Lenka.Vílka Lenka.Vílka komentáře u knih

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Uposlechla jsem radu a překousla začátek knihy. Asi bych stejně neodložila, protože kniha je napsána opravdu čtivě (přečteno za dopoledne). Ale na příběhu mi nepřišelo nic jiného. Byl by jednoduše obyčejný, kdyby autorka nezvolila formu, kterou zvolila, asi by u mě zapadnul. Chybělo mi něco "to navíc". Ale jako jednorázovou knihu na přečtení hodnotím velmi pozitivně. Jenom mi vadilo vizuální provedení vevnitř knihy, které je stejné jako na přebalu. Dost to odvádí pozornost od textu.

23.11.2016 4 z 5

A pak vypukne peklo A pak vypukne peklo Garth Ennis

Já se asi rozpadnu těsně před cílem...

17.11.2016 5 z 5

Batman R.I.P. Batman R.I.P. Grant Morrison

Dílko, které mi svou nádhernou a správnou mírou šílenosti bylo velice sympatické. Ale tím to končí. Škoda.

16.11.2016 4 z 5

JLA: Liga spravedlnosti: Kniha první JLA: Liga spravedlnosti: Kniha první Grant Morrison

Místy jsem se ztrácela. Prostě tý akce bylo občas na jediné stránce naboucháno moc. Jinak jako celek hodnotím velice pozitivně (přestože zatím nevím, co přesně si mám myslet), ale uvidíme po druhém díle.

16.11.2016 4 z 5

Hrdina Hrdina Samantha Young

Pokud takhle bude autorka pokračovat, stane se z Hrdiny poslední kniha, kterou jsem od ní přečetla.

16.11.2016 2 z 5

Kylandovo vykoupení Kylandovo vykoupení Mia Sheridan

Z celé knihy jsem zmatená. Jistě, bylo to dobré. Jako vždy krásně napsané a děj byl z těch lepších v sérii. Pochopila jsem, že život tam je těžký, ale nějak jsem z textu necítila onu mizerii, které nejspíš chtěla autorka docílit. Jinak bylo jasné, že jeden z nich se obětuje a zajímalo mě, jakou možnost autorka zvolí (že to bude dramatické, beru jako samozřejmost). Ale tohle je v podstatě červená knihovna, ne sociální román, takže se soustřeďuje na to, co čtenáři očekávají (a tam se autorka jako vždy soustřeďuje velice dobře). Proto jsem velice ocenila poslední odstavec v knize, který všechno shrnul, čím má být poselství téhle knihy. Milý.
Ale napíšu to samé, co k Archerovi. K tomuhle textu nevhodná obálka, působí dost směšně.

15.11.2016

Co přijde pak Co přijde pak Robert Kirkman

S každým dalším dílem je šance, že mě série přestane bavit, stále menší a menší.

15.11.2016 5 z 5

Tropická deprese Tropická deprese Jeff Lindsay (p)

Já fakt nevím, jestli jsou čtenáři brání za blbce nebo to je pouze přirozený řád. Nejdřív jsem viděla seriál Dexter a teprve potom se pustila do své první knihy od JL. Chvíli mi to trvalo, ale potom si tu jízdu užila. Dexter je za námi a mě se dostane do ruky kniha, na jejímž obalu je napsáno: "Dexter je mrtvý...přichází Billy Knight"
Co?! Toho, kdo dělal obálku, bych propleska. Ale zároveň mu dala metál za super marketing. Je mi prostě záhadou, proč kniha vyšla až teď. Mohla vyjít kdykoliv během série o Dexterovi, protože autor si mezitím udělal jméno. Asi by se něco kvůli jménu prodalo. Nemohu se zbavit dojmu, že kdyby se autor po letech nerozhodl napsat pokračování, nevyšel by u nás ani tenhle prvni díl.

Četlo se mi dobře, ale chyběly mi kudrliny, ke kterým se zřejmě JL dopsal časem. Právě teď se zdržuji dalších komentářů, uvidím až po dočtení Rudého přílivu. Jestli poznám rozdíl. Třeba změním hodnocení, třeba názor celkový. Uvidíme.

12.11.2016 4 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Autorka celou knihu házela drobečky, žádný jeden velký drobek. Což byl hlavní důvod, proč jsem dočetla. Chtěla jsem dočíst a dozvědět se pravdu. Ale nehltala jsem to. Přestože čtivé, ale napínavé? To fakt ne. Po dočtení jsem odložila a kdybych knihu nečetla, žádný rozdíl by v tom nebyl.

11.11.2016 3 z 5

Daredevil: Rok jedna Daredevil: Rok jedna Frank Miller

Hodně dobré, hodně milé a ja si užila každou stránku. DD je prostě jednička. V každém podání.

