Leeonteena Leeonteena komentáře u knih

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Hmm, ty dva roky čekání byly dlouhé a trochu mám pocit, že jsem z toho příběhu vyrostla. Jinak si to neumím vysvětlit, když tady čtu ty pozitivní recenze. Faja se mi líbila strašně moc! Proto jsem pokračování nedočkavě vyhlížela. Nebylo to špatné, byla tam pěkná místa, ten svět a postavy miluju! Ale chvilkama jsem se v knížce trochu loudala. Nicméně dávám 4* s nadějí, že se to v dalším díle zase rozjede.

19.07.2021 4 z 5

Rez & záře hvězd Rez & záře hvězd Tammy Greenwood

Nechala jsem to v sobě trochu uležet, ale stejně musím dát jen tři hvězdy. Alespoň z úcty k Sally. I když se kniha opírá o skutečný příběh, je napsaná ploše, slovní obraty jsou krkolomné, přirovnání se stále opakují, v důležitých pasážích autorka utíká od tématu nebo to rovnou přeskočí. Co se Sally stalo je opravdu strašné, ale kniha na mě nijak emocionálně nezapůsobila. Je to velká škoda. Jediné plus co ve mně zanechala je, že jsem konečně z knihovny vytáhla Lolitu.

24.04.2021 3 z 5

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Já půjdu proti proudu a musím dát jen tři hvězdy. Na Vanessu jsem neustále poslouchala samé hlasité ovace a rozečítala jsem jí s velkou chutí a očekáváním. První třetina knížky mě nadchnula, bohužel dál už jsem se do čtení musela nutit. Emočně se mě to téměř vůbec nedotklo. Celkový počínání Vanessy mi přišlo hloupé a lezla mi na nervy. Většinou se tady spíš shodnu s reakcema většiny, ale tenhle příběh mi z nějakého důvodu vůbec nesedl. Jediné pozitivum, které jsem si odnesla je to, že jsem si pořídila Lolitu a určitě si jí brzy přečtu.

24.10.2020 3 z 5

Opravdový život Opravdový život Adeline Dieudonné

Knihu jsem si pořídila jen se základní vědomostí o co se jedná. Dala jsem na doporučení. Přečteno jedním dechem. Je to opravdový bizár a pokud se to tak dá vůbec napsat, moc se mi to líbilo. Je to krátký příběh plný emocí a děsuplných pocitů. Šel mi mráz po zádech a s očima otevřenýma dokořán jsem jí nemohla prostě odložit. Jsem zvědavá na další recenze, určitě to není pro každého, ale za mě palec nahoru.

29.09.2020 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Místy úžasně kouzelné, místy úmorně vleklé. Mě se knížka jako celek líbila, i když je co vytknout. Kdyby se děj odehrával na polovičním počtu stránek bylo by to asi lepší. Ale tak co? Zvládla jsem to i tak a rozhodně nelituju. Druhý díl si určitě přečtu, za čas, až se mi zastekne po Jamiem a Saxonce :-)

03.10.2019 4 z 5

Jak být šťastný Jak být šťastný Eva Woods (p)

Příběh o dvou přítelkyních, ke kterým byl osud nelítostný a které se společnými silami rozhodnou najít v životě radost za každou cenu. Jelikož jedné z nich zbývá pouhých 100 dní života, rozhodnou se žít každý den jako by byl ten poslední. Je to kniha nejen o životě a umírání, ale o hledání štěstí uvnitř sebe. Styl aurorky mi ze začátku trochu vadil, ale zhruba v polovině převládla síla příběhu a hltala jsem stránku za stránkou. Je to silný příběh s velmi sympatickýma postavama.

10.02.2019 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Velmi krásná a zároveň stejně tak smutná kniha v níž mladičká Lina líčí hrůzy druhé světové války jenž zasáhla nemilosrdně její zemi a musí tak čelit společně se svou rodinou krutým podmínkám sibiřské tundry. Pro mě úplně nové skutečnosti o nichž jsem neměla ponětí, ačkoli knihy o druhé světové válce čtu. Kniha byla čtivá, napomáhaly tomu i kratičké kapitoly. Mohla být ale více podrobná a stejně tak bych ocenila i propracovanější postavy.

15.10.2018 4 z 5

Ptačí tribunál Ptačí tribunál Agnes Ravatn

Ta obálka! Byla to ta obálka co mě tolik lákala. Po přečtení recenzí jsem stále váhala.. ale ty červenky! Ty jsem prostě musela mít. A díky bohu za ně. Atmosféra je dramatická. Silný popis prostředí, úplně cítím vlhký vánek z fjordu. A Allis a Bagge? Tajemství, strach, vibrace, napětí. Funguje to skvěle! Jen ten konec mě trochu zklamal, mohl být víc rozvinutý. Čekala jsem silnější myšlenku na závěr, vývoj knihy to trochu sliboval.

