Kopretina Kopretina komentáře u knih

Myš a Krtek, dobří sousedé Myš a Krtek, dobří sousedé Wong Herbert Yee

a takhle by to mělo vypadat v sousedských a rodinných vztazích..

26.01.2023 5 z 5

Hurá na řeku Hurá na řeku Nicholas Oldland

Pěkné, vtipné, poučné.

17.12.2022 4 z 5

Turbina Turbina Karel Matěj Čapek-Chod

Četlo se mi to velmi těžce, slovní obraty, hrátky, germanismy mě nebavily. Děj mě také neoslovil. Nicméně jsem dočetla až do konce a dozvěděla se, jak kdo dopadl.

16.12.2022 2 z 5

Mít a nemít Mít a nemít Ernest Hemingway

Nenadchla mě, neporozuměla jsem poselství knihy. A to jsem se snažila opravdu číst slovo od slova a pochopit dialogy.

24.11.2022 1 z 5

Na spadnutí Na spadnutí Jeff Kinney (p)

Pobavila jsem se, hlavně při stěhování.

02.11.2022 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Téma knihy mě zaujalo, ještě jsem o tom nečetla. Chápu, jak to musí být těžké, mít takové životní trauma.
Již v půlce knihy jsem si říkala, že hlavní hrdinka je ujetá, hlavně když studovala. Na konci se mi to potvrdilo. Není dobré si zahrávat s informacemi, s tím, co do sebe vpouštíme.

01.11.2022 2 z 5

Synáček Synáček Jaroslav Havlíček

Velmi čtivá novela, s psychologií postav. Ani jedna postava mi nebyla sympatická, ale všem jsem tak trochu držela palce.

21.05.2022 4 z 5

O knihovnickou sovu 2021 O knihovnickou sovu 2021 * antologie

Bezvadný počin! Moc mě to bavilo. Příběhy všechny čtivé, vtipné, nové. Lepší, daleko lepší než od Palána Za oknem.

15.05.2022 5 z 5

Příběhy z hor Příběhy z hor Charles-Ferdinand Ramuz

Jako z jiného světa, dotknutí bolesti, strachu, neštěstí ve své syrovosti. Zaujalo.

14.04.2022 4 z 5

Jednou za život Jednou za život Simona Ingrová

Mno, knihy od Monyové mám ráda, ale tato je velmi slabá, ani nemůžu uvěřit, že by ji psala ona. Přečteno jen kvůli bodu do čtenářské výzvy, že je to její 4. kniha.

24.02.2022 1 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Pojem "suchý bobky" s jeho významem už používáme doma, stal se i naší hláškou. Kniha odpočinková, spojení s matematikou zajímavé, hlavní hrdina spíš nudný.

03.02.2022 3 z 5

Terezka Martinová Terezka Martinová Marie Holková

Četla jsem dcerce po večerech. Děj ji zajímal, Terezku si oblíbila, ale její snahy, sebezápory, apod. jí nedělaly dobře. To bych nedělala, vymyslela bych to jednodušeji.. na to reagovala. Ale Terezka asi taková byla, což je zřejmé z jiných zdrojů.

24.01.2022 5 z 5

Kábulské vlaštovky Kábulské vlaštovky Yasmina Khadra (p)

By mě zajímalo, jestli atmosféra v Afghánistánu je opravdu taková. Protože, ti je peklo. To mě na celé knize zaujalo nejvíc. Naše co virové depky jsou proti tomu nic. A to si asi odnesu z této knihy.

15.01.2022 4 z 5

O rodičích a dětech O rodičích a dětech Emil Hakl (p)

Moje první kniha od tohoto autora mě nenadchla. Asi nejsem na řečičky o tom, kolik měl kdo ženských a jiných syrových popisů. Co si z knihy odnesu je, že to rodiče nemají lehké s dětmi a děti s rodiči jakbysmet.

19.12.2021 2 z 5

Hroši nepláčou Hroši nepláčou Halina Pawlowská

Kniha, která neurazí ani nenadchne. Nejvíc se mi líbila povídka o padání a Hroši nepláčou. Četla jsem v nemocnici, dočítala doma. Halinu mám ráda.

20.10.2021 3 z 5

Catwoman: Ve svitu Měsíce Catwoman: Ve svitu Měsíce Lauren Myracle

Přečteno na popud syna, docela mě to bavilo, i když vnímám, že neznám souvislosti.

08.08.2021 3 z 5

Angelika Pintířová - Padá mi to z nebe Angelika Pintířová - Padá mi to z nebe Jan Paulas

Zajímavý příběh obyčejné neobyčejné ženy. Ráda jsem se s ní seznámila.

08.08.2021 4 z 5

Wim Hof – Ledový muž Wim Hof – Ledový muž Wim Hof

Přijde mi, že se z komára dělá velbloud. Dnes se lidé běžně otužují a dýchání? S respirátory jsme všichni zadušení a přitom víme jak je důležité dýchat čerstvý vzduch.. Nicméně musím uznat, že lepší mít aspoň tuto techniku než sedět u televize.

01.06.2021 3 z 5

Věčná Ambra Věčná Ambra Kathleen Winsor

I když mnoho stránek, děj plynulý a čtivý. Ani Ambra ani Bruce mi nebyli sympatičtí, ale ani ostatní bych nechtěla za přátelé. Vkládám do čtenářské výzvy.

27.03.2021 3 z 5

Pravidla pro rozlišování duchů Pravidla pro rozlišování duchů Giovanni Battista Scaramelli

Přehledné a krátké pojednání dle různých autorů na téma rozlišení dobrého a zlého. Musela jsem si sáhnout do svědomí, hodně jsem se poznala a zarazila. Ještěže Bůh je tak milosrdný.

09.03.2021 5 z 5