Lenka.Vílka Lenka.Vílka komentáře u knih

Tokijský ghúl 11 Tokijský ghúl 11 Sui Išida (p)

(You fight for it and live for it, then it lets you down, Fight for life and it's all i see, Fight for life until it's through with me, Chewing me up, engulfed in madness, Searching again, Meaning in life, I keep on searching further to no end." ... Fight For Life - Soil)

Tenhle díl mi, dvou předchozích špatných, udělal radost. První polovina je akce. Nic jediného. Na pár stránkách flashbacky, ale jinak rubanice. Přehledné, hezké, k tomu asi není co dodávat. Druhá polovina a nás výrazně posune. V ději, v přísunu informací. Příští díl má nastartováno. Ale raději potichu. Ať to nezakřiknu jako minule.

22.01.2019 5 z 5

Frost Frost Oskar Fuchs (p)

Znám dva druhy blbostí:
"To je taková blbost, až je to dobrý." blbost.
"Blbost a nic víc." blbost.
Podle mého hodnocení je jasné, do jaké kategorie jsem šoupla tuhle knihu.

21.01.2019 odpad!

Vášnivý lhář Vášnivý lhář Christina Lauren

("You can look, but you can't touch, I don't think I like you much, Heaven knows what a girl can do, Heaven knows what you've got to prove." ... I Think I'm Paranoid - Garbage)

Po předchozích dílech jsem nečekala žádné veledílo. Asi je to jenom o tom, kolem jaké kostry se obalí popisy sexu. Protože nic jiného od podobných knih ani nečekám. Ale narozdíl od jiných autorek, které div nepopíšou teplotu vaginy, tohle baví na začátku knihy stejně jako na jejím konci. Takže při čtení ten rozdíl poznat jde. Ale časem se to všechno setře do stejného chumlu jako všechny další knihy.

Ale alespoň to bylo vtipný. Nejenom překlad. Doporučení autorce? Vyvarovat se výrazům, které používají jenom v určitých částech naší zemičky. "Tvoje pusinka je jako kokino." Ok, musela jsem si najít, že na Moravě to znamená něco jiného. U nás to znamená něco, co slušná holka v posteli nedělá. A stejně jsem potom nepochopila, jak bych si to měla představovat. Ještě neví, jak chutná a pochybuji, že se tváří do tvaru kokina. Prostě občas i sranda, za kterou ovace nejdou za tím, kdo knihu napsal.

Jenom mi vážně vadí, jak kvůli stále víc dílům série, se to tam všechno páruje jako v 90210. Viz dotaz Luka odkud zná London Miu a jak to začnou spolu rozplétat. Taky škoda jenom, že se tam nedělo nic jiného krom vzájemného popichování, to bych brala jako přidanou hodnotu. Jako třeba v minulém díle s Lolou. Škoda, že se ukázala zrovna tahle minulost Luka (nebo přesněji, že tam nebyl jinej chlap) a že dost zasahovala do přítomnosti. Teda jde mi o to, proč to byla zrovna tahle holka? (Pochopí jenom ten, kdo četl, nechci házet spoilery.) Sice se uzavřel kruh, ale na mě přepostavováno lidmi z minulých dílů. Což se teď  prostě děje u posledních dílů sérii, ale mě to otravuje. A možná je dobře, že to je konec série. Další knihu, kde se dobývá jeskyňka bych asi nedala. Prostě originální překlad ;)

Protože se mi v telefonu neukazovala stránka, na které jsem, ale až v seznamu knih, kolik procent mám přečteno, měla jsem pocit, že se to nějak táhne.

Hodnocení je tedy jasné:
Jako člověka, který to zhltnul na za jedno odpoledne a chtěl se prostě jenom bavit a víc od knihy nečekává: pět hvězd
Jako hodnocení za předpokladu, že si budeme hrát s kvalitou a přínosem knihy: nula hvězd
Divnou matematikou, která nedá smysl: čtyři hvězdy.

