kniha_je_laska kniha_je_laska komentáře u knih

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Moc se mi líbilo hašteření mezi hlavními hrdiny. Přestože ani jeden nechtěl mít rád toho druhého, tak jejich vzájemná přitažlivost, podobné zájmy a názory, pochopení pro toho druhého udělali své.
A Anthonyho sourozenci jsou úžasní, neváhají si dělat naschvály, soupeřit spolu, ale když jde do tuhého, tak se za ty ostatní postaví, pomůžou.

31.10.2023 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Druhý díl s Erikou Fosterovou

Další pěkná detektivka od Bryndzy. V této nám vraha prozradil brzy sám, takže se čtou i vrahovy myšlenek, důvody kvůli kterým se rozhodl zabíjet, jeho příprava na vraždu... I když jsem znala vraha, tak i tak to knize neubralo na napínavosti, jaká má u krimi být Navíc kniha si zachová ještě jiná tajemství, která jsou třeba odhalit.

Na začátku vyšetřování se detektivové dostanou do slepé uličky, ale postupně odhalují další stopy. Erika věří svému instinktu, a vede vyšetřování tím směrem, i když se stane, že díky tomu musí vedení oponovat, protože ti mají dojem, že motivem bylo něco jiného.

Je nefér, když osobní antipatie ovlivňují i práci, zvlášť když je to mezi nadřízeným a podřízeným.

Líbí se mi, že každou knihu, kterou jsem od Bryndzy zatím četla, pojal trochu jinak (např. někdy vraha představí sám, někdy tápu do konce a tak), až na jednu věc - často se jeho hlavní vyšetřovatelky dostanou do blízkého kontaktu s vrahem a mají na mále

31.10.2023 4 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Panenko skákavá, tenhle díl byl skvělý. Autorka prostě ty detektivky umí psát. Přečetla jsem ho během jednoho dne, ještě že jsem měla volno a nemusela od toho odcházet, protože mě to chytlo hned a nepustilo až do konce.
Případ, kdy se ztratí malá holčička na dětském hřišti, kde bylo plno lidí, ale nikdo si ničeho nevšiml. Josie má špatný pocit, přestože k němu nemá žádný důvod, ale postupně se ukáže, že byl oprávněný….
Opět tu byly kapitoly, které zdánlivě nijak nesouvisely se současným případem, ale člověk tuší, že nějakou spojitost to má. Bylo to napínavé. Už na začátku jsem měla tušení, koho se případ hlavně týká a postupně se to potvrzovalo. Určitě si daná postava zasloužila lítost za některé věci, které zažila (a naopak jisté odsouzení za jiné), ale říkám si, zda by něco nedopadlo jinak, kdyby promluvila dřív o některých věcech, o těch které se přímo řešily, ale minulost byla na to asi moc děsivá…
Josie se mi jako postava, každým dílem mi přirůstá k srdci víc a víc. Noaha mám ráda od začátku, i ostatní postavy jsou skvělé - Gretchen, LaMay, …
Nevím, co budu dělat, až dočtu všechny vydané díly

03.09.2024 5 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm L. J. Shen

Tohle byla síla. Příběh plný bolesti, tajemství, velké lásky mezi dvěma navenek odlišnými, ale uvnitř stejnými lidmi. Od začátku mě to zaujalo, a nepustilo, autorka nás tu nešetří, nechá čtenáře v některých věcech tápat, než zjistí, co se přesně stalo a tak.

Jsem moc ráda, že jsem si od autorky přečetla další knihu, přestože Lovec byl za mě trochu průměr, tak tahle kniha laťku zvedla a chápu to nadšení týkající se jejích knih.

19.06.2024 5 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

Po více jak měsíci jsem se pustila do dalšího dílu série Briar U, která volně navazuje na Off-Campus.

Mužskou hlavní postavou tohoto dílu je Hunter, který se krátce objevil už v předchozí sérii, i v dílech této série a konečně se dočkal vlastního příběhu. Po tom, co jeho chování ovlivnilo rozhodující zápas v minulém roce se rozhodl, že složí slib celibátu, dokud neskončí letošní hokejová sezóna. Má pocit, že je to třeba, zvlášť když je teď nový kapitán týmu.

