konicekbily konicekbily komentáře u knih

Zlá krev Zlá krev Arne Dahl (p)

Začátek je slabý, konec nečekaný. Jako tvůrce příběhů dostane ode mne další šance.

07.10.2015 2 z 5

Neunikneš Neunikneš Christina Larsson

Christina se věnuje hodně i popisu práce policejního sboru a jejich soukromého života. Tím jsou nastaveny další dva dějové rámce - kromě hlavního. Patrně se chystá nějaké nové pokračování hrdinů.

07.10.2015 4 z 5

Zlo pod sluncem Zlo pod sluncem Agatha Christie

Agatha se tady zase předvedla v tom nejlepším světle. I filmy na základě této knihy jsou jsou výborné. Poirot podává skvělý výkon i ve velikém vedru!

07.10.2015 5 z 5

Soukromá jatka Soukromá jatka Christina Larsson

Tato krimi je popisem práce policejního útvaru. Ke klasické detektivce má hodně daleko.

06.10.2015 2 z 5

Černé lži, rudá krev Černé lži, rudá krev Kjell Eriksson

Nevím, je to nějak složitě poskládané, zbytečně moc soukromí hlavní hrdinky,umělecký dojem je tak slabší.

06.10.2015 2 z 5

Ztracený svět Ztracený svět Arthur Conan Doyle

Dobrodružná literatura první kategorie!

05.10.2015 5 z 5

Na zimu zavřeno Na zimu zavřeno Jørn Lier Horst

Spíše popisování metod práce policie než namáhání šedých buněk mozkových. Čtení na dovolenou.

05.10.2015 2 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Poměrně jednoduchá zápletka rozvinutá doširoka nadbytečnými postavami a postradatelnými popisy.
Naši hrdinové se tam objevili a rád jsem je sledoval. Třeba se David Lagercrantz vypracuje k dokonalosti. Díl pátý, si pokud se dožiji, přečtu.

04.10.2015 4 z 5

Fantomová bolest Fantomová bolest Thomas Enger

Je to průměrná kniha na dovolenou.

04.10.2015 3 z 5

Mlýny osudu Mlýny osudu Johan Theorin

Není to čistý thriller, ani detektivka, ale poutavý krimi román s prvky dobrodružné literatury se zajímavým historickým pozadím dvacátého století. Na postavě Arona nutí k zamyšlení, zda je někdy možnost vyhnout se osudu. Těším se na další knihu autora!

02.10.2015 5 z 5

Vražda na golfovém hřišti Vražda na golfovém hřišti Agatha Christie

Rád jsem se ke knize po mnoha letech vrátil, udělal jsem dobře. Není to úplný vrchol spisovatelky, ale určitě se čte dobře.

01.10.2015 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Kniha je velmi dobrý standard, někde to více překombinoval, moc rozvětvil. Nejlepší z jeho knih této řady je podle mne ale Svědkyně ohně.

01.10.2015 4 z 5

Pat a Mat hrají šachy Pat a Mat hrají šachy Martin Kubala

Velmi jednoduchá knížka, spíše než cvičebnice je to úvodní slovo pro mrňata k šachům.

01.10.2015 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Knize se toho nedá moc vytnout, třetí kniha spisovatelského páru je nejlepší ze tří,které jsem četl.
Ať jim to vydrží! Pěkný příběh, správně zamotaná zápletka, plné napětí po celou knihu, už žádné zbytečné popisy a závěrečná "upoutávka" k dalšímu čtení.

26.09.2015 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Chytře vymyšlená zápletka je degradována roztaženým dějem, zbytečnými, často i opakovanými popisy, návrat o deset let mi připadá zdlouhavý, a tak z pěti hvězdiček ze začátku knihu se hodnocení smrsklo na tři.

25.09.2015 3 z 5

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Pomalu se rozvíjející děj, zbytečně rozsáhlý popis postav a rychlé rozuzlení. Jednoduchá nenápaditá detektivka. Možná to ani není detektivka.Někdy to připomíná Rosamunde Pilcher nebo Steel - tolik je tam červeno-knižních odboček. Původní podezřelý je pouze odchycen někde na letišti, není překontrolováno alibi, jenom "dedukcí" je zbaven podezření a "dedukcí" je rychle odhalen skutečný viník

23.09.2015 2 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Není to klasická detektivka, viníci jsou známi.Je to dobře napsaná krimi, pomalu se vinoucí děj, kritika dánské smetánky - tedy nejdříve dětí a potom ti samí, trochu odrostlejší.

21.09.2015 3 z 5

Misterioso Misterioso Arne Dahl (p)

Určitě jsem již četl lepší severské krimi.

17.09.2015 2 z 5

Box 21 Box 21 Anders Roslund

Obchod s bílým masem není vůbec jednoduchý a někdy přinese zajímavá řešení.
Myslí si, že složka 64 od Adlera je lepší.

17.09.2015 3 z 5

Odplata Odplata Anders Roslund

Zajímavě zpracované - oko za oko, zub za zub.
Když mocní tohoto světa rozhodnou, tak to musí být. Možná to mohlo mít o 100 stránek méně.

17.09.2015 4 z 5