13.01.2019 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

("So you wonder about the past, when you know that its already been, nothing seems to last, can it last will it last" ... Shaking - Our Lady Peace)

Autorka má ráda Stephena Kinga. A je to znát. Převedla jeho postupy do současného trendu vyprávění, takže chápu, že se kniha lidem líbí. Označení "Debut roku 2018" bych automaticky nezatracovala. Funguje na stejném principu "Světový bestseller". Tak si najděte na internetu popis toho, jakým způsobem to u knih vzniká, než začnete řešit, že ani jedno z těch označení nechápete u této knihy.

Tenhle příběh jen tak jednoduchý a prostinký. Jenže právě v tom je geniální. Možná si teď Knižní klub říká Kalibr, ale v knize to vypadá stále stejně. Velká písmena jako pro třeťáky jsou ideální do mhd, kde se vám díky krátkým kapitolám kniha bude číst dobře. Proto je tak "tlustá". Kdyby bylo písmo, formát a paperback, vypadalo by to úplně jinak.

("Tu blbou ledvinku jsem nesnášel. Ledvinky nosí tlustý turisti. Budu před ostaníma vypadat jako pako, zvlášť před Nicky. Jenomže když to mamka řekla takhle, nedalo se s ní smlouvat.")

Průměrná kniha, za pár dní nebudu vědět, co čem byla. Ale to neva. Za zapamatování mi to skutečně ani nestálo. Kniha není konkurencí pro mě oblíbené autory a autorky další dílko si nepřečtu. Málo času a knih hodně. Tak proč se zabývat knihami, které jedou jenom na půl?

SPOILER A teď je jasné, že maminka se má vždycky poslouchat! Kdyby si nechal tu ledvinku, možná by všechno dopadlo úplně jinak... SPOILER

12.01.2019 2 z 5

Jessica Jonesová Jessica Jonesová Brian Michael Bendis

("I'm a loaded gun, An only son, But I'm nobody's hero, I've come undone, I'm on the run, Yeah, I'm nobody's hero, Nobody's hero." ... Nobody's Hero - Black Veil Brides)

Pokud se na komiks nebudete koukat jako na něco, co vám má říct, kdo je Jessica Jones (nebo si nejdřív nepřečtete info o postavě vzadu v knize), bude se vám komiks líbit. Berte to jenom jako jednorázovou záležitost a užijete si. Akci, kresbu (sice bolestně mainstreamové, ale hezké, jiné slovo se ke kresbě nehodí, hezké) a dějem v rámci možností. A že poslední sešit většině čtenářů nebude dávat smysl? A co? Alespoň víte, že jsou i hrdinové marvelu, jejichž láska nekončí v ohnivé kouli katastrofické epické lásky. Takže smile time, nahoďte dobré hodnocení a když nebudete přemýšlet, bude se vám to líbit víc.

11.01.2019 4 z 5

Tokijský ghúl 10 Tokijský ghúl 10 Sui Išida (p)

Že napíšu tenhle rouhačský komentář by mě nikdy nenapadlo. A že sérii budu hodnotit takhle špatně taky ne. Čekala jsem, že se to zlepší po minulém díle, ale desítka je, sakra, ještě horší než devítka. Hodnocení je z respektu k sérii. Nic víc, nic míň. Ble.

11.01.2019 1 z 5

Mapa k tobě Mapa k tobě J.P. Monninger

("Here I am, here I am, I'm walking in the wilderness, without a map, Save me, save me, Save me, save me, I need a hand to help me stand, I pushed away the only one who gave a damn about me." ... Maps - Mallory Knox)

Celá tahle kniha na první pohled neskutečně mate. Začíná to lacinou obálkou s fotkou dvou lidí ve vlaku. Ta evokuje lacinou roadtrip romanci. A potom přijde anotace. "Hodila za hlavu povinnosti mladí." Teda, mladí žádné povinnosti nemá. Pokud se nejedná o právě teď neustále omíláné "damage goods" hrdiny (fajn, asi to kvůli ex a práci), A na konci anotace se dozvíme, že "on má své temné tajemství". Jenže knihu napsal pán, kterému bylo v době psaní kolem šedesáti a už pár těch knih za sebou má. Doufala jsem, že to nebude jako od všech těch autorek kolem třicítky, které píšou YA lehké čunčinky pro čtrnáctky. Moje hodnocení napoví. Následující komentář to dovysvětlí.

