knihomolka.adel knihomolka.adel komentáře u knih

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Málokterá kniha ve mně zanechala tak silný pocit jako tahle. Velká a nesmírně silná výpověď jedné generace, jednoho života, do kterého zasáhla válka, jedné nenaplněné lásky.

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Tuhle knihu jsem si maximálně užila. Napětí od začátku do konce, zima, nevlídno, skupina cizích lidí, tíživý pocit. Na vraha jsem měla jiný typ, takže i v tomhle ohledu velká spokojenost.

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Knihy Kateřiny Tučkové mám ráda, tahle na mě zapůsobila nejvíc. Hrozná doba, smutné vyprávění o osudu Gerty a dalších lidí, kteří měli smůlu, že v té době museli žít. Jsem hodně zvědavá na filmové zpracování.

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Moje zatím jediné setkání s Jojo Moyesovou a velká spokojenost. I slza ukápla, bylo to milé a plné emocí.

V lesích V lesích Tana French

Zajímavé, napínavé, ale trochu se mi některé pasáže vlekly. Konec jsem čekala trochu jiný. A taky jsem měla trochu problém s hlavním hrdinou.

22.06.2024 4 z 5

Kdyby Kdyby Simona Votyová

Hodně zajímavý počin. Příběh psaný dvěma autorkami, který nabízí čtenářům dvě možné varianty. Jedna z nich se mi líbila podstatně víc. Celkově je to smutné čtení.

22.06.2024 4 z 5

Opiju tě rohlíkem Opiju tě rohlíkem Simona Monyová (p)

Simona Monyová patřila k autorkám, které jsem četla ještě jako náctiletá, a tohle byla jedna z knih, které se mi líbily nejvíc.