Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

O Smolíčkovi O Smolíčkovi Božena Němcová

Milovaná pohádka mého dětství. Zlobivý Smolíček, moudrý jelen a Jezinky. Nezapomenutelná klasika všech klasik, která svým kouzlem dokáže vykouzlit úsměv každému malému čtenáři i posluchaři. A zároveň velmi poučná, že nikdy by se neměl porušit příkaz dospěláka (v tomto případě moudrého jelena), který své rady nedává jen tak pro nic za nic. Ale vše dobře dopadne, jen malý neposeda se sám musí vytrestat, aby se napravil.

23.01.2022 5 z 5

Princ Bajaja Princ Bajaja Božena Němcová

Krásná pohádka, která opravdu nepotřebuje žádná další slova. Velmi známé a zajímavé vyprávění v němž čáry a kouzla dopomohou k lásce a štěstí dvou mladých lidí.

23.01.2022 5 z 5

Rybaříci na Modré zátoce Rybaříci na Modré zátoce Karel Nový (p)

Krásné, laskavé a poučné čtení pro děti.

Říkejte si se mnou Říkejte si se mnou František Hrubín

Nostalgické a krásné verše, na které se prostě nezapomíná.

Nevídáno - neslýcháno Nevídáno - neslýcháno Josef Kainar

Nezapomenutelné básničky, které si s chutí přečtu i v dospělém věku. Některé knihy nelze zapomenout.

22.01.2022 5 z 5

Jak Cipísek a Volšoveček pomáhali Rumcajsovi s vojnou a co bylo dál Jak Cipísek a Volšoveček pomáhali Rumcajsovi s vojnou a co bylo dál Václav Čtvrtek (p)

No nebyly tyhle pohádky za našeho dětství nádherné? Krásné milé a laskavé vyprávění, milé postavičky, pěkné kresby. Za mně milý návrat do dětství.

22.01.2022 5 z 5

Pojídači masa Pojídači masa Jean-Pierre Garen (p)

Pěkné dobrodružství Marka a jeho pomocníka Raye. Příjemné a místy mrazivé čtení a neustálé nervy a strach o naše hrdiny. To ale dává knihám ten pravý švih a čtenář si přeje, aby to ještě nekončilo a chce pokračování.

Vždyť je to hračka Vždyť je to hračka Agatha Christie

Opět svěží detektivka, která nabídne vše, co se od autorky očekává.

22.01.2022 5 z 5

Doktor Bolíto a jiné veselé pohádky Doktor Bolíto a jiné veselé pohádky Korněj Ivanovič Čukovskij (p)

Pohádky, které si opravdu získají malého čtenáře. Jsou ale krásné pro každého, do světa fantazie občas všichni rádi unikneme.

21.01.2022 5 z 5

Pečeme bez vážení Pečeme bez vážení Jaroslava Pechová

Úžasná kniha, která mi hodně pomohla s mým začátečnickým pečením. Velice oceňuji i v dnešní době vážení na hrnečky. Je to rychlejší, než vytahovat váhu. I recepty v knize opravdu dobré a každý si najde ten svůj způsob pečení a mlsný jazyk určitě uspokojí. Spousta dobrý rad tzv. rady k nezaplacení, které opravdu k nezaplacení jsou, všechny možné i nemožné náplně do buchet a koláčů, krémy, polevy a omáčky k moučníkům.

21.01.2022 5 z 5

Dobrá mysl Dobrá mysl Helena Šmahelová

Pěkná kniha mého dětství. Sice na rozdíl od jiných přečtena pouze jednou, ale ráda na ni vzpomínám.

Láska ve stínu popraviště Láska ve stínu popraviště Zuzana Francková

Bohužel středověk byl proslulý svými hodně tvrdými tresty. Kniha byla opravdu čtivá a pěkně napsaná. Doporučuji.

Na kometě Na kometě Jules Verne

Pěkný, napínavý, zvláštní a čtivý román, který má toho stále co nabídnout i dnešním čtenářům.

Sever a Jih - 1. díl Sever a Jih - 1. díl John Jakes

Krásné. Velice obsáhlá a čtivá sága o dvou rozdílných amerických rodů a jejich pohled na americkou kulturu, otroctví, válku a vztahy mezi lidmi. Klasické je i filmové zpracování, které si našlo i mnoho vděčných diváků. Opravdu hezky nafilmované a příjemní hlavní hrdinové. Fešáci.

Slunce, seno a pár facek Slunce, seno a pár facek Petr Markov

Pecka, na kterou se prostě nedá jen tak zapomenout. A hlavně klasika , ke které je každý komentář zbytečný.

Chobotnice Chobotnice Marco Nese

Kdo by neznal charismatického Corrada Cattaniho, jehož postava a vlastně i příběhy působily jako zjevení. Pěkně zpracované a vykreslené prostředí italské policie, mafie, veškerá syrovost a surovost světa, který nám byl a stále asi i je velice vzdálený. Jako kniha a seriál perfektní, ale nikdy bych se v jejich světě octnout nechtěla. Tam jde hodně o krk.

Rodáci Rodáci Jaroslav Matějka

pěkně zpracovaný román, příběhy lidí za války a v poválečném období. Lidé si za každého režimu museli v rámci přežití zachovat svoji důstojnost i když to v dané situaci a těžkém období vůbec nebylo lehké. Vždycky se našli dobří a zlí lidé, udavači a škodiči, kteří se neblaze podepsali na dalších osudech normálně žijících lidí.

Přátelé Zeleného údolí Přátelé Zeleného údolí Jaroslav Müller

Neuvěřitelně milá a krásně zpracovaná jak kniha tak i seriál. Srdcovka, na kterou velice ráda vzpomínám. Přátelství městského chlapce a hajného, spousta zvířat, příroda. Prostě krása, která neztrácí kouzlo ani po létech. Milovaný seriál, na který jsme se těšili a který byl opravdu vydařený. Bylo to opravdové, žádné triky ani kouzla a to na tom bylo to krásné.

Konec vodníků v Čechách Konec vodníků v Čechách Petr Markov

Kniha vs film. Příjemná oddychová klasika. Moderní pohádka pro dospělé. Za mně pěkné i když nostalgické.

Příběh lvice Elsy Příběh lvice Elsy Joy Adamson

Nádherná kniha a ještě krásnější filmové zpracování. Pro milovníky divoké přírody krásné čtení.