Lenka.Vílka Lenka.Vílka komentáře u knih

Sága 8 Sága 8 Brian K. Vaughan

("To jsou hnojníci. V půdě tady žijí nějací mikrobi, kteří oživují výkaly a mění je zhruba do podoby toho, kdo je vytlačil."...sorry, ale to může napadlout jenom tuhle dvojku.)

Většinu prostoru knihy si pro sebe zabere naše bláznivá rodinka. Je to vtipné, dojemné. Sice se dějem moc nepohneme, ale četlo se to dobře. Skoro jako kdybych se o postavách dozvěděla víc než z předchozích dílů. A "bráška"? S Hazel byli fakt dvojka. A trochu toho mezirasového poumcání (poslední tři knihy mám Robota prostě ráda, za mě prošel největší změnou) a super díl je na světě.
Ke konci ale trochu i ostatních. Ať na ně čtenář nezapomene. Asi to v dalším díle rozjedou všichni stejným dílem. Ať je potom to sucho ještě drsnější.
SPOILER
A po dlouhé době díl končí vlastně dobře (až na ten vykřičník, o kterém banda neví). Ale v ten moment, na poslední stránce, jsem se usmívala. A byla dojatá. Jako Robot.

10.03.2019 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Mohla to být dobré, kdyby...

...kdyby všechno, co se tam odehrává, nepůsobilo jako puzzle. Všechno co tam postupně bylo, bylo už někde jinde. Ano, nečekám nijak zvlášť originální děj (v rámci žánru), ale ať mě tam alespoň něco, sakra, překvapí! Prostě to až moc působilo takhle: autorka vytrhla stránky ze svých oblíbených knih, dala je k sobě a voalá, kniha. Prostě nic zajímavého, nového, dojemného. Ano, sice krásná obálka, ale v ní se skrývá povrchní děj, který je už stokrát omletý jinde. Sice se to čtě dobře a rychle, žádné do očí bijící tiskové chyby (viz předchozí věta souvětí), a přestože překlad nebyl špatný, místy jsem se nad textem musela hodně zamyslel, než začal dávat smysl. Kniha přečtena za dva večery, ale jsem ráda, že další díl bude o Dawn. Tohle drama bych "na pokračování" nedala.

04.03.2019 1 z 5

Pan Lišák má knihy rád! Pan Lišák má knihy rád! Franziska Biermann

Tahle kniha vás sežere. Pokud to vy nestihnete první.

Je to kniha pro děti? Hmm, v tom případě, to nečtěte s nimi, protože neusnou přes váš hlasitý smích. Já se smála snad každé větě. Jako dospělák si knihu užijete sami pro sebe mnohem víc. Nejdřív to začíná jako krásná metafora. Nejen ohledně zavislosti se čtením, ne každý má to štěstí (smůlu? Přečtěte si to...), že skončí jako Lišák, ale na mě to ze začátku působilo "pozor na všechny závislosti", ale ten konec je spíš pro hodně závislý "lišáky", ne pro všechny závislosti :D

A nesmím zapomenout na ilustrace. Krása střídá nádheru.

Mňam. Kde mám sůl a pepř?!

02.03.2019 5 z 5

Upřímně? Když jsem zjistila, že kniha vyjde, byla jsem zmatená. Nechápala jsem důvod. Že to je kvůli penězům, mě napadlo hned. Ostatně to samé jsem si myslela i o Co by můj syn měl vědět o světě, která mě nakonec uhranula. Jenže...

Tahle kniha byla nádherná. Jasně, jede se na city. Ale na co jiného by se v knihách mělo jet? Kresby jsou nádherné, příběh je lidský, až to bolí. Asi jako ostatní Backmanovi knihy. Musí vás chytit příběh za tu část vás samotných, kterou si chráníte nejvíc. A nám všem, kterým stýská, že ti nejdrahocenější lidé (sorry rodiče) jsou už pryč, a nemá nám kdo připomínat, že stejně bylo nejlíp na lavičce se zmrzkou, tahle kniha vykouzlí úsměv na tváři. I přes to všechno smutný.

Cheers to us!

