Lenka.Vílka Online Lenka.Vílka komentáře u knih

Topíme se v sobě Topíme se v sobě Jasinda Wilder

Prvních 200 stran je o tomhle: kluk pozná holku, zamilují se do sebe a...to je všechno... nepochopila jsem, proč Becca tolik prožívá své rodiče (přesněji otce), když řešení bylo tak snadné (nechci spoilerovat)...a štvalo mě, že to, co se děje v Jasonově rodině je zmíněno hned na začátku a je to bráno, jako kdyby se dělo něco úplně běžného a je to vlastně ok a celé se to vyřešilo až moc jednoduše (opět, nechci spoilerovat)... když dám tyhle věci pryč, zbyde mi jednoduchý příběh na téma, jak se do sebe zamilovali dva krásní středoškolaci. A to jsme stále v ději anotace. Na dvousté stránce. Tajně jsem doufala, že mi část "o dva roky později" dá odpovědi na to, co nebylo v prvním díle. Ve výsledku mě to nebavilo. Nejspíš jsem byla otrávená z první části a i hodně zklamaná. Na mě až moc sluníčkovy, roztomilý, na duze. Jenom jsem nepochopila, komu je kniha určená. Od dvanácti do šestnácti? Ale kdybych měla dceru, tak text procenzuruju lihovkou. Ale že by starším ženám dala něco víc, než příjemné odreagování na pár hodin k vodě? Pochybuji (což je také můj případ, čtu venku na sluníčku), že je určena k něčemu víc (knih na "nepřemýšlení" je hodně a mám je ráda, ale tahle je mezi nimi kůň s handicapem).
Ale ten konec a propojení mi udělalo radost a já dávám o hvězdu víc.

30.08.2016 3 z 5

Kopanec do zubů Kopanec do zubů Adam Glass

Snad vyjde pokračování, protože....a teď nechci začít s vytkami. Ale musím. Bohužel (nebo naštěstí? Stále nevím...) jsem četla až po filmu (u nás dřív neměli), takže jsem si po zběžném prolistovani dala načas. Bavila jsem se, zasmála jsem se a kniha celkově splnila moje očekáváni. Jediným minusem je pro mě paradoxně takový výskyt Harley na úkor jiných postav. Mám ji sice ráda, ale tohle mě zamrzelo. Proto ta potřeba pokračování, jestli vyjde. Chtěla jsem dát 4* hvězdy, ale v tomhle "souhrnu" se odehrál jev pro mě velice potěšitelný. Jednotlivé sešity si jsou vizuálně podobné, takže žádné šokové přechody. A celkově hodně vymazleny barvový kabátek.

26.08.2016 5 z 5

Navždy s tebou Navždy s tebou J. Lynn (p)

Překvapilo mě a zároveň potěšilo, že tenhle díl byl opravdu jiný. Jo, všichni víme, jak to dopadne, ale u J. Lynn je mi to jedno. Jasné guilty pleasure, ke kterému se ráda vracím.

20.08.2016 5 z 5

Trest Trest John Layman

Za mě tisíckrát lepší než první dva díly. Já jsem spokojená....

20.08.2016 5 z 5

Světové krimipovídky Světové krimipovídky * antologie

Jak hodnotit knihu, která obsahuje tolik povídek? Většinu jmen jsem nikdy předtím neslyšela. Knihu beru něco jako "reklamu" na autory, kteří u ještě nevyšli a třeba by časem vyjít mohli. Něco bylo lepší, něco horší, ale celkově průměr.

19.08.2016 3 z 5

Na plechárně / Sladký čtvrtek Na plechárně / Sladký čtvrtek John Steinbeck

Obojí 5/5, ale přestože se četlo dobře, stále to není moje krevní skupina (spíš docteno, protože kniha má málo stran). Steinbecka zkouším v desetiletých cyklech, takže....za pár let to zkusím znovu.

15.08.2016 5 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Kniha mě chytla, protože měla neskutečný spád. Což bylo způsobené tím, jak je kniha psaná. Prolínání přítomnosti s použitou formou minulosti mě nutilo číst dál a dál. Příběh byl sám o sobě neskutečný a já se přikláněla jenou tam a potom zase na druhou stranu. Proto jsem chtěla být za každou cenu na konci. Abych všechno konečně zjistila. Vážně to stálo za to.