("Kdybych měl ocasní peří, už bych je měl roztažené a poskakoval kolem tebe, abych ti dal najevo svůj zájem. Tak jak si zatím vedu? Působí to na tebe? Cítíš už nějaké bušení v srdíčku?" ... "Líbil ses mi víc, než jsi otevřel pusu. Mnohem víc.")

Styl psaní autora mě pohltil. Sakra, on umí psát jako hodně dobře! Bavilo mě to, příjemně posouvalo stránkami. A přestože hlavní hrdinka byla chodící klišé, nějak nevyzněla jako hloupá pipka, která se najednou zblázní, protože přijde "on". Fajn, možná je jedno, kudy se cestuje. Stejně mi ten trip přišel vedlejší. Stejně je to o tom poznat sám sebe. Co v životě chceme a jak naložíme s tím, co zjistíme tím poznáním, pokud k němu dojde. A že je tomu nápomocný někdo s vizáží Hugha Jackama je bonus (?). Druhá část mě přiměla dát nakonec o hvězdu víc. Změna vyprávění působila jako odosobnění. Protože každý, kdo už podobnou knih četl, moc dobře ví, co v téhle časti bude následovat. Proto mi kniha přišla lepší než (v porovnání s tímhle blbost) Jen jeden den.

Natahování mezi Heather a Jackem bylo dobré, vtipné a bavilo mě. Svým způsobem je to strašně jednoduché a vy celou dobu tušíte, co se nejspíš stane. Ale co už. Fakt je to to podstatné právě v tomhle typu knih? Že se mi kniha bude líbit, mě překvapilo. Vážně moc. Na konci jsem si pobrečela. Číst to od nějaké (jak jsem zmiňovala na začátku) třicítky, na konci jisto jistě blinknu (na konec dají přesně to, co mě vždy irutuje na podobných knihách, a to autor téhle knihy vynechal). Ten rozdíl v tom byl prostě poznat. Sparks má konkurenci. Tak snad autorovi vyjdou další knihy. Co jsem koukala, tak i ostatní vypadají zajímavě.

11.01.2019 5 z 5

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

("The mystery continues, Hundreds of feet below the ground, A treasure that cannot be found." ... Oak Island - Our Last Night)

Seriál Haven jsem měla ráda a zajímalo mě, jaká je tedy ta Kingova kniha, podle které to je "volně natočené". Jenže tahle kniha je plácání o ničem a vzhledem k historii povídky jde jenom o rejžování peněz (proč to nevyšlo ve sbírce ale samostatně?!). Ale to bych i odpustila. Narozdíl od děje, který by se dal stáhnout na polovinu stran. Četlo se dobře, ale byla to prostě nuda. Zatím jsem moc knih od Kinga nečetla, takže nejsem "čtenář, co od Kinga něco čeká a jediný důvod špatného hodnocení je to, že nedostal co chtěl". Jsem čtenář, který nevěděl, co dostane. A výsledek ho nebral.

Trochu mě překvapiloo věnování autorovi (bez hvězdičky), který u nás nevydal žádnou knihu... :(

10.01.2019

Bokovky Bokovky Gerry Duggan

("Byl to malý špunt ze sousedství, Co sám nabídnul mi své přátelství, Pro kuráž si nejspíš víckrát šel, A tak mi řek co říct mi chtěl." ... Chtěl bych být víc než přítel tvůj - Karel Černoch)

Tohle "co jsme našli v šuplíku, ať chvíli dáte pokoj, než bude pokračování" mě moc bavilo. Jak moc hodně v hodnocení. Podrobněji u jednotlivých příběhů.

