Lelaqu Lelaqu komentáře u knih

Selekce Selekce Kiera Cass

Úžasné!Knihu jsem naprosto hltala a nemohla se od ní odtrhnout! Autorka to píše velmi dobrým stylem.Snad se ještě dnes stihnu vrhnout na Elitu

10.01.2017 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Tak, re-reading po několika letech a celou trilogii jsem zvládla za 5 dní (což je u mě fakt zázrak, protože poslední dobou nemám moc času na čtení). Jednoduše WOW a hluboké pukrlata před paní autorkou!

Celý ten příběh je geniální, promyšlený, každou kapitolu a každou knihu trilogie hltáte stránky po stránce! Postavy vám tak strašně moc přilnou k srdci, rozesmějí vás, v některých momentech vás až dojmou.

Moc oceňuji, že zde nenajdeme milostný trojúhelník jako v jiných YA knihách. S tím o čem kniha je by to bylo zbytečné.

Jedinou výtku a to konkrétně u této knihy mám, že na rozdíl od prvního a druhého dílu, které mají na obale v růžové a modré barvě takové černé tečky, či flíčky a dodávají obálce takový nádech papíru, který se používal dřív, ale zde u třetího dílu tečky vlastně ani nejsou. Nevím jestli to je na všech vydáních, já mám vydání druhé v paperbacku v boxu celé trilogie. Ale to je jen takový hnidopišský detail :D

Pro zajímavost a fanoušky Bridgetonu (odmítám tomu říkat "bridgetonovi" a neskloňovat to taky nebudu:D), mezi poslední kapitolou a epilogem je vložený úryvek ze "společenského časopisu" Lady Danbury z 18. stol. No neříkejte, že vám to vůbec nedává spojitost s Bridgetonem! I když se odehrávají v úplně jiném stoleti! :D Bože teď si tu o mě určitě všichni myslí že jsem magor:DDddd

Shrnu to jednoduše: pro nás všechny, co máme srdce z marcipánu a rádi čteme romány, kde se hrdinové válí v kupce sena nebo máme rádi mysteriózní věci jako je tajná lóže nebo duchové a nadpřirozeno, je tohle prostě úžasné čtení! A je jedno jestli vám je dvanáct nebo dvacet...pokaždé si v tom najdete něco svého.

30.06.2024 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Po pár letech jsem dostala chuť dát si re-reading celé trilogie. Četla jsem ji asi po šesté či po páté s tím že poprvé ve 12 letech, poté naposledy asi ve 14 a teď ve 20. PANEBOŽE TOHLE JE STÁLE MASTERPIECE! Miluju to pořád stejně jako jsem se do toho zamilovala před osmi lety. Kniha je čtivá, stránky vám mizí pod rukama ani nevíte jak.

Gwendolyn je prostě úžasná postava a myslím si, že takhle by měla vypadat každá šestnáctiletá dívka v knihách. Prostředí Londýna miluju stejně tak jako tajemnou atmosféru celé knihy.

Smekám před paní autorkou, jak promyšlená kniha je. Jak se na nic netlačí a postupně se vše odkrývá a nic není na sílu.

I s věkovým odstupem jsem si v knize našla věci, které miluju. Tohle už bude navždy moje srdcovka a vřele doporučuji všem okolo mě.

29.06.2024

Holka přes palubu Holka přes palubu Tessa Bailey

Příjemná oddechovka, kterou jsem si přečetla na základě recenzí na tiktoku. První, co mě zarazilo byla er forma. Nejsem zvyklá moc číst v er formě, ich mám radši, ale musím říct, že mi to vůbec nevadilo:D Moc se mi líbil fakt, jak už tu někdo popisoval, že Piper se nezměnila hned, ale v průběhu jí i chyběl její starý životní styl. Na druhou stranu Brandon - moc se mi nelíbí, jak vždy autoři všeobecně popisují jak se najednou zamilují a mluví o ženách. Všichni víme, že v realitě to tak není:D Ale chápu, čtenáři to prostě v knihách chtějí.
Myslím, že pokračování není nutné, ale nebránila bych se mu.
Jednoduše na letní čtení doporučuji

16.06.2023 4 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Na tuto knihu jsem se těšila. Vím, že v zahraničí tato kniha způsobila velký boom a i přesto, že nemusím fantasy jsem se nechala zlákat. Kniha mě bavila, autorka napsala moc dobře začátek.

Postavy byly úžasně popsané. Persefona nebyla klasická ufňukaná panna (ne že by to bylo něco špatného, ale v knihách jsou většinou popsané ve špatném světle) a nebála se občas jít proti proudu. Hádés byl skvělá postava, která z nás by se do něj nezamilovala.

