Kopretina Kopretina komentáře u knih

Zuzanka a ježeček Zuzanka a ježeček Daniela Krolupperová

Krátké, s minimem děje, malé děti neurazí a nenadchne.

26.01.2023 3 z 5

Zvony a zvonky Zvony a zvonky Josef Václav Sládek

Odpočinek mezi jinými knihami, mě zaujaly hlavně poslední dvě básně. Báseň "Nohy" jsem zadala v práci jako matematickou úlohu. Moc pěkné, veselé, moudré.

23.01.2023 5 z 5

První slzy První slzy Jacqueline Wilson

Dcera doporučila, tak jsem přečetla. Co na knihu říct? Jako náctiletá bych ji asi ocenila.

10.01.2023 3 z 5

Ztraceni v bouři Ztraceni v bouři Maria Grace Dateno

Moc hezký příběh, čtivý a napínavý.

31.12.2022 5 z 5

Obrázková abeceda s říkankami Obrázková abeceda s říkankami Jan Susa

Moc hezké, prolistovali jsme s dětmi několikrát.

30.12.2022 5 z 5

Poutníkův dar Poutníkův dar Andy Andrews

Pěkné. Občas si musíme znovu uvědomit, co je fakt důležité a potřeba.

27.11.2022 5 z 5

Láska a sýr v Paříži Láska a sýr v Paříži Victoria Brownlee

Nádech romantiky v městě sýrů. Ze začátku knihy jsem se strašně nudila, štvalo mě, jak se nejprve popsal výsledek a pak až děj k výsledku, někdy to úplně totéž nebylo.
Ke konci už to běželo rychleji a zajimavěji, hitparáda se nekonala.

12.11.2022 3 z 5

První láska První láska Jacqueline Wilson

Nejprve si knihu po večerech četla má desetiletá dcera a tvářila se u toho tajemně. No, tak jsem knihu taky přelouskala a usoudila jsem, že si ji mohla přečíst ať za dva roky. Ale prý všemu rozuměla..

17.10.2022 4 z 5

Tymiánové dopisy Tymiánové dopisy Eve Makis

Téma pro mě nové a zaujal mě i začátek. Pak jsem se dlouho nemohla začíst a tak to trvalo do konce. Historický příběh smutný, zoufalý a naděje se objeví až po 60 letech.

07.10.2022 3 z 5

Tobě, který žízníš Tobě, který žízníš Jacques Lebreton

Jsem moc ráda, že se mi tato kniha dostala do rukou. Obdivuji autory, jak zvládli knihu napsat a uspořádat. Při některých kapitolách jsem se trochu nudila, asi proto, že je mi to jasné a je zde spoustu pojednání proč a nač. V některých jsem objevovala poklady, hltala slovo za slovem. Hlavně poslední kapitolu.

28.09.2022 5 z 5

Šampionka Šampionka Bonnie Bryant

Hezký díl, nejlepší je Pomsta mumie 6!

20.09.2022 5 z 5

Jít vlastní cestou Jít vlastní cestou Jeff Goins

Od knihy jsem neměla nijaké očekávání a velmi příjemně mě překvapila. Srozumitelná, věcná, plná příběhů a naděje. Moc doporučuji. (Během čtení jsem si říkala, jako dobrý, ale člověk nesmí myslet jen na sebe, no a v poslední kapitole, jakoby mi autor četl myšlenky, vše uvedl na pravou míru.)

14.09.2022 5 z 5

Jiřina Jirásková: Jen to klidně napište Jiřina Jirásková: Jen to klidně napište Michaela Remešová

Ne, fakt jsem nezvládla přečíst už ani stránku. Zda je problém ve mně, Jiráskové či v autorech, toť otázka.

05.09.2022 odpad!

Jana Šulcová: Pořád mě baví svět! Jana Šulcová: Pořád mě baví svět! Michaela Remešová

Kniha je psaná stylem najít co nejvíc absurdity, bolesti a "špeků" v životě Jany Šulcové. Zhlédla jsem některé filmy, o nichž se v knize píše a to byl asi pro mě největší přínos. Herečce fandím, ať bojuje a nevzdává se.

25.08.2022 1 z 5

A vyšel rozsévač A vyšel rozsévač Jan Petrus

Rok vydání knihy (1948) udává styl a způsob vyjadřování autora. Oceňuji informace o životě M. Tyrše a navození atmosféry Sokola a sletů.

25.08.2022 3 z 5

Slunečnice Slunečnice Jekaterina Georgijevna Markova

Pět příběhů obyčejných lidí, vykreslení jejich prožívání, citů, psychiky, snaží se vyrovnat se svými osudy. Přečteno dávno, kniha se mi celkem líbila.

22.08.2022 3 z 5

K majáku K majáku Virginia Woolf

Co říct o knize, která se těžko čte a přitom je tak plná? Ukrajovala jsem kousek po kousku ve snaze, aby mi nic neuniklo, žádný děj, žádná myšlenka. Nakonec mám z knihy jen pocit, o čem byla? O nitru, o myšlenkách, o srdci člověka, o vyřčeném slovu, o domněnkách. Ráda jsem se s knihou seznámila, podruhé bych ji asi nedala.

28.07.2022 3 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Jako mě neoslovil Švejk a jeho humor, tak ani Hlava XXII. Poprvé jsem knihu nedočetla, podruhé si půjčila audioknihu a ani tu jsem nedala.

21.05.2022 odpad!

Pošta pro tebe - Příběhy, které vás pohladí na duši Pošta pro tebe - Příběhy, které vás pohladí na duši Ester Janečková

Lidské příběhy z Pošty pro tebe. Někdy těžké jindy úsměvné jindy dojemné.

13.05.2022 3 z 5

Babicovy dobroty - Jak jíst dobře, levně a s chutí Babicovy dobroty - Jak jíst dobře, levně a s chutí Jiří Babica

Něco mě zaujalo, něco vůbec. Vypůjčeno v práci.

11.04.2022 3 z 5