kuky921 kuky921 komentáře u knih

Jestli chceš Jestli chceš Helle Helle (p)

Setkání dvou lidí, kteří se dostanou úplně mimo civilizaci a mají možnost se zaměřit na svůj dosavadní život.

06.01.2019 3 z 5

Pozvánka pro Hercula Poirota Pozvánka pro Hercula Poirota Agatha Christie

Výborné počteníčko s výborným detektivem. Krása, která se čte skoro sama.

01.01.2019 5 z 5

Noc oživlých mumií Noc oživlých mumií Thomas Brezina

Prima čtení pro starší školáky. Trochu strašidelné, ale jen kapánek...

25.12.2018 3 z 5

Cizinec v manželství Cizinec v manželství Emir Kusturica

Kusturicovy filmy neznám, viděla jsem jeden rozhovor a byla jsem zvědavá, jak dopadne kniha. Nejvíce se mi líbil hned první příběh - Samé trápení. Bylo to krásně praštěný, zejména kapr a T-84 neměl chybu :-)

21.11.2018 3 z 5

Druhý dech a Ďábel strážný Druhý dech a Ďábel strážný Philippe Pozzo di Borgo

Kniha je zpovědí hlavního hrdiny, který je ač uvězněn ve vlastním těle, tak neztrácí chuť žít. Ač někdy je to velmi obtížné. Po úraze mu velmi pomáhala jeho vážně nemocná manželka, která mu velmi psychicky podporovala.
Ve filmu byly použity asi dvě, tři popsané scénky.
Kniha určitě stojí za přečtení. Alespoň si můžeme uvědomit, že někdy řešíme úplné maličkosti...

18.11.2018 5 z 5

Povídky toaletní Povídky toaletní Oliver Burian

Velmi příjemné povídky, které mi zpříjemnily cesty do práce ...

15.09.2018 4 z 5

Tvůrčí psaní pro každého Tvůrčí psaní pro každého Markéta Dočekalová

Prima úvod do jednotlivých literární žánrů s popisy, ukázkami a mnoho nutných cvičení. Pro mě zajímavé čtení, i když se psaním asi nikdy živit nebudu. Maximálně do šuplíku, což používám jako psychickou očistu :-) .... pomáhá to. Jen bych trochu snížila propagaci nakladatelství, ale na druhou stranu chápu, že propagace je nutná.

25.06.2018 4 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Zaujala mě obálka knihy, jelikož autora jsem neznala. A Jsem ráda za tento výběr. Čte se velmi lehce.
Hlavní hrdina je postaven před hotovou věc, která mu změní úplně celý život.

Modlitba z knížky:
"Dej mi odvahu změnit to, co změnit mohu, dej mi klid, abych dokázal přimout to, co změnit nemohu, a moudrost, abych dokázal odlišit jedno od druhého."

02.06.2018 5 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Knížka se moc pěkně čte, děj se pomalu odvíjí a čtenář sleduje životní osudy hlavních hrdinů od počáteční zamilovanosti, odcizení a shledání v pozdějším věku.

13.04.2018 4 z 5

Něžná fata morgána Něžná fata morgána Dominik Dán

Autor mě velmi příjemně překvapil. O jeho existenci jsem vůbec nevěděla a dostala jsem se k němu jen díky Čtenářské výzvě.
Kniha je velmi čtivá, má spád a nejsou tam prázdná, hluchá místa. Určitě si přečtu ještě nějakou knížku od tohoto autora.

27.03.2018 5 z 5

Pošťák vždycky zvoní dvakrát / Pojistka smrti Pošťák vždycky zvoní dvakrát / Pojistka smrti James M. Cain

Knížka se velmi dobře čte. Prima detektivky.

24.03.2018 4 z 5

Brněnské povídky Brněnské povídky Jiří Kratochvil

Po knize jsem šáhla kvůli čtenářské výzvě, ale kromě zajímavé obálky na ní nic úchvatného není. Přečetla jsem si pár povídek, ale nemělo to ani hlavu, ani patu. Škoda papíru. Alespoň vím, kterému autorovi se mám příště vyhnout.

22.03.2018 1 z 5

Láska je poslední most Láska je poslední most Johannes Mario Simmel

Pěkné čtení, i když některé překážky jsou už překonané (rok 2000 jsme přečkali všichni), ale jinak téma bojů s viry je stále aktuální.

15.03.2018 4 z 5

I dospělí si mohou hrát I dospělí si mohou hrát Eduard Bakalář

Zábavné testy a hry, některé z nich už se mi zdají až archaické.

25.02.2018 4 z 5

Pohádka o ptáku Klabizňákovi Pohádka o ptáku Klabizňákovi Václav Čtvrtek (p)

Moc pěkně ilustrovaná knížka pro děti.

21.01.2018 5 z 5

Box 21 Box 21 Anders Roslund

Knížku jsem přečetla až napotřetí, před tím jsem jí vždy odložila po 20 stránkách. Když jsem překonala počáteční slabší rozjezd, tak poté už to bylo prima čtení. Jen jsem si v závěru tipovala, kdo to bude za tajemnou ženy v teplákovce.

15.01.2018 4 z 5

Každý den s češtinou Každý den s češtinou Jan Králík

Výborný pomocník pro každého, kdo chce lépe proplouvat češtinou.

12.11.2017 5 z 5

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

Jedná se o kombinaci vzpomínek a stručný souhrn událostí kolem 2.SV. Ne se vším úplně souhlasím - jako například černobílém náhledu na Beneše. Zejména ty rodinné vzpomínky, hledání a čekání - jsou velmi osobní. Chápu, že jakákoli omluva ze strany Němců je stále nedostatečná.

22.08.2017 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Velmi čtivá knížka, jen ten konec už byl na mě moc utahaný.

31.07.2017 4 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Velmi pěkný, poutavý příběh. Knížka se čte velmi snadno, úplný závěr mi sice zaváněl trochu červenou knihovnou, ale moc pěkné. Už se těším na další knížku, co si přečtu.

02.07.2017 5 z 5