kindlova42 kindlova42 komentáře u knih

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

U Miluju tě, Já vím jsem narozdíl od Navždycky už věděla co čekat. Velmi jednoduchou oddechovku co se přečte za pár hodin a je o středoškolském randění. Styl psaní zůstal stejný, akorát to tentokrát bylo doplněné o hudební playlisty jako kulisa pro příběh, což považuji za velmi originální a povedené. Ovšem musím přiznat, že mě čtení bavilo o něco méně než první díl a nevím proč. Při čtení obou knih mě napadala jedna myšlenka a to, že jednoduchý příběh by se skvěle hodil na film na netflixu, který si pustíte když chcete vypnout mozek, to by mě asi bavilo o něco víc než to číst.

10.09.2021 2 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Od téhle knihy jsem neměla žádná očekávaní, koupila jsem si ji protože všude v té době propagovali druhý díl (Miluju tě, Já vím). Po koupi jsem byla překvapená kolik negativních recenzí to má a na čtení jsem se moc netěšila. Ovšem světe div se, knížka mě nenudila a přečetla jsem ji za den a půl. Je to prostě taková oddechovka zaměřující se na dospívající středoškolačku, takže to že to místy bylo trapné k tomu patří, protože mi to krásně připomnělo, že jsme v tomhle věku byli trapní všichni! :D Moc se mi líbil styl psaní zahrnující zprávy a za mě by jich tam mohlo být klidně víc :)
Takže ano, není to žádný literární skvost a kdybych to četla na střední oslovilo by mě to určitě víc, ale za mě to bylo příjemné čtení plné vtipných narážek, u kterého jsem si odpočinula a autorka se nemá za co stydět jako za první napsanou knížku :)

09.09.2021 2 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

(SPOILER) V Koruně můžeme vidět velký charakterový růst hlavní postavy Eadlyn, což se mi líbilo. Rozhodně je zde více řešena politika nežli v původní Selekci, což bylo taky velké plus. Co mě zarazilo je nedostatečně vysvětlený rozkol mezi králem Maxonem a vůdcem Severních rebelů Augustem (který tedy není přítomen v pokračování) a představení záporné postavy v podobě Augustova syna Marida. Přišlo mi, že tato část příběhu měla mít více prostoru. Dalším menším zklamáním byla romantická linka mezi Eadlyn a Erikem, kdy postavy netrávili mnoho času spolu až do skoro samotného konce. Láska z Erikovi strany byla pro mě uvěřitelná, ale ze strany princezny byla nedotažená. Z úplné zmatenosti a strachu z lásky se Eadlyn během pár minut dostala k nehynoucí a hluboké lásce. Oproti původní triologii, kde byl příběh zbytečně natahován, zde bych ocenila větší prostor, aby příběh nebyl tak moc uspěchaný. Dcera se mi líbila více, ale i tento díl mě bavil a velmi rychle mi jeho čtení uteklo.

30.08.2021 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

(SPOILER) Teda musím říct, že jsem nejen z nižšího hodnocení ale i z negativních komentářů, co se hlavní postavy Eadlyn týká, nečekala že mě kniha bude tak moc bavit. Dokonce musím přiznat, že se mi líbila více než předešlé díly! Asi je to i tím, že mi příběh vyprávěný prostřednictvím Eadlyn přijde více uvěřitelný než původní triologie s Americou. Většina komentářů se shodovala na tom, že je jim nesympatická, protože je to rozmazlená princezna. Ovšem jak by mohla být jiná, když nikdy v životě nezažila nic jiného než luxus a pohodlí a od dětství od všech slyšela, že je výjimečná. Přesto, že vyrostla obklopená milující rodinou, je do očí bijící, že se lásky bojí a že se bojí celkově své budoucnosti jako první ženská panovnice v historii. Od malička je pod velkým tlakem, který nikdo jiný nemůže pochopit. A to jak se ze začátku stavěla k celé Selekci a jejím nápadníkům jí nemůžu vyčítat, protože v ní nechtěla od prvního momentu vůbec být a nechtěla si narozdíl od svého otce (Maxona) hledat životního partnera. Přestože působí chladně, uzavřeně a občas až moc pyšně, tak je mi sympatická, protože se najdou momenty, kdy je vidět, že má dobré srdce. Samozřejmě do dokonalosti má daleko, ale v 18ti letech se není čemu divit, a dokonce má podle mě i právo na nějaký občasný pubertální přešlap. Hned začínám číst Korunu, abych zjistila jak to s ní dopadne a zda se některému z nápadníků povede ukrást její srdce. Zatím se nedokážu rozhodnout komu z nich vlastně fandím :D