Demi je dívka studující medicínu, která je v dlouholetém vztahu s klukem, se kterým věří, že je to navždy. Ona a Hunter se stanou parťáci na jeden úkol do hodiny psychologie. Díky společně strávenému času se z nich stávají přátelé, ale ze zmíněných důvodů nehrozí, že by z nich bylo něco víc, nebo ano?

Nemůžu si pomoct, ale autorka ty knihy s hokejisty prostě umí. Každý díl má skvělou dvojici – jistě některé se mi líbily víc, některé méně, ale ve finále nemohu říct, že bych se u některé vyloženě nudila či tak – a u téhle dvojice to není jinak. Líbí se mi, že do svých knih většinou zakomponuje i nějaké vážné téma. K tomu tu nechybí humor, škádlení (jak mezi hlavními postavami, tak i vedlejšími), chemie – prostě jsem zatím s knihou od ní nešlápla vedle.

Sem tam se tu objeví i hrdinové z minulých dílů, za což jsem moc ráda. A Hollis a Rupi? To je trhlá dvojka Maskot Pablo?

Prostě pokud hledáte romantiku, u které si odpočinete, pobavíte a zároveň tam najdete i nějaká vážnější témata, tak tohle je to pravé.

25.04.2024 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Tady na hodnocení neexistuje dostatečný počet

,,Na hvězdy, které naslouchají, a na sny, které se plní. "

Tenhle díl čtu minimálně už potřetí a stále se mi líbí. Je to . Pokaždé najdu něco nového, čeho jsem si předtím nevšimla, další souvislosti, které mě víc zaujmou či něco přiblíží. Druhý díl mám radši než první hlavně díky tomu, že od začátku fandím Rhysovi

Rhysand je nejkrásnějším vladařem.
Rhysand je nejrozkošnějším vladařem.
Rhysand je nejmazanějším vladařem.

Tenhle svět je neuvěřitelný, jak je všechno promyšlené a zapadá to do sebe. V tomhle díle je víc vidět, jak je jejich svět obrovský, jen popisy jednotlivých dvorů zahrnují velkou oblast, svět smrtelníků, Hybern a to všechno začínáme poznávat spolu s Feyre, které ostatní dělají průvodce, vyprávějí ji, co vědí, poznávají se, stává se z nich rodina. Rhysanda a jeho nejužší kruh zbožňuju, všechny do jednoho. Moje milovaná knižní rodina.

„Pravda je smrtící. Pravda je svoboda. Pravda dokáže ničit, napravovat a spoutávat."

K stránkám této série (a hlavně tohoto dílu) se budu vždy s láskou vracet, protože má v mém pevné místo. Mohla bych toho tolik napsat, jen by na to nevystačil limit písmen Ale pokud někdo váháte, tak tuhle sérii 100% doporučuji.

13.01.2024

Milovaný nevlastní bratr Milovaný nevlastní bratr Penelope Ward

(SPOILER) První kniha od autorky a jsem nadšená, moc se mi líbila. Přečetla jsem ji za jeden den.
Oba jsem si moc oblíbila, vtípky které Elec prováděl, ale uměl si uvědomit, kde je hranice vtípků, jejich chování vůči sobě... byli jako dva magnety
Nevadilo mi ani číst pak některé části znovu, ale z Elecova úhlu pohledu, přestože byly dost podobné, tak ukázaly jeho pocity, verzi událostí a tak.
Určitě to nebyla má poslední kniha od autorky, přečtu si i jiné a těším se na to.

"Stejně jako můžete přehodit písmena ve slovech, abyste uviděli jiný, skrytý význam, můžete to udělat se životem. Život může být definován útrapami nebo požehnáním. Všechno záleží na tom, jak se na to díváte. Někdy záleží jen na úhlu pohledu."

Jinak, ještě musím říct, že po dlouhé době obálka knihy, která odpovídá příběhu, což jak asi někteří víme se nestává moc často.

