kindlova42 kindlova42 komentáře u knih

Dokonalá Dokonalá Cecelia Ahern

Kniha se mi líbila :) Narozdíl od prvního dílu jsem měla již nějaká očekávání a ta se z většiny naplnila. První polovina sice utíkala trochu pomaleji a já jsem měla pocit, že je druhý díl slabší oproti prvnímu, ale druhá polovina dostala rychlejší spád a konec skvěle uzavřel příběh Celestine. Řekla bych, že série Vadná/Dokonalá má trochu podobný nádech jako Příběh služebnice, který nutí čtenáře přemýšlet o tom, jak je svoboda a demokracie křehká a jak snadno může být ukradená.

05.02.2021 5 z 5

Zrada Zrada Joelle Charbonneau

Druhý díl navazuje s menším časovým odstupem na první. Představuje prostředí univerzity a nové zajímavé postavy. Člověka stále drží v napětí a nutí k různým teoriím o tom, komu vlastně lze věřit. Poskytuje odpovědi jen na některé otázky z prvního dílu, za to přináší mnoho dalších. Okamžitě po dočtení jsem musela začít číst třetí (poslední) díl, protože dvojka je zakončena velmi dramaticky. Jsem zvědavá, jak se to vyvine a jak to celé autorka zakončí.

01.07.2020 5 z 5

Princezna klamu Princezna klamu Danielle L. Jensen

Poslouchala jsem jako audioknihu v originále.
Moc povedený příběh, skvěle vystavěný svět a dynamické postavy. Nemohla jsem přestat poslouchat. Hned jsem se pustila i do druhého dílu a celou duologii dokončila během čtyř dnů. Stojí to za to!
Plánuji si přečíst / poslouchat i další knihy z tohoto světa.

16.01.2024 5 z 5

Milionkrát June Milionkrát June Emily Henry

Chvílemi když jsem četla tenhle příběh jsem si říkala jako vážně? Co to čtu?
A přesto jsem se z nějakého důvodu nemohla od stránek odtrhnout a přestat číst až do úplného konce. Knížku jsem přečetla za víkend. Nejvíce sympatickou postavou pro mě byl Saul
Škoda, že jsme nedostali epilog, který by nás přenesl o pár let dopředu.

27.08.2023 4 z 5

Nick a Charlie Nick a Charlie Alice Oseman

Knihu jsem poslouchala jako audio. Nebylo to špatné, ale přišlo mi, že se tam vlastně nic moc neudálo, chápu, že je to jen novela, ale i tak jsem čekala něco víc (více dialogů mezi postavami). Trošku to vytáhl konec, proto 3hvězdy.

01.09.2022 3 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

(SPOILER) SPOILER!!! No teda tohle byla jízda!!
Samozřejmě jak jsem očekávala po prvním díle, láska Tamlina a Feyre nevydržela, ovšem co jsem vůbec nečekala je, že ho začnu nenávidět, protože je to narcistická stvůra! Lucien mě zklamal, takže nevím zda mu fandit v jeho nově nastartované romantické lince, kterou získal na konci knihy.
Ovšem Rhysand a odhalení všech jeho tajemstvích, jeho minulosti a jeho velkého srdce. Úžasně napsaná postava, která zastíní všechny ostatní. Doufám, že třetí díl mu přinese tolik zasloužený happyend!
Feyre mám jako hlavní hrdinku ráda, nejvíce oceňuji jak skrze ní Maas nenásilně zhmotňuje ženskou sílu, která je často utlačovaná v mužském světě (to lze vidět ve všech jejich ženských postavách).
Jsem hrozně zvědavá co do příběhu ve třetím díle přinese Nesta, jak jsem ji na prvních stránkách prvního dílu nesnášela, tak teď se hrozně těším až dostane více prostoru, má před sebou rozhodně zajímavou cestu ;)
No jdu hned začít číst třetí díl :D