("-Učitelka nás donutila napsat slohovku o tom, čím chceme být, až budeme velcí.
-A co jsi napsal?
-Napsal jsem, že nejdřív se chci soustředit na to, že jsem malý.
-To je velmi dobrá odpověď.
- Viď?  Já bych chtěl být radši starý než dospělý. Všichni dospělí se pořád vztekají, jen děti a staří lidé se smějí.
-To jsi taky napsal?
-Jo.
-A co učitelka?
-Ta mi řekla, že jsem nepochopil zadání.
-A co ty na to?
-Že ona nepochopila odpověď.
-Já tě mám tak rád.")

27.02.2019 5 z 5

Trnový císař Trnový císař Mark Lawrence

Konec? Co k němu dodat? Jenom to, že kvůli němu jsem ubrala hvězdu. Jinak stejně dobré jako předchozí díly a zakončení skvělé série. Doporučím knihu (a celou sérii) i tak dál? Jo.

26.02.2019 4 z 5

Krev Krev Marjorie Liu

Druhý díl je možná ještě lepší jak jednička. Náročnější na soustředění a vnímání, ale pokud to dodržíte, budete po zásluze odměnění. Ještě vetší bizárek na cestě poznání sebe, své rodiny. Kresba nádherná. Možná ještě lepší než v prvním díle (ty divný věci a krev mě prostě dostávají). A letos vyjde další díl. To by šlo...

24.02.2019 5 z 5

Batman: Noc nestvůr Batman: Noc nestvůr James Tynion IV

Na Noc nestvůr jsem se těšila. Jako tušila jsem hlavní. Bude to příběh jednoho večera, takže nebude čas na mudrování. A budou tam nestvůry nestvůrných rozměrů. Takže je třeba crossover, aby se to zvládlo. A tenhle mix byl zalit omáčkou v podobě kresby (tři série, tři kreslíři), která byla mňam, takže super žrádlo.

Jedna věc musí zaujmout (zarazit?) každého. Stejně jako nedávno vydaný crossover Mýtů. Všechny série zde crossované u nás nevyšly. Nevěří, že by se třeba takový Nightwing prodávál (série v rámci rebirthu přece vyšla!) nebo co jako? Ale co (třeba je tohle test, zda do toho jít). Chytíte se, ale mě osobně to zamrzelo.

Ok, logicky, nemůže tady být nějak moc děje. Prostě výplň mezi díly, která je zároveň crossover. Padoucha vlastně známe od začátku (je to v anotaci). Takže bum bum je hned na řadě. A víte, že mi to nevadilo? Nápad na děj sám o sobě nebyl zase tak originální. Pointa toho, proč padouch vyslal nestvůry byla vážně hloupá (asi aby bylo alespoň něco, čím se to okecá, já vím) a jeho poražení (jak, kým, na jak velkém prostoru mě vůbec nepřekvapilo). Ale kresba nestvůr byla neskutečná. Za ty nápady velké plus. Jeden moment kresby mi přesto nesedl. Poslední dvě stránky. Kdyby Bruce nebyl osloven jménem, tak ho nepoznám :(

24.02.2019 4 z 5

Já jsem sebevražda Já jsem sebevražda Tom King

Začnu tím, že nižší hodnocení a to že četlo míň lidí než první díl, naprosto chápu. Batman dá dohromady novou partu. Hele, já se nestihla ani nadechnout a už se to tam řezalo, až jsem pojala podezření, že tam chybí pár stránek. No, vlastně hned na několika místech. Sice bylo fajn číst vyprávění Seleny během "bitevní vřavy", takže to byl nádherný kontrast. Ale tím inovace a jiné věci na tomhle komiksu končí. Celkově je to hodně nevyvážené. Začátek je hrr hrr, ale když dojde na mrouskání, tak je to tam skoro rozebírané jako v erotickém románů. Já vím, tohle (tyhle) toužíme všichni vidět. Ale vážně to chceme na úkor ostatního děje? Pochybuju. (Ale fajn, stejně jsem udělala "ach" a potom "já tě zabiju, mrcho!".)
Kresba samotná mě taky nijak neodstřelila, ale zase na druhou stranu jsem v ní nenašla žádné rušivé elementy. Takže vlastně dobrý a obstojný průměr.
Ale zklamaná jsem nebyla a příběh byl fajn. Jenom doufám, že další díl bude mít lepšího tahouna (což je případě Batmana vždy padouch).