01.07.2023 5 z 5

Ďábel v přestrojení Ďábel v přestrojení Lisa Kleypas

Trochu změna oproti ostatním příběhům, zde se hlavní hrdinové dali dohromady celkem brzy, a pak přišly události, které je na chvíli rozdělily.
Ale nerozumím tomu, proč je kniha v sérii o rodině Ravenelových, ani jeden z hlavních hrdinů z této rodiny není. Spíš se tam více objevují rodiny hlavních hrdinů že série čekanek, tak by se spíš řeklo, že to patří do téhle série. Každopádně jsem si ráda o hrdinech že série čekanek (je to jedna z mých oblíbených sérií od autorky) četla a o tom jak se jim žije dál - o několik let později. Bylo to příjemné vrátit se k nim.

04.06.2023 4 z 5

Ďáblova dcera Ďáblova dcera Lisa Kleypas

Tenhle díl se mi z celé série líbil nejvíc. Na Westa jsem se těšila a Phoebe se k němu hodila. Bylo hezké číst, jak se sbližovali, stránky utíkaly jako nic. Milá byla zmínka o hrdinech ze série Čekanky (což je od Lisy Kleypas povedená série), i zmínky o ostatních členech Ravenelů.

27.04.2023 5 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

4,5
Na tuhle knihu jsem se plánovala vrhnout už dlouho a když jsem viděla, že si ji mohu koupit za kredit v audiolibrix, tak byla volba jasná.

Protože si přiznejme, že anotace této knihy zní slibně. Chcete dokonalou schůzku, kde vám muž splní jakoukoliv romantickou představu, ať už by se jednalo o schůzku s rockovou hvězdu, miliardářem, či motorkářem? V tom případně potřebujete Pana Romantika, který toto všechno umí zařídit, přestože jeho služby nejsou úplně levné a některé věci jsou tabu. Když se o tomto muži dozví cynická Eden, která nevěří na lásku, nechce vztah, libuje si v jednorázovkách a k tomu pracuje jako novinářka, tak se rozhodne, že o tom zjistí víc a poodkryje tajemství tohoto muže a jeho praktik veřejnosti, zvlášť když si je jistá, že je to podvodník, co tahá z žen peníze. Nu a jak toto vše dopadne?

Asi jsem ještě nečetla knihu, která by byla postavena na takovémto nápadu, to si zaslouží +. A musím říct, že pan Riley byl jak chameleon, jak se dokázal proměnit v někoho úplně jiného, a to nejenom co se týče vzhledu, ale i chování. Někdy jsem si až říkala, co u něj ještě patří do scénáře, a co už nikoliv, když byl v jedné své roli. Tahle myšlenka nejspíš prolétla hlavou i Eden. Její babička a Moby byli správní :D

Pro mě byl tento příběh příjemným rozptýlením při práci, který jsem si užila a myslím, že velkou zásluhu na tom měla i interpretka, která to namluvila skvěle. Klobouk dolů za to jak měnila hlas, podávala to vtipně v těch situacích kdy to tak mělo vyznít. Z jejího hlasu byla znát v daných situacích taková emoce, jaká tam měla být. Boží. A přestože tu bylo pár věcí, které mi úplně nesedly – hlavně u chování Eden – a tedy se necítím na to dát plný počet hvězd za příběh, tak jsem ale spokojená.

13.09.2024 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Má první audiokniha a musím říct, že jsem spokojená. Pan Stránský to namluvil skvěle, různě měnil hlas k postavám i k situaci a mně se to moc líbilo. Byl to zas jiný zážitek ve čtení. Přiznám se, že poslouchat některé drsnější části bylo horší, než když to čtu, protože představivost mi pracovala zas trochu jinak.

Řeší se tu případ dvou rozřezaných těl nalezených ve dvou kufrech, které někdo hodil do řeky. Souvisí tato dvě těla spolu nějak nebo ne? Zjistí jejich totožnost?

