kuky921 kuky921 komentáře u knih

Šlo to, ale že bych byla z této knihy uchvácena, to tedy ne. Příběh mi připadal velmi předvídatelný.

04.01.2019 3 z 5

Kouzla víly tanečnice Kouzla víly tanečnice Iginio Straffi

Krátká, jednoduchá knížečka o vílách Winx. Dcerce se moc líbila.

01.01.2019 3 z 5

Velké uši a dlouhé nohy Velké uši a dlouhé nohy Ilona Fryčová

Pěkné čtení pro začínající čtenáře, kteří si rádi přečtou vypravování o kamarádství mezi malým slůňetem a žirafím klukem :-)

31.12.2018 4 z 5

Táta dělá hlouposti Táta dělá hlouposti Chantal Merlin

Jedná se o úzkou, čtivou knížečku, která je lehce inspirovaná knížkou Luisa a Lotka. Jen zde nejsou vyměněná dvojčata, ale kluk žijící pouze s tatínkem a věrným psem Kiki.

26.12.2018 3 z 5

Opravdová dáma Opravdová dáma Claudia Piras

Historie odívání a používání doplňků.

25.12.2018 3 z 5

Natálka a zlobivé štěně Natálka a zlobivé štěně Lenka Rožnovská

Výborná knížka pro začínající čtenáře. Četla jsem jí s dcerkou, které se příběh moc líbil.

25.12.2018 5 z 5

Co se děje v Podpostelí? Co se děje v Podpostelí? Hana Lehečková

Velké zklamání. Jediné, co knihu zachraňuje jsou ilustrace. Příběhy nenadchnou a co mi vyloženě vadí je čeština.

Hlavní hrdinkou prvního příběhu je dívka Matylda. Vypravěč ovšem neví, jak jí má vlastně říkat - v prvním odstavci je to Matylda, v druhém Tylda a stále se to střídá. Očekávala bych, že autor alespoň jméno hrdinky bude mít jasný.
"A má bejt jako co?" - je sice krásné, ale tato kniha je pro děti, které se češtinu učí, tak bych předpokládala, že jazyk bude spisovný.... ale budiž

Další chuťovkou je příběh s názvem Nina. Tak zde řádil tiskařský šotek, tedy doufám...
např. "Mypřece tenhlevlakpoháníme, tos nevěděla mladáslečno? Teďmáme pauzuale zachvilku užzase pojedemetak mě laskavěpusť, anoo?" - je to opravdu paráda :-(

10.12.2018 1 z 5

Jirka a neprolomitelná šifra Jirka a neprolomitelná šifra Stephen William Hawking

Příběh se velmi pomalu rozjíždí a finále je na posledních padesáti stránkách. Očekávala jsem větší dynamiku.

08.12.2018 3 z 5

Nebojme se strašidel Nebojme se strašidel Gunter Preuß

Bohužel, žádná sláva... knížka, ke které se nikdy vracet nebudu...

25.11.2018 2 z 5

Teta to zase plete Teta to zase plete Ivona Březinová

Zajímavý nápad splést dvě pohádky do sebe a na konci každé této motaniny dát kontrolní otázky. Nápad prima, ale myslím, že se to minulo... zbytečné motání pohádek...

20.11.2018 2 z 5

Modrý drahokam Modrý drahokam Arthur Conan Doyle

Prima čtení na cesty i s procvičením slovenštiny :-)

10.10.2018 4 z 5

Šílenství lásky Šílenství lásky Henri Barbusse

Patnáct krátkých, melancholických příběhů o vztahu mezi ženou a mužem. Prima na čtení do autobusu, ale vracet se k této knížce nebudu.

27.09.2018 3 z 5

Kdo se směje naposled Kdo se směje naposled Arjuna Ardagh

Knížka se mi moc líbila, donutí vás trochu zvolnit a nebrat si všechny věci hned k srdci. A hlavně si život užít...

12.09.2018 5 z 5

Čekání na Golema - 330 zastavení na cestě mizející Prahou Čekání na Golema - 330 zastavení na cestě mizející Prahou Dan Hrubý

Velmi pěkně zpracovaná knížka o mizejících průchodech na území historické Prahy. Krásné dobové fotografie :-)

03.09.2018 4 z 5

Kočka v botách Kočka v botách Ed McBain

Knížka se čte skoro sama, má spád, takže za chvilku jste na konci.

22.08.2018 4 z 5

Tajemství Viléma Storitze Tajemství Viléma Storitze Jules Verne

Nenáročné čtení, které nenadchne ani neurazí. Filosofické myšlenky asi v půlce knihy bych vynechala, byly úplně mimo.

18.08.2018 4 z 5

Řivnáčův průvodce po Praze a okolí Řivnáčův průvodce po Praze a okolí František Adolf Borovský

Velmi pěkně zpracovaná kniha, pěkné dobové fotografie a pár praktických informací .... např. sazba drožkařův a fiakrův :-)

15.08.2018 4 z 5

Vladař Vladař Christopher John Sansom

Prvních 150 stránek se neděje vůbec nic, poté alespoň dojde k vraždě a pokusu, ale bohužel poté se vrací opět "spací" tempo knihy. Za mě úplně zbytečná kniha. Jediné pozitivní bylo, že jsem se dočetla o "Krtkovi", ale to je dost málo...

15.08.2018 2 z 5

Příběh Jary Šamborové Příběh Jary Šamborové Vlasta Javořická

Příběh je velmi prostý, děj přímočarý a osoby jsou všechny černobílé. Za mě žádná sláva, velmi slabá červená knihovna.

11.08.2018 2 z 5

Vzpomínky a kouzla Vzpomínky a kouzla Erica David

Pěkné čtení před spaním na dobrou noc.

19.07.2018 4 z 5