Lenka.Vílka Online Lenka.Vílka komentáře u knih

Nakládačka Nakládačka Garth Ennis

Pokračování bylo stejně dobré jako první díl. Užila jsem si to od první do poslední stránky. Komu se nelíbilo je blázen a asi si s ním nebudu rozumět...

27.01.2017 5 z 5

Karty jsou rozdaný Karty jsou rozdaný Garth Ennis

Tohle jsem si naprosto suprácky užila. Vykreslení superhrdinů jako uchylných prasat mě pobavilo. Protože, kdo se jim diví? Celý den koukat na dudy své polonahé kolegyně musí být vskutku náročné. A druhá strana byla sympatická kvůli myšlence, kterou Banda razí. Nebýt moc upjatí, umět si z věcí udělat prdel a nebýt přehnaně vážní. Kdo tohle neumí, měl by se Ennisovi vyhnout obloukem. Ať nemá zdrásané srdéčko.

26.01.2017 5 z 5

Ghost Rider - Cesta slz Ghost Rider - Cesta slz Garth Ennis

Byla jsem nadšená (narozdíl od prvního dílu). Na každé strance jsem div neslintala. A ani bych se za to nestyděla (kdyby se tak stalo). Masakry a mordy si užívám, takže z toho důvodu naprostá spokojenost.

26.01.2017 5 z 5

Ghost Rider - Cesta do zatracení Ghost Rider - Cesta do zatracení Garth Ennis

Po grafické stránce naprosto geniální a bravurní. Ale...zbytek za tím pokulhával. Už jsem si zvykla, že je Ennis něco jako Bůh a to mi bez problémů dokazuje v každém svém dílku. Hned po Cestě do zatracení jsem četla Cestu slz, což asi dost ovlivňilo moje hodnocení, protože se mi líbila víc.

26.01.2017 3 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Trochu jsem byla zklamaná. Sice jsem si Bryn oblíbila (víc než Wendy), protože fňukání není moje oblíbená činnost, ale to byla jediná věc, kterou se tahle série odlišovala od prvních Tryllů (myslím dějová a vztahová schémata, ale rozhodně mi do oka víc padla tahle série tím, kdo Bryn je a co dělá). Konec...no, ten mě zklamal. Žádný hustý cliffhanger (i tak si ale na další díl počkám), který mě dorazí (ale není třeba, stejně se polovina čtenářek třese na další díl kvůli...víte kvůli komu...Ridley). Znovu se mi četlo dobře a já byla hned na konci. Žádná skutečná akce (ale jelikož je kniha primárně určená nejspíš pro věk 12-14 let, lepší, když to tam nebylo, než špatně napsané). Dneska dávám tři, protože čtyři se mi zdá moc. Uvidíme po druhém díle, třeba hodnocení změním...

25.01.2017 3 z 5

Výpadek Výpadek Jimmy Palmiotti (p)

Prosím, pozor: tento komiks neobsahuje skutečné superhrdinství. Pokud toužíte po hrdinech, zkuste svou touhu ukojit jiným titulem.
Nemohla bych nesouhlasit.

23.01.2017 5 z 5

Krajina půlnočních stínů Krajina půlnočních stínů Joseph Michael Straczynski

Dočetla jsem někdy v jednu ráno. A koukám, že nejsem jediná, kdo si myslel, že začne a zbytek dá druhý den. Jenže u Krajiny to nejde. Já dokonce nemohla ani po přečtení spát, stále jsem myslela na ten nádherný příběh. A poslední třetina byla tak hluboká, až jsem místy ztrácela dech. Krajina půlnočních stínů je komiks, kterým bych omlátila hubu každému, kdo mi bude tvrdit, že to jsou jenom hloupé obrázky pro děti, co jsou líný číst.

23.01.2017 5 z 5

V divočině V divočině Diane Thomas

Kniha mě zaujala stylem, kterým je napsaná a měla jsem obavy, že se to do konce knihy neudrží (to se naštěstí nestalo). Celý příběh byl v podstatě o dvou lidech, kteří v domnění, že už nic nemají, berou, co je jako první po ruce a je velká šance (nebýt toho), tak se takhle nezachovaji. Proto je logické, v jakém roce (letech) se kniha odehrává (celou dobu jsem si říkala, že by se příběh dal zasadit i do přítomnosti, ale až potom mi došlo, proč to nelze). Proto silné doporučení. Jestli se chystáte číst, nečtete nejdřív poznámky autorky. Protože já pořád nechápala, jak jsou určité věci možné (takhle by Vám to došlo v podstatě hned a kniha ztratí své tajemno a zbyde jenom kouzlo, což je i tak škoda) ohledně Katherine. Jo, knihu rozhodně doporučuji.

22.01.2017 5 z 5

Sotva dýchám Sotva dýchám Rebecca Donovan

Hrdinčino sebemrskačství v prvním díle se dalo pochopit. Tedy až na tu blbost a naivitu na konci (ale o čem by to bylo dál, že?!). Opět dějově, že tohle jsem už někde četla jenom v jiném odstínu. Napsané opět čtivě. Ale podle toho, jak šel děj těchto dvou dílů, je mi jasný, co se přesně bude odehrávat v posledním. Mám ráda překvapení a inovace, ale to se v téhle sérii prostě neděje. Moje nadšení z prvního dílu spočívalo hlavně ve čtivosti. Tuhle jsem četla mnohem díl. Nebylo to to čtením (tentokrát) v originále, ale už mě to tolik nebavilo. Nadšení opadlo.

