kolacky kolacky komentáře u knih

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

Popravdě... vyrůstala jsem v jiné době a taková spousta různých variant slovesa "šuk.t" v různých osobách, číslech, způsobech a časech mi ve všech dílech celkem vadila. Asi jsme byli jemnější generace a něco bychom z pusy prostě nevypustili.

07.12.2021 4 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Nehledíc na romantický příběh je tohle solidní detektivka.

A mimochodem, být v Americe na střední musí být šílený vopruz.

05.12.2021 4 z 5

Talisman Talisman Nicholas Sparks

Jako bych to už někde četla. Hm...

04.12.2021 4 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Tak trochu dost vykradené Kingovo Rose Mader. No, číst se to dalo.

04.12.2021 3 z 5

Dzwille Dzwille Jaroslav Velinský

Strašně zvláštní knížka. Jak by řekla kamarádka, šílený sen poživače omamných jedů. Nebo drobet ukročený Dům o tisíci patrech. Klobouk dolů před panem Velinským, když dal dohromady takový příběh. Příběhy...

02.12.2021 4 z 5

Vlk na vodítku Vlk na vodítku Naďa Horáková

Pěkné oddechové čtení.

29.11.2021 4 z 5

Masky apokalypsy Masky apokalypsy Robert R. McCammon

Ano, tak trochu vykradené Kingovo Svědectví. Postapo zvlášť nemusím, ale celkem mě to chytlo. Docela sympatické obě hrdinky.

28.11.2021 4 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

(SPOILER) Vynikající série. Jenom nedokážu pochopit, jak může žena dokázat obchodovat s dětmi... to už ani není člověk. Chlapci jsem moc držela palce a asi od půlky jsem tušila, že budou příbuzní.

27.11.2021 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Moc dobrá série. Držím palce, aby si zachovala kvalitu, ale u pana Bryndzy je kvalita pořád.

25.11.2021 4 z 5

Preventivní vražda Preventivní vražda Stanislav Češka

Hm... Staronový Standa Berka, který opět hoodně povííídá...

25.11.2021 3 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Dobré počtení. Jen souhlas - Mara by chvílemi potřebovala proplesknout.

24.11.2021 4 z 5

Na scestí, Arrowood, Neplakej, Průvodce Římem pro zamilované Na scestí, Arrowood, Neplakej, Průvodce Římem pro zamilované Linda Castillo

Linda Castillo je osvědčená autorka, která nezklame!

24.11.2021 4 z 5

Pád / Šafránová brána / Na vlastní pěst / To nejlepší z nás Pád / Šafránová brána / Na vlastní pěst / To nejlepší z nás Nicholas Sparks

(SPOILER) 1. Klasický Connelly, klasický Harry Bosch, starý nepřítel, starý a nový případ. To všechno Harry zvládne a ani dceru nenechá samotnou. *****
2. Zajímavý příběh. Zajímavá hrdinka. Roku 1930 se z Albany, USA, vydá samotná mladá dáma až do afrického Marrákeše hledat svou první lásku - a nachází ty další a lepší, včetně malého klučiny. ****
3. Osvědčený hrdina - vysloužilý policista se svým přítelem psem. Odhalí a zlikviduje padouchy a zachrání rumunské dívky, to za pomoci rodiny svého šéfa a ošlehané majitelky turistického centra s poníky, včetně kousavého Drummera. ****
4. Strašný doják o chlápkovi, který se neuměl srovnat se životem, a jeho nejisté dávné lásce. A to, že nakonec jeho srdce zachrání jejího syna, je tak příšerné klišé, že se snad vyrovná i příšerným Ptákům v trní. *

23.11.2021 4 z 5

Dívka, had, trn Dívka, had, trn Melissa Bashardoust

Obálka bylo to, co mě první zaujalo, a nelituju. Příběh originální a svižný a Soráje jsem moc fandila.

21.11.2021 4 z 5

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

Přečetla jsem si všechny (zatím) tři díly a hodně se mi líbily. Dobrá česká detektivka se špatně hledá a tady jich máme hned několik.

21.11.2021 4 z 5

Na kopci Na kopci Jiří Březina

Hodně dobrá prvotina! Promyšlená a šikovně sepsaná.

19.11.2021 5 z 5

Skleněné domy Skleněné domy Louise Penny

Úžasné čtení. Napínavé a ohromující ze všech stran, až jsem se bála, jestli to všechno našim přátelům vyjde... a vyšlo. Nádherná atmosféra ve Three Pines jako vždycky. Zvláštně úchvatné verše Ruth. Milující Reine Marie. A všichni ostatní...

Paní Penny náleží veliký obdiv, viz doslov a poděkování.

16.11.2021 5 z 5

Velká kniha Vlase a Brady Velká kniha Vlase a Brady František Skála

Když byli Vlas a Brada vydáni poprvé, měla jsem děti mrňavé a strašně se jim to líbilo. Mně osobně příběh připomínal takového pre-Hobita a měla jsem radost i za své prcky. Teď jsem si knížku pořídila z nostalgie a vůbec nelituju.
A určitě by se mi líbilo i filmové zpracování.

14.11.2021 5 z 5

Strážník z Nového Světa Strážník z Nového Světa Marek Skřipský

Po Novém Světě jsem se párkrát prošla a atmosféra je tam i teď úžasná. Natož za první republiky, kdy se naše příběhy odehrávají.

Jenom ten epilog se mi zdál být zbytečný.

14.11.2021 4 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Dana Stabenow

Kate a Obluda! Vynikající čtení. Vtipné a zamotané, a bohužel i o fanaticích. Ale Kate je naše stará Kate...

13.11.2021 5 z 5