Kuža007 Kuža007 komentáře u knih

Těžká Barbora Těžká Barbora Jan Werich

Krásná komedie dua W+V.

Rub a líc Rub a líc Jan Werich

Inteligentní politická satirická komedie.

Osel a stín Osel a stín Jan Werich

Krásná politická satira Wericha a Voskovce.

Kat a blázen Kat a blázen Jan Werich

Opět vynikající komedie a skvělá politická satira.

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Krásný historický román. Jedna věta mluví za vše: "Kam kráčíš Ježíši?"

Most přes řeku Kwai Most přes řeku Kwai Pierre Boulle

Jedna z nejlepších válečných knih pojednávající o boji Spojenců v Tichomoří s Japonskem. Zároveň výtečně zfilmováno.

23.11.2019 5 z 5

Siréna Siréna Marie Majerová

Sice byla napsána jako agitační, ale skoro to na ní není vidět.

06.11.2019 5 z 5

Golet v údolí Golet v údolí Ivan Olbracht (p)

Krásný výlet s Olbrachtem do Podkarpatské Rusi.

06.11.2019 5 z 5

Příběhy Sherlocka Holmese Příběhy Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Studie v šarlatové - setkání Sherlocka Holmese a doktora Johna Watsona, velice dobrá zápletka, pachatel je do poslední chvíle první části neznámý a potom úžasné vysvětlení jeho příčin proč to udělal a jak to udělal.
Podpis čtyř - opět napínavá zápletka, tajemný a cenný poklad z Agry, skvělý a excelentní průběh vyšetřování a nádherná zpověď neobvyklého pachatele. Navíc si vzpomenu i na úžasné filmové zpracování s Jeremy Brettem v hlavní roli Sherlocka Holmese.
Dobrodružství Sherlocka Holmese - po dvou románech přichází první Doylova sbírka povídek s geniálním stvořitelem dedukční metody Sherlockem Holmesem a jeho přítelem a zapisovatelem doktorem Johnem Watsonem. Tato sbírka mě bavila. Byly v ní jedny z mých nejoblíbenějších povídek: Skandál v Čechách či Spolek ryšavců. Naprosto kladné hodnocení.

24.06.2019 5 z 5

Dobrodružství Sherlocka Holmese Dobrodružství Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Po dvou románech přichází první Doylova sbírka povídek s geniálním stvořitelem dedukční metody Sherlockem Holmesem a jeho přítelem a zapisovatelem doktorem Johnem Watsonem. Tato sbírka mě bavila. Byly v ní jedny z mých nejoblíbenějších povídek: Skandál v Čechách či Spolek ryšavců. Naprosto kladné hodnocení.

19.06.2019

Matka Matka Karel Čapek

Opět krásný příklad protifašistické a protiválečné Čapkovy hry, ale na Bílou nemoc to nemá.

18.05.2019 5 z 5

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Zajímavý Čapkův román. Z jedné strany se to trochu sci-fi - inženýr Prokop vynalezne novou ničivou výbušninu krakatit a z druhé strany je to naopak příliš realistické, když lidé, kteří na tom chtějí zbohatnout ukradnou Prokopovi vzorec krakatitu a snaží se ho prodat a vyrábět podle něho víc krakatitu a prodávat ho. Čapek vlastně popsal výbušninu, jejíž účinnost je rovna atomové bombě. Rozdíl je jen v tom, že atomová bomba je výplodem fyzika a krakatit chemie.

18.05.2019 5 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války 3/4 Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války 3/4 Jaroslav Hašek

Klasika naší literatury. Každý správný Čech by měl znát tuhle tetralogii a hlavně mít ji přečtenou, protože tohle je náš český literární klenot. Dobrý voják Josef Švejk - nezapomenutelná postava vojenského idiota nebo antimilitaristického génia. A samozřejmě i další nádherné postavy jako například opilec farář Otto Katz a sukničkář nadporučík Lukáš. Nebo také hloupý tajný policista Bretschneider a blb poručík Dub. Navíc krásné obrázky Josefa Lady.

08.05.2019 5 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války 1, 2 Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války 1, 2 Jaroslav Hašek

08.05.2019 5 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Úžasná divadelní hra. Nejvíc se mi tak líbil Higgins, i když právě proti němu byla zaměřena satira v této knize. Avšak původní antický Pygmalión je stejně dobrý.

15.02.2019 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Nádherná kniha o přátelství a kamarádství. Určitě lepší než Na západní frontě klid. Velice dojené.

15.02.2019 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Docela pěkný protiválečná novela, dokonalé vyjádření válečné Paříže i lásky mezi dvěma lidmi, právě v době války. Ale Sbohem, armádo! od Hemingwaye mě zaujalo více.

18.01.2019 4 z 5

Docela pěkná kniha.

02.01.2019 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Mám rád knihy George Orwella. 1984 je kniha, která působí na můj mozek, ale na Farmu zvířat nemá.

02.01.2019 4 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Narozdíl od Procesu je pro mě Proměna zklamání. Zatímco Proces je ještě realistická knížka, tak tady je pouze absurdita.

19.12.2018 3 z 5