Knihomolka97 Online Knihomolka97 komentáře u knih

Pozorovatelka Pozorovatelka Anna Bright

Taková škoda toho začátku!
Už anotace vypadala velmi slibně a originálně, i když jsem v tom trochu viděla podobnost se Selekcí a Sněhurkou. Ale, proč ne? :-)
Těšila jsem se na knihu hodně, měla jsem docela vysoká očekávání. A bohužel nejsem úplně nadšená, jak jsem čekala...
Jak jsem psala výše, škoda toho začátku, který byl strašně utahaný a zdlouhavý. Kde bylo nějaké to dobrodružství? Čekala jsem třeba nějaké nástrahy na cestě a nic. Ani mi nepřišlo, že se to na lodi odehrává. Četlo se to ale dobře, i když se prakticky nedělo skoro nic. Řekla bych, že až po cca 100.straně se konečně začalo dít něco zajímavého.
Hlavní hrdinka Selah mi byla velmi sympatická, jen byla až příliš naivní a málo obezřetná...což se jí také vymstilo. Mužské postavy, o kterých ani zdaleka není nouze, byly také super. Ani nevím, koho jsem si oblíbila víc... Ovšem nemůžu si pomoct, ale i na kapitánu Langovi něco je...
Romantická linka je tedy moc pěkná, milá, nenucená, svým způsobem i docela smutná, tak akorát.
V knize nechybí i nějaké zvraty událostí, něco jsem čekala, něco mě překvapilo.
Myslím, že v druhém díle se dočkám slíbeného dobrodružství, protože konec byl ... no prostě skvělý. :-D
A ještě bych zapomněla... moc se mi líbily krátké úryvky z pohádek nebo jiných příběhů na začátcích některých kapitol. :-)

29.10.2019 4 z 5

Záruční list na život Záruční list na život Táňa Kubátová

Příjemná romantika se zajímavým námětem. :-) Zatím nej kniha od autorky, kterou jsem prozatím četla.

26.10.2019 4 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Příjemné překvapení! Četla jsem první díl Panský dům a ten mě bohužel moc nebavil. Ale tahle knížka je úplně jiné kafe.
Četlo se to moc dobře, jen tam bylo moc jmen a trochu jsem se ztrácela v tom, kdo jde kdo. Prolínání minulosti s přítomností, vyprávění z pohledu více postav. Super.
Příběh smutný, ale moc krásný. Všechny postavy sympatické, až na jednoho blbce. :D Do konce to bylo velmi zajímavé, záhadné a napínavé. Vážně mě zajímalo, jak to všechno bylo... z jednoho odhalení jsem byla dost opařená, i když jsem to tak trochu tušila...druhý díl si nejspíš také přečtu..:-) vážně moc doporučuju, nečekala jsem, že to bude tak dobré!

23.10.2019 5 z 5

Ubulená hromádka štěstí Ubulená hromádka štěstí Sarah Andersen

Dospělost je mýtus se mi líbilo ještě o něco víc, ale i u téhle knížečky jsem se taky párkrát našla a zasmála se. 4 a půl. :-)

21.10.2019 4 z 5

Království za botu Království za botu Lenka Lanczová

Kniha se závažným tématem. Báry mi bylo líto, leč bohužel byla hodně naivní a taky měla smůlu. Jo kdyby kdyby...
Nelíbilo se mi ale její chování k otci a její nové rodině. Asi bych v její situaci byla také naštvaná, ale takhle přehnaně bych snad nereagovala. Postupně se ale začala vzpamatovávat a začala si uvědomovat, že ne vše musí být podle ní a že není na světě sama. Ondra se mi moc líbil. Správný, sympatický, hodný kluk.
Knihu jsem přečetla během pár hodin. Smutný, drsný ale přece krásný příběh.

20.10.2019 4 z 5

Všechno bude fajn Všechno bude fajn Lenka Lanczová

Tahle knížka, že je odpad? To snad ne...:-)
Je to moc krásná knížka. Ani jsem nečekala, že se mi bude tak líbit. Autorka tyhle příběhy o prvních láskách, které ale nejsou vůbec jednoduché psát prostě umí.
Hlavní hrdinka Lenka je velmi sympatická a Vítek správný kluk. Situace, kdy se nejlepší kamarádky zamilují do stejného kluka už tady taky byly a jsem ráda, že v tomhle případě to dopadlo moc dobře. :-)
Je to vtipné, dojemné, vážné, veselé...a hlavně reálné. Prostě příběh ze života z prostředí střední školy. Za mě super!

19.10.2019 5 z 5

Město duší Město duší Martina Čekalová

Já jsem spokojená, líbilo se mi to. Bylo to odpočinkové, pohodové čtení. Jen bych uvítala víc nějaké té akce. Raven se mi moc líbila, velká sympaťanda. Chriss mi ze začátku moc neseděl, ale nakonec byl docela fajn.
Konec mě tolik nepřekvapil, protože mi bylo dost věcí ohledně Chrisse podezřelých...ale slabší 4 hvězdy dávám i za originální nápad se zvířecími dušemi.

