Knihomolka97 Online Knihomolka97 komentáře u knih

Na Vánoce o den více Na Vánoce o den více Christina Lauren

Toto téma začíná být moje oblíbené, i když si sama nedokážu představit, že by se mi opakoval jeden den nebo více dní stále dokola..
Tento příběh se mi moc líbil. Oddechový, nenáročný s krásnou vánoční atmosférou, tradicemi, sladkou romantikou a sympatickými hrdiny. Moc jsem si oblíbila také Bennyho. Čekala jsem ale, že Maelyn bude víc cestovat v té časové smyčce.

29.12.2021 4 z 5

Mimoňka Mimoňka Sarah Andersen

Mně se předchozí díly moc líbily, a proto jsem si nemohla ujít ani tento. Bohužel mi ale moc nesedl. Postrádala jsem humor, který mě tak bavil v předchozích knížkách. Jen párkrát jsem se zasmála a spíš jsem obracela stránky s pocitem nudy. Škoda, ilustrace jsou fakt povedené..

28.12.2021 3 z 5

Pro sebe jako stvořeni Pro sebe jako stvořeni Sarah Hogle

(SPOILER) Kniha pro mě nezačala úplně nejlíp, ze začátku to bylo takové nijaké a navíc mi hlavní hrdinka Naomi nebyla moc sympatická. Vlastně jsem ji začala mít ráda až skoro ke konci, kdy se vzpamatovala. Nicholas byl naopak úžasný a obdivovala jsem jeho trpělivost a snahu.
Že se dva lidi odcizí je vcelku normální, ale jádro problému v tomto romantickém příběhu byla rozhodně komunikace. Z obou stran samozřejmě.
Moc se mi líbilo, jak se postupně zase dávali do hromady a stal se z nich tým. Oni dva proti světu. Některé situace byly vtipné, milé, sladké i vzrušující. Také se mi líbila atmosféra a celé prostředí.
Koho jsem nemohla vystát ještě víc než Naomi, byla překvapivě (haha) Nicholasova matka. Hnusná ženská fakt.
Moje hodnocení je takové, že dávám 3,5*.

28.12.2021 3 z 5

Notting Hill pod sněhem Notting Hill pod sněhem Jules Wake (p)

(SPOILER) Příběh je určitě krásný, ale na mě zbytečně dlouhý a přiznám se, že mě pár věcí dokázalo dost naštvat. Když jsem byla kousek za polovinu a podívala se, kolik stránek mě ještě čeká, zděsila jsem se.
První půlku jsem přečetla strašně rychle ani nevím jak, ale druhou jsem se trochu protrápila. Musím ještě poznamenat, že tam bylo poměrně dost chyb.
Upozorňuji, že recenze můze obsahovat spoilery, negativní názory na některé osoby a můj osobní pohled na rodičovství (jakožto žena, která děti zatím nemá)!

Hlavní hrdinka Viola byla moc hodná a sympatická osoba, ale na můj vkus si toho na svá bedra brala až příliš. Každému se zavděčit zkrátka nejde a je třeba občas říct i NE. Její matka byla hrozná. Omlouvám se ale takhle panovačnou a nespravedlivou ženskou nedokážu zkousnout. Další postavu, kterou tady musím zprdnout je "matka" úžasné Grace. Byť v příběhu moc nefigurovala, tak mě šíleně štvala. Už jen proto, jak se o ní Nate zmiňoval. Pokud se člověk rozhodne mít dítě, tak by se o něj měl starat kruciš!!
Nate mi v první chvíli padl do oka, ale v průběhu mě začal taky štvát. Tak třeba nevím, nevím, jestli bych dokázala tak rychle zkousnout, kdyby mě někdo takto nechal ve štychu. Opravdu jsem chvilkama měla pocit, ze Violu zneužívá. A jako pardon -spoiler- že ji vyčte a naštve se, když přijde o něco později a absolutně nezná okolnosti?
Chemie mezi nimi ale byla uvěřitelná, jiskra proběhla během prvního momentu setkání, jejich sbližování se mi tudíž líbilo a věřila jsem jim to hlavně přála.
Nejvíc jsem si ale užívala to, jak si Viola dokázala Grace získat a jak spolu krásně trávily čas...
3,5⭐

21.12.2021 3 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Moc hezká knížka na tento zimní předvánoční čas. Nejlepší příběh byl pro mě hned ten první, druhý bohužel trochu zklamal a třetí byl moc pěkný. :)
Určitě doporučuju.

