Kočičáci Kočičáci komentáře u knih

Máma pro Veroniku Máma pro Veroniku Táňa Keleová-Vasilková

Musím říct, že jsem ji přečetla jedním dechem. Začátek mě opravdu dostal, protože autorka se s ničím nepáře a nastoupí na čtenáře poměrně zostra. Příběh Marie je opravdu silný a uvěřitelný. Povzbuzovala jsem ji, aby sebrala odvahu a odhodlala se k odchodu, aby na ni Petr už nemohl. Ale takoví hajzlíci ví jak ubližovat i na dálku. Držím pěsti všem ženám na světě aby si nemusely nic podobného prožívat...nedejte se!!! Děkuji paní Táňo :-) vřele doporučuji.

27.06.2018 5 z 5

Pohřběte své mrtvé Pohřběte své mrtvé Louise Penny

"Ne všechno pohřbené je doopravdy mrtvé. Pro mnohé je minulost stále živá."

Silný. Tohle je opravdu silný příběh.
Milovníci vrchního inspektora Gamache si přijdou na své tentokrát v historickém Quebec City, kde Armand pomáhá vyšetřovat vraždu, která je spojená s dávnou minulostí a historií Quebecu. Bohužel si také léčí následky z nedávného případu, který v něm zanechal nehezké následky, nejen fyzické, ale hlavně citové. Tak jsem s ním trpěla a prožívala každou minutu na telefonu s mladým agentem a držela palce, alby vrchní inspektor svému slibu dostál...
Ovšem ani skalní příznivci Three Pines nebudou ochuzeni, protože inspektor Beauvoir se do zapadlé vesničky vrací dovyšetřit poustevníkovu vraždu, protože na Gabriho otázku "Proč by Olivier přesouval tu mrtvolu?" prostě musí najít odpověď...

18.06.2018 5 z 5

Mrkev pro vězně Mrkev pro vězně Monika Petrlová

Na povídkách je vidět autorčino "zrání", tentokrát se mi líbily úplně všechny. Má to šmrnc, napětí i vtip. Obzvlášť mě pobavila závěrečná povídka z hostějovské redakce, ve které jsem nejen poznala své rodné město, ale i hlavního představitele, místního politika, a další situace a místa. Jdu na poslední knihu... tleskám, jen tak dál!

14.06.2018 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

"Inteligentní lidé jsou krutí. Hloupí lidé jsou příšerně krutí."

Krásný, ale velice smutný příběh o tom, jak lidské plémě dokáže být zlé. Zlo bylo, je a bude. Ale nejhorší zlo je to, které je pácháno na nevinných a bezbranných.

Darrel naštěstí dokázal svou mysl odpoutat a toulat se po hvězdách a prožít mnoho dalších životů. Jeho fyzično trpělo, ale jeho mysl zůstala svobodná.

"Život je skutečnost a záhada. Život trvá. Život je ohnivé vlákno, prostupující všechny formy hmoty. Já to vím. Já jsem život. Žil jsem v deseti tisících pokolení. Žil jsem milióny let. Byl jsem majitelem mnoha těl. Já, vlastník těch mnoha těl, jsem přetrval. Jsem život."

05.06.2018 5 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

"KDYŽ ONI K DĚTEM NEDÁVAJÍ MANUÁL...
Plivnout na ubrousek. Poté utřít dítěti obličej ubrouskem.
Neplivat přímo na dítě.
Moje chyba."

Fredrikova vtipná zpověď jak se učil být otcem jeho dvouletému synovi, také vyznání, jak moc miluje svoji ženu a také přiznání, jak moc miluje jídlo :-D
Není to žádný román, jsou to krátké příběhy z života Backmanových, které ukazují, že i pan spisovatel je (ne)obyčejný člověk, otec, manžel...
Prostě skvělé, ráda doporučuji!

05.06.2018 5 z 5

Hafni! a jiné povídky Hafni! a jiné povídky Monika Petrlová

Dvanáct krátkých povídek určitě stálo za přečtení, nejen z důvodu, že je potřeba poznávat mladé české autory. Líbil se mi jejich švih a čtivost. Mám ovšem i pár osobních výtek...povídky jsou na můj vkus moc krátké, některé by si určitě zasloužily víc rozpracovat. Vím, že to k dnešnímu světu asi patří, ale pořád si v knihách nemůžu zvyknout na "výrazivo dnešní mládeže". A ty převážně otevřené konce!!! někdy sedly, někdy ne...každopádně nutí čtenáře se zamyslet. U mě vede Jonáš a vrtulník a Nela se dnes měla.