08.11.2016 5 z 5

Iron Fist: Pátrání po Colleen Wingové Iron Fist: Pátrání po Colleen Wingové Chris Claremont

Na tenhle kousek jsem se těšila, strašně moc. Iron Fista jsem pořádně neznala a chtěla jsem jít do bitvy připravená. Jo, dostala jsem potřebné základní informace, díky kterým se na seriál těším ještě víc. Jenom z toho jeho oblečku mi bylo divno, což se nikdy nezmění.

08.11.2016 4 z 5

Captain America Captain America Roger Stern

Bavila jsem se jako maly děcko.

08.11.2016 5 z 5

Když pan Pes kousne Když pan Pes kousne Brian Conaghan

Ani nevím jak, ale četla jsem do noci, protože nešlo přestat. Vážně dobře napsáno, ale...kdybych byla o jednu dekádu mladší, hvězd dám víc. Proč? U podobných knih si říkám, jak jsem šťastná, že mi je tolik, kolik mi je. Protože já ty některý současný fakany fakt nechápu. Jinak bych je asi chápala...

08.11.2016 3 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Už me nebaví u každé druhé knihy psát, jak je trapné přirovnat na obalu k jiným knihám, postavám. Prosím, nedělejte to! Každá kniha i postava je unikát, kope sama za sebe!

Za mě nadšení. Stále jsem nevěděla, jestli jo nebo ne (ať žijí komentáře), ale úvod byl přesně podle mě. Střídání v krátkých kapitolách, takže jsem otáčela stránky fakt rychle. Potřebovala jsem vědět, co bude dál. A to mi vydrželo až do konce knihy. A že jsem koukala!

07.11.2016 5 z 5

Sochař Sochař Scott McCloud

Nevím, co Neil Gaiman četl, ale "nejlepší grafický román, který jsem v poslední době četl", jsem v ruce neměla. Za mě ani ťuk. Nebo vše pochopím, až budu umělec, ale teď to chápat nechci a za mě kravina kravin. Od poloviny jsem už ani nečetla, jenom si prohlížela kresbu, která byla asi to jediné, co mě zaujalo. Jinak bych zaklapla a odložila mnohem dřív.

02.11.2016 2 z 5

Temné děsy Temné děsy Paul Jenkins

Při čtení je zábava zaručena na 100% a že já se bavila přímo královsky. Ale bylo jenom dobře, že mám půjčené z knihovny. Znovu bych nečetla, protože přínos byl 0%. Zábava na chvíli, ale potom co? Ale zábava je taky fajn, takže další díl klidně.

02.11.2016 4 z 5

Země Indiánů Země Indiánů Jason Aaron

Kdybych měla hodnotit pouze provedení, dám 5/5, protože jak kresba samotná, tak barvy mi padly do oka a hezky se na to koukalo.
Kdybych měla hodnotit děj, tak bych byla taky spokojená. Jako za 4/5.
Problém je v tom, že jako celek mě kniha nebrala. Chtěla jsem zkusit kvůli kladnému hodnocení, přestože by bylo jasné, že půjdu se svým vlastním hodnocením dolů v rámci osobních preferencí. Zkusím to zprůměrovat a brát věci objektivně, ať zbytečně nezkazím průměr hodnocení.
3,5/5, takže na DK 4/5.
Update 19.11.2018 - Po opětovném přečtení se pouštím do dalších dílů série. Snad budu nadšená ;)

31.10.2016 4 z 5

Trnový princ Trnový princ Mark Lawrence

Po odebrání mordů, hektolitrů krve a explicitních výrazů, byla by z knihy další v řadě nudných pohádek. Takže super, že to tam bylo, dneska jsem na pohádky náladu neměla. Jinak celkově dobře napsaná stylem: "Trhněte si, borec jsem tady stejně jenom já a nakopu vám prdel, pokud po mém zákroku ještě něco k nakopání zůstane." Že kniha není pro citlivky je prostě fakt a navíc se jedná krutě napsanou hustou jízdu. Všema pěti!

23.10.2016 5 z 5

Všemi dary obdarovaná Všemi dary obdarovaná M.R. Carey (p)

5/5...víc v záložce Recenze...

21.10.2016 5 z 5

Nikdykde (komiks) Nikdykde (komiks) Mike Carey

Příběh Nikdykde je pro mě srdcovka. Jeho čtení pravidelně opakuji v obou verzích a ani po letech se můj názor na komiks nezměnil. Bomba. Ráda jsem v menšině (nebo komentář napsali jenom ti, kteří nebyli nadšení?), protože mě se ta úchvatná kresba líbí. Přestože napoprvé to bylo zvláštní, protože seriál je černý a temný a byl prostě prvním průstřelem. Srovnávala jsem s ním tehdy i knihu. Od toho se čtenář prostě musí odpoutat a potom si tu jízdu užije.

20.10.2016 5 z 5