20.12.2021 4 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Úžasný příběh, který řadím mezi nejlepší, které jsem letos přečetla!

20.12.2021 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Já se přiznám, že jsem se Vánoční koledě až do letoška vyhýbala, vlastně ani nevím proč. Je to opravdu kouzelný příběh s ponaučením a poselstvím. Má úžasnou , takovou zvláštní atmosféru a krásně naladí na Vánoce. Je zajímavé sledovat tu změnu, která se v člověku odehrává, to uvědomění. Někdy je potřeba trošku "popostrčit". A abych nezapomněla, moc se mi líbily ilustrace, které příběh zpestřovaly.

15.12.2021 5 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek * antologie

12 českých autorů, 12 vánočních povídek, každá úplně jiná. Některé se mi líbily víc, některé míň, ale jako celek je knížka určitě krásná. Ze začátku mě překvapilo, že povídky byly smutné někdy až depresivní, nicméně alespoň končily v rámci možností dobře. U několika jsem neudržela slzy a určitě nejsem jediná. Obrovské plus má grafické zpracování.
Nejvíce mě oslovily tyto tři povídky: Od mámy z lásky, Maršmeloun pro Ráchel a Polička vyřazených knih. Ty byly fakt úžasné.
Celkově bych knihu ohodnotila 4⭐.

13.12.2021 4 z 5

Vánoční lásky Vánoční lásky Vi Keeland

Vánoční lásky se skládá z pěti krásných romantických povídek. Z každého příběhu sálala vánoční atmosféra a já si čtení moc užila. Původně jsem chtěla číst pět dní, každý den jeden příběh, ale nakonec jsem knihu přečetla během dvou večerů. Příběhy byly opravdu kratičké a četly se hrozně rychle a dobře. Poslední povídka byla o něco delší a pro mě i nejlepší! Kdybych měla hodnotit ⭐, tak takto:

Vánoční omyl 4,5⭐
Vánoční polibek 4,5⭐
Vánoční jízda 4⭐
Vánoční světýlka 4⭐
Vánoční návrh 5⭐

Knihu jako celek hodnotím 4,5⭐.

13.12.2021 4 z 5

Andělské trable Andělské trable Petra Nachtmanová

(SPOILER) Paní Marika mi byla od prvních stran moc sympatická. Číst o něčí smrti by mě asi bavit nemělo, nebo při nejmenším bych měla cítit smutek, jenže ono to bylo tak strašně vtipně, odlehčeně podané, že jsem se i uchechtávala. Asi je to i tím, že mám ráda černý humor.
Maričino vyprávění jsem hltala stránku za stránkou a při některých situacích jsem se musela smát až nahlas. Hašteření s Martinem - Rytířem na bílém koni ( :D ) nemělo chybu. Moc se mi líbilo, jak ji tak hezky, roztomile oslovoval. Některé části mi přišly ale trošku zdlouhavé. Hlavně ten moment, kdy se Marika dostávala do nebe a musely jí být odpuštěny její hříchy od různých lidí a dokonce i zvířat..
Ke konci jsem byla dojatá, krásné ukončení tohoto originálního příběhu.

10.12.2021 4 z 5

Vánoční anděl Vánoční anděl Petra Nachtmanová

(SPOILER) Kniha mě na první pohled zaujala přenádhernou obálkou. Doufala jsem, že stejně úžasný bude i příběh uvnitř. A BYL.
Celý příběh, z něhož sálala předvánoční/vánoční atmosféra, jsem si maximálně užila.
Děj rychle a příjemně ubýhal, ani jsem se nenadála a byl konec. Krásný konec!
Hlavní hrdinka Markéta mi byla sympatická a moc jsem jí přála skvělého chlapa, stejně jako její babička. :D Už proto, jak se k ní zachoval její bývalý. To byl kr**** největšího kalibru!
Kurýra Adama jsem si hned oblíbila. Velký sympaťák a chlap se srdcem na správném místě! Baronek byl krásným zpestřením příběhu a následně i to "psí vyšetřování" nemělo chybu.
Když se objevil Standa, nečekala jsem, že se z něj na konci vyvrbí... ten někdo. :O Ale byla jsem za to ráda a vážně mě to dojalo.