29.05.2018 3 z 5

Léto modelky Léto modelky Pavlína Pořízková

Ale jo, číst se do dá, ale je to takové ploché, plné zaprodaného sexu a intrik... no vlastně tak to v tomto světě asi chodí. Nebýt Výzvy 2018 a slova LÉTO v názvu, po knize bych nesáhla :-D

15.05.2018 3 z 5

Přísaha krve Přísaha krve J. R. Ward (p)

Drsný Axe a křehká Elise, další z příběhů Odkazu černé dýky, u kterého se určitě nudit nebudete. Rhage, Mary a jejich malá Bitty dodají celému ději na napínavosti. A Lassiter byl opět dokonalý :-)

Hana Hana Alena Mornštajnová

"Duše, která dělá člověka člověkem, ve mně nebyla. Odjela s mou rodinou na východ, ztratila se v ulicích terezínského ghetta, uvízla v dobytčím vagonu mířícím na východ, rozpustila se v táborovém bahně a shořela v osvětimských pecích."

Ach Hano, osud ti toho uložil na bedra nemálo... Jak rychle se může z mladé zamilované slečny stát tělo bez duše chodící meziříčskými ulicemi v černém svetru s tvrdým chlebem v kapse? Překvapivě rychle... a stačí k tomu pár nesprávných rozhodnutí, které zvrátí chod života. Při čtení jsem se na tebe Hano vztekala a říkala jsem si, že nemůžeš být tak naivní, křičela jsem na tebe: vykašli se na Jaroslava, pošli ten dopis, neříkej to Leovo jméno...nekupuj ty věnečky... no tak dobře, nebylo to k ničemu, ale zkusila jsem to.
Silné to bylo, smutné to bylo, ale krásné to bylo...děkuji!

"O minulosti musíme vědět co nejvíc, abysme neopakovali stále stejné chyby. Jednotlivé události spolu vždycky nějak souvisí, zapadají do sebe a vyúsťují v další dění. Jen pochopení souvislostí je cestou, jak se může lidstvo pohnout dopředu."

Střípek malachitu Střípek malachitu Zdeněk Hanka

"Když si tě nenajde zákon, najde si tě osud."
Většinou to tak bývá a je tomu tak i v tomto příběhu... Gina sice zabít nechtěla, ale stalo se, Alan chtěl svoji lásku ochránit, ale nezvolil nejšťastnější cestu... a tak je osud dohnal.
Opět hezký, poučný příběh, který vás donutí se zamyslet nad mnoha situacemi. Jak je štěstěna vrtkavá, jak se nevyplácí brát spravedlnost do vlastních rukou, jak můžete být chvilku na vrcholu a obratem můžete skončit na ulici.
Vřele doporučuji!

15.05.2018 5 z 5

Můj (téměř) dokonalý život Můj (téměř) dokonalý život Sophie Kinsella (p)

Bude se vám líbit víc Cat londýňanka nebo Katie somerseťanka?
To zjistíte, když sáhnete po tomto opět povedeném, odpočinkovém a vtipném příběhu. Nic není, jak na první pohled vypadá...tak to v životě chodí a potvrdí nám to snad všichni hlavní aktéři...Deméter vám bude ze začátku pít krev, Alexe si zamilujete a Katie budete držet palce, aby se jí všechno povedlo. Anstersovic farma na vás dýchne její úžasnou atmosféru a vsadím se, že tam taky budete chtít jet, stejně jako já.
No a jak to celé dopadne? čtěte :-) doporučuji

02.05.2018 5 z 5

Poslední pomoc Poslední pomoc Martin Pospíšil

Úsměvné příběhy povětšinou plné chlastu, sexu, drog...to k mládí patří. Nejvíc to asi ocení opět mladí pařmeni, kteří k tomuto řádícímu období mají blíž než já. Můj šálek kávy to nebyl...
...na autora jsem narazila díky Výzvě 2018, když jsem hledala spisovatele z OL kraje, jinak by mě asi minula obloukem :-)

29.04.2018 2 z 5

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

Ano, je to poskládané divoce, autorka skáče a přeskakuje... ale přesto dokonale. I když nás Kateřina upozorní, že si spoustu osudů domyslela a přibarvila tak, aby mohla být zaplněna hluchá místa, kterých se v archivu nedopátrala, tak mě to vůbec nevadilo. Rozšířila jsem si obzory, získala jsem spoustu nových informací a jediné co mě fakticky mrzí, že jsem se ke knize dostala tak pozdě, že jsem prošvihla výstavu.
Klobouk dolů před tím, co musela Kateřina všechno vybádat a jak krásně poučně to dala dohromady.