20.08.2021 5 z 5

První První Kiera Cass

Ani třetí díl neztratil na čtivosti. Jako letní oddechovka je to příjemný příběh soustředěný na mladou lásku.
Ale po prvních dvou dílech jsem měla asi přemrštěná očekávání, co se akčního děje týče. Předpokládala jsem, že se více rozebere problematika rebelů, toxický vztah Maxona a krále, že královna Amberly dostane více prostoru a že postavy mezi sebou budou mít hlubší dialogy a celkově se bude řešit i nespokojenost lidu ke koruně. V tom mě tento díl maličko zklamal jako závěr triologie, proto bych mu dala 3,5*
I tak se ale pustím do dalších navazujících dílů (Dcera, Koruna), třeba tam některé věci budou ještě rozpracovány a hlavně jsem zvědavá jak to bude pokračovat :)

19.08.2021 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Druhý díl je ještě čtivější než první, protože je děj už rozjetý. Některé zvraty jsem očekávala, jiné ne. Trochu mi vadilo, že hlavní hrdinka se od prvního dílu neposunula a stále je děsně nerozhodná, co se milostného trojúhelníku nebo svojí budoucnosti týče. Postava Aspena mi přijde pro děj celkem nepodstatná, ale třeba přijde jeho okamžik ve třetím díle. Jinak jsem rozhodně tým Maxon :)

17.08.2021 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Na Selekci jsem v knižním světě slyšela jen chválu a proto jsem si koupila rovnou celou sérii. Po prvním dílu jsem ráda, že se hned můžu pustit do dvojky :)
Kniha je velmi čtivá, krásně plyne a člověk ji nechce odložit. Hlavní hrdinka je sympatická, i když nerozhodná (neví přesně co chce). Trochu mě to při čtení štvalo, ale na druhou stranu já bych na jejím místě taky nevěděla :D Líbí se mi, že je k ostatním upřímná.
Co se vytvořeného světa podle kast týče a krátkého nahlédnutí do historie země, jsem zvědavá co dalšího se bude dít. V druhém díle se podle mě bude řešit více i politika a problémy s útoky rebelů.
Selekce není nic převratného, ale rozhodně neurazí a člověk si její čtení užívá, můžu doporučit :)

15.08.2021 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Smrtka je velmi povedený dystopický příběh, kterému jsem s husí kůží věřila vše. Autor znovu krásně popsal zkorumpovanost a nedokonalost nás lidí. Snad se nikdy nestane, že by lidstvo porazilo smrt, protože tento svět je mnohem děsivější nežli ten ve kterém žijeme :D
Hlavní postavy mi byly sympatické a moc se těším na další pokračování s nimi.

11.08.2021 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Musím říct, že tahle kniha mě nenadchla a měla jsem velký problém ji dočíst.
Od dětství miluju pohádku Kráska a zvíře a doufala jsem, že tahle knížka přinese něco nového do tak známého příběhu. Ovšem to se nestalo, spíše mi přišlo, že celá kniha byla o ničem. Nebyla jediná kapitola, kdy by mě čtení bavilo. Nejzajímavější byl vždy krátký pohled zvířete, za což dávám hvězdičku. A co se mi asi líbilo nejvíce z celé knihy byla autorčina poznámka na konci.

05.08.2021 1 z 5

Květ železného stromu Květ železného stromu Laurie Forest

Tak druhý díl nezklamal. Pokračování příběhu Ren a jejich přátel mě moc bavilo. Postava Yvana dostala větší prostor a dozvídáme se o něm jeho tajemství. Jsou nám více představené další národy jako jsou Amazky, Selkie či Lupíni. V tomto díle už se děj ze školního prostředí přesouvá více do akčního děje mimo univerzitu. Občas jsem si až říkala, jak je možné že si nikdo nevšimne, že tihle studenti tak moc cestují a podezřele se spolu neustále scházejí :D ale rozhodně to pro záživnost děje je plus. Postava Ren se dále charakterově vyvíjí, jak už jsem předvídala po prvním dílu. Nejvíce nesympatická postava je pro mě stále Lukas, i když soutěžit s ním může tetička Vyvian.
Těším se na další pokračování a doufám, že třetí díl vyjde v českém překladu ještě letos :)