03.12.2021 5 z 5

Předtuchy smyslnosti Předtuchy smyslnosti Nalini Singh

Romanticko-erotická-fantasy začíná být opravdu moje oblíbená kombinace.
Na tento díl jsem byla hodně zvědavá, tedy hlavně na Vaughna. A bylo to skvělý! Ovšem předchozí díl se mi líbil o něco víc... Sascha a Lucas tu samozřejmě nechyběli a za to jsem ráda.
Faith mi byla sympatická, ale chvilkama mě svým chování trochu štvala. Bylo docela vtipné, jak si myslela, že začíná bláznit... Vaughn mě mile překvapil. (Ale na Lucase nemá :D ).
4,5 * /5*
Jakožto velká milovnice pikantních scén jsem se tetelila blahem. Sakra žhavé scény!

29.11.2021 5 z 5

Ďábel nosí kilt Ďábel nosí kilt Suzanne Enoch

(SPOILER) Velmi příjemné čtení. Začínám propadat příběhům, ve kterých vystupují skotové/horalové. Ďábla jsem přečetla rychlostí blesku, výborně se četl. Charlotte i Ranulfa jsem si moc oblíbila, užívala jsem si jejich hašteření a sbližování. Nebylo nouze o pár scén a ten konec byl prostě sladký. :) Další díly si teda rozhodně ujít nenechám!
4,5⭐/5⭐

26.11.2021 4 z 5

Fobie Fobie Wulf Dorn

Za mě také průměr. Chybělo mi víc napětí a bylo tam mnoho částí, které mě nudily.

22.11.2021 3 z 5

Zvěsti Zvěsti Aleš Novotný

Od autora jsem četla Pamatuj na smrt a zařadila ji mezi TOP knihy loňského roku. Na Zvěsti jsem se nesmírně těšila a jsem také nadšená! Měla jsem přečteno na jeden zátah za 2 hodinky a něco, nemohla jsem se odtrhnout. Autor mě neustále udržoval ve střehu.

Příběh je vyprávěn z pohledu více postav, což ze začátku může být trošku zmatečné, ale mně to vůbec nevadilo, naopak mě to tím víc bavilo a vlastně i "nutilo" číst dál a dál. Každá z postav reší nějaký svůj osobní problém (sex.orientaci, nezdravý vztah a podobně), navíc ve vzduchu neustále visí záhadná smrt jejich spolužáka.

Všechno se krásně prolínalo, vše do sebe zapadalo a bylo to napínavé až do samého konce. A nechyběla i mírná romantika, což vítám. Plný počet * !

19.11.2021 5 z 5

Sexy srážka Sexy srážka Helena Hunting

Od autorky jsem četla knihu Talisman pro štěstí, což nebylo špatné, ale spíš takový průměr. Sexy srážka se mi líbila o dost víc. Velmi příjemné nenáročné čtení, které jsem momentálně potřebovala - slaďárna jak vyšitá. :)

16.11.2021 4 z 5

Cizí dluh Cizí dluh Kinga Litkowiec

Jedno slovo. WOOW. Jak já miluju tyto příběhy. :D Pokud se vám líbí knihy typu 365 dní, nebo třeba Mount Triology (což je dost podobné), věřím, že Cizí dluh je přesně pro vás.
A teď zpět ke knize. Od úplného začátku jsem se dokázala vcítit do Jess, hlavní hrdinky a všechny pocity tak prožívala s ní. Strach, vzrušení, naštvání, nenávist, lásku, žárlivost... Hltala jsem stránku za stránkou a těžko se odtrhávala. Velice čtivá a návyková záležitost!! Jsem ráda za vyprávění z pohledů obou postav, protože poznat, co se Liamovi honí v hlavě, by bylo nemožné a asi bych se zbláznila.
Liam je ten typ hrdiny, kterého si nejde neoblíbit/nezamilovat. I když je to fakt pořadný šmejd :D. Jeho chování k ženám (pro něj to ženy nebyly :D ), bylo hodně drsné a ze začátku jsem byla i mírně šokována (i tím, že si to ty ženy nechaly líbit - soudnost jim očividně nic neříká).
Tím víc jsem si pak užívala to, jak postupně začal ztrácet hlavu a zamilovávat se, i když si to ne a ne přiznat..jak jinak. Ale jsem ráda, že "nevyměkl" a byl stále svůj. Jeho myšlenky neměly chybu. :D
Moc jsem si oblíbila Valerii, kterou prostě musím zmínit. I Morris je zajímavá vedlejší postava a je jasné, že se v něm skrývá víc, než se na první pohled zdá...
Žhavé scény, jiskření mezi hrdiny výborné! Mafiánské prostředí také zpracováno na jedničku. Samozřejmě nechyběly vulgarismy a peprný slovník, což ale k tomu prostředí prostě patří. :D
Snad ani nemám nic, co bych vytkla. Vlastně jo, je tu jedna věc. Ten konec. Aaaa potřebuju pokračování.