Kapitoly případu se střídají s kapitolami o jedné dívce. Zezačátku jsem nevěděla, jak s případem souvisí - je oběť, svědek,... -, ale později to do sebe začalo zapadat a já jsem chvílemi byla napnutá a čekala, jak se to vyřeší.. Nechyběly ani nějaké překvapivé situace a zvraty.

12.08.2024 4 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Můj první přečtený psychologický thriller.

Tuhle knihu jsem viděla skoro všude, a anotace mě zaujala natolik, že jsem si řekla, že to zkusím. Přiznám se, že na to, kolik má kniha stran - jen 240 - tak za mě chviličku trvalo, než se něco pořádně začalo dít, do té doby se děj točil na pár místech a opakoval se. Ale pak už mě to zaujalo. Chudák Nora, ta si užila. Konec jsem absolutně nečekala - z více hledisek, protože se tam toho událo víc, co nešlo odhadnout a byl překvapením.

V knize se čas od času střídají dvě časové linky - minulost a současnost. V minulosti sledujeme okamžiky malé Nory, která nemá ponětí, co se ve sklepě jejího domu děje a v současnost Noru jako dospělou s jiným příjmením, kde nikdo z jejího okolí neví, kdo je její otec. Jenže zůstane to tak i teď, když se objeví tělo, a vypadá to, že někdo napodobuje zločiny jejího otce?

04.06.2024 4 z 5

Měsíční čarodějky Měsíční čarodějky Elizabeth Briggs

Na pokračování této série jsem byla zvědavá, protože kdo četl Osudové pouto, tak ví, co bylo na konci a předpokládám, že byl také zvědavý, jak to bude pokračovat.

Je tu objasněno pár věcí, nad kterými čtenáři mohli dumat – například: Kdo je matka Ayly? Proč je její vlk bílý? Jak to, že vlci smečky Hadonoše se umí proměnit už jako malí? A tak dále. Začátek knihy byl zajímavý díky Lunateře, místu, kde jsme se ocitli spolu s Aylou a různým informacím, které se dozvíme o Slunečních čarodějkách a o tom, co dělají. Ayla díky měsíčním čarodějkám víc porozumí své moci, naučí se ji lépe ovládat. Má velkou motivaci, proč potřebuje zesílit, a tou je Kaden a to, co se mu přihodilo během boje. Vztah Ayly a Kadena je pořád vášnivý, přestože se postupně v něm objevují trhliny díky okolnostem. Všem je jasné, že do toho, co je čeká, nemohou jít sami, že potřebují spojence. Jenže přidá se k nim někdo? Uvěří ostatní smečky, že o Slunečních čarodějkách mluví pravdu? Kdo mě tu překvapil, tak byl Jordan. To se těším, až zjistím, jak se to s ním vyvine dál.

Přes všechny nové informace, postavy, situace mám dojem, že tento díl je slabší než ty předchozí. Tak nějak akce byla hlavně v první části a pak na konci, uprostřed se sem tam něco málo stalo. Bylo to takové natahované, čekala jsem asi trochu víc. Co se týče konce, tak dobrá zpráva je, že tady není takový zvrat jako byl v minulých dílech, takže čekání na další díl bude snazší. A že další si určitě přečtu, chci vědět, co bude dál.

29.05.2024 3 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

4,5
Taylor a Conor se seznámí díky výzvě, kterou Tay dostane za úkol splnit. Má svést nejrajcovnějšího chlapa na party a vyberou ji Conora. Jak tohle dopadne?

