Lenka.Vílka Online Lenka.Vílka komentáře u knih

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Naprosto dokonalá kniha, která mě držela v neustálém napětí. Zakousla se do mě a nepustila. Teda, pustila. Na poslední straně. Ale potom se mi stýskalo. Skvělý příběh, výtečná atmosféra, dokonale napsáno. Doporučuji.

18.05.2016 5 z 5

Od zítřka budu sexy třicítka Od zítřka budu sexy třicítka Pamela Redmond Satran

Je to pár týdnů, co jsem náhodou narazila na seriál Younger, který mě oslovil a bavil. Tak jsem se pustila do knihy, která mě až tak moc neoslovila a nebavila. Příběhově ok, ale problémem byl text. Suché a nezáživné. V podstatě jsem dočetla kvůli seriálu. Ale jo, četla jsem horší.

15.05.2016 3 z 5

Rychle a nespoutaně Rychle a nespoutaně Kristy Bromberg

S každým dalším dílem šlo mě hodnocení dolů. A tenhle díl to završil. Každá série mi nemusí sednout, i když žánr můžu. S tím zvládnu žít.

13.05.2016 2 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Už je to déle, co jsem knihu četla. Po shlédnutí filmu, který mě strašně moc nadchnul. Což ve výsledku bylo v porovnání s knihou skoro nic. Dodnes i po těch letech knihu řaďím mezi to nejlepší, co jsem kdy četla.

13.05.2016 5 z 5

Arrow: Kniha první Arrow: Kniha první Geoff Johns

Stále jsem na vážkách, jestli knihu označit jako naprostou blbost a zbytečnost, která kdyby nevyšla, nikomu by nechyběla. Nebo jako dokonalý sběratelský kousek pro milovníky Arrowverse. Tak jak teda? A nebo B? Kniha Arrow 1 je určiná pro úzkou skupinu čtenářú lomeno sledovatelů a to je její hlavní problém. Je složená ze střípků, dovětků a episodek, které skalnímu fandovi udělají radost a něco řeknou, ale jinému ne (natož někomu, kdo seriál neviděl), protože tady není děj. Jednotlivé výseky dávají smysl pouze v celku. Já seriál žeru (a tím myslím, že žeru jako doslova), ale v opačném případě by mě určitě kniha tak nebavila. Nejvíc mi jednoznačně udělaly radost kapitoly Huntress.
A potom je tady ta druhá stránka. Je to jenom o prachách? Možná v Americe, ale u nás si prodejností tak jistá nejsem. Ale dokud jsou kupci...neříkám, nekupujte, ale celkově z mého pohledu je přínosnější kniha Green Arrow-Rok jedna.
Takže jak? A nebo B? Kašlu na objektivitu, jsem sobecká a budu myslet pouze na sebe. Jsem rozhodně pro B. A jestli vyjde Arrow 2, knihu si určitě koupím.

11.05.2016 4 z 5

Zázraky: Marvels Zázraky: Marvels Kurt Busiek

Naprosto originální a neskutečně dobré. Takový jiný pohled. A to mě bavilo. A kresba, přestože asi nemusí sednout každému, mě ohromila a bavila.

10.05.2016 5 z 5

Uncanny X-Men: Dark Phoenix Uncanny X-Men: Dark Phoenix Chris Claremont

Dokonalý příběh, který ze začátku rušila kresba (barvy...než jsem si zvykla). Potom to byla jízda a čtení mě náramně bavilo.

10.05.2016 4 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Naprosto náviková záležitost (spoiler...chystám se na další díl) a kniha, ve které jsem si oblíbila všechny postavy. Po dlouhé době kniha, která už svou první větou zaručila, že mě bude bavit (mluvím o úvodu, kde dojde k vraždě...hned jsem potřebovala vědět víc o muži, který není vrah...). Hlavně mě zajímal jaký zlom autoři použijí, že se hlavní postava stane součástí vyšetřování. Už po pár větách mě Sebastian štval a jeho charakter byl pro mě nesnesitelný (ano, jeho důvody naprosto chápu, ale i tak...). Ale naštěstí je kniha napsaná tak čtivě, že jsem jí kvůli tomuhle detailu nestihla odložit a zjistila, že on ten Sebastian není vůbec špatný chlap. A přiznám se, když poprvé znínili ten důvod, proč se k týmu přidal, napadlo mě jediné: ten vrah je ten, koho sám hledá?! Ještěže jsem si dopředu nepřečetla obsah dalšího dílu. Odpadla by mi jedna teorie....

