kolacky kolacky komentáře u knih

Garfield - ani sousto nazmar Garfield - ani sousto nazmar Jim Davis

Tlusťoch Garfield nezklamal... ani Líza, tentokrát docela hodně zapojená.

30.10.2022 5 z 5

Vlaštovka, kočka, růže, smrt Vlaštovka, kočka, růže, smrt Håkan Nesser

Pomoc! Já jsem taky nepřišla na tu růži!
Jinak zase skvělé čtení. Vraha sice nedopadli, ale dopadl, jak si zasluhoval. A nějaké "ty vole" mě naprosto nerozhodilo, občas mi to uklouzne taky.
Kdo šťouchl Münstera? Určitě učitel!
A angličtina? Nejsem v ní nijak brilantní, ale celkem všemu jsem rozuměla.

30.10.2022 5 z 5

Případ Ewy Morenové Případ Ewy Morenové Håkan Nesser

Opět výborná kniha! Ewa řeší moc věcí najednou a má kolem sebe pacholky i vynikající lidi. Příběh je skvělý a závěr je překvapivý.

28.10.2022 5 z 5

Münsterův případ Münsterův případ Håkan Nesser

Opět skvělé čtení. VV si našel vynikající druhé povolání, a dokonce dobrou ženskou! Moc mu to přeju. A chudák Münster si konečně - nechtěně - odpočine.

28.10.2022 5 z 5

Případ G Případ G Håkan Nesser

Exkomisaře Bausena jsem si oblíbila už ve Čtvrté oběti a potěšilo mě, že se znovu ukázal a se stále stejným vynikajícím mozkem, humorem i sklípkem. VV opět ve výborné formě. Ostatní taky, samosebou, jinak by na TO nepřišli. Skvělé uzavření série.

27.10.2022 5 z 5

Jablko nepadlo daleko od stromu Jablko nepadlo daleko od stromu Vlastimil Vondruška

Za prvé: pokud se k tomuhle sešitku chcete dostat, musíte si objednat knížku u nakladatelství MOBA a sešitek přidat do objednávky. Což není problém, protože mají vynikající nabídku.
Za druhé: příběh je roztomilá pohádková perlička o dětech, chytrostí poplatných svému taťkovi. Mně se to četlo samo.

25.10.2022 5 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Håkan Nesser

"Možná se nakonec dá udělat člověk z každého, když se do toho pustíte s vervou... " Bausen, komisař před důchodem.

25.10.2022 4 z 5

Vraždy na čínský Nový rok Vraždy na čínský Nový rok Frédéric Lenormand

Hodně vtipné! Dobré narážky na současnost i na "evropské" reálie.
Tohle mě naprosto dostalo:
"(bůh bohatství) Cchaj Šen se poznal podle širokého červeného pláště, bílého vousu, kulatých lící, usměvavé tváře a podle košíku s dárky....
krámy v centru vystavovaly množství sošek k umístění doma nebo na pultu v obchodě."

24.10.2022 5 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Opět výborná detektivka. Pan Březina prostě umí.

07.10.2022 5 z 5

Žena s mateřským znaménkem Žena s mateřským znaménkem Håkan Nesser

Výjimečně nechutné oběti. Všichni si to zasloužili.

A proč jsou kruciš ty knížky tak krátký???

Hlavolam Hlavolam Håkan Nesser

Hodně dobré čtení. VV vyřeší případ z nemocniční postele... A zase, tragédie plná tragédie. Vrah je obětí. Naštěstí má VV i po operaci hlavu v pořádku.

Síť Síť Håkan Nesser

No páni... Tenhle motiv a tenhle vrah by mě nenapadli. V podstatě chudák holka... rodina je někdy na 123...

Karambol Karambol Håkan Nesser

Můj první Nesser, byl v knihovně volný... a pecka, skvělá! Určitě se budu snažit sehnat i další knížky. Úžasná dánsko-německo-holandsko-švýcarsko-švédská země, šmrncnutá polskou a balkánskou komunitou. A ten suchý humor, něco super. Výborný autor.

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Mně to jako Karika nepřipadalo. Četlo se moc dobře, postavy byly uvěřitelné, prostředí úžasné a atmosféra by se místy dala krájet. Skvělá knížka.

03.10.2022 4 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Vlastimil Vondruška

Hm. Podle mě trochu moc ukecané, hodně zmatené, minimálně do tří čtvrtin... Moc chaotických postav. Tentokrát mě pan Vondruška nenadchl.

29.09.2022 3 z 5

Magie vítězí Magie vítězí Ilona Andrews

Nervy až do samého konce. Úžasné uzavření příběhů...

28.09.2022 5 z 5

Magie spojuje Magie spojuje Ilona Andrews

Jasně. Starého psa-boha novým kouskům nenaučíš, takže se mu musí dát důkladně najevo, že nebude pokaždé po jeho. Kdo mně v tomhle díle hodně oslovil, byl Roman! Ale úplně nejvíc opět, zcela úchvatně, Christopher...

26.09.2022 5 z 5

Magie změny Magie změny Ilona Andrews

Zajímavá změna, místo Pevnosti Cech. Jimova pleticha se povedla. A zabydlování ulice... :-). Taky se mi líbilo zapletení hodného ifríta do děje.

26.09.2022 5 z 5

Magie ničivá Magie ničivá Ilona Andrews

Asi - zase - nejlepší díl! Akce, akce a akce. Člověk drží palce, až ho bolí... třeba Christopherovi a Robertovi!!! A úžasní obyvatelé hor...

25.09.2022 5 z 5

Magie na vzestupu Magie na vzestupu Ilona Andrews

Asi zatím nejlepší díl. Napínavý, smutný, povzbudivý, drsný. A Bože, ochraňuj Christophera!

24.09.2022 5 z 5