kolacky Online kolacky komentáře u knih

Případ Londýn - Austrálie Případ Londýn - Austrálie John Creasey

Creasey nezklame ani jako autor detektivek, ani thrillerů.

08.06.2023 4 z 5

Jak se kalila ocel Jak se kalila ocel Nikolaj Alexejevič Ostrovskij

Četla jsem už dávno, ale to Pavkovo nadšení si pamatuju dodnes. A musím říct, že Vladimír Konkin ho v tom starém seriálu zahrál moc dobře.

Co dělala Abigail v létě Co dělala Abigail v létě Ben Aaronovitch

Abigail je velká sympaťačka a pálí jí to, jinak by se jí "to" nepodařilo. Lišky, samostatná, mazaná, speciální skvadra, taky bych takovou Indigo brala...

Čas madon Čas madon Naďa Horáková

Pěkné. Je vidět, že se dá uštrikovat dobrá detektivka i bez hromady mrtvol. A mariánské obrazy taky můžu.

Čas primadon Čas primadon Naďa Horáková

Paní Horáková zná svoje Brno moc dobře. Zase se mi to pěkně četlo.

Hon na střízlíka Hon na střízlíka Mary Watson

Zase něco jiného a celkem příjemného. Druhý díl by se hodil, neukončené linie - kdo jsou Tarcovi rodiče, jak to bylo s Wreninou mámou, co bylo dál s augury a Wren samotnou... Ale i tak je to dobré čtení.
Když tedy nepočítám překlepy a další tiskové chyby...

P.S. Našla jsem stránky autorky - vypadá to, že druhý díl se bude točit kolem Davida a jedné nově přistěhované rodiny, kde dojde k úmrtí. Víc jsem z té kratičké anglické anotace nevydolovala.

04.06.2023 5 z 5

Večírek s hořkým koncem Večírek s hořkým koncem Veronika Černucká

(SPOILER) Dobře zamotané tak, že nevím, proč Lívie i Laura Páleníkovi tvrdily, že je Klářin táta, když to ve skutečnosti byl Rychetský? Ze vzteku? Kvůli pomstě? V tom případě si to zasloužily.

03.06.2023 5 z 5

5 x Nero a Archie 5 x Nero a Archie Rex Stout

Ach, ten Archie má smůlu. Když se mu líbí nějaké děvče, buď ji někdo zavraždí anebo je sama vražedkyně. Kromě stálice Lily, samozřejmě.

03.06.2023 4 z 5

Dáma s minulostí Dáma s minulostí Amanda Quick (p)

Trochu moc stylového, sofistikovaného a Mám pro tebe novinku výrazů, ale jinak zase moc dobrá Amanda... A jestli se loučí? Nemusela by, dává většinou tři a tři příběhy... tak aspoň ještě jeden?

02.06.2023 5 z 5

Tajemství temných nocí Tajemství temných nocí Viola Larsen

Óbóže... Čtení do vlaku, jinak předej dál.

01.06.2023 3 z 5

Sousedské vztahy Sousedské vztahy Susan Meier

Slaďáček, kde víte, jak to dopadne, ale je to tak roztomilé...

01.06.2023 4 z 5

Polibek jako dezert Polibek jako dezert Poppy J. Anderson

Fajn čtení s recepty. Mňam!

29.05.2023 4 z 5

Vesničanka Vesničanka Mirka Skočílková

Dobře napsané. Karin měla svatou trpělivost, když s tím pakem vydržela tak dlouho, děti by občas potřebovaly profackovat a s maminkou to nebylo jednoduché. Ale kdo se vzchopí, vyhraje.

28.05.2023 4 z 5

Korunní princezny Korunní princezny Catherine Doyle

Pěkná knížka, krásná obálka a u druhého dílu taky, jen abychom se brzy dočkali překladu!!!

28.05.2023 5 z 5

Lucia Lucia Bernard Minier

Trošičku překombinované, ale dobré čtení. Lucía musela zabrat hlavou, protože tahle varianta mě nenapadla. Ji ano, naštěstí.

25.05.2023 4 z 5

Slečna Marplová: Dvanáct nových případů Slečna Marplová: Dvanáct nových případů Agatha Christie

Hodně dobře napsané! Moc se mi líbilo, jak autorky do příběhů zakomponovaly známé postavy z originálů, sira Henryho, Bantryovy, Cherry a Jima, Leonarda a Griseldu, Raymonda s Joan, taky Rozbité zrcadlo, Vraždu na faře a Karibské tajemství. Povedená kniha.

25.05.2023 4 z 5

Zpověď posledního mnicha Zpověď posledního mnicha František Kalenda

Dobře napsané, ale dost smutné. Bohužel asi i takměř autentické.
Kočky, moje úchylka...

23.05.2023 5 z 5

Fanta Giro krásná tvář Fanta Giro krásná tvář Gherardo Nerucci

Jedna z prvních knížek - knížečka - kterou jsem četla jako malá, a to byla ta knížka nová. Stárneme a naše milované věci s námi.

22.05.2023 5 z 5

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

Docela a načisto z druhé strany!!!
A holčičí kamarádství, to se mi líbilo.

22.05.2023 5 z 5

Tajná přísada láska Tajná přísada láska Poppy J. Anderson

Celkem čtivá "ne-harlekýnka". Líbily se mi popisy mňamek v Crab Inn.

21.05.2023 3 z 5