18.02.2019 4 z 5

Skrýš Skrýš Masasumi Kakizaki

("To jediné, co mě zachránilo, byl něčí řev, pravidelně se ozývající z vedlejší místnosti. Je to zvláštní, ale právě ten křik mi připomínal, že jsem stále naživu.")

Být spisovatelem je určitě fajn. Být neúspěšným spisovatelem je trochu horší. Seiiči pokazil hodně věcí. Stejně jako jeho žena. Proto je chce napravit na téhle skvělé dovolené (za každou cenu s užitím všech prostředků...twist na konci, co se stalo před dovolenou, jsem nečekala, to přiznám). S ženou, kterou už prostě nenávidí, než aby jí miloval. Nebyla to jeho vina. Prostě se to v jeho hlavě stalo. Něco se rozhodlo všechny problémy vyřešit. Něco v jeho hlavě se rozhodlo zbavit vraždou největšího zla jeho života. Aby zjistil, že tohle byl vlastně jenom slabý odvar. Zlo venku, přesněji v tunelech, je mnohem horší.

(Já si nemohu vzpomenout, ale něco podobného jsem viděla. Byly tam tunely a divný lidi, který byly součástí toho tunelu. Znetvořený. Protože žádné světlo. Prostě uber odporné. Takže jsem se na Skrýš mega těšila. Ale na název filmu mám okno...o dva měsíce později. Byla to povídka od George R. R. Martina. Uf, přišla jsem na to.)

Ano, ke zrůdě je cesta krátká. A v tomhle případě krvavá, nechutná a nádherná. Pokud jste už nějaký podobný žánrový příběh četli nebo viděli, je vám jasné, jak tohle může skončit. Ách...

Kresba byla dokonalá. Přehledná, tajemná, nechutná, neskutečně čistá. Jsem ráda za větší formát, protože jinak bych si tu nádheru tak neužila (proto se kniha už v polovině čtení nerozlomila, jako to je u podobných titulů běžné?). A papír? Ten byl taky jinej, než Crew obvykle používá! Dík. Navíc, jak to bylo celé zpracované s vložením vypravěče, utvořilo celou knihu strašně komplexní. Už bych měla přestat, nebo tady bude přeslazeno, přestože jsem dočetla brutální horor.

Luxusní příběh ve vymazleném kabátku s nádhernou obálkou. Budete se bát. Budete znechuceni. Budete dojati. Vy potřebuje víc? Sorry, já ne...

18.02.2019 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Kniha, která se mi četla vážně špatně. Chtěla jsem něco napínavého, ale většinu času jsem se nudila. Koukat na tenhle námět jako film, asi mám jiné pocity. Zima, sníh, odpočívadlo, psycho pocity. Přidat tam ono hučení, děsivou muziku, jsem tam, a všechno si představím. Ale z textu se na mě nenatahovalo nic (a toho zbytečného pindání, přestože to má tak málo stran!). Dnes nebudu za mrchu, slečno kniho bestseller. Děj v základu nebyl kravina a obálka je úžasná. Jedna hvězda místo odpadu je tedy zasloužená.
Jinak, další kniha, kde jsou terminátoři, který mají sílu zlomit telefon vejpůl ;)
(Je to spíš překladem, je mi to jasný, ale víte, jak to myslím.)