20.07.2022 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

(SPOILER) Tuto sérii jsem dostala jako dárek od kamarádky, která řekla, že mě vyškrtne ze seznamu přátel, pokud se mi nebude Dvůr trnů a růží líbit :D
Tak naštěstí můžu po prvním díle říct, že mě tato série moc baví. Příběh, postavy a svět, který Maas vytvořila jsou propracované a udrží Vás u čtení až hluboko do noci. Zamilovala jsem si postavu Luciena a doufám, že i on bude mít v budoucích knihách nějakou romantickou linku. Co se týče Freye a Tamlina, tak jim moc fandím, ale obávám se, že po šokujícím traumatickém konci je tam riziko, že to jejich láska nepřekoná. A taky jsem zvědavá jak tam s tím se vším zamíchá Rhysand.
No pouštím se hned do druhého dílu :)

16.07.2022 5 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

(SPOILER) Třetí díl dobře uzavřel celou trilogii. Musím říct, že se mi celkově příběh Griši líbil, přestože se objevovali pomalejší a nudnější pasáže, tak se to četlo dobře a i mě děj několikrát překvapil. Již jsem psala, že jsem nebyla zrovna největší fanynkou lásky Mala a Aliny. Líbilo se mi jejich pouto a jejich historie, ale něco mi tam chybělo (ale na konci jsem jim to přála). Záporná postava Temnyje je zajímavá a hodně mě baví. Zvláštní spojení mezi ním a Alinou je podivné ale zároveň chcete aby spolu vedli ty rozhovory o samotě. Kdyby Temnyj nebyl vrah a fanatický vůdce, tak by se pro Alinu hodil asi ze všech nejvíce, protože v jednom má pravdu, oba jsou jiní a oba jsou jediní, kdo si vlastně mohou skutečně rozumět.
No ale jelikož je to psychopatický vrah nemohla jsem mu fandit, i když jako postava byl skvělý a hrozně komplikovaný. Kdo mi přirostl k srdci byl princ Nikolaj, přišlo mi že i Alina k němu cítila trochu víc než jen spojenectví. Ovšem co mu Temnyj provedl mě šokovalo a vůbec jsem to v ten moment, kdy se to v knize odehrálo, nečekala. Zjištění, že on je Zjizvený král a tudíž má jeho příběh pokračování mě potěšil.
Hodně se mi líbilo poodhalení Morozova příběhu od Baghry. Závěrečná bitva byla sice rychlá, ale dostatečně uzavřela natahovanou válku Temnoty a Světla.
Grišu jsem začala číst s tím, že mi všichni tvrdí, že je to nejslabší dílo autorky, mně se líbila, takže si rozhodně přečtu další série, které jsou čtenáři vychvalovány narozdíl od Griši.
Třetímu dílu dávám 4,5*

