kindlova42 kindlova42 komentáře u knih

Sucho Sucho Neal Shusterman

No tohle byla pro mě teda emoční jízda. Strašidelné to číst s vědomím, jak rychle na planetě ubývá pitná voda. Tohle bychom si měli přečíst všichni povinně. Už během čtení, jsem měla sto chutí si začít vytvářet zásoby balené vody :D
Knihu hodnotím velmi kladně. Byla nabitá akcí a emocemi, a děj byl popsán velmi realisticky. Střídání pohledů různých postav, dodalo příběhu na zajímavosti.

26.08.2020 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Muffin a čaj se ke mně dostal jako nečekaný dárek od knihkupectví, takže jsem neměla žádná očekávání. Ale kniha mě moc bavila. Je to pro mě první česká YA a hezká letní oddechovka.
Musím přiznat, že jsem se nad některými částmi uculovala a kniha mě vtáhla do jednoduchého děje a donutila mě ji přečíst za jeden den. Rozhodně mám chuť přečíst si pokračování Koláčky a spiklenci :)
(Jednu hvězdičku strhávám jen za trochu uspěchaný konec, kde bych ocenila více prostoru pro delší rozhovor obou postav v podobě dalších cca 10 stránek + jsem celou knihu čekala na detailnější popis toho, co se stalo před 3 roky, samozřejmě si to každý domyslí, ale těšila jsem se jak si o tom obě postavy promluví... možná to přijde v 2.díle).

24.08.2020 4 z 5

Rudé svitky magie Rudé svitky magie Cassandra Clare (p)

Když jsem se dozvěděla, že Cassandra Clare plánuje knihu zaměřenou na vztah Aleka a Magnuse, tak jsem měla radost. Tento pár se stal rychle jedním z mých oblíbených a v prvotní sérii Nástroje smrti neměli veliký prostor. Objevují se i v ostatních knihách z tohoto universa a zejména v Královně povětří a temnoty mají krásný společný moment. Na který jsem původně myslela, že dějově naváže tato kniha, a byla jsem velmi překvapená, že se v ní vlastně vrátíme na úplný začátek jejich vztahu a získáme větší detaily, jak se do sebe zamilovali. Obdiv C.C., která si udělala již před lety prostor, tím že je poslala na dovolenou (Město padlých andělů), na kterou mohla nyní příjemně navázat. Kniha se určitě bude líbit fanouškům světa lovců stínů, kteří mají načtené ostatní knihy a jsou s postavami již seznámeni :)

06.07.2020 4 z 5

Odveta Odveta Joelle Charbonneau

I třetí díl se mi dějově líbil. Mělo to spád a kniha velmi rychle ubíhala. Hlavní hrdinka je postavena do pozice, kdy není možné se rozhodnout správně, ať udělá cokoliv. Jakékoliv rozhodnutí sebou nese závažné důsledky.
Získala jsem odpovědi na skoro všechny svoje otázky, které ve mně vyvolaly předešlé díly.
Ovšem musím ubrat jednu hvězdičku za konec celé triologie, který nebyl naprosté zklamání, ale bohužel jak už je trendem u většiny knížek, byl dle mého názoru uspěchaný.
Celý příběh i konec třetího dílu v sobě má potenciál na další pokračování z tohoto knižního světa :)

03.07.2020 4 z 5

Zrada Zrada Joelle Charbonneau

Druhý díl navazuje s menším časovým odstupem na první. Představuje prostředí univerzity a nové zajímavé postavy. Člověka stále drží v napětí a nutí k různým teoriím o tom, komu vlastně lze věřit. Poskytuje odpovědi jen na některé otázky z prvního dílu, za to přináší mnoho dalších. Okamžitě po dočtení jsem musela začít číst třetí (poslední) díl, protože dvojka je zakončena velmi dramaticky. Jsem zvědavá, jak se to vyvine a jak to celé autorka zakončí.

01.07.2020 5 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Souhlasím s výrokem na zadní straně obalu, že Hunger games byly skvělé a tato série je také něčím výjimečná. Podobnost v příběhu s HG jsem po přečtení první knihy nalezla, přesto je příběh jiný a postavy taktéž.
Hlavní představitelka Cia je opravdu dobrosrdečná a to vás nutí si ji oblíbit a fandit ji. Ovšem není to žádná naivní dívka, co čeká až ji někdo zachrání a to je na její postavě velmi příjemné :)
Hned po dočtení jedničky, jsem musela sáhnout po druhém dílu a nemůžu se dočkat, až poodhalím další tajemství a najdu odpovědi na otázky, které ve mně první díl vyvolal.