16.02.2019 1 z 5

Zrození zla Zrození zla Geoff Johns

("I don't know what I expected, Was our time even real, Your callous heart never seemed affected, Does a liar even know how to feel." ... Betrayer - Trivium)

Opět si povzhdechnu, že čtu až teď. Protože tady se s tím nemažou a hutně budujou dopředu. Do další série. A spousta věcí mi začala dávat smysl! No, co, popojedeme. Byla jsem dost zmatená z děje. Tady se lítá z jedné scény do druhé, takže mi to nesedělo slepené v celku. Ale to nemění nic na tom, že jsem se bavila (a nebyl to proto dostačující důvod ke snížení hodnocení). Děj od poloviny začne dávat větší smysl, takže se to vážně zlepší. A další problém je, že se děj odehrává v dlouhé časové době a ještě k tomu dlouho po prvním dílu. Takže to působí skoro jako epizody, které tvoří něco jako celek. Co mi nevadí je Trevor na takovém prostoru (což v tomhle dílu dává smysl). Mám pro něj slabost. A že tady chudák hodně dostane. A tím nemyslím dárky k narozeninám.

Jenom to nebylo zase až tak moc napínavé a nebyla jsem vtažená do děje. Ale užila jsem si údolí duší. Na 386%. Druhý díl nejsou barevné orgie jako první a já vážně nevím, zda jsem za to ráda nebo ne. Že bych se rozhodla ve trojce? Hmm. Kresbou jsme stále v mainstreamu, který prostě prodává. A jo, já se nechala koupit bez keců.

("Jednoho chlápka, co nic neumí, už máme. Jestli si Batman zvrtne kotník, tak ti zavoláme...Jenom kecám. Nezavoláme mu." ... "Díky.")

10.02.2019 5 z 5

Poslední tango v Havaně Poslední tango v Havaně František Kotleta (p)

Je to ten pocit, když znovu žvýkáte žvejku.
Je to ten pocit, když si uděláte čaj ze včerejšího sáčku.
Je to ten pocit, když se běžně smějete, ale dnes nechcete urazit kamaráda.
Je to ten pocit, když nevíte, co napsat do komentáře.
Je to ten pocit. Je to Poslední tango v Havaně.
Zbytečná kniha, která v hluboké knihovně skočí v druhé řadě, pokud si nepotrpíte na tom, aby knižní série byly hezky vedle sebe po dílech.
Chápu, že to má být zamýšlený brak, ale...je to ten pocit.

Více k jednotlivým povídkám (logicky) u jednotlivých povídek.

Hodnocení je klasická matematika součtu hodnocení povídek.

10.02.2019 3 z 5

Hry na bolest Hry na bolest Petra Neomillnerová

("I want a violating act of sin, You can penetrate lets begin, How will you love me? How will you show mercy? You can violate filth within, You can suffocate let's begin, How will you love me? How will you show mercy? My silence." ... The Velvet Warms and Binds - William Control)

Něco bylo horší, něco bylo lepší. Do delší pauze jsem opět sáhla po knize autorky a byla jsem (relativně) spokojená. Víc u jednotlivých povídek samozřejmě (proto to relativně). Hodnocení je matematický průměr povídek.

05.02.2019 4 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Knize jsem dala druhou šanci, ale ani napodruhé to nevyšlo. Nejde ani o ty drsné popisy (kde je našli ti, kteří to sem píší, nemám tušení?). Ale tohle byla nuda od začátku do konce. Sice hodnocení 81%, ale za mě 32%. Další díl opravdu nechci.

01.02.2019 2 z 5

Mágové Mágové Lev Grossman

Harryho Pottera jsem nečetla (ups). Ani  jsem neviděla žádný film z jeho života (bů na mě). Takže je jasný, že jsem měla oprávněně obavy z knihy, která je zde přirovnávána právě k HP (ale to je asi každá kniha, kde jsou kouzla, asi jako každá kniha, kde někdo zmizí ke Zmizelé), ale zároveň předloha "prý dobrého seriálu". A taky jsem nečetla ani neviděla Narnii. Takže jestli je to vykrádačka obojího, dobře pro mě. Já to v tom neuvidím.
Tak jsem si knihu půjčila a mám svůj výsledek.

Bylo těžké číst, to řeknu upřímně. Zda je kniha taková i v originále nebo jenom v češtině (což  jsem četla já) nevím, ale tohle se mi četlo vážně špatně. Jak je to tak divně a krkolomně napsané, že jsem se do knihy špatně začítala. Takže jo, na začátku jsem trochu podváděla. A mám výmluvu. Chtěla jsem vědět, co bude dál, jestli se vůbec pouštět do seriálu (když jsem se tady dozvěděla, že je dost podle knihy). Ale tak kolem a kolem mě příběh docela bavil. Nemůžu na 100% slíbit, že si přečtu druhý díl nebo že dokoukám seriál. Jeden nikdy neví...
Ale úplná blbost to zase nebyla.

