kilometr kilometr komentáře u knih

Osudná jízda Osudná jízda Christophe Léon

Takhle "blbou" knihu jsem snad ještě nečetl.Nedotažené,nelogické,přes to velmi úspěšné,z řadou literárních cen a navíc ještě zfilmované.Jdou z toho na mě mrákoty!!Přečteno za odpoledne,proto si tu jednu hvězdičku zslouží.10%.

09.11.2016 1 z 5

Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej... Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej... Zdeněk Vyhlídal

Určitě zajímavé téma a zajímavá osobnost Jana Opletala dělá knihu čtivou.Zpracování bohužel knihu dost sráží,což je škoda.50%.

09.11.2016 3 z 5

Běhat Běhat Jean Echenoz

Příjemná kniha na deštivé dopoledne,které se mi líbila.Nevím kolika nepřesností se autor dopustil,ale já se bavil.90%.

08.11.2016 5 z 5

Nirvana: Počátky a vzestup Nirvana: Počátky a vzestup Gillian G. Gaar

Kniha mapuje začátky kapely.Hlavně jakou hudbou byli ovlivněni,kolik času věnovali novým písničkám,koncertům a všemu co k rockové hudbě patří.65%.

08.11.2016 3 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

UFF,tak jsem knihu nakonec přečetl až do konce.Zatím má nejnáročnější Kingovka,která mě po parádním rozjezdu dost často nudila.Do čtení jsem se musel několikrát nutit,abych jí vůbec dočetl.Než číst tuhle knihu znovu,to raději Kapitána Tripse! 35%.

02.11.2016 2 z 5

Michael Jordan - Život Michael Jordan - Život Roland Lazenby

Zajímavá kniha,která velice věrně popisuje život jedné z největších legend světového sportu.Na maximální hodnocení to nedosáhlo kvůli zbytečně rozvláčnému úvodu,kde jsou rozepisovány osudy předků,které mě nezajímaly.75%.

04.10.2016 4 z 5

Holomráz Holomráz Štěpán Kopřiva

O hodně povedenější a čtivější než Asfalt.Slušné dílo české fantasy,které se mi líbilo.75%.

09.09.2016 4 z 5

Bican –⁠ pět tisíc gólů Bican –⁠ pět tisíc gólů Josef Pondělík

Knihu jsem přečetl několikrát a s láskou se k ní vracím.Takového fotbalistu kdyby dnes Slavia měla,jenže.....nemá,škoda.100%.

28.08.2016 5 z 5

Klenoty české fantasy Klenoty české fantasy * antologie

Musím se pochválit a to hned dvakrát.Poprvé za to,že jsem tuhle průměrnou knihu celou přečetl.Minimálně polovina příběhů má do klenotů hodně daleko,ale některé byly fakt super a tak mám v hledáčku pár dalších autorů/autorek.A druhá pochvala je za včasné vrácení knihy do knihovny plus splněný úkol do čtenářské výzvy. 55%.

25.08.2016 3 z 5

Válečná lest Válečná lest Vladimír Šlechta

Povídka nebyla špatná a dobře se četla,ale že by zanechala nějaký trvalejší dojem,to tedy ne.A dočíst se cokoliv více ze života vojáka RS,ani to mě moc neláká.Třeba někdy,jednou,až zajdu s elfy na pivo.55%.

21.07.2016 3 z 5

Svetlo medzi oceánmi Svetlo medzi oceánmi M. L. Stedman

Kniha přímo volá od první stránky po zfilmování.Začátek je velice čtivý a čtenář se těší na další okamžiky ze života Toma,Iz a malé Lucy,které prožívají na majáku.První a druhý díl se autorce povedl(80%).Ovšem v okamžiku,kdy se autorka vrací na pevninu,(3.díl)tak se kniha promění ve slátaninu(10%).Ale své spokojené čtenářky si tato kniha najde,proto i to vysoké hodnocení,které si kniha rozhodně nezaslouží.90:2=45%.

18.07.2016 2 z 5

Trojský lev - Ze zápisníku ředitele ZOO Trojský lev - Ze zápisníku ředitele ZOO Miroslav Bobek

Stejně jako předchozí kniha(Bobky od Bobka),tak i tato je velice příjemně čtivá,trochu poučná a jako bonus nutí čtenáře k zamyšlení nad světem zvířat nejen v ZOO,ale i na celém světě.
P.S.V roce mého narození vyhynula potápka andská
95%:

15.07.2016 5 z 5

Jestli je ráj Jestli je ráj Ron Lešem

Velmi dobře napsaná kniha popisující životy vojáků strážící pevnost Beaufort v jiholibanonském bezpečnostním pásmu.Další z řady knih,od které nic nečekáte a nakonec jste mile překvapeni.85%.

15.07.2016 4 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

A tak to všechno zase dobře skončilo,padouch dostal po právu za vyučenou a došlo i na vyznamenání a to je fajn,protože jezdit zdarma městskou dopravou se vyplatí.Po slušném začátku se to v poslední čtvrtině změní v balast.Takže zbývá pár nezapomenutelných hlášek a jinak na tenhle tuctový příběh brzičko zapomenete.Zklamání,zklamání,ZKLAMÁNÍ!50%.

10.06.2016 3 z 5

Bezhlavě Bezhlavě S. C. Stephens

Tak tohle se prostě (do)číst nedalo!!Neuvěřitelná slátanina a zatím nejhorší kniha,kterou jsem kdy četl.Vhodná tak maximálně na roztopení do kamen.0%.

26.05.2016 odpad!

Slezský román Slezský román Petr Čichoň

Walter!Poč hef!Walter právě dopíjí osmé pivo.Němožu,mam tu ještě robotu!Walter!Honem!Topim!Nětup a poč!Co sa robi?Walter!Ty zas moc topiš!Zatopil jsem,až mame fajně....Kaj maš galaty?!Horko,ni....Ježišmarja!Jako oddechovka a změna vcelku slušná kniha.65%.

24.05.2016 3 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Pro muže je to zajímavé v tom,že tak nějak pochopí,jak funguje ženský mozek a to byl i jediný důvod proč jsem knihu v polovině nezavřel,ale dočetl ji až do konce i když mi osudy sester,které se k sobě chovaly hnusně,byly u řiti.Doma bych nechtěl ani jednu z nich.65%.

21.05.2016 3 z 5

Jsem mrtvý, neplačte Jsem mrtvý, neplačte Helena Rytířová

Vcelku pěkný válečný příběh o tom,jak zmetek Fanda-alkoholik a kurevník do války narukovati musel,psa Válku před smrtí zachránil a ke smrti se na konci upil.Kdyby to byl jen jeho příběh,mnohem lépe by fungoval.Postava syna je tam navíc.65%.

10.05.2016 3 z 5

Exekutor Exekutor Jiří Pánek

Začátek mě bavil moc,ovšem konec byl prapodivný a dost předvídatelný.Určitě si ještě od tohoto autora něco přečtu.60%.

10.05.2016 3 z 5

Pohřbeni zaživa Pohřbeni zaživa Manuel Pino Toro

Od takovéto knihy čekám,že mě pohltí a nepustí.Napsáno až moc strojově,bez emocí...na straně 60 končím,nebaví mě.

10.05.2016 2 z 5