Kortez Kortez komentáře u knih

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Malá útlá knížka plná násilí a brutality kterou dokážou vyprodukovat jenom vygumované totalitní mozky. Po přečtení vám bude smutno. Smutno z toho že se všechno dělo jen kousek od vás, pokud jste starší ročník a nemáte zrovna ten zelený totalitní mozek, uvědomíte si že v hlavní roli příběhu jste mohli být i vy sami.

16.02.2022 4 z 5

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Jedna z nejsilnějších knih posledního období. Určitě tomu napomohlo spojení literatury faktu a románového pojetí. Od knihy se nedalo odtrhnout, konec jsem četl do půl čtvrté ráno a v půl šesté jsem vstával. Silné emoce působili jako kofein.

11.02.2022 5 z 5

Usměvavý muž Usměvavý muž Henning Mankell

Audiokniha namluvená Jiřím Vyorálkem.
Téma nezákonného obchodu s orgány je svým způsobem vždy vděčné téma. Celkově Wallander mě baví a vím, že budou někdy následovat i zbylé příběhy v mém audioplayeru.

20.01.2022 4 z 5

Já Baryk Já Baryk František Nepil

Audiokniha načtena autorem. Skvělé dilo nejen pro děti. Hlas a přednes pana Nepila dodává ještě větší grády tomuto počinu.

09.01.2022 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Audiokniha načtená samotným autorem. Rozhodně pobavilo a chvílemi se mi chtělo vyrazit pěšky taky někam do neznáma bez mapy a bez přípravy. Ale chtít a udelat to je veliký rozdíl. A o tom je tato zábavná knížka.

07.01.2022 5 z 5

Dobrou a ještě lepší neděli Dobrou a ještě lepší neděli František Nepil

Audiokniha alebo lépe řečeno rozhlasové zpracování. Hlas pana Nepila dodává jeho fejetonům dokonalost. Při poslechu hltám každé slovíčko a doslova si užívám úžasnou češtinu a skladbu vět a přenádherný neopakovatelný přednes.

06.01.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Knížku jsem dostal od Ježíška a začal číst...
Listopad 89 si jako husákovo dítě dobře pamatuji, takže vžít se do stránek a příběhu nebyl žádný problém. Sám jsem měl možnost zažít výslech na služebně VB, naštěstí bez dalšího pokračování.
Smutná kniha, plná deprese a bezvýchodnosti. A nepotěší ani fakt, ze příběh je smyšlený. Před "89" to bylo nějak takhle.

01.01.2022 5 z 5

Firewall Firewall Henning Mankell

Audiokniha. Další dílko načtené Jiřím Vyorálkem, mým oblíbeným rétorem. Fascinuje mě změna hlasů a intonace když čte jiné postavy.
Přistihl jsem se u myšlenky, že komisaře Wallandera poslouchám hlavně díky panu Vyorálkovi.

23.12.2021 4 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Audiokniha. Čekal jsem detektivku, no i když soukromý detektiv zabere půl knihy, vůbec to není detektivka. Je to příběh který čtenáře chytí a nepustí a na konci je wau
rozuzlení příběhu. Bavilo mě to.

17.12.2021 4 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Audiokniha. Měl jsem respekt pouštět se do tak rozsáhlého díla při práci, no nakonec jsem to zkusil a nelituji toho. Dostal jsem víc než jsem čekal. A v případě audioknihy s profesionálním přednesem toho bylo fakt požehnaně. Nejen že jsem neočekával části pojednávající o americkém jižanském rasizmu, i části v Osvětimi v Sophiiných vzpomínkách byli dechberoucí. A nejen části s Hessem.
Další kniha - audiokniha u které jsem bulil počas práce. A to nechcete, tak ji radši nečtěte.

11.12.2021 5 z 5

Psi z Rigy Psi z Rigy Henning Mankell

Audiokniha.
Detektivka zase trochu z jiného soudku. Rozpad SSSR a politický vývoj v Pobaltí je křoví příběhu o dvou mrtvých pašerácích drog. Přišel jsem si na své, když rétor Vyorálek měnil hlas i dialekt, přízvuk u vyšetřovatelů z Rigy.

28.11.2021 4 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Audiokniha.
Druhý případ Kate Marshallové a druhá trefa do černého. Příběh mě držel v napětí od začátku do konce, stejně jako předchozí díl. Bryndza se stává mojím oblíbencem... Nebo tím oblíbencem je vlastně Katy a Tristan?

20.11.2021 4 z 5

Děs Děs David Hidden

Audiokniha. Originální název Porno. Ano, bylo tam také, bylo to drsné a chvílemi jsem myslel že jsem úchyl když chci vědět jak bude příběh pokračovat. Vysloveně napětí chybělo, plynul jen jeden hnus za druhým. Všeho moc škodí...

15.11.2021 3 z 5

Jediný muž Jediný muž Andrew Gross

Audiokniha.
Tenhle válečný román odehrávající se povětšinou v koncentračním táboře Osvětim je přesně to, co mně celý čas poslechu drželo v napětí. Ne vždy se to zadaří, někdy se u poslechu nudím, nebo se nedokážu plně soustředit. Teď ne, byl jsem celý čas jako pružina a fakt jsem si to užil. Doporučuji všem, kteří mají rádi válečné romány.

10.11.2021 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Audiokniha.
Vyslechnuto v autě, takže klidnější úvod do příběhu utekl jak voda a pak už napětí jenom vzrůstalo. Trochu mi to připomnělo Dolores Clayborneovou, kde je taky podobně nudnější start. Cujovi jsem držel palce at z toho vyvázne živý a ať ho vyléčí, zbytek jsem bral jak to přišlo. A to mám doma místo psa kocoura :-)

07.11.2021 3 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Audiokniha
Na detektivku výborný počin. Užil jsem si to sice ušima, ale můžu říct že jsem byl spokojen. Určitě budu pást po dalším pokračování. Styl vyšetřování byl zajímavější než u Eriky Fosterové.

24.10.2021 4 z 5

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

Audiokniha
Tohle krásné dílo jsem si poslechl ušima ale i zkouknul film očima. Potvrdilo se zase známé: film nikdy nedosáhne kvalit knihy. Ne že by se mi nelíbil filmový představitel kapitána Corelliho v podání Nicolasa Cagea, knižní příběh byl víc obsáhlejší, šel do hloubky a konec nebyl takový romantický happy end jako ve filmu.

24.10.2021 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Audiokniha
Další díl od mistra Cartera jsem poslouchal v autě a užíval jsem si to. Rozhodně budu poslouchat další carterovky.

21.10.2021 5 z 5

Vrazi bez tváře Vrazi bez tváře Henning Mankell

Audiokniha.
Bavilo mě to na začátku a konci, střed byl trochu hluchý, ale chyba mohla být i ve mně že jsem se nedokázal plně soustředit. Takže za mně takový průměr. Co mi vadilo, pachatel nebo pachatelé meli mít jména neuvěřitelná, kdo četl, taky se nad tím určitě pozastaví.

26.09.2021 3 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Audiokniha.
Skvělé načtení od Jakuba Saice posouvá už tak drsný a děsný příběh do ještě kontrastnějších kontur. Při poslechu mě mrazilo v zádech i když venku právě vrcholí letošní léto. Rozhodně doporučuji a já sáhnu po dalším díle co nejdřív.

18.09.2021 5 z 5