19.10.2019 4 z 5

Láska na heslo Láska na heslo Táňa Kubátová

Na odpočinek super. Předvídatelné, milé, romantické a velmi vtipné, ale mi tam chyběl nějaký výraznější děj. Přišlo mi, že se tam nic neděje a některé situace se stále opakují. Zdena mi v některých chvílích lezla na nervy a Davida jsem i litovala.
Ale ten konec byl úplně krásný. :-)

14.10.2019 3 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus Táňa Kubátová

Taková oddechovka pro nenáročné čtenáře. Jen mi Zuzana v některých chvílích lezla na nervy jak se chovala dětinsky a furt si jela to svoje...jinak se mi knížka líbila. 3 a půl.

12.10.2019 3 z 5

Dospělost je mýtus Dospělost je mýtus Sarah Andersen

Ten pocit, když se skoro ve všem vidíte...:-D
Moc jsem se nasmála, skvělá odreagovačka.

11.10.2019 5 z 5

Dokážete udržet tajemství? Dokážete udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

To byla paráda! Přečteno za 3 hodinky a něco. Jednoduchá, velmi vtipná, romantická lahůdka se sympatickou, hodně ztřeštěnou a bláznivou hlavní hrdinkou, které opravdu musíte fandit.
Zasmála jsem se opravdu hodně a nahlas. :-D
Moc jsem zvědavá na filmové zpracování, (díky kterému jsem na knihu narazila), které právě běží v kinech.

08.10.2019 5 z 5

Z kouře a kamene Z kouře a kamene Alžběta Bílková

Docela dlouho jsem knihu odkládala, teď si sypu popel na hlavu. :-D
Neměla jsem vysoká očekávání, ale jsem opravdu příjemně překvapená. Děj rychle ubíhal, i proto, že tam bylo docela velké písmo. Četlo se to dobře a přečetla jsem na dva razy.
Příběh zasazený do dnešní moderní doby ale ve fantasy světě. Výborný nápad.
Vyprávěno er-formou, ale z pohledu více postav. 4 a půl *.

02.10.2019 4 z 5

Sadie Sadie Courtney Summers

Tak to bylo pravdu něco. Jakým směrem se příběh vyvinul, jsem nečekala. Je to smutné...
Forma vyprávění mi sedla perfektně, pohled Sadie a jako podcast v rádiu. Zase něco jiného a bylo to psáno velmi napínavě. Závěr každé kapitoly nutil číst dál a dál. Kniha ještě předčila mé očekávání, moc doporučuju.

30.09.2019 5 z 5

Krásny omyl Krásny omyl Vi Keeland

Nádherný, dojemný příběh, u kterého jsem na konci neudržela slzy. Poslední dobou jsem nějaká přecitlivělá no... :-)

25.09.2019 5 z 5

Uzly a pomeranče Uzly a pomeranče Iva Procházková

Moc pěkný příběh s reálnými problémy. Takový příběh ze života. Čekala jsem, že to bude zaměřeno na první lásku, ale nikoliv. Doporučuju spíše ale mladším čtenářům a čtenářkám, já už nejsem úplně cílová skupina. Na film se určitě někdy podívám. :-)

19.09.2019 3 z 5

Talisman Talisman Nicholas Sparks

Sparks nikdy nezklame. Krásný příběh se vším všudy. :-D Akorát teda Beth se někdy chovala dost hloupě.. film jsem ještě neviděla, ale rozhodně se na něj v nejbližší době chystám. Už kvůli Efronovi. :-)

17.09.2019 4 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

No panejo to byl masakr :-D Čekala jsem něco úplně jiného. Upřímně bych uvítala aspoň trošku nějaké té romantiky.
Jude se mi líbila, bojovnice, nevzdávala se a byla opravdu chytrá.
Cardan se mi líbil od začátku, i když se choval opravdu hnusně. Je to prostě bad boy. :-D
Nejvíc mně štvala a vadila postava Taryn!!
Jsem zvědavá na pokračování, konec by víc než zajímavý...

17.09.2019 4 z 5

Rebelské srdce Rebelské srdce Vi Keeland

Náádherný romantický komplikovaný příběh. Tento díl se mi líbil víc než předchozí. Chvilkama jsem byla úplně naměkko, Rush je prostě úžasný. :-))

15.09.2019 5 z 5

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

Upřímně jsem čekala trošku něco jiného (přiznávám, že jsem čekala víc erotiky), ale i tak kniha splnila mé očekávání. Gia byla skvělá, sympatická, vtipná, prostořeká, uměla Rushe dobře usadit. :-D Rushe jsem si zamilovala úplně neskutečně. Moc se mi líbilo, jak se nakonec ke Gie zachoval, když se dostala do takové situace. No..on se k ní od začátku choval hezky, i když nelogicky oddaloval neodvratitelné. :-D
S kým Gia otěhotněla jsem přesně věděla ve chvíli, kdy se ta osoba objevila. Kdo jiný by to mohl být? Takže i když nejsem překvapená, vážně mě zajímá, jak to sakra bude pokračovat? Ještě, že mám po ruce druhý díl...

12.09.2019 5 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Jak ráda jsem se vrátila k Danimu a Kitovi, takoví skvělí kluci. :-) Od první věty jsem se začala usmívat.
Tento příběh byl o trošku vážnější než předchozí, přesto je to odpočinkové čtení.
Daniho otec byl prvotřídní ha***, příšerné fakt. Už proto jsem Danimu přála, ať se dostane pryč z jeho vlivu. A Kit je prostě miláček. :-D

12.09.2019 5 z 5