08.01.2019 5 z 5

Blade Blade Marv Wolfman

Nebudu si tady hrát na něco víc, ok? Úvodní číslo s představením Bladea je otřesné. Kresba odpovídá době, takže z toho jsem ani moc nebrečela. Ale já to tak mám, takže žádné překvapení. Začalo to být hodnotitelné až v druhé části. A moje hodnocení celého komiksu je vlastně hodnocení nového příběhu, těch šesti čísel.

Nízké hodnocení chápu. Takže takhle. Každej už bude vždycky vidět Bladea jako toho s ksichtem Wesleyho Snipese a většina z nich nemá tušení, že "on je z komiksu". Jenom škoda, že nevybrali pro seznámení trochu lepší příběh. Tohle byl suchej průměr. Co oceňuji je vkusné zapracování flashbacků do děje. Ale tenhle komiks zapadne v mojich vzpomínkách. Dám ho dozadu do knihovny, aby nezabíral místo jiným. A rozhodně už znovu číst nebudu.
Jo, málem bych, já popleta, zapomněla na hodnocení kresby. Z toho asi je jasný můj názor na ní. Obyčejná, nezajímavá, zapomenutelná stejně jako děj.

(PS: dnes žádná hudba. Po dočtení mám v hlavě prázdno.)

04.01.2019 3 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

("There once was a time, Where everything was just so perfect, Now everything has changed, And you've become a total stranger, I've seen another side to you, I never even knew existed." ... Dirty little secret - Bullet For My Valentine)

Hustě rozjetá psychologická hra. Co se všechno děje s Jessie když sama zůstane připoutaná k posteli. (S tímhle komentářem mám dost problémy ohledně děje a toho, co sem napsat. Kdo četl mi nejspíš rozumí.) Ale jak postupně zjišťuji, možná pro tohle je King tak dobrej spisovatel. Ona to je námětem věc, ze které toho nejde moc vymáčknout. A pointa strašně triviální. Tedy, pokud by to psal někdo jiný.
Ano, souhlasím, tohle se může stát každému. Ale kdyby se to stalo většině čtenářů, tak polovina textu knihy odpadne. Ale když vyberete správně "prokletou" hrdinku, hned se vám píše lépe. Ano, může se to stát každému. Proto je kniha uvěřitelnější. Ale stejně si říkáte: "Pokud by se mi to stalo, tak ať nejsem jako hlavní hrdinka ve všem."
Ale byla místa, kdy jsem se nudila a několikrát knihu odložila.

04.01.2019 4 z 5

Tajemství počátků Tajemství počátků Jeff Lemire

("And in a way it seems there's no one to call, When our thoughts are so numb and our feelings unsure, We all have emptiness inside, We all have answers to find, But you can't win this fight." ... Welcome to the family - Avenged Sevenfold)

Nápad knihy je jednoduše geniální. Jak dopadnou hrdinové, kteří už nejsou hrdinové, ale ne ze své vůle? Na farmě. Kde mají dožít asi jako když odvezete starého koně na farmu. Ale asi je všem jasný, že to nebude napořád. Je tomu deset let, kdy hrdinové zmizely. Je čas jejich návratu? Protože všichni na ně nezapomněli. Jenom kdyby se dalo dostat pryč!

Takže zpátky na farmu. Všichni si tam žijou. Někomu to vyhovuje víc a někomu míň. A pro někoho ponorka jako blázen. (Při doprovodu na autobus do školy jsem se dost smála. Z které devítileté holky jde cítit gin? Asi z té, která na devět jenom vypadá.)

Za co dávám všechny palce nahoru (na rukou i nohách) je použitý papír. Žádné otisky prstů! Můžete číst v klidu bez myšlenek, že už na první stránky to bude vypadat hrozně nebo že jste u čtení snad dali celej kbelík smaženejch křídýlek.

