krejcovka76 krejcovka76 komentáře u knih

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Opět úžasné, opět skvělý příběh a zápletka. Při některých pasážích mi běhal mráz po zádech. Miluju tyhle chvilky napětí, očekávání při otočení každé stránky, začátek každé nové kapitoly.
Ve chvilkách je mi líto obou hrdinů - setkávat se dennodenně s takovým zlem musí 100% zanechat šrámy na duši.

07.01.2020 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Třetí knížka tohoto autora během 14 dnů. Konečně jsem po dlouhé době objevila autora a knížky, které mne doslova pohlcují. Jak už jsem psala v předchozích hodnoceních - krátké kapitoly, lehký styl psaní, sympatičtí hlavní hrdinové a neuvěřitelné (ale reálné) způsoby vražd, které vždy na konci knížky mají svojí logiku.
PS: poprvé jsem odhadla pachatele, jen jeho příběh mi zůstal záhadou.
Ve zkratce kniha jedinečná, skvělá a kdo jí nepřečetl, tak ať si jí nenechá ujít a jde do toho :-)

10.11.2019 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Jedna z mála sérií, které nečtu postupně. Další ze zajímavých příběhů Kim a její celé party. Po dlouhé době parta, která se neskutečně doplňuje, každý má svoje místo a jsou skvěle sehraní. Miluju rozhovory Kim a Brynta. Příběh v této knize byl pozoruhodný. Dlouho jsem přemýšlela jestli jsem někdy podobný četla nebo viděla a musím říct, že ne. Autorka umí udržovat v napětí, takže člověk se prostě nemůže odtrhnout. A to snad u každého jejího příběhu, který jsem zatím četla. Gratuluji ke krásné sérii a těším se na další příběh.

25.09.2024 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Za mě nejslabší kus autorky. Do 2/3 nuda, kdy jediné, co mi utkvělo v hlavě byli plzáci. Pak příběh nabral trochu rychlejší spád a vygradoval na závěr. Problém byl, že to byla jedna z mála knížek, kdy jsem nikomu nefandila. Naopak jsem si říkala, že je mi jedno, jak to vše skončí.

30.04.2023 3 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Tahle knížka je laskavost sama. Pohladí duši, vykouzlí úsměv, vytlačí slzu. Je to jedna z těch knížek, u kterých je Vám líto, že končí. Je to knížka, kterou budete chtít mít ve své knihovně, ke které se budete vracet, aby Vám příběh a postavy pohladily duši. Každé slovo má svoje místo, každá věta Vám způsobí nějaký pocit. Je to příběh, kde toužíte být součástí. Je prostě báječná.

07.09.2022 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Wau, to byla jízda. Ani jsem si neuvědomila, jak strašně moc mi Hunter a Garcia chyběli. Tenhle příběh je tak temný, že s každým otočením stránky jsem měla strach, co dalšího šíleného tam bude. Na závěr jsem trnula, ať vše dopadne dobře a všichni mí oblíbenci tu hrůzu zvládnou. Kdo chce mít husinu na kůži, cítit napětí, tak ať sáhne po tomhle příběhu. A je to snad poprvé, co jsem zamáčkla slzu už u Věnování. Díky Chrisi.

04.09.2022 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Po delší době zase další Keplerovka :-) Joona neztratil nic ze svého šarmu. Příběh je plný napětí, čekání na každé stránce na dobré zprávy, prostě je takový jaké Lars Kepler píše - skvělý a báječný. Děkuji a doporučuji.

16.06.2021 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Další Carterovka v řadě a opět pro mne překvapení, na jaké způsoby smrti a hlavně pomsty může autor přijít. Příběh mě opět zcela pohltil a dokonce i zasáhl a na konci jsem rozuměla důvodům proč a jak a "odpustila" vykonavateli pomsty.

07.01.2020 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Další "Carterovka" za mnou a já pořád a stále musím napsat to samé - Carter,Garcia a Hunter se stali součástí mého života. Nové a nové metody, jak připravit člověka o to nejvzácnější, co má. Snaha detektivů vymýtit další zrůdu mezi námi a to vše napsané s nadhledem, tak neskutečně napínavě, že člověk musí číst dál. Teď poprvé jsem uhádla vraha, spojila si dějové linky a i přesto dávám knížce plný počet. Jednoznačně doporučuji. A pomalu se blíží Hovor se smrtí :-)

29.12.2019 5 z 5

Kosprd a Telecí Kosprd a Telecí Eva Papoušková

Knížku jsem půjčila pro mého mladšího synka, že se budeme střídat při čtení. Při čekání na konec jeho tréninku jsem v kavárně knížku přečetla. Při jednotlivých pasážích jsem se neskutečně smála. Ještě, že mě obsluha kavárny zná, protože starší matka, co čte dětskou knížku, řehtá se u toho jako kůň, musí vypadat divně :-) Pak jsem celou cestu domů malému vyprávěla a hned jsme jí začali číst. Nádherně vykreslené pasáže plné úžasné dětské fantazie, kde není žádný ostych říct všechno, co si myslím a co mám na jazyku. 100% doporučuji a vím, že tahle knížka bude jedna z těch, ke které se budu vracet a číst jí i dalším generacím.

