Kopretina Kopretina komentáře u knih

Malý král Malý král Ivan Renč

Lehce naivní knížka o tom, jak malý král poznával ve svém království, že se k dětem všichni chovají hezky a že nakonec i jeho rádcové přehodnotí svůj vztah ke svým dětem.

03.11.2019 4 z 5

Až do krajnosti: kněz mezi mladými na okraji společnosti Až do krajnosti: kněz mezi mladými na okraji společnosti Guy Gilbert

Kněz má velké charisma pro práci s mládeží na okraji společnosti, klobouk dolů.

18.09.2019 5 z 5

Objekt Julek Objekt Julek Ondřej Elbel

Když jsem v knihovně zahlédla titulek, hned mě napadl Julek, kterého jsem v Šumperku vídávala a tolik o něm slyšela. Sáhnu na knihu, a hele, je to o něm! Přelouskala jsem to za chvilku, není to můj styl, velmi mě ale zasáhla řeč, kterou Julek pronesl v šumperském divadle - byl tak sečtělý a moudrý! Jako dítě jsem měla k němu ostych - jako dospělá se ráda přiblížím k jeho odkazu.

03.09.2019 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Příběh dětí, které mají rakovinu. Jejich léčení, omezení, touhy a nálady. Z knihy je cítit beznaděj i drobné maličkosti, z kterých se dá žít.

21.07.2019 3 z 5

Zázraky se opravdu dějí Zázraky se opravdu dějí Briege McKenna

Jsem ráda, že Bůh je živý a že s námi počítá. Ráda jsem si o tom přečetla i v této útlé knížce. Skládím se před pokorou autorky, protože přijmout svá charismata a sloužit jimi, by mělo být náplní života každého věřícího.

16.05.2019 5 z 5

Dům pekelného Salamandra Dům pekelného Salamandra Thomas Brezina

Tento příběh je velmi neuvěřitelný...

26.03.2019 4 z 5

Zlo pod sluncem Zlo pod sluncem Agatha Christie

Není co dodat, myšlení, zápletky a příběh, to nemá chybu. Kéž bych jednou konečně přišla na to sama, kdo je vrah!

15.03.2019 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Není můj šálek kávy, vkládám do čtenářské výzvy.

14.03.2019 3 z 5

Zůstaň se mnou, brácho Zůstaň se mnou, brácho Alena Arbterová

Až budu umírat já, prosím, řekněte mi to, ať nejsem překvapená a nepřipravená. Škoda, že to bratr nevěděl, třeba by si ještě něco v životě srovnal/domluvil/dojednal/odpustil.

27.02.2019 1 z 5

Zlatý skarabeus: devatero podivuhodných příběhů Edgara Allana Poea Zlatý skarabeus: devatero podivuhodných příběhů Edgara Allana Poea Edgar Allan Poe

Po Poeovi jsem sáhla po x letech a tedy, dojem zůstává, je naprosto skvělý! To by člověk nevymyslel, takové zápletky, to je fantazie. Pro mě špička.

05.02.2019 5 z 5

Měl to být hezký život Měl to být hezký život Andrea Coddington

Smutné, ale konečně život, i když v syrové podobě. To, jak žila autorka před dětmi, mi přišel absolutně proflákaný a promrhaný čas. Přeji autorce, aby ji vše, co má za sebou, vedlo do hloubky a našla naplnění v hodnotnějších věcech, než je např. značkové oblečení.

11.01.2019 1 z 5

Velitelovo děvče Velitelovo děvče Pam Jenoff

(SPOILER) Nějak si nemůžu pomoct, ale jako by to byla YA kniha, ne, spíš, že ji YA napsala. (Upraveno)

11.12.2018 1 z 5

Pohádky na dobrou noc Pohádky na dobrou noc Laura Driscoll

Pro šestiletou dcerku ideální, pro mě naivní.

28.11.2018 4 z 5

Poupata odkvétají v máji Poupata odkvétají v máji Herbert Ernest Bates

Lehký anglický humor, pobavila jsem se. Nic hlubokého v tom opravdu není.

25.10.2018 4 z 5

Jak myška učila zvířátka číst Jak myška učila zvířátka číst Jindřich Balík

Naprosto super knížka, šestiletá dcera ji hltala a moc se těšila na úkoly, které jsou na konci každého příběhu.

25.07.2018 5 z 5

Černý Petříček Černý Petříček Karolina Světlá (p)

Jsem ráda, že vím, o čem je tato kniha. Četla se mi těžko a opět, to mi je líto, jsem nenašla sympatickou osobu a ani závěr mě nenadchnul (možná jsem moc naivní, když mám ráda závěry takové, no, ku spokojenosti všech).

16.06.2018 3 z 5

Princezny: Zlatá kniha pohádek Princezny: Zlatá kniha pohádek Walt Disney

Na mě příliš plytké postavy a děj. Dcerka prohlížela hlavně obrázky - princezny. Děje o ničem, nebo výňatky z hraných pohádek.

26.05.2018 2 z 5

Nevěra Nevěra Valja Stýblová

Kniha, kde jsem nenašla sympatickou postavu. Občas si kladu otázku, jak může být nevěra a ke všemu i opuštění rodiny (dětí) legální..

23.05.2018 2 z 5

Vitamin C od Boha Vitamin C od Boha Kathy Collard Miller

Můj příběh: do čtenářské výzvy 2018 mi chyběl jeden z posledních bodů a to kniha od více autorů. Říkala jsem si, že v knihovně sáhnu na první, která bude mít na sobě uvedeno víc autorů. No a sáhla jsem po této knize. Děkuji Bohu, že mi sám vybral, co mám číst a za to, že působí, kde chce. Příběhy mě oslovily a povzbudily.

19.05.2018 5 z 5

Kuchařka pro dceru Kuchařka pro dceru Jana Florentýna Zatloukalová

Pěkné zpracování, některé recepty jsem si opsala. Jeden jsem zkusila a žádná hitparáda se nekonala.

08.04.2018 3 z 5