kilometr kilometr komentáře u knih

Conan z Aquilonie Conan z Aquilonie Lyon Sprague de Camp

Celkem čtivá kniha.Škoda jen,že samotný Conan už tu není moc akční a konečné vypořádání s odvěkým nepřítelem je takové nemastné,neslané.60%.

10.09.2018 3 z 5

Teď už to vím...Možné je  všechno Teď už to vím...Možné je všechno Lucie Bílá

Pěkná a čtivá kniha,až tedy na samotný konec,kdy měla Lucie potřebu mluvit o politice a Václavu Klausovi.To si mohla odpustit,stejně jako vyprávění o tom,pro kterou nadaci zpívala a kterou podporovala.65%.

29.08.2018 3 z 5

Na křídle větrného mlýna Na křídle větrného mlýna František Kožík

Další povedená kniha pana Spisovatele.Jméno Zdenky Braunerové jsem vůbec neznal a tak jsem zase o něco chytřejší a navíc potěší další dílek do letošní čtenářské výzvy.80%.

23.08.2018 4 z 5

Hitler se na vás usmívá Hitler se na vás usmívá Petr Měrka

Místy je to i vtipný a párkrát jsem se fakt od srdce zasmál.Ale celkově hodnoceno,je to neuvěřitelně odborně napsaná píčovina o hovně.30%.

16.08.2018 2 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Sněhulák mě moc nebavil.Jde o lehce nadprůměrnou detektivku.A ten spektakulární závěr,kdy zachránil svou milovanou a pak vraha dopadl,to jsem byl i za Harryho rád,že to končí.60%.

16.08.2018 3 z 5

Ostrovy živých draků Ostrovy živých draků Blanka Jehlíková

Začátek knihy mi připomínal přednášku DJC Posel z Liptákova.Je to psáno tímto stylem:"Před nádražím jsme si nakoupily smažené pochoutky,abychom cestou vlakem do Jakarty neumřeli hlady.Na nádraží jsme si ještě pochutnali na výborné kávě,pak přistavili náš vlak.Mohly jsme jet."Za přečtení to stojí,je tu i pár velmi pěkných fotografií.Varanům tu je věnováno posledních asi 15 stránek knihy.60%.

10.08.2018 3 z 5

Jak voní Indie Jak voní Indie Zuzana Tarabusová (Rybářová)

Od knihy jsem nic neočekával a i díky tomu jsem byl spokojený.Velmi dobře čtivá kniha o (nejen)vůních Indie.Rozhodně nesdílím názory,že by neuměla autorka psát.Dle mého to vůbec nezaostává za populárním cestovatelem princem Ládíkem Ziburou.70%.
P.S. Moc se těším na knihy od mauglie a Daxe,to bude zajisté literární klenot.:-)

08.08.2018 4 z 5

Bára Špotáková - Autorizovaná zpověď vítězky OH Peking 2008 Bára Špotáková - Autorizovaná zpověď vítězky OH Peking 2008 Petr Čermák

Chutná čtenářská jednohubka o naší vynikající oštěpařce.Místy autor docela pěkně popisuje cestu,která vedla až ke zlaté olympijské medaili v Pekingu,místy naopak pouze sterilně opakuje již jednou zmíněné.Prostě typická "čermákovka",která za jedno přečtení stojí.50%.

07.08.2018 3 z 5

Ďáblův hlas - Heavy metal Ďáblův hlas - Heavy metal Ian Christe

Knihu jsem četl dost dlouho,ale většinu jsem si užíval.Místy trochu zbytečné přeskakování v čase,ale celkově hodnotím jako dobré a poučné čtení.70%.

06.08.2018 4 z 5

Vinnetou a já Vinnetou a já Pierre Brice

Krásně napsané vzpomínky náčelníka Apačů,který ještě před svou ŽIVOTNÍ ROLÍ zažil spousty dobrodružství.Kniha,kterou je radost číst.85%.

20.07.2018 4 z 5

Šmátrání v paměti 1 + 2 Šmátrání v paměti 1 + 2 Marie Formáčková

Známý herec vzpomíná na své dětství,rodiče,manželky a divadelní a filmovou tvorbu.Kniha,která nic zásadního neobjevuje a která se příjemně čte.65%.

18.07.2018 3 z 5

Dobrodružství televize aneb Jak je důležité míti (Františka) Filipa Dobrodružství televize aneb Jak je důležité míti (Františka) Filipa Jiří Moc

Výborně napsaná kniha o nejvytíženějším nejen seriálovém režisérovi.100%.

14.07.2018 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Příběh,který byl mnohokrát napsán podstatně lépe.Tento je vystavěn ze skutečných materiálů,pospojován hodně řídkou maltou fikce.Dvě hvězdy za Švejka a Ditu(Editu).40%.

10.07.2018 2 z 5

Já jsem Zlatan Ibrahimović Já jsem Zlatan Ibrahimović David Lagercrantz

I když jsem nikdy nebyl velkým fanouškem "IBRY",tak se mi tato kniha velmi líbila.Příjemné "oddychové" čtení.80%.

04.07.2018 4 z 5

Jan Kraus: Můj soukromý buzynes Jan Kraus: Můj soukromý buzynes Jan Kraus

Od knihy jsem mnoho neočekával a možná právě proto se mi velmi líbila.80%.

04.07.2018 4 z 5

Mládí furt v hajzlu Mládí furt v hajzlu C. D. Payne

Občas se povede jedna vtipná hláška,tak na 20 stran.A jinak mi bylo jedno,co hlavní hrdina řeší.30%.

26.06.2018 2 z 5

Brněnské Židovky Brněnské Židovky Naďa Horáková

Nuda,nuda,šeď,šeď.Román vycházející ze tří kriminálních případů dochovaných v Pamětní knize města Brna.Jediné plus je zářez do ČV 2018,jinak nic.0%.Chudák tatínek Jiří.

18.06.2018 odpad!

Cirkus Humberto Cirkus Humberto Eduard Bass (p)

Nádherná kniha,a další z těch,kde si každou stránku užíváte.Svět je krásný,plameny nehasnou-Cirkus Humberto bude žít věčně!100%.

07.06.2018 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Přes maximální snahu všech zúčastněných,jde o knihu,která vůbec neměla vzniknout.A už vůbec nevěřím tvrzení,že nebyla vydána za účelem zisku.Kdyby se to jmenovalo Teta Kateřina vrací úder,tak dám vyšší hodnocení.40%.

30.05.2018 2 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Tak mám kompletně přečteného Ziburu a jsem rád,že putování do Jeruzaléma jsem četl jako poslední.Bylo totiž nejslabší a hlavně mi tedy moc vtipné nepřišlo.Ale i přes to je Zibura borec a budu se těšit na jeho další eskapády.60%.

30.05.2018 3 z 5