12.08.2016 5 z 5

Hrob mé sestry Hrob mé sestry Robert Dugoni

První část je klasické vyšetřování. Mám ráda flashbacky a tady jsem si jejich množství užila. Sympatická policajtka (zdá se) proti celému městu, která chce zjistit, co se stalo s její sestrou a obětovala by tomu úplně všechno.
Druhá část se z detektivky přemění na soudní drama a rozhodně neztratí šťávu první části. Já většinou na soudní dramata nejsem (a jako kousky příběhu jiných knih mě většinou otravují...zdravím Jodi Picoult!), ale tohle bylo napsané naprosto bravurně (jestli vyjdou autorovi další knihy, ráda si je přečtu).
Proč si kniha zaslouží maximální hodnocení? Za to, jak si autor celou dobu pohrává se čtenářem. Jak odvádí jeho pozornost jinam. Posledních sto stran byla napínavá jízda a když mi došlo co a jak, a kdo je vrah...to jsem vážně nečekala!

12.08.2016 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Bude mi třicet, takže jediný důvod, proč knihu číst, je jasný. Čtenářská výzva, jupí!
Dětským knihám se neříká dětské jen tak ze srandy. Haló, tady jsem, jsou pro děti a jestli je to spoiler, vlezte mi na záda. Moje o dvacet let mladší já by dalo pět z pěti. Protože nic jiného nebylo (vždy jsem brečela přes trafikou, proč je Kačer Donald tak drahý, že mi ho rodiče kvůli tomu nechtějí koupit) a já měla jenom to, co bylo po bráchovi (nejenom knihy, smutné to dětství). Jako v dospělé se ve mě perou dvě věci. Takový rozkol.
Mám hodnotit tak, jak to upřímně vidim teď? (Mezi těma většinovýma 5/5 bych fakt svítila.)
Mám hodnotit hodnotit tak, jak se mi to líbilo jako malý holce? (To by bylo lživé hodnocení, už fakt nejsem malá holka.)
Mám z obou hodnocení udělat průměr? (Do toho se mi moc nechce. Sice tím nikoho nenastvu, ale bude se mi blbě spát.)
Tak jo, nadechni a dej jednu hvězdu. Za odvahu. Sama sobě. Že jsi to v tomhle věku přečetla.

09.08.2016 1 z 5

Leova šance Leova šance Mia Sheridan

Naprosto zbytečná kniha. Mě nevadí "druhé pohledy", ale tohle mě bavilo stejně jako Leo, tudíž nic moc. Asi je to tím, že Archerův hlas byla prostě dobrá kniha a tenhle příběh mě jednoduše nebavil. Počkám na další díl.

03.08.2016 2 z 5

Punisher: Vítej zpátky, Franku část 1 Punisher: Vítej zpátky, Franku část 1 Garth Ennis

Už dlouho se mi nestalo, že bych se u komiksu tolik třískala. Při pohledu na na ledního medvěda (a jeho výrazu, nehledě na to, jak mám ráda zvířátka), co dostane pěstí od Franka Castla, jsem se málem počůrala smíchy. Ale přiznám se, hvězdičku strhnu z jediného důvodu. Střechová scéna. Kdo četl ví. Mě jak prostě někdo šáhle na rudýho mufíka, tak vidím rudě. I když jde o Punishera.

03.08.2016 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Kniha to má u mě dost podobné jako film. Film jsem rozkoukala několikrát (knihu jsem začala číst taky na několikrát), ale nikdy jsem se nedostala až na konec (narozdíl od knihy, kde se mi to nějakým kouzlem povedlo). Svým způsobem to mělo být dobře, protože jsem neměla potřebu porovnávat (v téhle knize pro mě při čtení stejně nešlo o děj, ten jsem znala celý, ale jak je kniha napsaná). Bez přečtení Zelené míle, bych mohla existovat dál s tím, že jsem o nic nepřišla. Ale já knihu přečetla a asi jsem bez citu a duše, když si čtu všechny ty nadšené komentáře tady na DK. Ale za mě lepší průměr. Škoda.
Dovětek z roku 2021, kdy jsem do Kinga už byla zamilovaná na 163% a četla sešítky Zelené míle: Teď bych dala pět hvězd a komentář napsala úplně jinak ;)

30.07.2016 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Začala jsem číst s velkým očekáváním. Proto jsem taky myslela, že budu hodně kritická. První díl jsem zaklapla s reakcí: "A co jako? Další knihu." Překvapení, tenhle díl byl naprosto úžasný. Četlo se mi dobře, děj byl super, celkově to příjemně odsýpalo a stále něco dělo. Číst Půlnoční korunu mě prostě bavilo, takže kniha splnila moje očekávání. A jo, překvapila mě, přestože autorka používání naprosto obehraná vztahová schémata, pokud jsem se soustředila na to ostatní, byla jsem překvapená. Po prvním díle příjemná změna.