Conor působil v minulém díle jako totální pohodář, kterého nic nerozhází, ten co si rád užívá, klidně se sejde s nějakou holkou víckrát, ale vážný vztah nehledá. Upřímně jeho si musíte zamilovat, protože to je takové zlatíčko, některá jeho gesta a chování, která udělal? Ach, to bylo úplně úžasné. Moc se mi líbil. Kdo mi tu bohužel úplně nesedl, tak je Taylor. Je to milá dívka, která je v sesterstvu, o kterém měla při nástupu jiné představy. Má komplexy ohledně svého těla, obléká se tak, aby určité partie zamaskovala. Prostě nemá úplně sebevědomí. Což je běžné. Většina lidí – včetně třeba mě -s něčím není spokojená a chtěli by to třeba zamaskovat, takže to je jasné, a i pochopitelné, a je dobře, že se o tom píše, a je to zmíněno v příbězích a tak, ale tady už mi to přišlo až moc, zmínky ohledně tohohle se často opakovaly, právě hlavně ze strany Tay. Dlouho se za sebe nepostavila. Tohle mi tedy trochu kazilo požitek, což mě mrzí, protože jinak ta kniha byla super. Často jsem se musela usmívat, protože mě něco pobavilo – Jak šli nakupovat? Zmíněné první setkání? Jedna večeře? A tak dále. Je skvělé, že se tu sem tam objeví i postavy z minulých dílů, líbí se mi, jak jsou všechny díly propojené.

I pak problém, který se objevil, byl dobře napsaný a skvěle se hodil. Jeho dožene minulosti, před kterou si myslel, že utekl a co si budeme povídat, nevyřešil to úplně dobře, ale naštěstí si to uvědomil včas, a začal to napravovat. Naopak u Taylor jsem naprosto chápala její pocity a myšlenky, i to, proč udělala to, co udělala a proč váhala s tím nějak pohnout. Tohle bylo popsáno opravdu pěkně, reálně.

Jak je u autorky zvykem, tak i tady se řeší nějaká vážná témata - pocit viny ze špatného rozhodnutí, šikana, jak se vyrovnat s novým partnerem rodiče, a u dalšího nebudu konkrétní, protože bych prozradila už moc

09.05.2024

Velké naděje Velké naděje Ava Reed (p)

4,8

Kniha z lékařského prostředí? Jakmile jsem se o knize dozvěděla, tak mi bylo jasné, že tu si určitě přečtu. Na seriály z tohohle prostředí nekoukám, ale knihy mám ráda. A ta obálka? Ta je nádherná.

Je to hodně povedený první díl série, měli jsme tu možnost udělat si obrázek i o vedlejších postavách, nejen o těch hlavních. Laura mi byla sympatická, obdivovala jsem ji, jak se dokázala postavit za sebe i za ostatní v prostředí, kde je krátce a před kolegy, které moc nezná. Nash, to je jiná. Přestože to nechtěl, tak se z něj stal školitel nových „bambini“. Má je vést, radit jim, zjistit, co v nich, ale sám se s nimi nechce nijak blíž zaplést, udržuje se odstup. Ale nepočítal s tím, že to mezi ním a Laurou začne skoro od začátku jiskřit, což se nehodí ani jednomu z nich. A jak to dopadne? Co všechno se jim postaví do cesty? Odhodlají se to risknout a být spolu? No, aby tohle jeden zjistil, tak si musí přečíst knihu.

Je tu několik momentů, které byly hodně silné a mě dostaly. Některé vedlejší postavy jsem si velmi oblíbila a doufám, že se dočkáme i jejich příběhu. Jediné malé mínus, co jsem tady měla, tak byl Nash a jeho rozmýšlení, váhání a z toho někdy vyplývající chování, i když jsem chápala, jaký k tomu má důvod, tak to trvalo dlouho, ale jinak to bylo skvělé.

Tuhle sérii je třeba číst v pořadí, v jakém jdou díly za sebou. Je to i upozornění od samotné autorky. Přestože jednotlivé díly vypráví o jiných dvojicích, tak příběh na sebe navazuje. Já to nevěděla, a když vyšla informace o druhém dílu a já zahlédla anotaci, tak jsem si nechtíc prozradila hodně o konci tohoto dílu

31.03.2024 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

4,5
Nový případ s Josie Quinnovou, která je nyní díky událostem v prvním díle šéfkou. Přivolají ji k případu brutálního napadení a nejenom to, na místě detektivové zjistí, že zmizelo novorozeně. Jako by to nestačilo, případ se zamotá ještě víc, když se začne pohřešovat ještě jedna osoba, která je blízká Josie a nikdo neví, jak do tohohle všeho zapadá.