("Ale logika situace, v níž se octl, převážila nad ostatními zájmy, ať už měly jakkoli pevný základ. Nikdy nevedl spory s logikou. A testy měl rád. Byly v nich otázky, které měly skutečné odpovědi.")

Jenom malý příklad, jak je kniha psána. Počítala jsem s vtažením a čtivostí, kdy si budu spoustu věcí představovat. Ne, s tímhle to fakt nešlo. Četla jsem, "protože text přede mnou", ale žádný větší zážitek, který má kniha ve čtenáři vyvolat se tady vážně nekonal.
PS: obálka prvního vydání je mnohem hezčí. A jelikož jsem zrovna tohle četla, třetí hvězda za ní ;)

31.01.2019 3 z 5

Počátek Počátek Geoff Johns

("Blood in our hearts, Blood on our hands, We're human, We reason, We're breathing, Protecting, You're living and dying, surviving, we're trying, To breathe in safety, Come home safely." ... Justice And Mercy - Flyleaf)

("Jaké máš ty vlastně schopnosti? Lítat neumíš." "Ne." "Nadlidská síla?" "Ne." "No tak moment...neříkej mi, že jsi jenom nějaký chlápek kostýmu netopýra! Děláš si ze mě legraci?")

Úvodní scéna musí být akční! I když vám nedává smysl, na tom nezáleží. Prostě být musí. A musí obsahovat dialogy typu "vypadni z mého pískoviště", proto černej a zelenej se chovaj jako malý děti. Ale je sranda to pozorovat. Stále jsem čekala, až jeden zakopne, druhej se začne smát, ale u toho zakopne sám, a oba zachrání někdo další (pravděpodobně omylem, než mu dojde, že se vlastně taky chce prát). Ale teď vážně. Ještě se k nim přidá červenej a červenomodrej. Já mám začátky ráda. Když se ty dobrý rubou mezi sebou, když to jde vyřešit i jinak. Třeba si sednout a v klidu to probrat. Což by ale nebyla taková sranda a taky je tam moc kohoutů na najednou, takže by to asi nevyšlo. A aby to nebylo nudné, přiskočí princezna a jako vždy to rozčísne delfín. Jak už víme, Aquaman není trubka, ale je to řízek, jehož příchody vždy stojí za to.

("Kdo tady tomu velí? Hlasuji pro sebe.")

Jo, a děj. Invaze, nově formovaná liga se tomu snaží zabránit, jedna rubanice za druhou. Nó...a to je tak nějak všechno. Ono by toho asi na jednoho bylo moc, je mi to jasný. Protože, o čem asi tak může být kniha, která má ve svém názvu slovo "počátek"? Hmm. Jo, bingo, další z dalších startů ligy. A víte co? Mě to bavilo. Machýrek a megaloman v jedné osobě Johns mě baví. Kdekoliv, kdykoliv. A k tomu kresba, která sice není ničím odlišná, ale zároveň je prostě dobrá. Jednu stránku budete číst dlouho. A potom se budete kochat. A všechno si to vychutnávat. Aby jste zvládli pochytat všechny vjemy. Je to barevný, občas mi oči předcházely (třeba 3D kresba. Tady jsem zjistila, že mi vadí ještě víc než 3D v pohybu), ale i tak nádherný. Nebo to prostě přečtěte s tím, že "dobrý a hezký". Já když se pro něco nadchnu jsem v tom svém pozitivizmu otravná.