24.07.2016 5 z 5

Pronásledovaná Pronásledovaná Jennifer Hillier

Takže Pronásledovaná. Kniha s naprosto debilním překladem názvu, který tím společně s anotací uvádí čtenáře v pořádný omyl. Čekala jsem proto Stalkera, ne Criminal Minds. Knížka začíná rozchodem, a to společné co bylo předtím, je zmíněno pouze okrajově (to mě potešilo). Proto jsem doufala, že to "pronásledování" dostane víc prostoru než "věznění". (V ten moment jsem se teprve podívala na originální název knihy.) Ale...dokonale napsaná kniha, jejíž konec mě dostal, protože jsem ho nečekala. Že je to takhle?! Rozhodně se pustím do dalších knih autorky a to pokračování by mohlo být super (jenom už ne další Radiohead, ať to nepůsobí, že jsou divná sebranka).

24.07.2016 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Jak mi bylo slíbeno, tak se stalo. Netopýra jsem dočetla, ale nijak zvlášť mě nedostal, ale Švábi, jo to bylo mnohem lepší. Dalsi díl si proto přečtu hodně ráda.

19.07.2016 5 z 5

Odpusť mi. Megan Odpusť mi. Megan Abbie Rushton

Úplně stejný výsledek jako u knihy Kečupová mračna. Anotace navnadila a já jsem se na knihu skutečně těšizačátku se mi četlo dobře. Ale potom už to nebylo tak dobrý (dějově a ani mě to čtení ke konci nebavilo jako na začátku). Vlastně mě překvapilo, že jsem knihu dočetla až do konce. Ne propadák, ale ani nic výjimečného.

14.07.2016 3 z 5

Dexter je mrtvý Dexter je mrtvý Jeff Lindsay (p)

Být tohle první kniha od autora a být Neználek, tak odlozim na straně šedesát. Protože ruku na srdce, co se stalo do té doby, než zmizely děti? Navštívili jsme fakt hodně restaurací, vystřídali hodně hotelů (ale to je v pohodě, já bych taky nezůstala na pokoji s mrtvolama), pokecali s bráchou. V podstatě se začne něco dít, až po dvousté stránce (z třista). Asi jsem citlivka nebo je pro mě Dexter jako staré pohodlné boty. Protože mě nadchla každá stránka. Jinak jako obvykle skvěle napsané (škoda, že jsem neměla čas, jinak bych přečetla za jedno odpoledne) a neskutečně čtivé.

10.07.2016 5 z 5

Drákulova výzva Drákulova výzva Brian Edmund Posehn

Naprosto dokonalé, od začátku do konce. Vo tom žádná. V jednom jediném jsem ale měla stejný problém jako s tímhle magorem na velkém plátně. Popkulturní odkazy. Já je zbožňuju a čím víc tím líp. Ale do háje ten překlad?! Jasně, aby se lidi chytali a ten vtip pochopili, tak to převedou do českých reálií. Já preferuju nechat to a raději zavolám na pomoc strejdu Gogla. Neříkám, že to zabilo všechno, co šlo. Ale podstatnou část jo. Ale střílení vtipů a narážek do vlastních řad to vyrovnalo (a vážně pobavilo). Deadpool má jediné štěstí. Že mám pro něj slabost.
Jinak všechno to ostatní plácání bylo super.

07.07.2016 5 z 5

Dlouhá trnitá cesta z pekla Dlouhá trnitá cesta z pekla Neil Strauss

O životě MM jsem znala jenom základy (nejsem fanda na 100%) a nikdy nezapomenu, jak jsem ho poprvé slyšela. Bylo mi dvanáct, hledala jsem se (ale věděla jsem, že pop už nikdy víc) a nakonec jsem se našla (správným směrem i zvukem, takže děkuju).
Celá kniha je prostě a jednoduše úchvatná a geniální. Jsem ráda, že jsem ji konečně přečetla. Jenom to mohlo být dřív, ale co...

04.07.2016 5 z 5

Kečupová mračna Kečupová mračna Annabel Pitcher

Být o deset let mladší, asi skáču radostí. Jenže takhle, upřímně nevím. Líbilo se mi, jak je kniha napsaná. Občas jsem se usmála a občas dokonce rozesmála. Byla jsem zvědavá na ono tajemství. Jenže k němu byla moc dlouhá cesta. Autorka rozvedla příběh puberťačky, která mi ve výsledku nebyla sympatická a dost dlouho mi lezla na nervy. Jenže jak šel děj dál, nechápala jsem, proč to "Zoe" píše zrovna tomu, komu píše. Já teda nejsem chlap a už vůbec nejsem ve vězení, ale tyhle dopisy bych nejspíš nečetla. Jedině kdybych už měla kompletně přečtenou vězeňskou knihovnu.

01.07.2016 3 z 5