25.06.2020 5 z 5

Zloděj čísel Zloděj čísel Hayley Barker

Pokračování tohoto příběhu v podobě Zloděje čísel se mi líbilo a nelituji, že jsem si ho přečetla. Ovšem musím ubrat jednu hvězdičku, protože jednička byla prostě lepší a od druhého dílu jsem očekávala něco co tam nebylo... Spoiler.....
Myslela jsem, že pokračování poskytne větší prostor pro vztah Bena a Hošiko, ovšem oni jsou hned na začátku rozděleni a příběh se tedy odehrává s každým jinde, kdy se nedostaví ani popis jejich vztahu v podobě vzpomínek na jejich rok strávený na útěku, kdy byly opravdu spolu. Toto mi v knize scházelo.
Jsem zvědavá zda bude i třetí díl a pokud někdy vyjde, určitě si ho přečtu.

21.06.2020 4 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Dle anotace jsem od knihy čekala asi trochu jiný příběh. Propojení starých legend a pohádek do děje bylo zajímavé, ale velké množství postav, které neměli v následujícím příběhu moc velkou roli a styl psaní mě úplně nebavil. Postava kněze Konstantina mě jen utvrdila v názoru, že náboženství se dá využít jako nebezpečný nástroj k manipulaci s lidmi v rukou špatného člověka. Autorce dávám jednu hvězdu za vylíčení jeho postavy a druhou hvězdu za zajímavý námět.

26.05.2020 2 z 5

Poslední číslo Poslední číslo Hayley Barker

Knihu jsem si koupila v knihkupectví, protože byla v akci a zaujala mě na ní zajímavá obálka a anotace. Musím říct, že jsem byla překvapená, když jsem zjistila, že je to první autorčin počin, protože kniha je opravdu zajímavá a hezky napsaná. Také pro mě byla čtivá a děj hezky plynul.
Velmi oceňuji vyprávění příběhu z pohledu dvou postav Bena a Hošiko, které umožnilo poznat tento dystopický svět o to lépe. Obě hlavní postavy jsou mi sympatické. Trochu mě zarazilo, že děj celé knihy se vlastně odehrál jen ve 3 či 4 dnech a oni neměli moc času být spolu o samotě a jen tak mluvit. Proto se mi jejich romantická linka, kdy pro sebe skoro od prvního setkání chovají silné city, nejdříve zdála nesmyslná. Ale když jsem jejich příběh dočetla dokonce bylo v tom takové hezké zadostiučinění, kdy jde o to, že v sobě našli něco, co tomu druhému chybělo. Ben v ní našel pravý cit/lásku, což byla ta jediná věc, která mu v jeho luxusním životě chyběla. Hoši zase v Benovi nalezla naději.
Kniha je svým tématem diskriminace a nenávisti mezi lidmi různého původu velmi aktuální. A i když naše lidské dějiny již takovou to krutost a nespravedlnost znají, je velmi strašidelné uvědomit si, jak reálný by tento příběh mohl být.
Knihu rozhodně doporučuji a plánuju si koupit druhý díl, protože chci vědět jak to pro Bena a Hoši dopadne :)

24.05.2020 5 z 5

Vadná Vadná Cecelia Ahern

Tato kniha se ke mně dostala úplnou náhodou. Podle její obálky jsem si o ní moc nemyslela, bude to jen nějaká oddechovka o nějaké puberťačce nebo něco takového. Ale ve skutečnosti mi Vadná vyrazila dech, protože je to napínavá, zajímavá, dystopická knížka se skvělým příběhem! Zhltala jsem ji za dva dny a nechtěla jsem jít ani spát, jak jsem byla zažraná do děje a chtěla vědět co bude dál. K mému veselému překvapení, by měl za měsíc vyjít u nás druhý díl, takže si ho určitě koupím, protože chci vědět jak to všechno dopadne :)

22.05.2020 5 z 5

Kůže plná stínů Kůže plná stínů Frances Hardinge

Knihu jsem si koupila kvůli zajímavé obálce a anotaci. Od začátku jsem měla trochu obavy, že budu mít problém se začíst kvůli tomu, že je hlavní hrdince pouze 12 let. Takže jsem byla příjemné překvapená, když tam byl 2,5 roční skok a protagonistka z dítěte dospěla do mladé dívky. Začátek knihy pro mě byl poměrně nudný a musela jsem se ke čtení nutit. Vztah Makepeace a matky by si zasloužil většího prostoru. Po prvních cca 100 stranách začal být děj zajímavější a příběh se četl lépe. Líbil se mi námět s medvědem a upřímná vděčnost a sounáležitost hlavní hrdinky k němu. Postava Jamese pro mě byla velmi nesympatická celou knihu.
Kniha je rozhodně originální, pro mě nebyla až tak čtivá, ale autorka se nemá za co stydět. Příběh je to zajímavý.