02.07.2021 5 z 5

Černá čarodějka Černá čarodějka Laurie Forest

Tak černá čarodějka se mi moc líbila. Děj mě okamžitě vtáhl a měla jsem problém knihu odložit. Svět, ve kterém se příběh odehrává je zajímavý a hlavní postava Ren je sympatická. Ze začátku je naivní a plná předsudků, ale to je samozřejmě způsobeno jejím původem a výchovou, ale časem nachází svůj vlastní názor a pohled na život. Velmi se mi líbil její charakterový vývoj a věřím, že se bude v další knize ještě více rozvíjet.
Kladné vedlejší postavy jsou také sympatické a každá z nich nabízí něco jiného.
Postava Yvana vás od začátku zajímá svým tajemnem a proto se právě na něj nejvíce těším v dalším dílu, kdy se dozvíme víc. Asi nejméně sympatická postava pro mě byl Lukas, nějak ho nemůžu vystát. Uvidím zda se to v další knize změní nebo ne.
Na knize oceňuji jak nenásilně a uvěřitelně řeší problém rasismu a pocitu nadřazenosti některých ras. Příběh je stylizovaný do této problematiky, která je propletená s touhou mít moc a ostatní ovládat. Což je stále aktuální problém naší lidské společnosti.
První díl knihy končí otevřeně a proto jsem ráda, že už mám druhý díl rovnou doma a můžu se hned pustit do pokračování příběhu :)

28.06.2021 5 z 5

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Musím říct, že jsem u týhle knihy měla problém dát přesný počet hvězdiček. Tři mi přijdou málo, jelikož příběh nebyl vůbec špatný, ale čtyři v kontrastu s jinými knihami, co jsem tenhle měsíc četla jsou zase hodně, protože jiné příběhy mě vtáhly do čtení více. Proto bych zde dala 3,5* kdyby to šlo.
Jak říkám, příběh to nebyl vůbec špatný. Svět ve kterém se děj odehrává je zajímavý. Postavy mají spoustu potenciálu. Žádnou z hlavních postav jsem si zatím úplně neoblíbila jako favorita, kterému bych bezmezně fandila, ale zároveň se mi žádná hlavní postava nezprotivila. Příběh je vyprávěn z pěti různých pohledů, kdy jsou všechny postavy většinu knihy na jiných místech a stále se mezi nimi přeskakuje, což podle mě zapříčinilo, že děj ubíhal oproti jiným příběhům velmi pomalu. Přečtení knihy mi tedy trvalo o něco déle než jindy. Některé pasáže se táhly, ale přesto zvraty v příběhu a propojenost osudů všech postav je zajímavá zápletka.
Tato první kniha na mě působila jako velmi dlouhý úvod do světa, kde se toho začíná odehrávat velmi mnoho. Kde nejdříve jsou nám představené jednotlivé postavy a jednotlivá království, jsou nám na stíněné spory a rozdílnosti království apod.
Jsem rozhodnutá přečíst si druhý díl z triologie, kde si myslím, že se příběh všech hrdinů teprve opravdu rozjede na plné obrátky. Snad to tak bude a moje očekávání po přečtení prvního dílu budou naplněna :)

24.06.2021 4 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Příběh se mi líbil. Četl se hezky a bavil mě. Hlavní postava čarodějky Lou je odlišná od běžných hrdinek, které většinou jsou počestné, nemluví sprostě a neužívají si tak života. Postava Reida je ze začátku trochu nudná vzhledem k jeho postavení, ale přesto všechno se vám zamlouvá jeho slušnost vůči Lou. Romantická linka se vyvíjela nenuceně a byla příjemná. Zvraty a tajemství jsem občas předvídala dopředu, ale i tak jsem pořád byla začtená a na konci je zejména jedna věc, kterou jsem nečekala a kterou bude zajímavé prozkoumat v dalším díle :)