Jedinou výtku, kterou mám u něj, bylo popisování toho jak moc pro něj Persefona znamená, jak ho okouzlila blabla. Všichni víme, že je to psané jen pro potěšení čtenářek a chlapi na tohle nemyslí - a to dost ubližuje jeho charakteru.

Kniha celkově potřebovala více akce - jak už někdo zmiňoval dříve nerozhodnost na co se dříve zaměřit erotika x děj. Děj pokulhával a některé erotické scény taktéž. Kolikrát byly o ničem. A to nebudu mluvit o překladu obzvláště TĚCHTO scén. Čeští překladatelé by se měli naučit přestat používat slova jako mušlička, lasturka, štěrbinka. V reálném světě by to nikdo neřekl protože to zní fakt blbě, navíc ještě když to vysloví chlap drsňák, působí to komicky. Když už jsme u překladu a chlapa drsňáka - oslovování "sirénko" mi tako dost vadilo.

Nicméně mě kniha bavila číst, bylo to pro mě oddechové, zajímavé čtení. Moc fantasy věcí tu nenajdete, takže pokud fantasy nevyhledáváte není se čeho bát. Ráda bych si přečetla i další díly, pokud vyjdou (prosím ale ať předtím pošlou překladatele na nějaké školení - a to by se podle mě hodilo všem překladatelům erotických románů, protože jejich překlady dávají českému smutu špatné jméno)

Celkově bych knihu spíše doporučila pro nenáročné čtenáře, kteří si rádi odpočinou, ale spíše bych sahala po anglickém originálu (pokud zvládáte aj)

23.04.2023 3 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Tato kniha od B.A.Paris měla asi nejzajímavější zápletku, konec. Autorka umí z předvídatelného udělat nepředvídatelné a z obyčejného neobyčejné. B.A.Paris se rozhodne rádi mezi mé oblíbené autory a těším se až si přečtu ostatní knihy, co vyšly.

25.12.2022 4 z 5

365 dní 365 dní Blanka Lipińska

Knihu jsem si přečetla na základě filmu a to hlavně druhému dílu, který se zdál jako klasický příběh na wattpadu. Kniha byla oddechová, pobavila mě, ale asi bych ji nedoporučila. Lauru bych chtěla propleskat, jediné v jejím slovníku bylo moje oblíbené značkové boty, Dior parfém blablabla všechno co je drahé. Jediná postava co mi přirostla k srdci byla Domenico, který se choval aspoň trochu reálně a Olga, protože mě prostě baví její dynamika. Jde vidět, že autorka celou trilogii psala kvůli jejímu nevydařenému vztahu a dost se to v knihách odráží. To samé, že jde vidět, že autorka se vyzná v designer značkách, ale přišlo mi to tam strašně nucené až laciné. To samé erotické scény, četla jsem už lepší. Nicméně jsem se nad knihou pobavila, znovu bych si ji nepřečetla a zřejmě ani nedoporučila, možná spíš ze zvědavosti, ale doporučuji od toho nic nečekat.

25.12.2022 3 z 5

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

Musím podotknout že nejprve jsem viděla film, a proto mě kniha lehce zklamala. Hlavně co se týče rozdílu film x kniha. Řekla bych že kniha je svým způsobem lepší, ale strašně mi vadil nespisovný jazyk. Příjemné byly Alešovy básničky a pokud máte knihu v povinně četbě, určitě bych vám ji doporučila.

25.12.2022 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Upřímně, na to jak je kniha vychvalovaná, tak jsem čekala něco lepšího, ale i přes to jsem dostala dobrý, kvalitní a zajímavý příběh. Zápletka je docela známá, ale i tak autorka dokáže vtáhnout do děje, zaujmout a nutit vás číst dál. Paris dokáže vytvořit jedinečnou atmosféru, dokáže z tak docela "obyčejného" příběhu udělat velmi dobré počtení. Co se týče hlavní hrdinky Grace, líbilo se mi že si dokázala zachovat docela klidnou hlavu, nebyla úplný stereotyp, ale že by byla zcela něco jiného se také říci nedá. Mojí oblíbenou postavou se stala Ester, ach ta Ester! Kdo by ji tam neměl rád že? :D Děj jako takový je dobře předvídatelný, ale upřímně, jak jinak by to mělo pokračovat?:D A ta poslední strana? Boží! Ta mě doslova dostala do kolen.

01.06.2020 3 z 5

Polibek v Londýně Polibek v Londýně Catherine Rider

Musím říct, že na to že jsem od této v pořadí třetí knihy nic moc neočekávala, tak mě velmi mile překvapila. Ano, moc vánočně nepůsobila, ale byla to příjemná zimní oddechovka. Postavy mi byly sympatické, děj byl vtipný, nevlekl se a spojení s divadlem bylo úchvatné. New York byl sice skvělý a Londýn mu jen zlehka šlape na paty, ale rozhodně je lepší jak Paříž. Myslím, že pokud nebudete nic moc očekávat, mohla by se vám kniha líbit víc než si myslíte.