20.05.2020 3 z 5

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

Druhý díl se mi líbil. Hlavní postavy Kazi a Jase byly pořád sympatičtí a jejich bojovnost čtivá. První půlka knihy plynula pomaleji a trochu mě mrzelo, že začátek knihy nebyl více detailní a rozepsaný na více stránkách. Hlavní postavy byly rychle od sebe rozděleny, aniž by mezi nimi proběhla jakákoliv hlubší konverzace.
Druhá polovina knihy mě bavila o moc více. Větší zapojenost vedlejších postav a více dialogů mě do děje lépe vtáhli.
Duologie dostala hezký konec a vůbec mi nevadilo, že vše bylo zalité sluncem, jak jiný čtenáři zmínili v komentářích. Kdybych chtěla reálné smutnější konce, pustím si televizní zprávy. Za mě spokojenost :)

12.05.2020 4 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Není lehké najít slova, kterými lze ohodnotit tuto knihu. Svět, který autorka vylíčila byl krutý a strašidelný. Člověka to nutí se zamyslet, jaké má štěstí, hlavně jako žena narozená v tomto století. A jak důležité je si vážit našeho práva žít si život po svém a nenechat se o to nikým připravit. Kniha ve mě rozbouřila tolik smíšených pocitů. Přečetla jsem ji během dvou dnů, protože jsem chtěla vědět, jak to všechno dopadne. Spoustu věcí jsem chtěla, aby se událo jinak. Hlavně co se týče milostného života hlavní postavy. Patřím do skupiny čtenářů, kteří mají rádi při slazené romantické linky, což tady nebylo středem příběhu a rozhodně to nedopadlo tak, jak by si moje romantická duše přála. Ale nemohu za to autorce ubrat žádnou hvězdičku na hodnocení, protože kniha měla pointu jinde a tu zcela naplnila. Konec pro mě nebyl předvídatelný vůbec. Byla jsem šokovaná. Upřímně je mi líto, že zde není další díl, ve kterém bych zjistila, co se dělo dál. Jak se život vyvíjel pro hlavní hrdinku Tierney a její blízké. Rozhodně nelituji toho, že jsem knihu přečetla, stála za to.

09.05.2020 5 z 5

4 blondýnky 4 blondýnky Candace Bushnell

Knihu jsem nepřečetla. Po 40ti stranách jsem ji musela odložit, protože v ní nebylo co číst. Žádný děj, žádná pointa.

06.05.2020 odpad!

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Knížka se mi moc líbila. Postavy Kazi i Jase jsou mi velmi sympatické jako protagonisté příběhu. Autorka nezklamala a znovu mě přinutila knížku zhltnout během dvou dnů. Těším se moc na další díl :)
(Jediné co mi drásalo nervy byly neustále chyby v textu, jako špatné skloňování rodu, překlepy a záměna písmen ve slovech apod. Nakladatelství, které knihu přeložilo a vydalo si zřejmě nelámalo hlavu s nějakou korekturou)

04.05.2020 5 z 5

Kdo je kdo ve světě stínů Kdo je kdo ve světě stínů Cassandra Clare (p)

Kniha je hezkým zpříjemněním při čekání na další sérii. Ilustrace jsou pojaty zajímavou a originální formou. Zklamáním pro mě však bylo zjištění, že se o postavách nedozvíme víc nežli jméno, rod a nějakou zajímavost. Čekala jsem shrnující popis o postavách a jejich životech ve světě Lovců stínů. Něco jako jejich stručné životopisy a popis jejich vzájemných vztahů. Při tolika knihách a tolika postavách, bych to ocenila a knihu si prolistovala, vždy když bych začínala číst nově vydané pokračování. Škoda, že tato kniha nedostala větší pozornost, jelikož měla skvělý potenciál.

02.05.2020 3 z 5

Královna povětří a temnoty Královna povětří a temnoty Cassandra Clare (p)

Třetí knížka pěkně zakončila tuto dějovou linku ve světě Lovců stínů a nechala otevřené dveře pro další pokračování, což na Cassandra Clare miluju. Tvoření nových dějových linek s dalšími postavami, ale stále se objevující známí hrdinové z minulých sérií. V knize byly pasáže, kdy jsem si nebyla jistá, zda mi to do příběhu úplně sedí, ale během čtení se to vždy vyvinulo tak, že to zanechalo pozitivní a spokojené čtenářské pocity :)

01.05.2020 5 z 5

Kodex lovce stínů Kodex lovce stínů Cassandra Clare (p)

Byla by zajímavější kdybych ji četla jako první knihu, ale po tom co jsem přečetla skoro všechny série, pro mě byly některé pasáže nudné, jelikož jsem to vše měla již načtené z příběhu. Oceňuji hezky provedené ilustrace.

27.04.2020 3 z 5