16.11.2021 5 z 5

Lásku nespočítáš Lásku nespočítáš Kira Gembri

Lásku nespočítáš mě zaujala na první pohled krásnou obálkou a následně anotací.
Kniha splnila přesně to, co jsem od ní očekávala. Velmi příjemná oddechovka s originální zápletkou.
Hlavní hrdinka Lea trpí obsedatně kompulzivní poruchou, musela jsem proto "přeladit" na její myšlení, abych ji dokázala pochopit a vžít se do ní. Kupodivu to bylo docela snadné a po pár stranách jsem si ji velmi oblíbila. :)
K Jayovi jsem si musela chvíli hledat cestu, protože se mi ze začátku nelíbilo, co dělal a hlavně ten jeho lhostejný "drsňácký" postoj vůči vzniklé situaci.
Byla jsem zvědavá na jejich sbližování, protože to mezi nimi nezačalo zrovna šťastně a celkově byl každý z nich úplně jiný, žejo. :D
Jay si mě v průběhu víc a víc získával, líbilo se mi, jak se k Lee choval. Chvilkama bych ho teda nejradši praštila něčím po hlavě, když něco veelmi nevhodného vypustil z pusy. Nicméně to dokázal vynahradit a celkově své chování zlepšit...samozrejmě velký podíl na tom měla právě Lea. Celý příběh se nesl v takovém milém, vtipném duchu, ovšem ke konci ve mě na moment zatrnulo...
Ještě bych chtěla zmínit další zajímavou postavu a to byl Flocke, kamarád Jaye, který mě dost bavil. Další kamarád Alex mi naopak vůbec nesedl.
Moc děkuji @humbook @endlessbibliophile za zaslání recenzního výtisku. #humbookblogeri

10.11.2021 4 z 5

Jeden rok Jeden rok Eleanor Corvin (p)

Vskutku originální oddechová fantasy se sympatickou hlavní hrdinkou v hlavní roli. Ema je smrtka, jinak řečeno sběratelka duší, která žije společně s dalšími smrtkami v Ruinách.
Moc jsem jsi jí oblíbila, sarkastičtí lidé jsou zkrátka moje krevní skupina. :D
Mužské trio Erik, Lucien i Eskar mě hodně bavilo a celkově byl příběh vážně hodně  vtipný. Narážky na filmy, seriály a podobně je pro mě vždy příjemným zpestřením.
Samozřejmě nechyběla romantická linka, bez které by to prostě nešlo.
Prostředí bylo krásně popsané a příběh měl takovou zvláštní pochmurnou atmosféru. Myslím, že na tuhle dobu je kniha úplně ideální.

4,5⭐/5⭐

08.11.2021 4 z 5

Nespoutaná - Probuďte se a začněte žít Nespoutaná - Probuďte se a začněte žít Glennon Doyle

Kniha je vlastně taková zpověď autorky a zároveň motivací pro ženy. Upozorňuji, že to nejspíš nebude čtení pro každého..
Já jsem knihu četla velmi pomalu, abych vše dokázala vstřebat, zamyslet se nad tím a něco si z toho odnést. Lepíkovala jsem ostošest, s některýma myšlenkama jsem se plně ztotožňovala. Ovšem nemůžu tvrdit, že bych souhlasila úplně se vším. To ne.

,,A teď, když nemusíme být dokonalé, můžeme být svobodné".
,,ZASTAV SE A BUDEŠ VĚDĚT".

Autorka odvážně popisuje svůj život od dospívání až po dospělost, její proměnu. Opravdu má můj respekt a obdiv.
Deprese, porucha příjmu potravy, alkoholismus, mateřství, rodičovství, rozpad manželství, křesťanství, homosexualita, rasismus, diskriminace, feminismus...To vše a mnohem víc v této knize najdeme.
Musím ale vytknout, že se mi kniha chvilkama nečetla moc dobře, hlavně tedy v druhé půlce. Působila zdlouhavavě a musela jsem se do čtení až nutit.

08.11.2021 4 z 5