01.03.2018 5 z 5

Vyvolená Vyvolená J. R. Ward (p)

"Láska je záležitost mezi dušemi."
Křehká Vyvolená Layla a bastard Xcor... na první pohled velmi nesourodá dvojice, kterou spojuje tajná láska a splynutí duší. Jako vždy úžasné počteníčko, kterým se protnou i příběhy Qhuinna a Blaye, Treze a taky Lassitera (jehož příběh velmi netrpělivě vyhlížím). Neprozradím snad nic nového, že to opět dobře dopadne, ale budete náležitě navnaděni na další díly.

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Svéhlavá detektiv šéfinspektorka Erika si jde opět tvrdě za svým i za cenu neoblíbenosti u svých nadřízených...a mě se to líbí, má to šťávu, spád a baví mě to!
Určitě si nenechte ujít, kdo je "noční lovec" a kdo se brutálně mstí chlápkům po celém Londýně. Těším se na další knihu!

01.03.2018 5 z 5

Hot Boys Hot Boys M. T. Majar (p)

Pokud potřebujete vypustit páru a pobavit se, určitě vás kniha nezklame. Milá partička striptýzových hezounů Hot Boys v čele s Chrisem vás pěkně rozparádí. Chrisova lovestory s Tarou nabírá pěkné obrátky a je mírně okořeněna ataky bývalého přítele.
Kniha je plná typických českých obratů, které mě velmi bavily, ale jaksi mi neseděly do prostředí Chicaga.
Na lopatky mě ovšem dostala drogová bandička v čele s Medvídkem Pú - zhulenej Iáček, Tygr sjíždí extázi - hu hu hu hú, Prasátko na houbičkách a Sova je jasnej dealer :-)
Určitě se nasmějete!

31.01.2018 4 z 5

Tak už jsem tady s tím vápnem, pane Werichu Tak už jsem tady s tím vápnem, pane Werichu Vladimír Škutina

"Á - pan Škutina! Pan Škutina je tady s tím vápnem!"

Celou dobu jsem panu Škutinovi záviděla, že mohl prožívat s panem Werichem tolik krásných chvil, obzvlášť chvil plných naděje a optimismu na Jaře 68, že mu mohl klást otázku "Co tomu říkáte pane Werichu?"
Krásná knížečka plná moudrostí jednoho českého velikána!

Zajímalo by mě, co by pan Werich řekl o dnešní době, neboli (skoro) jaru 2018... a nebo radši ne, asi by se mi to moc nelíbilo.
Můj pocit je, že nám dnes chybí člověk vašeho formátu pane Werichu!
...............
"Vám přece musí být zima, pane Werichu."
"Zima? Jak by mi mohla být zima, když je tu sranda."

29.01.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tak to byl teda nářez...
Udělejte si na Grace a Jacka čas, protože kniha nejde odložit...dočetla jsem o půl čtvrté ráno, ale nedalo se jinak, čapne vás a nepustí. Měla jsem sevřený žaludek a obracela stránku za stránkou. Prostě parádní psychárna.
Vřele doporučuji zjistit, co se děje za zavřenými dveřmi manželů Angelových :-)
PS: a bacha na George Clooneyho!

22.01.2018 5 z 5

Stalo se včera v noci Stalo se včera v noci Adele Parks

Slabota od začátku do konce, příběh průměr, plno zbytečného balastu...no tentokrát se nepovedlo, snad zase příště.

08.10.2017 3 z 5

O letadélku Káněti O letadélku Káněti Bohumil Říha

Syna to moc bavilo a to je pro mě podstatné, věřím, že se k příběhům Vojty, Anežky, Pepíčka a Káněte vrátí, až bude číst sám.

27.04.2017 5 z 5