09.02.2020 3 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Do vody byla pro mne velice příjemným překvapením, ať už to bylo tím že kniha má dost postav, nebo tím, že každá postava je psaná v jiné osobě. Ze začátku mi to přišlo divné, krkolomné a špatně se mi začítalo do jednotlivých kapitol. Po nějakých padesáti stránkách jsem si zvykla a čtení si přímo užívala. Co se postav týče, mužské postavy mi nesedly charakterem vůbec, ženské půl napůl. Příběh jako takový má zajímavou myšlenku, dokonce pro mě zajímavější než autorčina předchozí a oplývaná Dívka ve vlaku. Samotný děj mi na rozdíl od Hawkinsonové předcházející knize přišel o dost promyšlenější, dokončený a napětí rozpoložené do celých čtyři sta stran knihy. Co knížce ale musím vytknout je skloňování v překladu. Postavy jako Nickie, Katie se dle mého vážně neskloňují 's Nickií' a 's Katií'. Je to zřejmě můj osobní problém, ale vážně mě to iritovalo. Do vody se mi rozhodně líbila víc než Dívka ve vlaku a troufám si říct, že se do ní někdy pustím znovu. Doporučuji

24.08.2019 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Četla jsem ji napodruhé a tentokrát v češtině. Líbila se mi o 100% víc, vzhledem k překladu. Bylo to úžasně promyšlené ani chvíli jsem se nenudila, ano sice tu byly kapitoly, které mě nebavily tolik (většinou z pohledu Nicka) ale i přes to, to Flynn napsala tak neskutečně chytlavým a čtivým stylem psaní. Psychologická stránka knihy je nádherně vykreslená a popsaná. Bohužel jsem se dozvěděla menší spoiler, SPOILER ALERT Nick Amy podvedl KONEC SPOILER ALERTU ale i tak jsem si těch 520 užila na maximum. Určitě doporučuji

17.06.2018 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Na knihu jsem se hrozně moc těšila, vzhledem k tomu jak mne uchvátil autorčin počin ve spolupráci se Siobhan Vivian. Bohužel mě kniha neskutečně zklamala. Hlavní hrdinka mi byla až moc proti srsti a ostatní postavy taky, snad jediní Josh a Kity aspoň trochu okořenili příběh.
Asi největším oříškem pro mě bylo jméno hlavní postavy, Lara Jean. Přijde mi úplně stupidní oslovovat ji Lara i Jean. Ano spousta lidí má dvě křestní jména, ale bože, používáme jedno a když už tak obě jména nepoužíváme pořád.
Další háček, všechno bylo hrozně klišoidní a chyběla tomu všeobecně šťáva a tématika dopisů. Ty se tam řeší tak do poloviny a pak to pokračuje skoro jako telenovela.
Pro mladší čtenářky (cca 11-12) bude kniha určitě mnohem zajímavější než pro starší (15+)

20.03.2018 2 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Líbilo se mi to.Sice o hodně míň než předchozí díly,ale líbilo.Přišlo mi jako by se to odehrávalo úplně jinde.Sice jsem si prostředí představovala podobně,ale vůbec mi nepřišlo,že tam je America,Maxon nebo jiné postavy z předchozích knih.

04.03.2017 4 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Úžasné jako všechny knihy z trilogie.Nejméně se mi líbila povídka strážce a nejvíc asi miláček

01.02.2017 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Elita byla pro mne o něco málo horší než Selekce,ale i tak mě hrozně zaujala.Její obálka se mi líbí nejméně z celé série (šťastně až navěky, dceru a korunu nepočítám

20.01.2017 5 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Úžasná vánoční romance.U knihy jsem brečela a prožila pocity jaké dlouho ne.Za mě stoprocentní doporučení!

27.12.2016 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Nicholas Sparks

Velmi pěkná kniha.I ta slza ukápla!

01.11.2016 4 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Úžasná!Ten konec!Trošku mě tam zarazily některé scény,ale rozhodně doporučuji!

27.05.2016 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Úžasné celé jako celá tahle trilogie. Miluju to a hádám že to budu číst pořád dokola dokud z mého výtisku nebude úplný salát. U trilogií se často říká, že druhé knihy v pořadí bývají výplňkové, což zde určitě neplatí! Příběh se dál rozjíždí a miluji jak autorka celou trilogii promyslela a vše do sebe krásně zapadá.

29.06.2024