Kortez Kortez komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Audiokniha.
Tohle dílo bylo famózně napsáno a taky namluveno. Hlas Vilmy Cibulkové dodal příběhu autenticitu smrti, jako vypravěče. Čekal jsem skvělou knihu, zážitek ale předčil mé očekávání. Dávám plný počet hvězdiček a jdu koukat na filmové zpracování.

18.09.2021 5 z 5

Audiokniha skvěle namluvená Ladislavem Mrkvičkou. Nevím jestli bych to v případě papírové knihy dočetl, u audia se dá pracovat a poslouchat zároveň takže ani složitější text není překážka.

13.09.2021 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Audiokniha
Namluvená Lenkou Vlasákovou mi připomněla před časem zhlédnutý krásný film Želary. Příběh přesně podle mého gusta. Nedokážu říct jestli je lepší film, nebo knižní předloha. A to je myslím nakonec dobře.

12.09.2021 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Audiokniha.
Sáhnul jsem po staré klasice na kterou si pamatuji ještě z rodičovské knihovničky někdy v dávných dobách budování socializmu. Humorná knížka o budování slepičí farmy mě pobavila a přinesla do udýchané doby i trochu nostalgie.

03.09.2021 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Audiokniha.
Dost jsem se těšil na tuhle kroniku z míst, které neznám. Rozhodně jsem se nenudil, i když jsem čekal něco víc. Holt, reklama je mocná zbraň. To ale neznamená že se časem nepustím do letošního druhého dílu.

24.08.2021 4 z 5

Stíny noci Stíny noci Arnaldur Indriðason

Detektivní příběh z Islandu z doby druhé světové války. Tato krajina je pro většinu našinců velká neznámá. Pro mně taky. Bylo zajímavé číst zase něco neobvyklého. Knížka měla spád, jiný pohled na přítomnost americké armády vše ozvláštnilo a dodalo punc něčeho nového. Pokud se dostanu k dalším dílům tohoto autora, bez váhání čtu.

17.08.2021 4 z 5

Studňa Studňa Dominik Dán

Audiokniha.
Plný počet hvězd, maximální spokojenost. Žádná hluchá místa, zajímavé prostředí ze života bezdomovců a lidí kteří na nich ještě parazitují. Chyběla tam ještě nějaká pracovnice neziskovky aby byl spolek hyen kompletní.

30.07.2021 5 z 5

Bremeno minulosti Bremeno minulosti Dominik Dán

Tohle dílko mistra Dána považuji za vydařené, zajímavý příběh pana profesora, nějaká stará kostra z minulosti, žádné kličky kolem mafie a taky téměř žádná politika. Takže skvělá detektivka z "Nášho mesta".

22.07.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Audiokniha
Nemůžu dát míň než plný počet hvězdiček. Kniha se vešla přesně na milimetr do mého gusta. Velice tomu přispělo audio, příběh jsem prožil za volantem auta a nekonečné hodiny přesunu uběhli jak lousknutím prstů. Objevil jsem další oblíbenou paní spisovatelku.

02.07.2021 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Audiokniha
Misty nudné, misty to mělo spád. Není to detektivka jaké znám a mám rád, půl knihy se řešili různé vztahy, proč, jak, kdo kde s kým mimo vyšetřování. Vyzkouším další knihu od autorky a uvidí se. České autory mám vcelku rád a dávám jim druhou i třetí šanci :-)

02.07.2021 3 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Audiokniha
Můj první Zibura a hned trefa do černého. Přiznám se že jsem se u poslechu audioknihy smál nahlas jako ještě snad u žádné jiné knihy. Je sice pravda že nevyhledávám v knížkách humor, spíš naopak.
Rozhodně doporučuji a určitě se časem vrhnu i na další cestovatelské kousky.

13.06.2021 5 z 5

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Příběh Anny Frankové znám odnepaměti. Možná ještě ze základky. Proto jsem knihu nikdy nečetl, byl jsem v tom že už příběh znám.
Vloni v létě jsem byl na služební cestě v Bergenu. Hned mě napadlo že budu mít možnost prohlídnout si památník koncentračního tábora Bergen - Belsen. Zde má památník taky jedna z obětí, Anna Franková. Letos jsem se dostal k audio verzi a myslím že to byl ten správný čas na seznámení se s Annou.

04.06.2021 5 z 5

Knížku jsem četl ještě v pubertě, filmove zpracování viděno několikrát a audio poslouchání doslova za odměnu.
Švejk je prostě klasika nejklasikovější. Často se v různých situacích jako Švejk sám cítím, častěji ale postrádám ten pravý švejkovský náhled na svět a mnohdy jsem to já, kdo dělá z komára velblouda.

04.06.2021 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Audiokniha
Čas od času prostřídám čtení nebo poslouchání detektivek čistě ženským románem. Ne že bych vyhledával červenou knihovnu, ale tak nějak mi to žádá více emocí.
Tady jsem měl při výběru šťastnou ruku, audio bylo skvěle namluvené a tématika druhé světové války na pozadí příběhu je můj oblíbený formát nejen u knížek, ale i u filmů.

03.06.2021 4 z 5

Červený kapitán Červený kapitán Dominik Dán

Audiokniha
Krimi přesně podle mého gusta, stejně jako většina dánovek. Brouzdání v minulém režimu tady bylo napínavé, nápadité a tajemné, nenudilo a jak ke krimi patří, brutalita tak akorát na úrovni uvěřitelnosti. Jedna z těch lepších. Doporučuji.

16.05.2021 5 z 5

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

Zajímá mě tématika odsunů po válce, návratů z války, společné žití různých menšin po válce, přerozdělování majetků, Benešovy dekrety a pod. Nemohla mi proto uniknout tahle velice zajímavá knížka. Počas čtení jsem prožil různé emoce, byl jsem šokován, zhnusen, zahanben nebo i šťasten a plný naděje. Některé pasáže jsou ale hodně kruté a ty šťastné to vůbec nevyváží.
V podstatě smutný příběh.

08.05.2021 5 z 5

Divoké kosti Divoké kosti Kathy Reichs

Překvapivě zajímavé téma ohledně vyšetřování případu s nelegálním obchodem a lovem ohrožených druhů rostlin a zvířat. Na začátku to byli jenom lidské oběti, pak se přešlo na zvířecí a to už bylo jiné kafe. Alespoň pro mne jako milovníka přírody. Nevím jestli budou další díly série taky tak zajímavé, no určitě pokud narazím na antropoložku Brennanovou, beru a čtu!

04.05.2021 4 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Četl jsem pred lety a několikrát byl taky na výletě na Čachtickém hradě, bohužel v současnosti zřícenině.
Skvěle vystavěn historický příběh jak že to vlastně mohlo nebo nemuselo být s těmi pannami.
Pro milovníky historie povinná četba!

04.05.2021

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Od Kinga mám viac než načítané, odsledované ako filmy. Milujem tohoto autora, nikdy sa pri jeho tvorbe nenudím a vždy je to svojím spôsobom napínavé i keď sa nie vždy jedná o vyslovene strašidelný príbeh. Námet cigánskej kliatby držal príbeh celý čas v plných obrátkach, rovnako ako úbytok na váhe hlavného hrdinu.

04.05.2021 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Audiokniha.
Vyhledal jsem si první díl série se Servazem a měl možná velké očekávání. Nebo jsem se málo soustředil na poslech při práci, každopádně se mi jeví že kniha měla víc hluchých a nudných míst než by bylo vhodné. Kůň, léčebna, vraždy a samovraždy byli v pohodě, chtělo to jen víc propojit, nebo někde něco ubrat.

27.04.2021 3 z 5