kob kob komentáře u knih

Brokovnice Brokovnice Ed McBain

Bylo to krátké, svižné a zajímavé.

03.07.2024 4 z 5

Dívka s jizvou Dívka s jizvou Arnošt Lustig

Příběh k zamyšlení, který se nečte úplně snadno.

21.06.2024 4 z 5

Bláznova smrt Bláznova smrt Václav Erben

Výborná zápletka, ale je to celé rozvleklé a pomalé.

19.06.2024 4 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Napínavá od začátku do konce, který byl dost rychlý a překvapivý.

18.06.2024 5 z 5

Zpověď kleptomanky Zpověď kleptomanky Florence Noiville

Vysvětlení, co je to kleptomanie si člověk lehce najde na internetu a nic užitečnějšího knížka z mého pohledu neobsahuje. Naopak z ní dělá něco jako příjemnou a napínavou kratochvíli, kterou se bavila už i matka a babička hlavní hrdinky.
Možná, že kdyby tihle lidé vždycky dostali jednu pořádnou přes ruce, neukládal by si jejich mozek příjemný pocit z krádeže, ale uložil by si, že to sakra bolí, když se krade.

14.06.2024 2 z 5

Puls Puls Felix Francis

Přišlo mi to strašně zdlouhavé a z doktorky Rankinové jsem se málem osypala, jak mi byla nepříjemná.

29.05.2024 3 z 5

Poslední deník Květy Fialové Poslední deník Květy Fialové Josef Kubáník

Věřím, že "to pořád trvá" a že si autor se svou přítelkyní na nebesích často povídá. Čtení druhé části pro mě bylo velmi náročné a schválně jsem zpomalovala, abych to přesmutné finále ještě oddálila...
Pokračovat v deníku byl úžasný nápad a ani si nechci představovat, jak moc to bylo pro pana Kubáníka náročné.
Děkuji za důkaz, že byla moje oblíbená herečka do poslední chvíle obklopená svými blízkými a obrovským množstvím lásky. Smekám před tou velkou obětavostí a péčí. Myslím, že Poslední deník Květy Fialové už mi zůstane v hlavě napořád.

21.05.2024 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Zajímavý příběh - poslouchala jsem jako audio a nenudila jsem se ani chvíli.

21.05.2024 4 z 5

Když nejste v pohodě Když nejste v pohodě Jill Stark

Nemyslím, že bych se dozvěděla něco nového, ale aspoň jsem se zasmála.
Máte těžké životní období? Objednejte si pizzu a z pohovky sledujte napínavý pořad o sériovém vrahovi. Pak si nasaďte sluchátka a běžte tančit do parku ;)

09.04.2024 2 z 5

Bůh je z Brna Bůh je z Brna Jiří Kamen

Protože jsem se s Karlem Fuksou seznámila při práci už před mnoha lety, byla jsem na knížku zvědavá - a určitě nezklamala. Přece su z Brna ;)

31.03.2024 5 z 5

Olga Olga Bernhard Schlink

Olga měla docela smutný osud, ale takových byla spousta. Příběh mě nezasáhl, dost jsem se nudila a do čtení nutila.

28.02.2024 3 z 5

Autobus sebevrahů Autobus sebevrahů Arto Paasilinna

Skvělý zážitek pro milovníky absurdního humoru. Moc jsem si knížku užívala.

10.02.2024 5 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Co z knihy plyne za poučení? - Buď hloupá, nezodpovědná, nepoužitelná a hysterická, pak se ti splní všechno, co chceš. Trošku na hlavu, ne? I když ono to tak v reálu často funguje.

15.12.2023 2 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Temný příběh s hromadou psychicky narušených nepříjemných postav. Přišlo mi to celé přehnané.

20.11.2023 3 z 5

Pobřežní cesta Pobřežní cesta Raynor Winn

Inspirativní, ale trochu zdlouhavé, tak už jsem se asi od poloviny dost nudila.

18.10.2023 3 z 5

Dům bez zrcadel Dům bez zrcadel Iva Pekárková

Bezesporu velmi zajímavá kniha, hlavně ty pečovatelské pasáže. Jen bychom možná měli vědět něco o Markétině minulosti, abychom aspoň částečně pochopili, proč navazuje tak ujeté vztahy.

10.09.2023 4 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Ač fantasy nevyhledávám, vsadila jsem na oblíbené autory krimi. Námět je originální, ale v Přístavu to bylo hrozně zdlouhavé, a té krve tolik, že čtenář otupí a ani už ho to neděsí.

29.08.2023 3 z 5

Spálená křídla Spálená křídla Karla Kubíková

Tak sobeckou a nepříjemnou hlavní hrdinku románu hned tak nenajdete. Ona byla celá ta rodina jakási divná, taková studená. Moje sympatie měla asi jen Heda.

06.08.2023 3 z 5

Planina Planina Steinar Bragi (p)

Takový tajemný, chvílemi drastický zmatek, který mi nedával smysl.

25.07.2023 1 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Zajímavý a velmi obohacující vhled do jiné kultury.

17.07.2023 5 z 5