08.07.2022 4 z 5

Stínová hůlka Stínová hůlka Laurie Forest

(SPOILER) Musím říct, že třetí díl mě v mnoha ohledech překvapil a v něčem i trochu zklamal. Přesto ho hodnotím velmi kladně, protože skvěle rozehrál děj a nastínil zoufalství a beznaděj války, která nás čeká v dalším díle (nevím zda to bude už poslední).
Oproti prvním dílům, které jsem si zamilovala, my zde chyběly staré postavy, zejména Lupíni a Yvan. Ovšem jelikož se celá parta rozutekla ve druhém díle, bylo to pochopitelné.
Ze začátku jsem byla zmatená, POV nových postav, ale nakonec se mi to líbilo. Brala bych mnohem více prostoru pro Trystana a Tierney, doufám že ho dostanou v další knize a že další díl bude hodně moooc tlustý, protože mě zajímá příběh a osud tolika dvojic: Tierney a podivný Vigar, Diana a Rafe, Trystan a jeho ctitel, Sparow a Thierren, Jarod a Aislinn... zejména Aislinn, u které jsme dostali jen krátkou scénu a přesto byla zdrcující.
No a k hlavní dvojici, nebo spíše trojici jak se ukázalo. To že můj oblíbený Yvan zemře, jsem se dozvěděla omylem na internetu a byla na to tedy připravená....bylo to krátké a rychlé. Přesto mé srdce puklo... evidentně alespoň někomu, protože Elloren to nesla lépe než jsem očekávala. To že se musela vrátit k Lukasovi bych i pochopila, to že musela dokončit zasvěcení a zejména ho naplnit, to jsem chápala a přišlo mi to i dobře napsané. Ukázalo to, jak Gardneriánské ženy jsou utlačované a přitom to většina i podporuje. Ovšem co mi teda vadilo, je to že po útěku okamžitě navázala vztah se vším všudy s Lukasem, a i když v jejich myšlenkách byla občas zmíňka na Yvana, rozhodně mi to nepřišlo dostatečné. Yvan si zasloužil něco lepšího! :D
Oproti tomu, na to jak jsem nesnášela Lukase předtím, mi tady konečně nevadil, i když pořád nejsem v jeho týmu (#team Yvan).
Na druhou stranu i když mi Lukas a Elloren úplně nesedli, zase si říkám, že je to v celku uvěřitelné. Elloren se cítila osaměle, všichni se jí snaží zabít, nikdy neví zda její den není poslední, Lukas se vybarvil jako klaďas a navíc Yvan umřel a začíná válka. Takže jí nechci úplně soudit, a líbilo se mi jak autorka popsala, že se Lukase "naučila" milovat, protože to se rozhodně může stát.
No konec byl boom, stalo se něco v co jsem doufala, je tu šance, že Yvan přece jen žije, ovšem zase je mrtvý Lukas, což mi až tak moc nevadí, ale úplně tomu nevěřím a myslím, že se taky vrátí v dalším díle.... takže tu určitě budeme mít pořádný milostný trojúhelník a ty já fakt nerada :D
No nechtěla bych být v kůži Elloren a muset spoustu věcí vysvětlovat.
Příběh byl celkově dobře napsaný a velmi čtivý. Autorka si mě svým světem získala a nemůžu se dočkat pokračování. Jedinou výtku bych měla k tomu, že popisování ohně v magických kanálech Elloren a Lukase bylo až trochu hodně. Nemuselo se to tolik opakovat.
Dala bych 4,5* :)

26.01.2022 5 z 5

Arabella z Marsu Arabella z Marsu David D. Levine

(SPOILER) No nevěděla jsem moc co očekávat, protože Vernerovky jsou mi naprosto cizí. Takže z tohoto hlediska to nemohu jako jiní čtenáři hodnotit. Námět o osídlení Marsu lidmi, konkrétně Angličany, se mi líbil. Jejich soužití s mimozemšťany také zapadalo do příběhu. Hlavní postava Arrabella byla v celku sympatická a její vyprávění se četlo dobře. Nevadilo mi ani, že je to zasazeno do historické doby a přes cestování vesmírem se stále vyžaduje etiketa (miluju Jane Austen) :D
Celkově mi námět, kdy je Arrabella nucena matkou se vrátit na zemi, ale kvůli jiným okolnostem se rozhodne vydávat za muže a letět zpět na Mars na obchodní lodi, nepřišel špatný. Ovšem co mi dělalo trochu potíže byly dlouhé kapitoly, rozsáhlé popisy prostředí, matoucí vysvětlování fyzikálních zákonů ve vesmíru a samotný let lodi (jaktože se na palubě neudusili když neměli žádné obleky), ale u toho by se dalo zavřít oči a říct si, že si autor stvořil vlastní vesmír odlišný od toho reálného. Ovšem navigátor v podobě robota, u kterého je naznačeno, že by mohl mít živé vědomí mi tam prostě neseděl a přišel mi už moc :D
Jako není to špatný a přečetla jsem to během dvou dnů, ale určitě to nebude patřit mezi mé nejoblíbenější knihy.