Skvělá detektivka, měla jsem ji přečtenou za dva večery, musela jsem číst pořád dál, abych zjistila, jak se to vyvine. Během příběhu se sem tam objevují novinové články o lidech, kteří zemřeli (nešťastnou náhodou, při nehodě,...) – bylo mi jasné, že to nějak bude muset souviset s vyšetřováním, ale nevěděla jsem jak a rozhodně bych neuhodla to, co za tím bylo. Udržela jsem si napětí většinu knihy, jelikož toho, kdo za tím stál, jsem neuhodla. Jsem ráda, že čtu popořadě v sérii, protože i když co kniha tak samostatný případ, tak přesto tu padají zmínky k ději související s Mizejícími dívkami.

Noah se hodně změnil oproti prvnímu dílu, kde ho popisovali spíš jako moulu. Také se tu objevilo pár nových postav díky tomu, co se stalo. Je to snad první detektivní série, kde spolupracuje detektiv a reportérka – to je neobvyklé, ale líbí se mi to.

19.03.2024 4 z 5

Konflikt Konflikt Michaela Brnková

Ona už seděla u stolu a jedla. Rozhlédl jsem se, ale svůj talíř jsem neviděl.
,,Kde mám snídani?"
Posměšně se na mě podívala. ,,V kuchařce na straně patnáct."

Tuhle knihu jsem měla na seznamu už celkem dlouho, slyšela jsem na ní hodně chvály, takže jsem ji na svůj TBR přirozeně přidala a konečně jsem se k ní dostala.

V příbězích o mafiánech to je jedna z nejlepších knih, co jsem četla. Bavila mě od začátku do konce a měla jsem ji přečtenou na jeden zátah v sobotu.

Hlavní hrdinka byla skvělá, to jak si nenechala nic líbit, nedala Nerovi nic zadarmo a občas ho i vychovávala slušnějšímu chování? To bylo parádní, místy jsem se hodně usmívala. Byla jsem také hrozně zvědavá, co ji potkalo, že odešla ze světa, do kterého se narodila a ve kterém byla vychovaná. A Nero? Ten se mi líbil s přibývajícími stránkami čím dál víc.
Vedlejší postavy byly také super - třeba kuchařka, Nerův strážce...

Určitě to nebude má poslední kniha od autorky.

27.02.2024 5 z 5

Naše vina Naše vina Mercedes Ron

„Měla jsem pocit, jako bych zavírala knihu, která se dotkla mé duše, knihu, kterou si budu navždy pamatovat Cítila jsem tu lítost, že jsem dočetla kouzelnou a neuvěřitelnou knihu a že je jedno, jestli ji budu moct číst znovu, nikdy to nebude jako poprvé. Tam, toho rána, jsem uzavřela důležitou kapitolu svého života. Kapitola, ano ale nesmíme zapomínat, že po kapitole vždy následuje další kapitola nebo třeba epilog.“

Noah sžírají výčitky svědomí z toho, co udělala a touží to nějak napravit, ale Nick s ní nechce mít nic společného, mučí ho představy a myšlenky na to, co se stalo. Přestěhuje se pryč, a oni se znovu střetnou skoro po roce na svatbě jejich společných přátel, kde to vypadá, že se nic nezměnilo, že čas rány nezhojil. Po několika dalších událostech a řečených slov Noah pochopí, že už nemají naději a snaží se nějak žít dál. Oba bolí, že by ten druhý měl být s někým jiným, ale vrátit se k sobě nedokážou. Ale pak se přihodí něco, co ani jeden nečekal a co by mohlo některé věci změnit

Asi tak třetinu knihy jsem měla pocit, jak kdyby to byla nějaká telenovela. Oba se snažili nějak překonat, co se stalo, Noah toužila být zas s ním, Nick nemohl, byl pak i s někým jiným, ale když se potkali, jejich city vyplavaly na povrch a přitažlivost byla stejná jako dřív a někdy jí podlehli, pak se odloučili, že to nic nezměnilo a takhle to párkrát bylo. Chápu jejich pocity, to s čím se měli vyrovnat zamává s nejedním vztahem, ale někdy to jejich chování bylo takové, jak kdyby se nijak nepoučili.

