Kopretina Kopretina komentáře u knih

Nonstop Eufrat Nonstop Eufrat Veronika Bendová

Co napsat ke knize? Četla jsem ji jedním dechem. Tak nějak lidsky jsem rozuměla všem hlavním postavám a soucítila s nimi. Asi uprostřed knihy jsem uvažovala o tom, že zde není více popsána víra Tomáše, jak Bohu uvěřil a jaký vztah s ním měl a má. Jestli našel svou identitu v něm. Jestli se s ním hluboce potkal.
Uvědomila jsem si, jak pro mě byl důležitý poznatek, v době mé životní krize, že Bůh nad námi neláme hůl, ale má pro nás připravenou náhradní cestu. Že naši krizi/prohru, dokáže proměnit v něco velmi krásného.

29.04.2023 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Čtivé, hluboké téma, vztahové. Líbily se mi myšlenkové pochody obou rodičů, a jejich popisy. Od autorky si určitě ještě něco přečtu.

28.04.2023 4 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Zajímavý příběh, nechtěla bych být v roli autorky. Ještě že to dobře skončilo. Jen to věčné okej, to mě fakt vadilo.

10.04.2023 3 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Hamleta jsem si vybrala do čtenářské výzvy. Jelikož jsem četla vydání z r. 1946, bylo to dost krkolomné (předpokládám, že novější jdou srozumitelnější). V době četby jsem zhlédla na Dramoxu divadelní představení, což mi ozřejmilo celý děj a také jsem zkoukla divadlo Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách, kde je základ Hamleta ještě srozumitelnější.

03.02.2023 4 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Za mě: naprostá spokojenost. Četli jsme jako šestý díl, a hodně se nám ozřejmil děj. Perfektní, škoda, že to není filmově zpracováno.

09.10.2022 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Na mě je kniha moc surová a labilní. Hlavní postava je chudák, co neví, jak dál. A tak dělá kravinu za kravinou.

12.07.2022 1 z 5

Školák Kája Mařík 3. díl Školák Kája Mařík 3. díl Felix Háj (p)

Výborný díl Káji Maříka! Od pana Karbulky, přes Tancibudku až po Křampulu. Některé hlášky bych si fakt chtěla zapamatovat. Až se divím, že mé pubertální děti to tak baví a smějí se nahlas.

19.06.2022 5 z 5

Můj život bez mříží Můj život bez mříží Jiří Kajínek

Téma mě zajímalo, ale jsem osobou Kajínka zklamaná. Za mě je to chvástal, který ze sebe dělá hrdinu a borce. Tolik samochvály, to jsem ještě nikde nečetla. Nejvíc úsměvné (nebo k pláči? ) je to, že ublížil tolika lidem a tvrdí, že je charakter. Tak to klobouk dolů. Za mě: fraška.

03.06.2022 odpad!

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Příběh rozšířený v ději, který jsme již navštívili. Nemůžu si pomoct, ale moc hezky se to četlo. Doma poslouchali velcí i malí.

01.05.2022 5 z 5

Stříbrná židle Stříbrná židle C. S. Lewis (p)

Perfektní díl, zase trochu jiný. Četli jsme s dětmi a naslouchali i ti náctiletí. Jo a 4 úkoly by dovedli vyjmenovat, zkoušeli jsme to snad před každým čtením.

15.02.2022 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Kniha, téma, zpracování není špatné, pro mě objev. Jen mi to připomnělo něco z mého života, tedy ten způsob mluvy, ta melancholie, že mi z knihy nebylo dobře.

10.01.2022 3 z 5

Plavba Jitřního poutníka Plavba Jitřního poutníka C. S. Lewis (p)

Příjemné čtení vedené zase jiným směrem od mistra fantazie a slova. Už se těším na další díl.

30.12.2021 5 z 5

Vyznání Vyznání Aurelius Augustinus

Knihu jsem zvolila do čtenářské výzvy, i jako výzvu pro sebe a můj duchovní rozvoj. První půlku jsem četla vášnivě, zvlášť oceňuji kapitoly o sv. Monice. Tyto jsem předčítala několika lidem a také se jim líbily. Druhá půlka byla pro mě daleko těžší, např. o čase, paměti, o dobru a zlu. Přelouskala jsem je, někdy i nepochopila. Každopádně mě vždy dostane, jak je Bůh neuchopitelný a nepřestává mě zajímat a dozvídat se o něm.

15.07.2021 4 z 5

Školák Kája Mařík 2. díl Školák Kája Mařík 2. díl Felix Háj (p)

Knihu jsem předčítala dětem a, i když to jsou již puberťáci, bavili se a hlášky z ní běžně užíváme. Děj za mě lepší než v jedničce.

15.01.2021 5 z 5

Z jabkenické myslivny Z jabkenické myslivny Běla Čapková

Krásná útlá knížka o části života Bedřicha Smetany z pera jeho vnučky. Moc se mi vzpomínání, útržkovité ale ucelené, líbilo, úplně jsem si představovala, jak se chodili koupat, jak poslouchali klavírním koncertíkům doma, koutek panenky...

08.12.2020 5 z 5

iPohádka iPohádka Karel Kovy Kovář (p)

No já nevím, co na knize je hodnotného. Slabá pohádka, u které se nudily všechny tři moje děti. Jeden bod dávám za dva vtipné výroky - oči modré jako smrt Windows a království věcného 5G připojení.

10.11.2020 1 z 5

Kdo miluje nejvíc Kdo miluje nejvíc Tess Stimson

Kniha jakoby namíchaná z Osm od Třeštíkové, Černobílý svět a Dej mamce pusu. Alespoň jsem si je připomněla. Jelikož jsem v karanténě, tak čtu. Nenadchne, ani neurazí.

05.10.2020 3 z 5

My z ostrova Saltkråkan My z ostrova Saltkråkan Astrid Lindgren

Perfektní příběh, bezva humor, za mě ještě lepší než Děti z Bullerbynu. Nejraději jsem měla Mellkera. Jsem mu totiž v lecčems podobná ;) (a děti mě taky mají rády).

21.07.2020 5 z 5

Drž se Drž se Harlan Coben

Kniha mi ležela doma x let a nyní na ni přišla doba, hodí se do čtenářské výzvy - autor, který získal cenu E.A.Poea. Často takový žánr nečtu, a když už, tak jsem do toho pohlcená a musím číst a číst. Líbila se mi, i když to na mě občas bylo silné kafe.

13.03.2020 4 z 5

Cesta kolem světa za 80 dní Cesta kolem světa za 80 dní Jules Verne

Posloucháno jako audiokniha. Pěkné.

29.12.2019 4 z 5