kuky921 kuky921 komentáře u knih

Čemu se smála Adina Mandlová Čemu se smála Adina Mandlová Ondřej Suchý

Knížka se mi nelíbila, jediným plusem byly fotografie. Jinak mi to trochu připadalo, jak ... jedna paní povídala

05.02.2016 2 z 5

Retro ČS Retro ČS Michal Petrov

Pěkné prolistování nedávnou historií, dobrý nápad.

12.12.2015 3 z 5

Čtyřiatřicet Čtyřiatřicet William Hastings Burke

Velmi zajímavá kniha o lidskosti i v dobře nacismu a zejména u člena rodiny, kde by jí nikdo nehledal. Zároveň je i smutné, jak se mu po ukončení války stalo příjmení prokletím.

07.11.2015 5 z 5

Češi na vlásku - Příručka národního přežívání Češi na vlásku - Příručka národního přežívání Benjamin Kuras

Asi před deseti lety jsem jí dostala jako dárek a byla to první knížka, která mě napružila a napsala jsem i autorovi. Nelíbila se mi a šla okamžitě z mé knihovny.

22.10.2015 odpad!

O věrném filmování Antonie Nedošínské a Theodora Pištěka O věrném filmování Antonie Nedošínské a Theodora Pištěka Pavel Taussig

Jelikož mám oba velmi ráda, tak mě knížka nadchla.

17.10.2015 5 z 5

Divoška Kim Divoška Kim Anna Lorencová (p)

Prima prázdninový román, který jsem poprvé četla asi v patnácti. Byla to sranda.

17.09.2015 5 z 5

Skios Skios Michael Frayn

Počáteční námět záměny byl dobrý, ale to zpracování a zbytečností bylo až moc. Naprosto zoufalé. Dočíst tuto knihu až na konec byl opravdu výkon.

13.08.2015 2 z 5

Vybíjená Vybíjená Michal Viewegh

Dala jsem autorovi další šanci a opravdu to nejde. Za mě je to úplně zbytečná knížka. Dá se přečíst, ale je to úplná ztráta času.

13.08.2015 2 z 5

Moje nejmilejší psí historky Moje nejmilejší psí historky James Herriot (p)

Krásné povídky o psích mazličcích a jejich paničkách. Velmi pěkné.

16.07.2015 4 z 5

Kocour z Montmartru Kocour z Montmartru Michaela Klevisová

Velmi něžné povídky, které pohledí po duši. Nečetla jsem první knihu, tak nemůžu srovnávat, ale určitě si jí opatřím.

16.07.2015 5 z 5

V pavučině vztahů V pavučině vztahů Joy Fielding

Jednoduše výborné. I když s knížky s vražedkyněmi dětí úplně nevyhledávám, tak tahle byla velmi čtivá a na padoucha Jacka jsem měla podezření až v posledních padesáti stránkách, takže velmi dobrý výkon.
Je to už má třetí knížka od této autorky a zřejmě asi není poslední :-)

01.05.2015 5 z 5

Bomby na Prahu Bomby na Prahu Jan Boris Uhlíř

Velmi zajímavé záběry na místa po bombardování Prahy. Jen je škoda, že hlavní důraz z bombardování 14.2.1945 je dán na okolí Emauzů, Vinohrad apod. a úplně je opomíjená např. Pankrác, kde to bylo velmi špatné a například ul. Na Pankráci dopadla velmi zle.

01.05.2015 5 z 5

Moja, Tatu a tiplíci: Gorilí pohádky Moja, Tatu a tiplíci: Gorilí pohádky Miroslav Bobek

Velmi krásné pohádky pro gorilí fanoušky.

31.03.2015 5 z 5

Hugo Haas: Život je pes Hugo Haas: Život je pes Jolana Matějková

Osud Hugo Haase je velmi zajímavý sám o sobě, myslím, že není nutné doplňovat ho o jakékoli grafologické rozbory apod. Myslím, že je to spíše na škodu.

21.03.2015 4 z 5

Krejčík Labakan Krejčík Labakan Wilhelm Hauff

Krásná orientální pohádka, která se velmi dobře čte. Dcerky ji mají velmi rády.

13.11.2014 5 z 5

Pýcha a rozkoš Pýcha a rozkoš Sylvia Day

Vše až moc předvídatelné, dočetla jsem asi do třetiny a odložila. Myslím, že na mě čekají lepší knížky.

25.10.2014 2 z 5

Celebrity Celebrity Ondřej Neff

Knížka je určitě netypická, je to hra mezi realitou a fantazií .... jen ten konec se mi zdál chudý, jako kdyby měl i spisovatel knížky dost a chtěl jí, co nejdříve ukončit.

17.10.2014 3 z 5

Motýlí ostrov Motýlí ostrov Corina Bomann

Knížka je velmi čtivá a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Na to, že jsem si knížku vybrala na základě pěkného obalu, jsem si zvolila velmi dobře.

03.10.2014 5 z 5

Čtyřicítka na krku aneb Tragikomické povídání pro dospělé dámy Čtyřicítka na krku aneb Tragikomické povídání pro dospělé dámy Hana Primusová

Zklamání, očekávala jsem něco jiného. Nedokázala jsem se vůbec začíst.

24.09.2014 2 z 5

Nick Carter: Největší americký detektiv - Král zlodějů a jiné příběhy Nick Carter: Největší americký detektiv - Král zlodějů a jiné příběhy Nick Carter (p)

Myslím si, že tato kniha nemůže nadchnout vůbec nikoho. A musím přiznat, že pokud Brdečka vzal Nicka Cartra jako předlohu pro své dílo a scénář Adély, tak před ním hluboce smekám.

16.04.2014 2 z 5