04.05.2016 5 z 5

Zkrocení bouřliváka Zkrocení bouřliváka Samantha Towle

Druhý díl se mi četl lépe než první, ale tím netvrdím, že mě bavil víc. Prvních sto stran je jenom sex. Nic proti, na následujících stránkách byl děj, takže ok. Ale když ten děj nakonec přišel, no, nebylo tam nic zajímavého ani překvapivého. Asi všechny její knihy budu srovnávat s knihou Trable, která byla dokonalá.
Ale musím vypíchnout bod z knihy, který mě fakt rozesmál a zmátl. Že drsňák jako Jake zná One Tree Hill. Hned jsem si ho představila, jak sedí u bedny a fandí "tomu lepšímu" a přeje si, aby Peyton konečně pochopila, že je víc :D

26.04.2016 3 z 5

Zero: Krize Zero: Krize Aleš Kot

Něco tak dobrého jako Zero jsem nečetla už hodně dlouho! Přestože je každá kapitola od jiného autora, líbila se mi každá stejně. Jiný styl, jiné pojetí, pokaždé dobré. Zírala jsem na každé stránce. Jsem moc ráda, že se mi Krize dostala do ruky.

25.04.2016 5 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Naprosto dokonale napsaná kniha, která mě bavila od začátku do konce. Za mě jednoznačně překvapení, které udělalo radost, protože jsem už nad Greenen skoro zlomila hůl. Ale ve spolupráci s Levithanem jsem si to užívala.

23.04.2016 5 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Tohle je hodně speciální kniha. Buď jsem se smála nebo uculovala nebo prostě jenom zírala, jak tohle může někoho napadnout. V podstatě absolutní blbost, která je předělaná do naprostého skvostu tak naprosto jedinečným způsobem, že jsem se občas přistihla s otevřenou pusou. Jak problémy řeší zvířátka? Stejně jako lidi...utečou. Skvělé. Doporučuji. Časem přečtu znovu.

20.04.2016 5 z 5

Třetí světlo Třetí světlo Claire Keegan

Čteno hned po sbírce Modrá pole, takže to trochu beru jako "pokračování" a jsem stále stejně okouzlená. V knihovně jsem hledala jinou autorku a našla toto. Takže jsem moc ráda.

15.04.2016 5 z 5

Lesáková dcera 5/5
Na samém kraji moře 5/5
Kapitulace 4/5
Noc jeřabin 5/5
Každá z povídek je jiná. Psaná jinak, přesto dobře. Kniha se mi naprosto líbila a celé se to četlo moc dobře. Autorka má dobrý styl psaní, který mi vyhovoval.

14.04.2016 5 z 5

Zlatá vstupenka Zlatá vstupenka Brendon Burchard

Přečteno na jeden zátah. Podobné knihy nečtu, ale tady "to podstatné" bylo zabaleno do příběhu, který se dobře četl a jako celek mě bavilo.

12.04.2016 4 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Přiznám se, že mám trilogii doma. První díl jsem četla v období, kdy ho četl každý. Jenže mezi prvním a druhým jsem měla mezeru. Hodně dlouho mezeru, ve které jsem přečetla spoustu dalších (lepších, ale i horších) knih na podobné téma, takže přestože jsem druhý díl úspěšně dočetla, trvalo mi dlouho se k němu překecat a přelouskat. Proto jsem si knihu Grey půjčila z knihovny už teď (než na ní bude pořadník a čekání přes rok), abych to už měla z krku (?). Protože upřímně, mě slogan: „Dostaňte se do jeho hlavy“, pouze odradil. Protože když jsem byla v hlavě Anastázie, chtělo se mi dost často blinkat nad tou holčičkou, jak je hloupá, naivní atd. Bála jsem se „Vnitřního boháka“, když jsme teď v jeho pomatené hlavince. A co jsem teda dostala?
Vnitřní monology Christiana jsou stejně děsivé jako ty Any. A úplně stejně schyzofrení. Jenom…když už se na třetí stránce zmíní, že je Ana dokonale šu****lná a jak je z ní po jedné vteřině vydřený, jenom mě to otrávilo. Stále dokola. Jak by jí zmlátil, co by udělal a jak udělal, ale co by si o tom pomyslela. Takže vnitřní bohyně má dovolenou, ale ubrečený cápek má prim. Takže co je v téhle knize nového? Nevím, jestli to je překladem nebo autorkou. Jako kdyby si autorka v mezičase psala do deníčku tak dlouho, až se vypsala (že to po stylistické stránce není takový průšvih jako první díl). Věčné opakování je dalo by se říct autorčin trademark, takže to už ani neřeším. Ale ve výsledku je to přepis do jiného pohledu a nic víc. Lepší nic jiného neočekávat. Dokonalá kniha na odpoledne a potom jít dál. K ostatním knihám. A taky není šance, že si knihu Grey znovu přečtu. Ale rozhodně se mi četlo lépe a celý text byl stravitelnější než Padesát odstínů šedi.
PS: jeden by řekl, že autorka vymlátí z tématu něco v rámci rozboru psychologie (prostor tam byl). Možná je lepší, že se o to nepokoušela. Nejsem si totiž jistá, jestli by to jako autorka zvládla.