Co mě mrzelo a u prvních dílu bude mrzet vždy je prostě ten "faktor prvního dílu". Sice se něco dozvíte o postavách (proto si nemyslím, že je to zase tak úplně pro nové čtenáře, jak se píše zezadu knihy, protože origin si tady odbyde jenom Victor), ale nic víc. Takže pokud jste z jiné planety a nevíte nic o nikom z nich, udělejte mi radost a tohle nečtěte. Nejdřív si dejte něco jiného, ok? Protože tady není prostor na rozjímání. Tady se dávají dohromady. Takže vážně filozofický rozbor duše nečekejte. Není na to čas. Uvidíme v druhém dílu :)

Začnu pár fakty. Mrzí mě, že jsem sérii nečetla před Válkou velké trojky. Bohužel. Ale plakat kvůli tomu nebudu. Budu plakat, pokud u nás nevyjdou další díly, protože v nich je moje vyvzdychané pokračování Války velké trojky. No, nějak mi datumy vydání  nepřidávají víru :(
Nebudu porovnávat s filmem, a přemýšlet nad tím, jestli je film podle komiksu nebo jestli to Geoff napsal "na zakázku", když vezmu v potaz velkou změnu v jeho kariéře v loňském roce. Dnes chci číst dobrý komiks místo řešení konspiračních teorií.

Ale ještě trochu toho, co se nepovedlo...
Počátek má (opět) problém s neokraji a přestože si (opět) chcete užít barevnou mainstreamovou kresbu, kvůli které jste si komiks koupili v tušení, že tam budou (opět) celostránkové a (opět) dvojstrankové kresby, kvůli vazbě (opět) utřete. Já vím, chytráci z vydavatelství asi jedou v teorii, že co nestojí přes litr, to nestojí za námahu vymazlit, že jo? To mě (opět) vážně naštvalo. A dost to snižuje kvalitu komiksu po technické stránce. Protože v komiksu si nekupujete jenom příběh, ale i ty blbý obrázky. A o okrajích by mohly vyprávět třeba Mýty. To jsou další a další detaily, které signalizují, že tohle je pro sice pro čtenáře náročného, aby v tom hnedal mouchy, ale zároveň pro konzumenta, který se chce jenom pobavit.

Na konci je jako vždy pár alternativních obálek, přepis výslechu, skic, složky zaměstnanců a  trochu záhadna ohledně díla Davida Gravese. Trochu nepřehledně poskládané, ale ok.

30.01.2019 5 z 5

Zvrat Zvrat David Rubín

("I've been told just to let it all go, And I've been told just to give it up, give it up, I've been told just to let it all go, But I can't, no, I won't." ... Trouble Is Temporary, Time Is Tonic - We Are The Ocean)

Dnes čistě děj. Co jsem chtěla říct o technické stránce a kresbě, u prvního dílu. Dělají na tom (převážně) stejní lidé, takže tady není moc co k změně.

Druhý díl je tak trochu uhlazenější a přímější. Už víme, kdo je kdo (kromě Černé palice, což se tady dozvíme). Díl ale obsahuje vážně hodně flashbacků. A to je dobře. Dostala jsem odpovědi na svoje otázky z jedničky. Jak jsem si slíbila, pokračování jsem si šetřila, aby první čtení vydrželo na déle. Třetí díl letos očividně nevyjde (proto se vydavatelství čtenářům snaží zalepit pusu "vedlejšíma knihama univerza"?) takže tomu bylo třeba. A konec (?!). Ano sice se toho zase tolik nestane, ale ten konec (?!). Vážně dobrá kniha.

28.01.2019 5 z 5

Kingpin Kingpin Jason Aaron

("And I watched a change in you, It's like you never had wings, Now you feel so alive, I've watched you change, Now you feel alive, You feel alive, You feel alive, I've watched you change, It's like you never had wings." ... Change (In The House Of Flies) - Deftones)