Nelze ale nezmínit jednotlivé postavy. Já to beru, je těžké přijít s novou postavou, aby si čtenář neřekl: "Hele, ten je skoro jako tenhle." (Ať už původem nebo vzhledem.) Těžko tam najít postavu, která ve svém variaci nebyla už někde, co jste četli. Plus? Mínus? No, asi se rozhodnu v příštím díle. Ale všechny tak jako v pohodě, je tam dokonalý vzorek týmovek. Je to vykrádání? Inspirace? Vzdání holdu? Nevím. Jenom vím, že mi s postavami v knize bylo dobře a čas s nimi strávený za to stál. Do děje jsou vkusně zakomponované originy jednotlivých postav stylem, že to nedrhne. A baví vás číst všechno.

Kresba. Ta je na první pohled vlastně obyčejná. Ale když se soustředíte na detaily a jednu stránku nečtete jenom deset vteřin, všimněte si, že to není zase až tak obyčejný. Počítá se s tím, že budete číst déle než hodinu a všechno si vychutnáte. Navíc je vše zabaleno do nádherného obalu celé party na hlavní obálce. A tentokrát mi nevadilo zaplatit za hardcover. Při trošce hledání na internetu to nakonec tak drahé nebylo.

První díl mi přišel skoro jako první kapitola příběhu. Vlastně se toho zase tolik nedozvíte. Jenom k dosavadním otázkám přibudou další. Jo, konec je navíc úplně super. Takže já doporučuju.

02.01.2019 5 z 5

Tommy Taylor a válka slov Tommy Taylor a válka slov Mike Carey

("There's blood on the sand, there's blood in the street, And there's a gun in my hand, or there might as well be, And I'm sick of it, I'm so sick of it" ... Blood on the Sand - Thrice)

Jestli si někdo doteď říkal, že je to moc složité, na hlavu, fakt ujetý, hodně divný a k pochopení až po několikátém přečtení, tenhle díl si vyloženě užije. Většinou měl každý díl alespoň jedno z vyjmenovaného. Tenhle? Tenhle má všechno najednou. Taky je to pořádná bichle oproti ostatním dílům. No, já jdu číst znovu...

31.12.2018 5 z 5

Skoncovat s Eddym B. Skoncovat s Eddym B. Édouard Louis (p)

("Nobody thinks you're actually righ, It feels like a battle, it's more like a fight, You always bark, you never bite, I don't believe it" ... All That I Really Wanted - Manchester Orchestra)

Už když jsem ráno vstávala, věděla jsem, že dnešek bude jiný. Vždy to už cítíte v kostech, že ten den, kterej ani ještě nezačal bude jedno velký odporný óno. A potom si ještě z variant Mrtvá zóna, Spasitel a Skoncovat s Eddym B., vyberu poslední. Jsem normální?!

Je to prostě dobrá kniha. Dobře napsaná. Je zde správně vyváženo vážné vyprávění s tím lehčím a momenty, kdy se rozesmějete. To bylo třeba. Je to kvůli stylu vyprávění, jinak by mohlo působit dost monotónně. Ale je dobře, že je to psané s tím nadhledem pohledu z budoucnosti. (Když se nad tím potom na škole zpětně zamyslím, vybaví se mi to takhle.) Moje emoce projely po tobogánu celé škály.

Asi to nebude kniha pro každého. Už jenom styl, kterým je napsaná. Přechody vyprávění a přímé řeči zakomponované v jednom chumlu. A taky kvůli ději. Který tentokrát nebudu (nemám po dočtení sílu) rozebírat. Asi je to kniha pro toho, kdo se alespoň v něčem z života Eddyho najde. Proto jsem dočetla až do konce.

Chce se mi napsat: jako z každé jiné řiťky. Je to prostě pravda. A kdo je překvapený, že je to současnost, ne středověk, já jsem překvapená z té jeho překvapenosti.

Na to, že jsem se ke knize dostala úplnou náhodou (byla v podobných knihách u Americké elegie, kterou jsem klikala do "chystám se číst"  a nakonec tam skočila i tahle kniha), jsem s ní strávila příjemný (kdo četl ví, v jakém tónu slovo příjemný myslím) čas a moc se mi líbila.

