kolacky kolacky komentáře u knih

Zkáza Mary Deare Zkáza Mary Deare Hammond Innes

Knížku jsem otevřela po letech a pořád je to pěkný dobrodružný příběh, ano, jak tady kolega napsal, Arthur Ransome pro dospělé. Člověk žasne, jak to ti dva námořníci mohli vydržet, v rozpadající se lodi, bez jídla a v podstatě bez naděje... Ale v dobrém příběhu všechno dobře dopadne!

08.12.2023 5 z 5

Bábi Jarka aneb Já se mám, že tě mám Bábi Jarka aneb Já se mám, že tě mám Anna Divišová

Hodně příjemné čtení. Trochu nářečí, trochu humoru, trochu ze života. A nejlepší hláška je "řízek s chlebem"!

06.12.2023 5 z 5

Trojice Trojice Lenka Šíková

Popravdě, než vyjde třetí díl, tak všechno zapomenu, protože tentokrát je text kapku zmatený. Párkrát jsem si nebyla jistá, o kterou osobu se momentálně jedná. Ale třetí díl bude potřeba, protože spousta věcí nebyla dořešená.

06.12.2023 4 z 5

Cyklus vlkodlaka Cyklus vlkodlaka Stephen King

Skvělá perlička od Mistra!!!

04.12.2023 5 z 5

Kronika zapomenutého kněze aneb hříchy na templářské tvrzi v Čejkovicích Kronika zapomenutého kněze aneb hříchy na templářské tvrzi v Čejkovicích Naďa Horáková

Templáři. To je vděčné téma a jejich tajemství jakbysmet.

04.12.2023 4 z 5

Garfield břichomluvec Garfield břichomluvec Jim Davis

Neskutečné zviřátko!

04.12.2023 5 z 5

Vražedná krása Vražedná krása Jaroslava Černá

Osudy jsou pořádně zamíchané. Nespokojené ženské - Marie i Eva. Nesoudní muži - Kaprštejn i Adam. To nemohlo dobře dopadnout. A Borek není špatný vyšetřovatel, jak výborně chápe i soudce Hykl.

03.12.2023 4 z 5

Krev andělů Krev andělů Jaroslava Černá

Docela drsné, ale kdo ví, co se lidem honí hlavou... Zvlášť když jim není shůry dáno a výchova na úrovni krysy... A i ty krysy se myslím starají líp. Líbí se mi kat Hanuš.

03.12.2023 4 z 5

Jsem vrah? Jsem vrah? Milena Brůhová

Vypočítavá ženská si zapomněla léky. Zastavilo jí pako. A pokaňhali život dvěma rodinám.

02.12.2023 3 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Popravdě... Bylo to tak zamotané, že chybělo už jen přiznání, že otcem Elizy a Sammyho je ujetý strýc Linus...
Ale docela ráda bych si přečetla Eliziny pohádky, ilustrované Nathanielem.

02.12.2023 4 z 5

Tíha lží Tíha lží Emily Carpenter

Docela slušně napsané. Lhali všichni, ale na konci se to tak nějak rozmotalo.

29.11.2023 4 z 5

Strážce snů Strážce snů Vonda N. McIntyre

Líbilo. Hadí byla sympatická a na její cestě s Melissou, Bílou mlhou a Pískem jí člověk musel držet palce. Oblíbila jsem si i Veverku, Rychlou a starou Grum... a Arevina, samosebou.

27.11.2023 4 z 5

Lionet & jiné podivné případy Lionet & jiné podivné případy Jana Šouflová

Skvělé čtení. Paní Šouflová má úžasnou fantazii, která nám nabízí vynikající příběhy s famózním Lionetem, tak trochu záhadou a hodně miláčkem, naším i Štěstěny. Nemůžu se dočkat druhých Svitků!

27.11.2023 5 z 5

Grimmové Grimmové Kenneth Bøgh Andersen

Docela síla... Ale musím uznat, že je to pěkná kniha. Jak to drsné vyprávění, tak ilustrace.

26.11.2023 5 z 5

Všichni tě opustí Všichni tě opustí J. D. Robb (p)

Docela nečekaný pachatel. Ale opět skvělá Das a její tým v čele s Roarkem, zajímavý námět - a zase s reminiscencemi na Evino dětství. Tahle série se neomrzí.

Lobo: Jízda smrti a další příběhy Lobo: Jízda smrti a další příběhy Alan Grant

Jo! Lobo v celé své kráse, se vším tím kydlením a hláškami.

Probuzení Tmy Probuzení Tmy Susan Cooper

Kdybych byla -náctiletá, určitě bych shltala všechny dostupné díly. Takhle můžu konstatovat, že se mi to líbilo a že věřím v konečné vítězství Světla s Willem v čele...

24.11.2023 4 z 5

Kukačka Kukačka Camilla Läckberg

Takovou tragédii si myslím nezasloužil ani původní vrah...
Jinak se mi knížka moc líbila. Mně se líbí, jak autorka popisuje ten trans a gender svět. Jak jsou tihle lidé k sobě přívětiví a vstřícní i k ostatním. Většinou, když o nich někdo píše, je to podobné. A věřím, že je to tak i ve skutečnosti.

24.11.2023 4 z 5

S nasazením života 2 S nasazením života 2 Andrzej Zbych

Dávno, dávno tomu... Člověk si nerad přiznává, že je v letech, ale když si pamatuju, jak šel tenhle seriál v televizi, tak už to neokecám...

22.11.2023 4 z 5

Vlajka Viktora Vaňka Vlajka Viktora Vaňka Naďa Reviláková

Nenásilné připomenutí nedávných dějin. A nečekané dobrodružství při záměně táborů. Každopádně si to Hanka zase užila.

21.11.2023 4 z 5