18.06.2021 4 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Musím říct, že jako asi většina čtenářů v triologii HG prezidenta Snowa nesnáším, ale zároveň ho jako zápornou postavu (darebáka příběhu) po přečtení této knihy obdivuji.
Byla jsem hodně zvědavá jaký bude návrat do tohoto světa a jak se mi bude kniha o jeho mladší verzi číst. Trochu jsem se bála, že budu zklamaná, ale to se nestalo. Samozřejmě při vědomí co za člověka je v dospělém životě, mi nemohl Snow při růst k srdci a ani jsem mu nefandila. Zároveň bylo fascinující pozorovat jak se jeho charakter v ranném věku utvářel a dotvořil.
Postava Lucy Gray byla sympatická. Nedá se srovnat s Katniss, ale na to nebyl v knize ani prostor, jelikož v příběhu není hlavní postavou.
Velmi se mi v knize líbilo jak S.Collinsová zapojila důležité symboly předešlých knih, ale zároveň napsala nový a zajímavý příběh :)

15.06.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Původně jsem si myslela, že knihu budu číst určitě déle než obvykle, kvůli její tloušťce. Ale zhltala jsem ji během dvou dnů, kdy jsem nechtěla dělat nic jiného než číst příběh z prostředí knihovny.
Hlavní postava Animant mi byla sympatická, i když se našli některé momenty, kdy mi lezla na nervy. Ale právě to, že nebyla dokonalá, ale svoje charakterové chyby (které má každý) si dokázala přiznat a často zápasila se svými rozpolcenými pocity o sobě samé, se mi na ní líbilo.
Romantická linka se vyvíjela pomalu, ale o to více mě nutila číst, protože jsem chtěla nějaké rozuzlení.
Postavě protivy/knihovníka pana Reeda jsem fandila, jelikož právě pasáže s ním byli nejzajímavější.
Na to jak je kniha tlustá a děj se odehrává velmi pomalým tempem, mi trochu vadilo, že se konec nacpal do cca 20 posledních stránek. Ale ještě je menší pokračování s bonusovými kapitolami, tak snad se tam příběh Animant uzavře s větší grácií, co se její romantické linky týče :)

10.06.2021 4 z 5

Dokonalá Dokonalá Cecelia Ahern

Kniha se mi líbila :) Narozdíl od prvního dílu jsem měla již nějaká očekávání a ta se z většiny naplnila. První polovina sice utíkala trochu pomaleji a já jsem měla pocit, že je druhý díl slabší oproti prvnímu, ale druhá polovina dostala rychlejší spád a konec skvěle uzavřel příběh Celestine. Řekla bych, že série Vadná/Dokonalá má trochu podobný nádech jako Příběh služebnice, který nutí čtenáře přemýšlet o tom, jak je svoboda a demokracie křehká a jak snadno může být ukradená.

05.02.2021 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Poslední díl byl super. V porovnání s filmem bylo spoustu věcí lépe vysvětleno zejména v kontextu s Brumbálem, nechci kritizovat nijak filmy, které miluju a několik scén je v nich lepších než v knize. Kniha ale dává prostor pro větší detailnost a vysvětlení příběhu. Na co jsem se těšila nejvíce a co mě nezklamalo byla postava Severuse Snapa, která je skvěle napsaná a jeho background je v knize mnohem silnější. (Co mě naopak maličko zklamalo je, že některé vedlejší postavy nedostali více prostoru stejně jako ve filmu, mluvím zejména o Remusu Lupinovi a Tonksové). Celá série je skvěle napsaná a kouzelnický svět vtáhne čtenáře do děje :)

03.02.2021 5 z 5

Šestý díl HP nezklamal, bylo v něm všechno co se mi líbilo ve filmu a více rozpracované vedlejší dějové linky ostatních postav :)

05.01.2021 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Tak druhý díl věřit znovu, se mi líbil dokonce víc než první díl. Postavy Dawn a Spencer mi byly více sympatické a jejich vztah měl větší hloubku. Také je v knize více vášně a romantiky. I druhý díl autorky splňuje škatulku "romantické oddechovky" a četl se velmi svižně (přečteno za dva dny). Určitě si v budoucnu přečtu i 3. a 4.díl :)

04.09.2020 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Děj knihy je zaměřen na hlavní dvě postavy a jejich romantickou linku. Je to dobrá oddechovka, která se četla velmi rychle a děj hezky plynul. Sice je velmi předvídatelný, ale to se u tohoto žánru většinou očekává :D
Knihu jsem si užila a pouštím se do druhého dílu :)

02.09.2020 4 z 5