29.12.2018 5 z 5

Kouzelná skříňka pro Gwendy Kouzelná skříňka pro Gwendy Stephen King

("Is this the way it's gotta be? Ignite the fire inside of me, Embrace the life of tragedy, A tide of war and broken dreams" ... Torn In Two - Breaking Benjamin)

Mamka: Tvůj brácha měl narozeniny. Co mu třeba koupit Počátek od Browna?
Já: Jo, to určitě nečetl. Tak já mu koupím nějakého Kinga.
Mamka: Tak to všechno kup najednou.
Já: Jasně.
(Koupit knihu a alkohol je jiné. S flaškou se s vámi možná někdo rozdělí. Knihu možná nakonec ani nedáte, protože si ji chcete nechat pro sebe. Sakra!)

Nevím, zda je to tím, že jsem nedávno (pár dnů zpět) četla Černočernou tmu, ale tenhle příběh mi strašně připomněl podstatou Prodlužování času. Ale mnohem mnohem lepší variantu. (A teď si všichni Kingofilové říkají: "To je vemeno! Vždyť jasné, je to King, tak co čeká?" Jsem King nováček, sorry.) Protože tady bylo přesně to, co mi tam chybělo. Myšlenky a pochybnosti Gwendy. Takže za mě jednoznačně pecka. A nebudu lhát. Dobrý tah na vydání před Vánoci. Vždyť je to jenom povídka! A sama samotinka v celé knize! Ale ta obálka je nádherná. Včetně celého vnitřního provedení a kreseb. Už jenom kvůli tomu to budete chtít mít ve své sbírce.

27.12.2018 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Nevím, kde byla chyba, ale tohle mě nechytlo. Možná to bylo pokračováním pro mě již uzavřeného příběhu. Ale asi je to tím, že autorka píše pro mě okrajovou literaturu a jde o to, jestli mě chytí příběh, který mi předložila. Tentokrát to nevyšlo...

26.12.2018

Podzim Podzim Hubertus Rufledt

("I'm not afraid of looking ugly, I couldn't care what they say, I'm not afraid of happy endings, I'm just afraid my life won't work that way" ... Fear Of Dying - Jack Off Jill)

Knihu bych mohla hodnotit krátce:
Bylo to super, jsem nadšená, srdíčko, kresba bylo bomba, škoda, že mi není čtrnáct.

Nebo dlouze, což je moje oblíbenější varianta, takže jdeme na to:
On ten příběh není zase takovej vejvar, co si budeme povídat. Protože díl má málo stran, a jen co se nadechnete, jste na konci. Ale je to dobrý rozjezd. Je to originální. Jelikož asi nikdo z těch, kdo četli nejsou mrtvá pubertální slečna, asi nemůžeme tvrdit, že "já bych udělal něco jiného". Jó, jasně. Ale i tak potřebuju ujištění v druhém díle, že mě víc bavil příběh než vizuál. Který je mimochodem mňami ňami. Už jenom obálka a její zpracování (live to jde vidět ještě lépe, myslím ty duchy). Otevřete a ta natržená tapeta je taky hodně dobrá. A potom uvidíte Alisik. A ona je naprosto dokonalá. Jak se na vás kouká těma svýma očima, špulí papulku a vy jste úplně mimo. Kresba je na jedničku. Ano, na "wow" i "ach", takže všechny myši i vílky tancovali!

26.12.2018 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

S Panem Kingem (proč mu všichni říkají "Pan King"?) jsem ještě moc dostaveníček neměla. První knihu od něj jsem vlastně četla během nemoci, protože svoje knihy jsem už přečetla. Neměla jsem na výběr. Ale pravdou je, že jsem víc knih od něj nedočetla, než dočetla. "Proč se furt vykecávaj? To se mám bát? Atd." No, do klasiky musí člověk dozrát, říká se. Asi to už mám potvrzené a jsem ready.
Jestli vás zajímá můj názor na jednotlivé povídky, hledejte je logicky u povídek...
(Psychický bonus? Jsem člověk číslo 1000, který hodnotil knihu. Hudební složka u jednotlivých povídek.)

