ladyfromskye ladyfromskye komentáře u knih

Tatra 813: historie, takticko-technická data, modifikace Tatra 813: historie, takticko-technická data, modifikace Jiří Frýba

Vůbec takovým knížkám nerozumím, ale když už s nimi čas od času musím pracovat, tak si je také přečtu. První mou zkušeností byly Vozíky PAv a musím říci, že ty mě zaujaly mnohem více. Zřejmě tím, že tam byly i nějaké ty informace-zajímavosti navíc, a to včetně třeba fotografií návodů na použití nebo reklam. To Tatra 813 si jde cíleně za technickými údaji a tabulkami s výsledky textů. Pro zájemce určitě moc dobrá knížka, ne že ne, ale za mě: viděla jsem i lepší.

03.02.2019 3 z 5

Hořké tajemství Hořké tajemství Barbara Wood

Tuhle knížku jako by ani Barbara Woodová nepsala. Dvě * za téma a za poslední asi tři stránky, což byly asi tak jediné stránky, kdy mi byly postavy něčím sympatické. Jinak jsem knížku spíše protrpěla.

03.02.2019 2 z 5

Jako celek opravdu povedená sbírka. Silná výpověď o temnotě, na jejímž konci čeká světlo. Doporučuji přečíst všem dívkám, která mají těžká trápení se životem. Věřím, že by jim tato knížka mohla pomoci.

01.02.2019 5 z 5

Kaziměsti Kaziměsti Martin Bečan

Jedna * za Andělu a nádraží. A to jsem štědrá, protože jinak... Kniha, kterou bych pobrala jen totálně sjetá.

28.01.2019 1 z 5

Advokátova dcera Advokátova dcera Anthony Franze

Tohle mi nesedlo. Přišlo mi to překombinované a místy "omáčkovité", ale nejhorší byl asi ten rozbředlý konec. Na druhou stranu, kniha je to čtivá a má vcelku pěknou obálku, což se dnes příliš nevidí. Rovněž nemůžu říct, že by to byla úplná ztráta času, protože tomu tak nebylo. Nejvíc si ovšem vážím kapitolky ukrývající se na samém konci knihy, která nese název K autenticitě. Vždycky se ráda podívám spisovateli pod pokličku. Prostě nepochybuji o tom, že si kniha Advokátova dcera může získat své fanoušky, ale já se k nim řadit, možná bohužel, nebudu.

19.01.2019 3 z 5

Noc, kdy Frankenstein četl Quijota Noc, kdy Frankenstein četl Quijota Santiago Posteguillo

Povinná četba pro všechny knihomoly. Čtivé, dokonce napínavé literární příběhy mě úplně pohltily. Škoda, že jich není víc!

17.01.2019 5 z 5

Louskáček a myší král Louskáček a myší král Ernst Theodor Wilhelm Hoffmann

Příběh je to moc krásný, magický, vonící Vánocemi, ale to provedení (Euromedia Group, k. s. - Knižní klub, 2013)! Tak ošklivě ilustrovanou knížku jsem už dlouho neviděla! Vůbec jsem se nemohla soustředit a využít vlastní fantazie nebo krásných obrazů z filmových verzí. Doufám, že do své knihovny najdu hezčí vydání!

29.12.2018 4 z 5

Od jeskyně ke katedrále Od jeskyně ke katedrále Ondřej Šefců

Čtyři *, ale jen proto, že to byl skvělý nápad. Realizace totiž dost pokulhává. Komiksy příliš vtipné nejsou a jak je pravěku věnována spousta místa, mezi barokem a kubismem a od kubismu dál jako by nic nebylo nebo to alespoň nemá pořádnou specifikaci. Také mi vadilo, že jsem celou dobu přemýšlela nad tím, komu je vlastně kniha určená. Dospělým, nebo dětem? Na jedno přečtení fajn, ale v knihovně by jen zabírala místo.

29.12.2018 4 z 5

Bible Bible Baumann Gerlinde

Pro první předseznámení se s Biblí skvělá knížka. Ale ti, co už něco o Bibli vědí, se moc nového asi nedozvědí.

03.12.2018 4 z 5

Ten dělá to a ten zas tohle Ten dělá to a ten zas tohle Richard Scarry

Knížka, kterou by mělo mít v knihovničce každé dítě. Je zábavná a hlavně poučná. Já osobně ji jako dítě milovala. S maminkou jsem ji četla a sama jsem si ji aspoň prohlížela.

21.11.2018 5 z 5

Modrý a žlutý vláček Modrý a žlutý vláček Hayden McAllister

I já měla tuhle knížku jako malá moc ráda a vždycky mě moc mrzelo, že není příběhů více. Povinná četba pro všechny malé milovníky vláčků.

19.11.2018 5 z 5

Flíček - Příběh nebojácného králíčka Flíček - Příběh nebojácného králíčka Peter Holeinone

Z dětství si sice tuto knížku nepamatuji, nicméně dnes mě okouzlila. Příběhem i realistickými ilustracemi. Doporučuji.

Co chutná zvířátkům? Co chutná zvířátkům? Ondřej Zahradníček

I tato knížka patří neodmyslitelně k mému dětství. Mám dokonce za to, že to právě ona kdysi dávno odstartovala mou touhu po zvířátku :-)

Rybí kalendář Rybí kalendář Pavel Šrut

Knížka, která se mi líbí v dospělosti stejně jako v dětství. Krásné verše a krásné ilustrace. Tatínci rybáři ji určitě ocení :-)

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Neuvěřitelné. To je slovo, které knížku nejlépe vystihuje. Doporučuji k přečtení, sama se vrhám na pokračování.

Tafík a cesta na konec světa Tafík a cesta na konec světa Julia Boehme

Krásný příběh, úžasné ilustrace. Jen kdyby se překladatelům někam neztratila v dětských knihách nutná jednota času.

14.11.2018 4 z 5

Na okraji Na okraji Lina Bengtsdotter

Skvělý thriller. Jestli vyjdou další díly, nebudu váhat a s radostí je zařadím do své knihovny.

30.10.2018 5 z 5

Motolkomix Motolkomix Adam Kalina

Není to špatné, to ne. Ale některé vtipy se dost často opakují a hlavně, na rozdíl od Korektora, který je i pro laickou veřejnost, Motolkomix plně ocení opravdu jen doktoři a studenti, zejména pak ti z 2. lékařské fakulty, kterou absolvoval i sám autor. Tím ovšem rozhodně netvrdím, že by se snad do tohoto komiksu nemohli začíst a pobavit se nad ním i laici, ale obávám se, že takových mnoho nebude.

04.10.2018 3 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Tomáš Lukavec

Příběh o lidském poslání a příběh lidského poslání. Příběh o rodině. Příběh o pevném poutu mezi prarodičem a vnoučetem. Příběh o moudrosti stáří a této moudrosti otevřeném nevinném mládí. Příběh o dětství a o stáří. Příběh o snech. Příběh o životě... život sám. Taková je tato kniha. Takový byl příběh chlapce Mona. A jaký je ten váš?

29.09.2018 5 z 5

Bígl Bertík znovu na scéně Bígl Bertík znovu na scéně Martin Čáp

Netradičně jsem začala číst od druhého dílu, ale to nic nemění na tom, že jsem si čtení užila.
Není tu nátřesk humoru jako třeba u Aristokratky, je to takové krásné pohlazení, u kterého si skvěle odpočinete. A psí hrdina Bertík se Vám zaručeně bude líbit. Je to totiž... správný pes.

29.08.2018 5 z 5