Lenka_S Lenka_S komentáře u knih

Prokletá krev Prokletá krev Ange

Příběh měl pro mě docela pomalý rozjezd. Podle mého by autorka mohla prvních sto stran zkrátit na polovinu a příběh by měl dokonalý spád. Druhá část knihy mě bavila a vyvrcholení bylo napínavé i překvapivé. Konec mě ale opět zklamal. Pokud autorka nechystá další díl, tak vztah mezi Angelikou a Filipem skončil divně. A skončil?, nebo se změnil?

15.03.2019 3 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

I třetí díl jsem si poslechla jako audioknihu. Tahle série je super oddychovkou. Příhody Marie mě fakt baví a už se těším na další díl.

24.02.2019 4 z 5

Pod maskou lži Pod maskou lži Tarun Shanker

Jo tak tohle se mi líbilo! Chvílemi ztřeštěné, ale i nebezpečné pátrání po sestře s nádechem fantasy, které skončí úplně jinak, než se domníváte. Jsem zvědavá na další díl.

04.01.2019 5 z 5

Pán stínů Pán stínů Cassandra Clare (p)

Tak tohle by nešlo!!!! C. Clarke není Gorge R.R. Martin, tak proč si z něj bere příklad? Teď ještě budem čekat bůh ví jak dlouho než bude přeloženy a vydaný pokračování.

31.12.2018 5 z 5

Vita nostra Vita nostra Sergej Djačenko

Tak tahle kniha je Jiná. Od samého začátku čekáte na jakoukoliv indicii, která vám pomůže rozluštit záhadu o co vlastně jde. Stejně jako hlavní hrdinka Saša vůbec nechápete co po ní vlastně chtějí. Autoři vás nechávají v úmyslné nevědomosti co to je vlastně za zvláštní obor, na který byla přijata za tak divných okolností. Musím říct, že se to četlo dobře, děj má spád a dokáže zaujmout, ale myslím, že nad touhle knížkou budu ještě nějaký čas přemýšlet jestli jsem to správně pochopila a možná se k ní časem vrátím.

03.12.2018 5 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Ani druhý díl mě nezklamal. Moc mě bavilo sledovat jak se příběh dál odvíjí i to co o sobě Diany zjistí a jak se s tím vypořádá.

31.10.2018 5 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Nádherný příběh, moc se těším na další díl a už teď jsem přesvědčená, že celá série bude patřit mezi mé oblíbené.

28.10.2018 5 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Ufff, co napsat? Docela jsem se na knihu těšila, ale jsem zklamaná. Kdybych byla ten typ čtenáře, který knihu odloží, když ho kniha nezaujme, udělala bych to. Jenže já se s tím vždy peru i když mě to nebaví a s první půlku téhle knihy jsem se opravdu prala. Hned na začátku jsem měla problém zapamatovat si všechna ta jména, ale to si za čas sedlo, přesto jsem se musela do čtení nutit a pravidelně jsem u 10 stránky usínala. Druhá polovina knihy už se četla docela dobře, ale stejně knize jako takové chybělo něco, co by mě nutili k tomu abych chtěla vědět jak to bude dál. Do druhého dílu se nepustím.

15.10.2018 2 z 5

Petrova zpověď Petrova zpověď Jeroen Windmeijer

Mám ráda knihy s dávným tajemstvím, takže když jsem se někde dočetla, že je to něco jako Šifra mistra Leonarda, tak jsem po ní ihned sáhla. Nápad úžasný a možná by byl i uvěřitelný, ale autor si s tím moc neporadil. Příběh je nepropracovaný, těžce uvěřitelný a navíc se tam stále objevují "odskoky", které vyloženě ruší. Navíc mě velmi zklamal konec, který je vyloženě odbytý. Nemůžu se zbavit pocitu, že kdyby tento námět zpracoval třeba James Rollinse, Steve Berry, nebo i samotný Dan Brown byl by to bestseller, ale takto kniha zapadne.

