kolacky kolacky komentáře u knih

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Historicky úžasné, ale ani jedna postava mi nebyla sympatická...

05.03.2013 3 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Nemůžu si pomoci, mě nenadchl...

05.03.2013 2 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Úžasná atmosféra! Miluju starou Anglii a Emily ji rozdává plnými hrstmi.

05.03.2013 4 z 5

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Škoda že ke knížce nemůže znít hudba z filmu, pak by to bylo ideální... Pěkný napínavý příběh a ten konec mě dostal - právě tam jsem u filmu ocenila přiléhavou hudbu.

05.03.2013 4 z 5

Santiniho jazyk Santiniho jazyk Miloš Urban

Mně se taky zdá nejlepší, stejně jako dalším kolegům, speciálně i proto, že si na Santiniho stavby potrpím.

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

Můj první Urban, než jsem přijala jeho hru, chvíli mi to trvalo, ale potom jsem byla nadšená!

04.03.2013 5 z 5

Michaela - Události v klášteře svatého Anděla Michaela - Události v klášteře svatého Anděla Miloš Urban

Hodně divné... i na Miloše Urbana.

04.03.2013 3 z 5

Sirius Black byla moje nejoblíbenější postava...I ve filmu, kde ho naprosto fantasticky ztvárnil Gary Oldman.

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Naprosto nádherné. Film nebyl špatný, ale co všechno v něm chybělo! Všem doporučuju!!!

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Andulienka - moje řeč! Konečně někdo, kdo se se mnou shodne, že Marigold je jiskra osvěžení!

04.03.2013 5 z 5

Dobrodružný život milovníka starých tisků Dobrodružný život milovníka starých tisků Dorothy L. Sayers

Můj první "lord Petr" a naprosto mě dostal.

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Můj hrdina byl jednoznačně Markýz, i když Dvířce a Richardovi jsem taky držela palce. Nádhera, fantazie, neskutečno... Asi bych se taky rozhodla jako Richard.

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Prokousat se tímhle dílem byl jeden z nejlepších mých čtecích zážitků.

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Vyhýbejte se blatům, zvláště v noci, kdy jsou mocnosti zla nejsilnější!

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Jedna z mála knížek, které patřily do povinné četby a člověku to nevadilo.

03.03.2013 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Kolegyně tsal - ach jo, souhlasím s Vámi. Vždycky mě zamrazí, když si na tenhle příběh vzpomenu.

Anansiho chlapci Anansiho chlapci Neil Gaiman

Pavouky nemusím, ale p. Gaiman mě přemluvil, přečetla jsem a chválím!

03.03.2013 4 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Nádhera! Tihle dva (míněno autoři) se krásně sešli a udělali Osudu čáru přes rozpočet naprosto kouzelným způsobem. Best Of Queen - špička!!!

Dracula Dracula Bram Stoker

Uchvátila mě forma - deníky, výstřižky, dopisy, záznamy z fonografu... Nehledíc na příběh, samosebou, ten je úžasný!

03.03.2013 5 z 5

Poe je můj oblíbenec. První povídky jsem četla, když mi bylo asi devět, a dost se to na mě PODEPSALO!