17.11.2021 3 z 5

Čarodějné znamení Čarodějné znamení Den Patrick

Čarodějné znamení nebyl špatný příběh. Autorovi se povedlo vytvořit zajímavý svět, ve kterém sledujeme dva sourozence (dva pohledy) Steinera a Kjellrun. Líbila se mi tématika císařského řádu, vyhubených draků i utajovaného ostrova. Moc se mi líbilo, že každá kapitola měla jako úvod jeden odstavec, který přibližoval detailněji svět ve kterém se příběh odehrává.
Oproti jiným knihám mi přišlo, že se věci dali do pohybu ihned a pluly stejným tempem od začátku až do konce knihy. Příběh se mi četl dobře a vyloženě k tomu nemám co namítnout, přesto dávám nižší hodnocení, protože mi tam chybělo něco v postavách, něco co by mě donutilo to s nimi více prožívat a fandit jim. Zajímalo mě, co se s nimi bude dít, ale i tak jsem neměla problém knihu kdykoliv odložit a vrátit se k ní klidně až za pár dní.
Postava Steinera dostala větší prostor a byla mi i sympatičtější než Kjellrun. Ale i tak mi nepřirostl nikdo k srdci.
Pokud vyjde druhý díl v češtině tak si ho klidně přečtu, ale nebudu nešťastná když ne, jako by tomu bylo u jiných knih.

07.10.2021 3 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Od téhle knihy jsem neměla žádná očekávaní, koupila jsem si ji protože všude v té době propagovali druhý díl (Miluju tě, Já vím). Po koupi jsem byla překvapená kolik negativních recenzí to má a na čtení jsem se moc netěšila. Ovšem světe div se, knížka mě nenudila a přečetla jsem ji za den a půl. Je to prostě taková oddechovka zaměřující se na dospívající středoškolačku, takže to že to místy bylo trapné k tomu patří, protože mi to krásně připomnělo, že jsme v tomhle věku byli trapní všichni! :D Moc se mi líbil styl psaní zahrnující zprávy a za mě by jich tam mohlo být klidně víc :)
Takže ano, není to žádný literární skvost a kdybych to četla na střední oslovilo by mě to určitě víc, ale za mě to bylo příjemné čtení plné vtipných narážek, u kterého jsem si odpočinula a autorka se nemá za co stydět jako za první napsanou knížku :)

09.09.2021 2 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Musím říct, že tahle kniha mě nenadchla a měla jsem velký problém ji dočíst.
Od dětství miluju pohádku Kráska a zvíře a doufala jsem, že tahle knížka přinese něco nového do tak známého příběhu. Ovšem to se nestalo, spíše mi přišlo, že celá kniha byla o ničem. Nebyla jediná kapitola, kdy by mě čtení bavilo. Nejzajímavější byl vždy krátký pohled zvířete, za což dávám hvězdičku. A co se mi asi líbilo nejvíce z celé knihy byla autorčina poznámka na konci.

05.08.2021 1 z 5

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Musím říct, že jsem u týhle knihy měla problém dát přesný počet hvězdiček. Tři mi přijdou málo, jelikož příběh nebyl vůbec špatný, ale čtyři v kontrastu s jinými knihami, co jsem tenhle měsíc četla jsou zase hodně, protože jiné příběhy mě vtáhly do čtení více. Proto bych zde dala 3,5* kdyby to šlo.
Jak říkám, příběh to nebyl vůbec špatný. Svět ve kterém se děj odehrává je zajímavý. Postavy mají spoustu potenciálu. Žádnou z hlavních postav jsem si zatím úplně neoblíbila jako favorita, kterému bych bezmezně fandila, ale zároveň se mi žádná hlavní postava nezprotivila. Příběh je vyprávěn z pěti různých pohledů, kdy jsou všechny postavy většinu knihy na jiných místech a stále se mezi nimi přeskakuje, což podle mě zapříčinilo, že děj ubíhal oproti jiným příběhům velmi pomalu. Přečtení knihy mi tedy trvalo o něco déle než jindy. Některé pasáže se táhly, ale přesto zvraty v příběhu a propojenost osudů všech postav je zajímavá zápletka.
Tato první kniha na mě působila jako velmi dlouhý úvod do světa, kde se toho začíná odehrávat velmi mnoho. Kde nejdříve jsou nám představené jednotlivé postavy a jednotlivá království, jsou nám na stíněné spory a rozdílnosti království apod.
Jsem rozhodnutá přečíst si druhý díl z triologie, kde si myslím, že se příběh všech hrdinů teprve opravdu rozjede na plné obrátky. Snad to tak bude a moje očekávání po přečtení prvního dílu budou naplněna :)

