kuky921 kuky921 komentáře u knih

Bosá královna Bosá královna Ildefonso Falcones

Překrásná knížka, která je velmi dobře napsaná. Nejsou tam žádná hluchá místa. Četba vtáhne a nepustí. Na to že jsem do této doby o tomto autorovi neměla ani ponětí a byl to výběr podle obalu, myslím, že to byla velmi dobrá volba.

21.11.2015 5 z 5

Pohádky o kohoutkovi a slepičce Pohádky o kohoutkovi a slepičce Michal Černík

Pohádky jsem četla dětem před spaním, ale asi v půlce knížky o ní přestali mít zájem. Příběhy jsou pěkné, ale v každém příběhu se opakuje část děje ... třikrát se ptá zvířátek, jak postavit domeček apod. Na počátku to nevadí, ale když je to stále, tak je to trochu protivné.

18.11.2015 3 z 5

Princezny: Pěkně prosím Princezny: Pěkně prosím Walt Disney

Pro menší děti - o etiketě, jak se máme chovat a to vše s klasickými postavičkami od Disneye. Velmi pěkné a srozumitelné pro děti.

18.11.2015 4 z 5

Mraky nad Barrandovem Mraky nad Barrandovem Stanislav Motl

Velmi pěkně zpracovaná publikace a svým způsobem i velmi smutná. Bylo velmi smutné, že po několika letech, kdy herci dodávali lidem možnost alespoň na chvilku utéct od války, se nakonec sami stali štvanou zvěří. Líbil se mi projev Franty Kocourka a jeho vrána....

18.11.2015 5 z 5

Doktore, to je ale kotrmelec! Doktore, to je ale kotrmelec! Patrick Taylor

Nemůžu o této knížce říct nic špatného, ale nic fantastického ho to taky není. Je to prostě popis života vesnických lékařů, ale pro mě bez energie.

08.11.2015 3 z 5

Tomáš a jeho přátelé - Příběhy na dobrou noc 3 Tomáš a jeho přátelé - Příběhy na dobrou noc 3 neznámý - neuveden

Pěkné čtení místo večerníčku.

07.11.2015 4 z 5

Medvídek Paddington Medvídek Paddington Michael Bond

Krásná knížka pro malé píďalky i pro dospělé. Velmi kouzelný příběh.

02.11.2015 5 z 5

Zlobilky Zlobilky Martina Drijverová

Velmi příjemná a jemně poučná knížka. Jen je škoda, že rozuzlení příběhu Holčičky den a noc nelze uvést do praxe. Použila bych to na moje zlobidla :-)

31.10.2015 5 z 5

Abeceda zvířátek Abeceda zvířátek František Zacharník

Velmi pěkné, čtivé básničky o jednotlivých zvířátkách - pěkně podle abecedy.

30.10.2015 4 z 5

Franklin jde do školy Franklin jde do školy Paulette Bourgeois

Pohádka před spaním a dcerkám se velmi líbila. Pěkné ilustrace.

30.10.2015 5 z 5

Tajemná města - Praha Tajemná města - Praha Aleš Česal

Musela jsem se velmi přemáhat ke čtení a stejně jsem jí nedočetla. Nezaujala mě.

29.10.2015 2 z 5

Co je nového, kotě? Co je nového, kotě? Alexandra Potter

Pěkné víkendové čtení. Trochu mi to připomínalo Bridget Jones ... vše, včetně záplatky :-)
Na odpočinkové čtení - prima. Krásně předvídatelné.

28.10.2015 3 z 5

Záhadný úsměv Polyxeny z Lobkovic Záhadný úsměv Polyxeny z Lobkovic Vladimír Přibský (p)

Pěkná knížka, velmi dobře se četla. Asi bych v té době žít nechtěla - věčný boj.

22.10.2015 4 z 5

Čítanka pro začínající detektivy - Ze zážitků Sherlocka Holmese Čítanka pro začínající detektivy - Ze zážitků Sherlocka Holmese Rudolf Čechura

Knížka mě neoslovila, přečetla jsem tři příhody a v klidu odložila.

20.10.2015 2 z 5

Hvězdy v ringu Hvězdy v ringu kolektiv autorů

No, přečteno se ani nedá moc říct. Pár rozhovorů jsem přeskočila, nad některými jsem se zasmála a hlavně jsem se pobavila u fotek. Čas pořádně letí :-)

20.10.2015 2 z 5

Vraždění lazebnic Vraždění lazebnic Vladimír Přibský (p)

Souhlasím, že o detektivku se opravdu nejedná. Odehrává se zde příběh kolem hejtmana a kolem se míhá občas nějaká zavražděná lazebnice. Co mě pobavilo, tak na str. 34 (vydání Euromedia r. 2013), tak ze schodů se na něj dívá zprvu královna, která se o pět vět níže stává lazebnicí, kterou nechce pouštět tatínek ven..... Trochu to kulhá. Takže amígo, opravdu se k této knize nikdy nevrátím....

Pozor, zázračné dítě! Pozor, zázračné dítě! Věra Němotová

Vtipná knížka, která má spád a občas mi tekly i slzy smíchu. Jako oddechovka úplně v klidu.

17.09.2015 4 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Ema mi připadala jako naivní husička, která se na nikoho neohlíží a myslí jen na sebe. Knihu jsem na první pokus odložila po prvních stránkách, podruhé už to bylo lepší, ale má oblíbená knížka to určitě nebude. Myslím, že to byla i povinná školní četba a držím palce dcerkám, aby už pravidla pro výběr knih byla změněna.

22.07.2015 3 z 5

Večery u krbu Večery u krbu Ondřej Neff

Kniha mě vůbec nezaujala, zbytečná kniha.

16.07.2015 2 z 5

Praha v plamenech: Nálety na hlavní město za druhé světové války Praha v plamenech: Nálety na hlavní město za druhé světové války Michal Plavec

Velmi zajímavé čtení a fotografie. Nejvíce mě zaujala část o bombardování na Sv. Valentýna a množství poškozených budov. Velmi pěkně zpracováno.

16.07.2015 5 z 5