Na jedničku to dle mého nemá, ale bylo to lepší než dvojka. Mohlo to být kratší o pár stránek a méně překombinované - hlavně na konci se toho pak dělo hodně a něco dle mého bylo už zbytečné. Na druhou stranu se to četlo dobře, autorka umí psát, je zde postupně vidět nějaký posun, který oba hrdinové prodělali oproti prvnímu a druhému dílu. Například se mi líbila snaha Noah o nezávislost, přestože její nevlastní otec byl velmi bohatý, ona stejně pracovala i při studiu a tak.

07.02.2024 4 z 5

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

,,Mít něco takového, co mají oni - to je dar."

Jack - kapitán týmu, nejlepší Alekův přítel - v prvním díle jsme měli možnost ho trochu poznat, a ukázalo se, že je to muž, který svůj tým považuje za rodinu a udělal by pro ně hodně. Též jsme viděli, že má zdravotní potíže, díky kterým možná bude muset ukončit svou kariéru.

Riley - jelikož její rodiče už nežijí, tak je to ona, kdo se stará o svého bratra, pracuje v baru a ještě studuje vysokou, protože by jednou ráda dělala něco jiného. Má toho hodně, a ještě se ukáže, že její bratr má nějaký problém, ale jelikož není k nalezení, zůstane na ní, aby to vyřešila.

V knize se střídají pohledy hlavních hrdinů, což já mám ráda. Příběh mě chytl hned na začátku Ti dva tvoří hezký pár. Říkala jsem si, co se asi stane, a pak to přišlo. To byl tak obrovský šok. Bylo mi Jacka líto, to si vůbec nezasloužil. Chápu, že to potřebovala nějak vyřešit, ale mohla zkusit najít jiné řešení. Už dlouho se nestalo, abych byla na jednoho z hlavních hrdinů tak naštvaná jako tady

Byla jsem ráda, že se v knize vyskytovaly i hlavní hrdinové z předchozího dílu, protože ty dva jsem si zamilovala

,,Stojím za svým kapitánem."

09.01.2024 4 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

4,8
Naše pohledy zůstaly zaklesnuté do sebe a v jeho očích byla otázka, ale ne taková, na jakou bych dokázala odpovědět. Dech se mi zasekl v hrudi.
,,Je to trapné, viď?" ozval se.
,,Co jako?" Můj hlas zněl až příliš udýchaně.
,,Ty chvíle, kdy se přestáváme nenávidět."
Jsem moc ráda, že jsem to s knihou nevzdala, a vytrvala těch několik stránek, kdy mě to nevtáhlo do děje, protože potom? To bylo skvělé.

Vol slova moudře, dokonce i slova, která si myslíš, protože se stanou semínky a ze semen vyklíčí budoucnost.

Sice mi pár detailů úplně nesedělo, ale přesto je to povedená fantasy, jsem zvědavá, jaký bude druhý díl, protože je jasné, že kvůli některým událostem tady, to budou mít některé postavy těžké.

Řetěz, který jsme oba proklínali, dokázal nemožné: přiměl nás vidět svět očima toho druhého. Na to jsme teď museli zapomenout, jenže nám to nešlo. Možná to nepůjde nikdy, možná náš už vždycky bude pronásledovat vzpomínka na toho druhého.

Kazi i Jase jsem velmi oblíbila, oba dva jsou hrdinové s osobností, hezky vykreslenou minulostí díky které jsou takoví, jací jsou a přesto se během děje oba trochu mění. Vyrůstali odlišně, a přitom si byli tak podobní. Ačkoliv by to nikdy nehádali, nečekaně se mezi nimi zrodilo něco, co ani jeden nečekal.

Je možné žít zároveň dva životy? Sloužit odlišným cílům, které se jednou musí střetnout? Splétat jednou rukou lži a rozplétat je druhou?

Moc se mi líbily básničky, které se v knize objevily

28.11.2023 5 z 5