sůl Táňa Keleová-Vasilková

Uff....chápu že je tato kniha psaná hlavně pro ženy,ale příběh Nory a její citové pohnutí,mi bylo většinou spíše k smíchu.A nejvíc mě dojalo,že autorka má za sebou 10 velmi úspěšných románů a tvoří už 25 let.Ta jedna hvězda je za Richarda Müllera a za další zářez do letošní výzvy.20%.

15.02.2019 1 z 5

Poirot a já Poirot a já David Suchet

Věnovat 25 let svého života románové a seriálové postavě,to už si zaslouží knihu.Vzpomínání Davida Sucheta na svou životní roli je psáno s velkým obdivem k dílům autorky,ke všem,kteří se podíleli na realizaci velmi populárního seriálu a hlavně k postavě Hecule Poirota,kterého si nejen zamiloval,ale kterého tak nezapomenutelně ztvárnil.100%.

15.02.2019 5 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

"To,že jsem zabil odpornou,škodlivou veš,bábu,starou lichvářku,kterou nikdo nepotřeboval a za jejíž zabití by mi mělo být odpuštěno čtyřicet hříchů,která z chudých vysávala šťávu,to že je zločin?" 90%.

13.02.2019 4 z 5

Hledání ztraceného tatínka Hledání ztraceného tatínka Arnošt Goldflam

"Naše rodina bydlí pod oborou Hvězda a z okna vidíme i letohrádek.Chodíme tam na procházky a máme to tam rádi.A tak mě jednou napadlo napsat o tom příběh".A.G.
Dle mého to tedy nebyl nejlepší nápad,ale to ať posoudí laskaví čtenáři osobně.30%.

08.02.2019 2 z 5

Listopadová pohádka Listopadová pohádka Věra Provazníková

Pohádku jsem přečetl jen díky letošní čtenářské výzvě a díky velmi šikovné knihovnici,která mi ji našla.50%.

08.02.2019 3 z 5

Yorkshirské povídky Yorkshirské povídky James Herriot (p)

To se dá číst stále dokola a vždycky to udělá tak hezky na duši.100%.

08.02.2019 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Píšťala krysařova pudila dále.Zástup šel mlčky za ní.A ve všech těch zašlých srdcích,zubožených duších,zaprášenou cestou,zkažených hříchy,ve všech těch srdcích vzbouzela se jakási čistá touha.100%.

08.02.2019 5 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Nebýt čtenářské výzvy,tak bych tuhle knihu asi vůbec nečetl.A to by byla tedy vážně škoda,protože jde o knihu velmi čtivou.Více se mi líbily osudy pana Nakaty,ovšem ani ty Kafkovi nebyly o nic méně zábavné.K autorovi se tedy určitě rád s velkým očekáváním vrátím.80%.

04.02.2019 4 z 5

Východní Čechy a okolí Východní Čechy a okolí Jan Vítek

V knize je popsáno dle autorů 67 nejzajímavějších výletů.A je jedno,půjdete-li pěšky,pojedete na kole,či v autě.100%.

04.02.2019 5 z 5

Poirotova pátrání Poirotova pátrání Agatha Christie

11 povídek,ve kterých Hercule Poirot nenechává zahálet své šedé buňky mozkové.To vše ve vzpomínkách kapitána Hastingse.Příjemně oddechové čtení.75%.

27.01.2019 4 z 5

Můra Můra Katja Kettu

"Ach,sestřičko modřinko,jak se tam někde teď asi směješ".Těžko uvěřitelný příběh,který je hlavně zoufale zpracovaný.A nezachrání ho ani dobře napsané sexuální scény,za což dávám hvězdičku navíc.40%.

25.01.2019 2 z 5

Slezské písně Slezské písně Petr Bezruč (p)

Zpíval jsem,kritika chválila,
jak moje písničky vzruší-
ni,to jen vzpomínky-bludičky,
tesklivou mihly se duší.90%.

21.01.2019 5 z 5

Chyťte Žida! Chyťte Žida! Tuvia Tenenbom

Tato knížka osvětluje dění na Blízkém východě jako žádná jiná.Párkrát se zasmějete,ale většinou jen budete nechápavě vrtět hlavou.90%.

21.01.2019 5 z 5

Tomáš Rosický: malý Mozart Tomáš Rosický: malý Mozart Roman Smutný

Cesta fenomenálního záložníka od začátků/stojí za přečtení/ až po velkolepé zakončení kariéry na Letné.Bohužel je kniha jen pouhým sledem znovu prožitých zápasů a zranění,které fotbalový fanoušek zná.Malý Mozart by si zasloužil mnohem lépe napsanou knihu.60%.

21.01.2019 3 z 5

Obsluhoval jsem hokejového krále Obsluhoval jsem hokejového krále Pavel Loněk

Vzpomínání věčného optimisty a muže mnoha zálib, Lubomíra "Čužáka" Rysa,na život,který prožil/I.část/-a na to,co zažil po boku nejzářivější hvězdy NHL-"našeho" Jaromíra Jágra,kterého by si přál za prezidenta/2.část/.První část je lepší části druhé.60%.

21.01.2019 3 z 5

Klub vrahů Klub vrahů Pavel Renčín

Tak tuto knihu bych hlavnímu hrdinovi nedoporučoval zařadit do své knihovny.Je to neuvěřitelně spatlané a opět zbytečně nadhodnocené.Alespoň,že si to zařadím do Výzvy 2019.25%.

16.01.2019 1 z 5