25.12.2018 4 z 5

Na velikosti záleží Na velikosti záleží Alison Bliss

("I can feel the winds of change, Cut and paste and re-arrange, Gonna find myself a brand new woman, Ten times better than you." ... New woman - Danko Jones)

Takže...
Je tady holka. Jenom jsem nepochopila, jestli je tlustá v určitých částech nebo jenom všude oplácaná stylem, kdy to je roztomilý, ale ona si to jenom neuvědomuje. Nebo jenom ve svojí hlavě. Ta holka vlastní cukrárnu. A má problém s dírou.

Je tady kluk, kterej je milej a super a naše holka se mu líbí, ale zrovna nikoho nechce. Možná proto se zaplete do hry na falešného snoubence a mezitím vyřeší problém s tou její dírou. On je totiž stavitel. Tak kuš, vy čunčáci, ohledně oněch děr. To přijde až později.

Po čase mě přestalo bavit číst o přestavách, přestože on jí nechce, protože není ready, ale krvy neporučíš, a ona si kvůli sérii nedorozumění myslí, že si o ní věci myslí jinak.

Nemám ráda typ humoru, který je založen na předpokladu, že druhý tím myslel tamto, ale první se nezeptá, a vznikají tak nedorozumění. A zároveň nemám moc ráda typ humoru, který závisí na domýšlení věcí, protože si postavy skákají do řeči, a proto se nahlas neřekne, co chtějí. Takhle kniha má obojí. Já se tomu i klidně zasměju, ale po čase se mě to nudí. V tomhle případě hned na začátku. Skutečně mi to nepřišlo vtipné. A další věc, která asi měla být záminkou pointě, což je v knihách tohoto žánru scifi, dalo by se říct. Že ta tlustá holka (o které ani nevíme, jak moc tlustá je), vezme blba na milost, protože se od jeho kamaráda, její kamarádka dozvěděla, a potom jí to vykecala, že ho má malýho.

Byla jsem na sedmdesáté stránce, a to jsou fakta, která znám. A přidejte k tomu obálku, kde je normální holka. Je to smrtelný koktejl na jednoznačnou blicí literaturu.

Protože vás by při čtení neotravoval onen uzavřený kruh? Jsen tlustá, proto mě nikdo nechce, ale já se nebudu měnit, protože pokud mě bude někdo milovat, bude to kvůli tomu jaká jsem se vším všudy. To je moc hezká myšlenka. Ale pokud nikdo takový není, tak proč s tím tedy něco neudělá. Ano, to už by se změnila. Tak ať vo tom teda furt nemele a prostě drží hubu!

Tohle není vtipná lehce erotická romance, ale jako od Rosamundy P., a to fakt není dobrý.

19.12.2018 odpad!

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

("Desperate and ravenous, So weak and powerless, Desperate and ravenous, So weak and powerless, Over you, Over you." Weak and powerless - A Perfect Circle)

Kniha mi dala na začátku zabrat. Začínala jsem několikrát a začetla jsem se až kolem sté stránky. Protože...záse něco, kde unesou děti. V poslední době mě s tímhle fakt neuchvátíte. Vím, že je to jiný formát, ale od filmu "Zmizení", jsou pro mě únosy převážně pytel "whatever". Ale první dvě knihy s Kim byly vynikající. Problém je hlavně v tom, že Ďábelské hry byly top. Jako fakt peckoidní masakr. Tak jsem to zkousla a četla. Předem varuju, že moje hodnocení není objektivní ("bite me") a je mi to jedno. Příběh se nakonec rozjel a bylo to celkově dobře napsané. Zbylé hvězdy si tam přimyslete, ale je to moje hodnocení.

18.12.2018 3 z 5