22.01.2017 3 z 5

Defenders: Příchod Defenders Defenders: Příchod Defenders Roy Thomas

Nebýt Strange, asi to není tak dobrý. O tom žádná. Protože mě "Hulk být velký, Hulk ničit" většinou nebere a hrdinové jenom v plavkách ve mě nevzbuzujou důvěru. Takže na mě tam bylo až moc rušivých elementu najednou, které mi "rozházeně" nevadí. Ale jako celek jsem se při čtení průměrně bavila. Takže průměr.

21.01.2017 3 z 5

Power Man Power Man Chris Claremont

Já nevím. Odškrtnuto přečtení mám, ale tím to končí. První část mě bavila asi hlavně proto, že Luke měl po ruce Fista, který mi už v Colleen padnul do oka a tady v rámci sympatií hlavní postavu naprosto převálcoval. Druhá část. Dalo se, ale v určitých momentech jsem nevěděla, co si mám vlastně myslet.

21.01.2017 3 z 5

Bratři ve zbrani Bratři ve zbrani Bill Willingham

První část mě bavila víc. Příběh měl hlavu a patu. Částečné odlehčení mě bavilo a zapříčinilo, že stránky mizely rychle. Zato druhá část byla horší. Mě ta starší kresba prostě nebaví (bů na ní, upalte čarodějnici), ale když mě od ní odpoutá dobrý děj, vážně se od toho odprostim. Což se stalo i v tomhle případě (tak na 80%). A utvrdila jsem se v tom, že kdo chce číst dobré věci, musí se naučit trpět. Třeba při čtení toho příšerného asgardského fontu. Mé oči trpěly vždy, ale v téhle koncentraci to bylo poprvé :(

20.01.2017 4 z 5

Lovec duší Lovec duší Brian Edmund Posehn

Dokonale uspokojivé pokračování. Naštěstí ujetosti neubylo (jinak by se nedalo číst a užít si tu jízdu). A jo, chtěla jsem dát čtyři, ale jakmile se někde objeví DD (má slabost), tak si to užívám ještě trochu víc (protože tohle je prostě moje oblíbená ironie u všech dobráků...kdo četl, ví, co tím myslím).

20.01.2017 5 z 5

Mrtví prezidenti Mrtví prezidenti Brian Edmund Posehn

Jak píše hroubek: super čtení, pokud máte blbou náladu. S tím naprosto souhlasím (prožito, hned jsem při čtení zapomněla, jak je mi blbě a nemocná nuda v posteli se hned změnila v něco mnohem lepšího). Navíc všichni ti "hvězdní hosté", ze kterých si Deadpool rád dělá srandu, mě vážně potěšili. Jo, super čtení. A závěrečný superstěr od Capa byl prostě k nezaplacení a pozitivním zakončením. A teď ruce nahoru. Kdo chce být součástí největšího hrdiny všech dob?

20.01.2017 5 z 5

Batman: Ticho: Kniha druhá Batman: Ticho: Kniha druhá Jeph Loeb

Co začalo v prvním díle, pokračovalo v druhém a mé nadšení neopadlo. A celkově jsem ráda, za tuhle verzi vydání, protože původní byla prostě drahá (teda, ta část, která byla ještě k dostání). A přehled říká, že se máme ještě na co těšit. Ja se teda těším.

18.01.2017 5 z 5

Boj o trůn Boj o trůn Amanda Hocking

MOŽNÝ SPOILER
Třetí a poslední díl. Asi ze všech nejlepší. Nechci být chápána špatně. Že jsem "tahle čtenářka", ale mě opravdu tahounem příběhu přišel spíš Loki, protože se mi líbilo, že on měl v rámci příběhu největší charakterový vývoj. Sice nejsem "tahle čtenářka", jak už jsem zmínila, nepřemýšlím jenom (primárně) o tom, s kým ta holka skončí. A že to bylo jasné od začátku. Proto mi 24+25 kapitola přišla vtipná. Jako fakt? Že by umřel? Ha, ha. Proto bych úplně skončila poslední kapitolou. Vynechala bych "o čtyři měsíce později", protože to na mě bylo moc přeslazený (ale fakt je, že to bylo roztomilý). A opět konec. Na mě moc rychlý. Ale kdyby mi bylo sedmnáct (ne kolik mi je), přeskočim fakt, že "akčně" opět v závěru nedotáhnuté, ale špatné ne.

17.01.2017 4 z 5

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Když jsem tehdy viděla film, o nějaké Jodi Picoult jsem nikdy předtím neslyšela. Až od Vypravěčky, potom jsem její všechny knihy načetla s chutí. Až při opakovaném čtení Desátého kruhu jsem se do knihy zamilovala. A dnes zvedám hodnocení ze tří na pět. Kniha si to zaslouží.

16.01.2017 5 z 5

Sestra Sestra Rosamund Lupton

Podle anotace mi děj nepřišel nijak zvlášť zajímavý, ale chtěla jsem vyzkoušet autorku samotnou, protože podle obsahu mě víc zaujaly její další knihy. Sestra se mi četla špatně, ale potom jsem si zvykla a bylo to lepší. Ale ne dost. Sestra je kniha na jedno přečtení a hned určitě zapomenu, o co tam šlo. Ale průšvih to nebyl, to zase ne.

15.01.2017 3 z 5

Rozpolcení Rozpolcení Amanda Hocking

Čtivost nižší než u prvního dílu (žádné: dokud nepřečtu, nejdu spát, nenastalo a taky čteno déle), ale po stránce příběhu, lepší něž první díl. Správná kniha, když nechcete moc přemýšlet o ději, ale proč ne.

10.01.2017 4 z 5

Batman: Ticho: Kniha první Batman: Ticho: Kniha první Jeph Loeb

Jsem fakt moc ráda, že můžu mít Ticho ve své knihovně. Magické a nádherné dokonalo.

09.01.2017 5 z 5