21.09.2018 3 z 5

Sedmé nebe Sedmé nebe Adriana Michálková

Kniha má sice pomalejší rozjezd, ale od chvíle, kdy dojde k první rvačce dostane spád a nepustí vás až do poslední stránky. Jsem zvědavá na další díl.

17.09.2018 5 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Dlouho jsem přemýšlela co napsat. Je to příběh o tom, co všechno je člověk ochoten snášet od osoby kterou miluje a ze strachu z osamění. Škoda, že sama autorka včas nenašla tolik síly, aby se vymanila ze svého nepodařeného manželství.

10.09.2018 4 z 5

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

I druhý díl se mi libil. Nápad zasadit tento díl do dnešní doby byl zajímavý a pro Hirku to musel být hrozný šok. Už se těším na závěr celé série.

07.09.2023 5 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Poslouhala jsem jako audioknihu. Příběh se mi líbil, ale na audioknihy si zvykám a přijde mi to jiné, než kdybych si knihu četla sama. Nějak mi chybí složka vlastní fantazie.

06.09.2023 5 z 5

Kruté požehnání Kruté požehnání Emily Thiede

Po přečtení jedné recenze, která me na tuto knihu nalákala jsem čekala víc. To je možná důvod proč dávám jen 4 hvězdy. Nebylo to špatné, ale jak jsem psala ach ta očekávání...

03.09.2023 4 z 5

Ta z katovny Ta z katovny Diana Štelová

Zvláštní příběh o tom, že si člověk občas musí sáhnout až na dno, aby se mohl odrazit a a žít tak jak chce. S napětím jsem se těšila na pasáže o Celestýně a byla zvědavá co se jí stalo. Příběh Lucky mě šel chvílemi na nervy, její úzkostné stavy mi nebyly příjemné, ale o to víc se zdál její život reálnější.

16.08.2023 4 z 5

Stříbrné město Stříbrné město Radek Sterakdary Starý (p)

Tahle kniha mě mile překvapila. Slyšela jsem o ní, ze je dobrá, ale ze se mi bude až tak moc líbit jem netušila. Téměř okamžitě mě vytáhla do děje, a i když mě Arila chvílemi svým "fňukáním", ze ji nikdo neuznává lrzla na nervy, mělo to svůj důvod. Tahle hrdinka prostě pitrebovala vyzrát. Jdu na další dil.

08.07.2023 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

I druhý díl se mi líbil. Užila jsem si ten příběh, ale ten konec me dostal. Jdu na další díl.

23.06.2023 5 z 5

Tenebris Tenebris Michaela Brnková

Tahle jniha me bavila. Bylo v ní dost napětí, lásky, humoru, ale i tak akorát sexu a tajemství. Už strašně dlouho jsem nečetla knihu ve slovenštině a zjistila jsem, že jsem nejak zakrněla. Narazila jsem tam na pár (asi 5) slovíček, která jsem si musela dohledat.

17.03.2023 4 z 5

Dokonalé propojení Dokonalé propojení Jana Jánská

Četla jsem tuto knihu až po Mrazivé náruči, takže jí mohu hodnotit jako druhou knihu od autorky a musím říct, že to opět byl koncert. Příběh začíná smrtí mladé učitelky a policie začíná vyšetřovat okolnosti překvapivé smrti, jenže místo toho, abychom sledovali pátrání po vrahovi se postupně noříme do životů lidí z bezprostředního okolí oběti (rodičů, bratra, přítele, kolegyně, spolubydlící ...), kdy nám autorka mistrně vykresluje jejich povahy a psychické rozpoložení, ale postupně odhaluje i jejich tajemství. Policejní vyšetřovatelé dostávají prostor až téměř v závěru knihy, aby případ uzavřeli.

12.03.2023 5 z 5

Perfektní manželství Perfektní manželství Jeneva Rose

Nazev Perfektní manželství nemá s manželstvím až tak moc společného, spíš se jedna o vztah právník a neposlušný klient :-) , ale i tak jsem si příběh užila. Sice mě rozuzlení napadlo poměrně brzy, ale autorce se povedlo mě tak zmást, že jsem část knihy pochybovala o svém odhadu.

15.01.2023 4 z 5