Nemám zdravotní školu a v rámci mého základního rozhledu nevím, zda je tohle možný. Ale jestli jo, tak kloubouček za nápad. Mám na mysli příchod Fiska a následná šaráda s očima. Já jsem se tak nehorázně smála. Bylo to teda uber nechutný, ale neskutečně vtipný (a to jsem dneska potřebovala). Stejně jako zbytek knihy, kdy to Fisk roztáčel. Protože tenhle komiks je jeho šou a já se nehorázně bavila. Jako hlubší myšlenku to nemá, ale je to neskutečná zábava. Děj má grády a je jednoduše perfektní. Taky to napsal borec. Brutální, nechutné, udělalo radost. Kresba se mi líbila. Ano, první kniha od Dillona mě překvapila, zvykla jsem si a teď mě jeho styl vážně baví.
Takže pokud bude další díl, kde to rozjede Bullseye, psaný podobným stylem, těším se už teď. Protože já o záporácích, jejich motivacích a zrodu čtu ráda. A přestože je Punisher v názvu série, on je vlastně hodnej (teď už skoro) děda (a že je hodnej se pozná podle toho, že nebožákovi dá možnost výběru mučíčího nástroje) a jak to vypadá, nejvíc si Franka užijeme až ve třetím díle.

28.01.2019 5 z 5

Dítě Stasi Dítě Stasi David Young

Škoda, že autor nedotáh geniální nápad dál než jen na průměrnou detektivku. Zvolil dobré prostředí, to jo. Ale ten zločin jsem mu nežrala,  nebyl zase tak "speciální" a jiný, než o čem píší jiní autoři. Měl tam jenom to prostředí. Děj knihy mě sunul dopředu, protože prostě šel dopředu. Ne protože by byl tak skvělý a prostě uháněl. Nikoho jsem si neblíbila (což pro mě není měřítko dobré knihy), ani se mi nehnusil (to já v knihách ráda), ale prostě mi byli volní (a to není nikdy dobře). Knihu jsem dočetla, abych si snížila skóre nedočtených knih. Ale pokud bych nedočetla, výsledek by na konci knihy byl stejný. Takže se dozvíte, jak to chodilo v roce 1975 v Berlíně, což mě bavilo číst, ale tohle nemá být literatura faktu. Má tam být i ten příběh. A ten stál za starou bačkoru.

26.01.2019 3 z 5

Miluji tě, nenávidím tě Miluji tě, nenávidím tě Christina Lauren

("I keep swinging with those moods, I keep crawling back to you, I know now that love is blind, Because you put that veil over my eyes, I'm addicted to your touch, You tear me down to build me up, I’m a sucker for this game, But it’s all I want to play." ... Love Hate Relationship - Trapt)

Asi bych začala jednou důležitou věcí. Přestože ráda píšu komentáře ke špatným knihám, tohle není tenhle případ. Knihu jsem si nepůjčila, abych mohla napsat něco hnusného. Protože já mám Božskou sérii ráda. V žánru řadím mezi to lepší. Wild Season už tak dobré nebylo. Částečně kvůli špatnému překladu a částečně kvůli ději některých kousků. Ano, jakmile se tam autorky snažili dát nějaký děj, byly nedostatky jejich tvorby ještě viditelnější. Řekla jsem si, že tedy od nich zkusím tuhle knihu, přestože tenhle kousek má vážně špatné hodnocení a negativní komentáře. Ano, ta kniha je fakt špatná.

Nesedlo mi prostředí, kde se kniha odehrává. Což je očividně vina autorek, ne moje, že prostředí nemusím. Ono jak v jejich knihách věčně šustí listí o chodník, tak je to "tlachání kolem" jako doplněk. Jenže zde se holky autorské pokusily o něco jako děj, tlachání a něco co působí víc jako klasický román pro ženy, než erotický román pro ženy, a nějak si moc ukously.

Asi to mělo být vtipné. "Dělejme si naschvály, dokud to jeden nevzdá a na konci se uvidí jakou variantu zakončení nám autorky vyberou." Ale nebylo to vtipné. Nesmála jsem se. Bohužel kniha nemá žádný přínos. Ani v rámci obyčejného odreagování. Není to ani nijak zvlášť originální. Autorky prý knihu psaly dlouho. Buď měly déle, aby z toho něco bylo. Nebo měly ten word přesunout do koše.

Dost mě znervózňoval výběr písma, kvůli kterému tečky na konci vět vypadaly jako křížky. To se nepovedlo. Ale jsem ráda, že tentokrát slečna předkladatelka Oakland zůstala doma. Za to Jotě velké dík.

22.01.2019 1 z 5