kob kob komentáře u knih

Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu Marie Kondo

Určitě inspirativní, hlavně při skládání oblečení.

18.11.2021 4 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Zajímavý příběh, přečetla jsem ho s chutí, ale hvězdičku ubírám za poněkud překombinovaný, překotný a málo uvěřitelný závěr.

09.11.2021 4 z 5

Summer Summer Monica Sabolo

Smíchaná minulost a přítomnost ve fantasmagorických úvahách a představách bratra zmizelé dívky. Nevíte, jestli je normální, postižený nebo ho drogy dočista vygumovaly a co to furt mele... ;)

23.09.2021 1 z 5

Ten mizernej Bucky Dent! Ten mizernej Bucky Dent! David Duchovny

Měla jsem obavu, že to bude jen další herec, který si myslí, že mu známé jméno prodá nějakou slátaninu, ale mýlila jsem se. Ta knížka je fakt dost dobrá!

10.09.2021 4 z 5

Bohemia Bohemia Jan Svěrák

Důvod pustit si tuhle audioknihu? Hudba Petra Hanzlíka a hlas Kryštofa Hádka. Text ve mně budí spíše rozpaky.

20.08.2021 3 z 5

Vlídná slova Vlídná slova Josef Fousek

Stáří je třeba brát s humorem, i když třeba trochu hořkým - jak na mě autorovy texty působily.

09.08.2021 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Asi padesát kapitol se mi zdálo nekonečných, pak dojde k nečekanému zvratu, následuje kapitola plná napětí a konec míří do ztracena... Ovšem námět je bezesporu velmi zajímavý.

19.07.2021 3 z 5

Stará dáma vaří jed Stará dáma vaří jed Arto Paasilinna

Klasickou knihu bych asi nedala, ale jako audio jsem v autě vyslechla a občas se černým humorem pobavila. Je to nezvyklé, když chybí dialogy.

28.06.2021 3 z 5

Musím to vědět Musím to vědět Karen Cleveland

Napínavý příběh - už jsem však chtěla žehrat na ten konec, ovšem epilog knihu zachránil ;)

24.05.2021 4 z 5

The Crown: Podrobná historie The Crown: Podrobná historie Robert Lacey

Výborně zpracované, dozvěděla jsem se spoustu věcí, o kterých v různých filmových dokumentech nebyla ani zmínka.

11.05.2021 5 z 5

Na plovárně Na plovárně Jiří Janoušek

Příjemný televizní pořad i kniha, zajímavé osobnosti.

21.04.2021 4 z 5

Vražedný Advent Vražedný Advent Ivana Hutařová

Taková příjemná oddechovka pro důchodkyně.

17.04.2021 3 z 5

Jedna vražda stačí Jedna vražda stačí Ivana Hutařová

Příjemné odpočinkové čtení k odpolední kávičce.

05.04.2021 4 z 5

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

Skvělá, moc mě bavila

02.03.2021 5 z 5

Sestry B. Sestry B. Milena Štráfeldová

Osudy těchto sester už se dočkaly nejrůznějších zpracování, takže jsou všeobecně známé, ale tahle kniha je napsána moc hezky.

25.02.2021 5 z 5

Případ Cecílie Případ Cecílie Georges Simenon

Měla jsem náladu na klasickou detektivku - a nezklamala.

22.02.2021 4 z 5

Úlomky vzpomínek Úlomky vzpomínek Miroslav Graclík

Skvělá zpěvačka a skladatelka, ale hlavně neuvěřitelně silná a pokorná ženská. Knížka je moc zajímavá, plná fotek - a především - dostalo se mi vysvětlení, proč se Marika na čas úplně uzavřela před světem, což mi tehdy bylo moc líto.

21.02.2021 5 z 5

Loučení k panně Loučení k panně Ludvík Vaculík

Přišli mi oba dost nereální. Plácat se donekonečna v takových myšlenkách a představách může snad jen ten, kdo nemá žádné opravdové starosti.

18.02.2021 1 z 5

Drobečky z půjčovny duší Drobečky z půjčovny duší Vlastimil Brodský

Knihu je krásně napsaná, přečetla jsem ji s velkým zájmem a ještě podpořila poslechem četby na ČR2 v podání přímo pana Brodského, což byl skvělý zážitek.

15.02.2021 5 z 5

Můj život s Elvisem Můj život s Elvisem Priscilla Beaulieu Presley

Skvělá knížka, určitě jsem ji nečetla naposledy.

15.02.2021 5 z 5