09.01.2019 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Od tohoto autora druhá moje knížka. Zatímco první mě spíše nenadchla, tahle druhá mě dostala. Lehkost psaní, příběh, úsměvné pasáže. Pořád jsem si říkala, že mi to někoho připomíná a pak mi došlo - Páral v mladším vydání :-) Každopádně oproti první knížce tuhle 100% doporučuji jako lehké víkendové čtení.

24.05.2018 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nejdřív to byla jen knížka o které se mluví a je doporučována k přečtení. A teď po poslední stránce je to knížka, která předčila mé očekávání. Příběh nadchne, pohladí, slz ukápne nepočítaně. Silný opravdový příběh, na který by se nemělo zapomínat. Obrovské utrpení, odvaha, radost z maličkostí, které jsme momentálně v tomhle šíleném konzumním světě potlačili na nejmenší možnou mez. Všem vřele doporučuji.

25.01.2015 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Další z pokračování série případů Josie a jejího týmu. Jak už to u této autorky bývá případ sahá daleko do minulosti. Josie a celý její tým je mi sympatický, líbí se mi způsoby vyšetřování. Příběh se zatím jako vždy dotýká jejího nejbližšího okolí. Co se mi na stylu autorky líbí je styl psaní, celé vyšetřování a závěr jsou logické. Nejsou tam žádné "ultraschopnosti či nepřirozené jevy".

20.05.2023 5 z 5

Kluci, holky a Stodůlky 1 Kluci, holky a Stodůlky 1 Eva Bernardinová

Znovu přečteno po pomalu 40-ti letech kvůli čtenářské výzvě. Většinu pasáží jsem dopředu znala. Člověk zavzpomínal jaké měl dětství, co bylo fajn, co ne. Ještě rovnou přečtu druhý díl.

03.12.2022 4 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Druhý příběh a opět nezklamal. Kniha má rychlý spád, člověk dychtivě otáčí stránky a čeká, jak příběh bude pokračovat. Konec překvapivý a nečekaný. Těším se na další případ.

28.08.2022 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Na pokračování knížky Než jsem Tě poznala jsem se opravdu těšila. Čekala jsem, jak se vypořádá s odkazem Willa a se svým životem. Asi jsem očekávala moc. Luisa, která mi byla v první příběhu sympatická, tak teď byla přesný opak. Ukňouraná, nerozhodná, věčně vzdychající. Nové postavy byly zajímavé jen některé - Sam. Lily mě neskutečně štvala. Pocity po dočtení rozporuplné, konec otevřený.... Takže ani nevím jestli doporučit k přečtení.

09.07.2022 3 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Nejdřív jsem chtěla dát o hvězdičku míň, protože rozjezd tohoto případu byl opravdu pomalý. Všechno to vysvětlování, postavy a pak to najednou začalo gradovat až vše dospělo do velkého finále. Hlavní hrdina mi byl víc než sympatický a tak jsem doufala ve šťastný konec. Celkově příběh poutavý, čtivý a každý čtenář si v něm najde své - jen vydržet přibližně těch 200 stran :-)

06.01.2022 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Viděla jsem film, knížku jsem měla v sekci Chystám se číst od roku 2015 a až teď konečně jsem si knihu přečetla. Mám raději knižní předlohy než filmové, ale někdy se podaří, že film i kniha jsou v nádherné rovnováze, což byl i tenhle případ. Brečela jsem, brečím u filmu, brečím u knihy. Gus i Hazel mi přišli neuvěřitelně blízcí, takže když se jeden z nich stal vzpomínkou, rvalo mi to srdce. Děkuju, děkuju autorovi za tenhle příběh, děkuju všem, kteří bojují s podobnými démony u svých blízkých, všem, co bojují a nevzdávají to....

04.10.2021 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4 *. Pro sympatickou partu okolo hlavní vyšetřovatelky, pro zajímavý příběh a docela čtivý text dávám 4. Kdybych tuhle knížku dostala před všema Gerritsenovými, Carterama, Keplerama a Barkerama, tak má asi plný počet. Každopádně času nelituju a uvidím, zkusím ještě další dílo tohoto autora.

18.07.2021 4 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Skvělý pohled do doby našich hereckých div a noblesního života tehdejších filmových hvězd. Adinu Mandlovou mám z této doby nejraději. Její života mi připomíná jízdu na horské dráze, kde úžasné momenty střídají tragické chvíle. Skvěle čtivě napsáno.

12.07.2021 5 z 5