24.06.2021 4 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Souhlasím s výrokem na zadní straně obalu, že Hunger games byly skvělé a tato série je také něčím výjimečná. Podobnost v příběhu s HG jsem po přečtení první knihy nalezla, přesto je příběh jiný a postavy taktéž.
Hlavní představitelka Cia je opravdu dobrosrdečná a to vás nutí si ji oblíbit a fandit ji. Ovšem není to žádná naivní dívka, co čeká až ji někdo zachrání a to je na její postavě velmi příjemné :)
Hned po dočtení jedničky, jsem musela sáhnout po druhém dílu a nemůžu se dočkat, až poodhalím další tajemství a najdu odpovědi na otázky, které ve mně první díl vyvolal.

25.06.2020 5 z 5

Zloděj čísel Zloděj čísel Hayley Barker

Pokračování tohoto příběhu v podobě Zloděje čísel se mi líbilo a nelituji, že jsem si ho přečetla. Ovšem musím ubrat jednu hvězdičku, protože jednička byla prostě lepší a od druhého dílu jsem očekávala něco co tam nebylo... Spoiler.....
Myslela jsem, že pokračování poskytne větší prostor pro vztah Bena a Hošiko, ovšem oni jsou hned na začátku rozděleni a příběh se tedy odehrává s každým jinde, kdy se nedostaví ani popis jejich vztahu v podobě vzpomínek na jejich rok strávený na útěku, kdy byly opravdu spolu. Toto mi v knize scházelo.
Jsem zvědavá zda bude i třetí díl a pokud někdy vyjde, určitě si ho přečtu.

21.06.2020 4 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Dle anotace jsem od knihy čekala asi trochu jiný příběh. Propojení starých legend a pohádek do děje bylo zajímavé, ale velké množství postav, které neměli v následujícím příběhu moc velkou roli a styl psaní mě úplně nebavil. Postava kněze Konstantina mě jen utvrdila v názoru, že náboženství se dá využít jako nebezpečný nástroj k manipulaci s lidmi v rukou špatného člověka. Autorce dávám jednu hvězdu za vylíčení jeho postavy a druhou hvězdu za zajímavý námět.

26.05.2020 2 z 5

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

Druhý díl se mi líbil. Hlavní postavy Kazi a Jase byly pořád sympatičtí a jejich bojovnost čtivá. První půlka knihy plynula pomaleji a trochu mě mrzelo, že začátek knihy nebyl více detailní a rozepsaný na více stránkách. Hlavní postavy byly rychle od sebe rozděleny, aniž by mezi nimi proběhla jakákoliv hlubší konverzace.
Druhá polovina knihy mě bavila o moc více. Větší zapojenost vedlejších postav a více dialogů mě do děje lépe vtáhli.
Duologie dostala hezký konec a vůbec mi nevadilo, že vše bylo zalité sluncem, jak jiný čtenáři zmínili v komentářích. Kdybych chtěla reálné smutnější konce, pustím si televizní zprávy. Za mě spokojenost :)

12.05.2020 4 z 5

4 blondýnky 4 blondýnky Candace Bushnell

Knihu jsem nepřečetla. Po 40ti stranách jsem ji musela odložit, protože v ní nebylo co číst. Žádný děj, žádná pointa.

06.05.2020 odpad!

Kdo je kdo ve světě stínů Kdo je kdo ve světě stínů Cassandra Clare (p)

Kniha je hezkým zpříjemněním při čekání na další sérii. Ilustrace jsou pojaty zajímavou a originální formou. Zklamáním pro mě však bylo zjištění, že se o postavách nedozvíme víc nežli jméno, rod a nějakou zajímavost. Čekala jsem shrnující popis o postavách a jejich životech ve světě Lovců stínů. Něco jako jejich stručné životopisy a popis jejich vzájemných vztahů. Při tolika knihách a tolika postavách, bych to ocenila a knihu si prolistovala, vždy když bych začínala číst nově vydané pokračování. Škoda, že tato kniha nedostala větší pozornost, jelikož měla skvělý potenciál.

02.05.2020 3 z 5