05.09.2018 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Hezký příběh o tom jak i obyčejný člověk může zažít neobyčejné věci, když naslouchá svému srdci a nechá se vést svým Osobním příběhem. Knížka je plná mouder a protkaná známými citáty. Jak už zde bylo zmíněno, podobá se Malému princi. Princ se mi ale přeci jen líbil víc :-)

14.03.2018 4 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Achjo, co napsat.. tři hvězdy, moje nejhorší hodnocení vůbec. Dočetla jsem jí včera (po dlouhých čtyřech týdnech co jsem se do ní vyloženě nutila) a nechala jsem si čas na rozmyšlenou, ale musím říct, že kniha mě jednoznačně zklamala. Sáhla jsem po ní po přečtení Zlodějky (má nejoblíbenější kniha), věděla jsem, že je jiná a byla jsem na to připravená, ale i přes to.. bylo to laciné, ledabylé, jednoduché. Chápu, že to byl záměr, že to vyprávěl 19 letý kluk, ale stejně! To co se tam dělo, mě to prostě nezasáhlo, neuvěřila jsem tomu. Je mi líto :-(

07.02.2018 3 z 5

Bez tebe napořád Bez tebe napořád Taylor Jenkins Reid

Čtu běžně spíš těžší knihy a možná proto si pak mezi nima ráda odskočím k lehčí četbě. Je to už po třetí co jsem vsadila na Taylor Jenkins Reid a ani tentokrát nelituji stráveného času. Člověk se nemusí moc zamýšlet a jen otevře stavidla a nechává se unášet emocema.

01.10.2020 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Četla jsem a slýchala velké ovace ohledně této knihy a otevírala jsem jí s velkým očekáváním. Vůbec nemůžu napsat, že se mi nelíbila, ale až jako taková emotivní pecka mi nepřišla. Je sice velmi čtivá, dramatická, plná zvratů a opravdu stránky odsejpaj, ale já musím umazat jednu hvězdičku, protože mi to místy připomínalo spíš telenovelu. Ač jde o opravdu vážné téma z těžké doby a prostředí, měla jsem problém to brát vážně. Ale rozhodně je knížka záživná a nudit se u ní určitě nebudete. Na konci jsem setřela i slzu :-)

03.10.2019 4 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Ta kniha má štěstí, že skončila tak jak jsem doufala :-D Za to jí jsem ochotná odpustit přeslazené a naprosto nepravděpodobné pasáže. Čtivá určitě je, zajímavý námět a s úžasným vyvrcholením. Přečtení určitě nelituju, i když to není můj šálek kávy. Fajn oddychovka pro milovníky romantiky.

05.06.2019 4 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Pane bože, děkuju! Konečně opět kniha, které s klidným srdcem mohu dát 5 hvězdiček. Opravdu skvěle zpravovaný příběh plný úvah a citátů, které vám zůstanou dlouho v hlavě. Měla jsem husí kůži, slzy, vráštila čelo.. prostě jsem se sžila s každou postavou a prožívala každou stránku. Knihy s touhle tématikou čtu ráda a tahle byla velmi dobrá.

03.02.2019 5 z 5

Spáči Spáči Lorenzo Carcaterra

Kniha o tom jak se dokáže v jeden moment změnit váš život navždy a naprosto nezvratně. O tom jak silná mohou být přátelství navzdory všemu. A hlavně o tom jak si dodnes spoustu lidí myslí, že provinění vůči slabším mohou zůstat bez trestu. Hodně emotivní čtení umocněné tím, že autor je i samotným aktérem příběhu. Drsné a krásné zároveň.

05.11.2018 5 z 5

Pevné pouto Pevné pouto Alice Sebold

Příběh se mi líbil moc i když se chvilkama jevil zdlouhavě vůbec mi to nevadilo. Ano, první polovina je sice akčnější, protože se točí kolem vraždy, vyšetřování a je plná čerstvých emocí, ale ta druhá polovina na mě působila takovým klidným až smířlivým dojmem. I s koncem jsem byla spokojená. Určitě stojí za přečtení. Mám ráda i film, i když knížka je samozřejmě lepší.

28.10.2018 4 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Moje první Třeštíková, sáhla jsem po ní z takové vnitřní povinnosti, že bych tedy asi měla a záměrně jsem sáhla po této knize, protože mi byla velmi doporučovaná. Prvních 100 stran jsem se trochu trápila. Bojovala jsem z předsudky a se stylem psaní. Nakonec mě ale příběh uchvátil a kápnul mi do noty. Druhou polovinu knížky jsem zhltla jedním dechem.

11.10.2018 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha je čtivá. Styl autorky se mi líbí. Nejvíc oceňuju skvělí náhled do historie a do velmi nelehkých období, která naší zemí zmítala. To pro mě bylo asi nejzajímavější a vzhledem k současné politice jsem za to velmi vděčná. Člověk by neměl zapomínat jakou cenu má naše svoboda. Nicméně co se týče rodinné ságy, postav a příběhů, které je spojují, to už jsem nadšená o něco míň. Není to špatný, to vůbec, jen mi tam prostě něco chybělo. Nevyhnu se srovnání s Hanou, kde pro mě byly postavy silnější a víc mě zasáhly u srdce.

02.09.2018 4 z 5

Spočítej hvězdy Spočítej hvězdy Lois Lowry

Moc hezká knížka.. ale na rozdíl od Dárce je opravdu "jen" pro děti a mládež. Nicméně příběh je čtivý a je vystavěný na skutečných událostech, které se v tu dobu v Dánsku odehrávaly. Což velmi oceňuji ;-)

30.05.2018 4 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Právě jsem knihu dočetla a jsem plná emocí! Je to nádherný, čtivý a zároveň srdcervoucí román. Ale hlavně jinej! Jsem z knížky opravdu nadšená, originální téma a díky tomu, že autor čerpal z vlastních zkušeností je to ztvárněno opravdu velmi povedeně. Doporučuji a dávám s čistým svědomím 5*

21.12.2017 5 z 5