08.04.2016 3 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Knihu jsem začala číst na doporučení a dost stránek nechápala proč. Proč se ten dotyčný domníval, že se mi kniha bude líbit? Proč jsem vlastně začala číst?
Prvních sto stran jsem knihu několikrát odložila s tím, že tohle číst nebudu. Že nechci číst příběh sobeckého kluka, který je podělaný ze všeho kolem sebe. Problém byl ale v tom, že jsem se na příběh dívala "evropskýma očima". Já žiju v zemi, kde jsou podstatné činy. Amír žije v zemi, kde je důležitější, komu se narodíte (tedy, jakému otci), než to jaký člověk jste ve svém srdci. Při odjezdu Alího a Hasana, jsem se rozbečela. Byl to pro mě jaký si zlomový bod v ději. A od té doby jsem četla bez zastavení. Do poslední stránky.

03.04.2016 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Nemám tušení, jak tuhle knihu hodnotit. Na jednu stranu se jedná o naprosto zbytečnou publikaci na téma, které vlastně vůbec nikoho nezajíma (tak si to myslím já) - (většina lidí netouží po tajemství produktu průmyslu, ale chtějí rozebírat jeho výsledek), ale na druhou stranu neskutečně vtipně napsaná kniha, která mě vážně bavila (jestli se na ni "Saša" skutečně podílela pouze sama bez pomoci jiných, klobouk dolů...nebudu tady lhát...Marii Doležalovou znám z té jedné role...do divadla nechodím a české filmy moc nemusím). Ale taky si nedokážu představit, že mám knihu v knihovně a vracím se k ni. Přečetla jsem, bylo to fajn a zase vrátím do knihovny. Tak nějak (neplánuji hereckou kariéru). A ten formát knihy...no jako člověk zvyklý dát si knihu na koleno na gauči a číst v sedě, jsem nebyla moc nadšená. Ale obsah knihy vyvážil formát. Snad napíše další knihu. Přečtu si jí.

27.03.2016 4 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Dobře, kdo čeká nějaký posun od prvního dílu, je buď naivní nebo nekonečný snílek. Stále se nejedná o nějakou vysokou literaturu. Stále kniha není žádná dokonalost. Ale na druhou stranu je to stále brutálně čtivá kniha! Já byla na konci a prostě...těším se na další díl. Občas si ráda přečtu něco, u čeho nemusím přemýšlet a to knihy Anny Todd splňují. Ano, stále opakující se vzorec z prvního dílu nikam nezmizel a všichni víme, že ona mu (a on jí) nakonec odpustí (to se nejedná o spoiler, ale kdo má IQ dostatečné, aby zvádnul číst, snadno si domyslí i toto), a že všechno bude na mráčku štěstí. Naruší to pouze "to na konci" jako v díle prvním. A to mě baví. Autorka mi dává důvod, proč si koupit i další knihu...a o to jde.

22.03.2016 4 z 5

Noční film Noční film Marisha Pessl

Zaujal mě příběh, který je v knize. Jednoznačně. Po vizuální stránce originální, nevybavuju si knihu, která by byla takhle udělaná. Ale potom jsem se začala prokousávat dějem a bohužel z toho byla nadprůměrná kniha. Ale i tak hodně dobrá.

21.03.2016 4 z 5