Kopretina Kopretina komentáře u knih

Láska ke koním Láska ke koním Bonnie Bryant

Moc hezký díl, i když v jednom místě smutnější.

07.04.2022 5 z 5

Dobří holubi se vracejí Dobří holubi se vracejí Ladislav Pecháček

Kniha mě neoslovila a ani film mě nezaujal. Zmatené, syrové. Asi to není můj styl.

20.03.2022 2 z 5

Uzdravení rodových kořenů Uzdravení rodových kořenů Kenneth McAll

Co k této knize, která je tolik kritizována, říct? Mě vede hlavně k tomu, abych věřila, že Ježíš dokáže uzdravovat, a že víra v něj je to nejdůležitější. Máme takové možnosti, co se týče eucharistie.. Ale kde je víra, i věřící jsou skeptičtí.

17.03.2022 5 z 5

Otcové a bastardi Otcové a bastardi Iva Procházková

Mě kniha zaujala, od autorky první. A myslím, že nebude poslední. Duchovní věci mi zde nevadily, myslím, že mezi nebem a zemí něco je. Příběhy zúčastněných se mi líbily, vidím tyto lidi kolem sebe a čím jsem starší, tím víc se zdráhám někoho soudit, vždyť nevím, co zažil, čím si prošel..

11.03.2022 5 z 5

Kukačky – Moje dítě není moje Kukačky – Moje dítě není moje Anna Staňková

S dcerkou jsme vždy přečetly kapitolu a pak si pustily patřičný díl. Bavilo nás to a odsejpalo to.

21.02.2022 3 z 5

Knihu jsem četla se zaujetím, nové téma, zajímavý rozjezd. Čtivá byla do konce, ale byla pak depresivní, plna zoufalství, strachu, beznaděje. 4*.

07.01.2022 4 z 5

Jestřábe, vypravuj... Jestřábe, vypravuj... Jaroslav Foglar

Foglarovky miluji a tuto jsem přečetla až nyní, v dospělosti, se svými dětmi. Prostředního syna vytáčely příběhy skautů, dcera se zas těšila na napínavé. Nejoblíbenější Vrah přijde v noci.

05.01.2022 4 z 5

Novéna k Panně Marii rozvazující uzly Novéna k Panně Marii rozvazující uzly Vojtěch Kodet

Několikrát zopakováno, je to síla!

28.12.2021 5 z 5

Malá dětská encyklopedie Malá dětská encyklopedie Cécile Jugla

Nejoblíbenější knížka mých dětí v předškolním věku. To jsem ještě netušila, že i nadále budou mít rády encyklopedie a naučné knihy. Ocenila jsem stránku pro sexuální výchovu, děti zas o dinosaurech.

28.12.2021 5 z 5

Kdo ukradl zelí? Kdo ukradl zelí? Stanislava Reschová

Pěkné, vtipné, interaktivní.

26.12.2021 5 z 5

Varovanie: Svedectvá a proroctvá o osvietení svedomia Varovanie: Svedectvá a proroctvá o osvietení svedomia Christine Watkins

Kniha pojednávající o tom, co není moc příjemné jak pro věřící tak pro nevěřící. Nikdo se moc rád nepitvá ve svých hříších, pohled sám na sebe je jedno z nejtěžších v životě. Přitom je to jedním z podstatných kroků nutných k vstupu do věčného života, před našeho Boha.
Několikrát jsem zažila, a není to nic příjemného, usvědčení mých starých postojů a chování. Vedlo mě to přes smutek, bolest, lítost zpět k Otci a k pokoji.
Přijď, Pane Ježíši, a buď k nám milosrdný.

18.12.2021 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Knihu jsem četla těžce, určité pasáže, především ty o násilí, jsem nemohla rozdýchat, není to můj šálek čaje. Od autora jsem četla již druhou knížku a mám stejný pocit, takový hořký, už nemám zájem.

14.10.2021 2 z 5

Mapa kostí Mapa kostí Jane Yolen

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy s pruhovanou obálkou. Chápu, že za války to bylo hrůzné, jaká násilí se dála a to i na dětech. Ale vymýšlet si další a další příběhy na popis toho zvěrstva mi přijde až sadomasochistické.

09.05.2021 3 z 5

Džínový svět Džínový svět Radek John

Kniha se mi líbila. Nějak podobně jsem pocitově prožila své dospívání, i když jsem se jinak chovala. Není špatné si připomenout mládí a pochopit pocity mladých, např. svých dětí.

10.04.2021 4 z 5

Mladkov Mladkov Miloš Taraška

Fotografie z historie Mladkova, s komentáři českými i německými. Velmi zajímavé. Děkuji.

08.04.2021 5 z 5

Omluvy, které zařveš, se nepočítají Omluvy, které zařveš, se nepočítají David Finch

Přemýšlím, co říct o této knize. Hodně jsem si od ní slibovala. A ze začátku jsem si říkala, jo, to je ono! Posléze jsem zjišťovala, že to pro mne asi nebude pravé ořechové. Závěr mého názoru je, že když se takovým těžkým dovednostem naučil on, proč se tomu nenaučí i "normální " muži, resp proč nemají zájem na tom, aby zlepšili vztahy ve své rodině a nechávají vše na ženě? Ale to si asi musím přečíst jinou knihu.

06.04.2021 3 z 5

Stormbreaker Stormbreaker Anthony Horowitz

Líbila se mně i mým třem dětem. Postavy zapamatovatelné, děj napínavý a dobrý konec.

01.04.2021 5 z 5

Slyšte slovo a zpívejte píseň: život svatých Cyrila a Metoděje a příběh Velehradu Slyšte slovo a zpívejte píseň: život svatých Cyrila a Metoděje a příběh Velehradu Petr Piťha

Kniha bavila mě i mé pubertální i mladší děti. Byly nadšené z moudrosti Konstantina. Nic tak působivého jsem na toto téma nečetla.

08.03.2021 5 z 5

Biomanžel Biomanžel Michal Viewegh

Kniha mě nebavila, vypravěčka mě štvala. Jeden bod za to, že jsem vnímala autorovu krizi v osobním a třeba i pracovním životě.

24.01.2021 1 z 5

Jak v lidech vypěstovat vůdčí schopnosti Jak v lidech vypěstovat vůdčí schopnosti John C. Maxwell

Stěžejní kniha pro vedoucí. Dala mi mi moc, musím si ještě mnohé zapsat a naučit. Perfektní!

24.12.2020 5 z 5