Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Čert a Káča Čert a Káča Božena Němcová

Kdo by neznal pohádku o bláznivé Káče a mazaném čertovi. Nádherná klasika, kterou zná snad každé malé dítě.

07.01.2022 5 z 5

Sůl nad zlato: Ze sbírek lidových pohádek Sůl nad zlato: Ze sbírek lidových pohádek Božena Němcová

Milovaná nádherná pohádka dětství. Jedna z prvních pohádek, kterou zná myslím každé malé děcko. Tyhle pohádky jsou nezapomenutelné a mají v sobě tak silné kouzlo, které ani nelze popsat. Jsou pokladem českého písemnictví.

07.01.2022 5 z 5

Jak Jaromil k štěstí přišel Jak Jaromil k štěstí přišel Božena Němcová

Krásná pohádka a vzpomínka na dětství. Milovala jsem pohádky od dětství a nikdy na ně nedám dopustit. Jsou léčebné.

České pohádky. I. díl České pohádky. I. díl Karel Jaromír Erben

Na tyhle pohádky se prostě nedá nikdy zapomenout. Navždy se vryjí do srdce a člověk s láskou vzpomíná na dětství, na časy, kdy mu nejdříve pohádky předčítali rodiče a pak s hrdostí si pohádky přečetl sám. Já pohádky miluji celoživotně a naše české jsou pokladem. Zamilovaly si je generace před námi a jistě pohádkami nepohrdnou ani generace mladší.

Ferda v mraveništi Ferda v mraveništi Ondřej Sekora

Copak Ferda. Na toho se nedá zapomenout ani po létech. Úžasná a krásně čtivá dětská knížka o mimořádně sympatickém mravenečkovi s červeným šátkem kolem krku. Jeho dobrodružství jsem milovala a všechny knihy měly čestné místo v mé dětské knihovničce. A krásné kresby k tomu. Úžasné čtení a přenesení do dětské říše snů, kde je vše dovoleno.

05.01.2022 5 z 5

Peříčko Finista Jasného sokola Peříčko Finista Jasného sokola neznámý - neuveden

Ruské pohádky jsem milovala, i když byly na mně některé někdy až moc morbidní. Ale kouzlo měly a ráda si na ně s láskou občas vzpomenu.

Káťa a Škubánek Káťa a Škubánek Josef Lamka

Veselé příběhy našich kamarádů z dětství. Také Večerníček je výborný . Káťa a Škubánek jsou nadčasoví a jistě potěší menší i větší čtenáře.

Edudant a Francimor Edudant a Francimor Karel Poláček

Neuvěřitelně bláznivá kniha, která je tak praštěná, že si jí čtenář prostě zamiluje.

Lada Lada Josef Lada

Nádhera, která nepotřebuje širšího komentáře. Dobré zboží se chválí samo a pan Lada je národní poklad.

Český rok Josefa Lady Český rok Josefa Lady Josef Lada

Kresby pana Lady jsou nezapomenutelné, překrásné a jeho vykreslení všech ročních období je prostě požitek, kterými okouzluje mnoho generací.

05.01.2022 5 z 5

Tlouštíci hoří rychleji & další fatální moudra z krematoria Tlouštíci hoří rychleji & další fatální moudra z krematoria Caitlin Doughty

Pro mně jako milovnici tohoto žánru to byla vynikající oddechová kniha. Příjemně se četla a dala nám nahlédnout do zákulisí pohřebního ústavu a pohřebních praktik. Splnila mé očekávání. Není to jednoduchá práce, ale je záslužná a mnoho lidí nemá o práci těchto lidí ani ponětí s čím vším se musejí vypořádat a kouká se na pohřebáky skrz prsty. Ale už nikdo nevidí s čím se tito lidé musí denně babrat, ne vždy je mrtvé tělo v dobrém stavu a mnoho dalších prací okolo, které si neumíme a ani nechceme představit a připustit. Za mně super a milovníkům tohoto žánru doporučuji.

08.09.2021 5 z 5

Hrobka Hrobka Howard Phillips Lovecraft

Parádní příběh. Velice hezky a zvláštně na mně vše to tajemno působilo. Pěkné a zároveň hodně sugestivní. Za mně pecka.

19.06.2021 5 z 5

Velice smutná a pohnutlivá četba. Cokoliv z války a holocaustu je děsivé a nemělo by se již nikdy opakovat.

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Mně kniha přišla vtipná. Ale nesedne každému.

25.03.2021 5 z 5

Vražda na Velký pátek Vražda na Velký pátek Lee Harris (p)

Příjemně napsaná detektivka a sympatická hlavní hrdinka. Pěkné a zajímavé rozuzlení.

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Jane Stanton Hitchcock

Kniha se četla velice pěkně a přečetla jsem ji jedním dechem. Není ale pro každého. Já sama se ze začátku celkem ztrácela, ale vytrvala jsem a dostalo se mi skvělého čtenářského zážitku.

15.03.2021 5 z 5

Temno Temno Alois Jirásek

Za mně opět požitek z Jiráska. Pěkné vykreslení doby a života lidí.

14.03.2021 5 z 5

Mám ráda hajného Mám ráda hajného Milena Kozderová

Úplně báječná a pohodová kniha. Trochu mi připomínalo od Betty Vejce a já. Přečetla jsem jedním dechem a dost se i nasmála. Jo i takový je někdy život v drsných podmínkách naší krásné vlasti.

28.02.2021 5 z 5

V zelené pasti Rhulů V zelené pasti Rhulů Jean-Pierre Garen (p)

Opravdu vynikající sci-fi čtení. Autora a jeho knihy jsem si před mnoha lety oblíbila a stali se moji součástí po mnoho večerů a osamělých chvilek. Ráda na jejich dobrodružství vzpomínám a jsem ráda, že jsem tohoto autora objevila.

07.02.2021 5 z 5

Fantomas Fantomas Pierre Souvestre

Nostalgické vzpomínky mám na tuto knihu, kterou jsem si koupila z mé první brigády. Velice jsem si jí oblíbila a četla několikrát. Je oproti filmu jiná, ale je to výborná detektivka, taková spíše průměrná, ale přesto čtivá.

07.02.2021 5 z 5