Lenka.Vílka Online Lenka.Vílka komentáře u knih

Tajemné touhy Tajemné touhy Jennifer L. Armentrout

Na autorku v jiném žánru jsem byla hodně zvědavá. A dostavil se stejný efekt jako u Jamie McGuire. Její nadpřirozeno je sice dobře napsané (to jednoznačně, Jennifer prostě umí), ale nedostalo mě tak, jako její ostatní knihy. Ale jinak jsem byla spokojená. Až na to, že jsem knihu nepřečetla tak rychle, jak jsem u autorky zvyklá (jedno odpoledne).

17.03.2016 4 z 5

Anarchie, stát a utopie Anarchie, stát a utopie Robert Nozick

Nebudu tvrdit, že souhlasím se vším, ale dobře napsané a dané dohromady...

16.03.2016 5 z 5

Čtenář z vlaku v 6.27 Čtenář z vlaku v 6.27 Jean-Paul Didierlaurent

Ze začátku jsem měla obavy, že nedočtu. Nedokázala jsem se prostě začíst. Ale potom se to zlomilo a já četla vlastně docela dobrou knihu.

13.03.2016 4 z 5

MY3 MY3 Grant Morrison

Je libo Whiskas? Nebo Pedigree? Nebo trochu masakru s neobvyklými hrdiny? Masakr na 100%. Já byla spokojená.

09.03.2016 5 z 5

Tvé překrásné já Tvé překrásné já Chuck Palahniuk

Já se bavila jako blázen! Po přečtení anotace (ne komentářů), jsem přesně nevěděla, kam až to zajde...a že zašlo...daleko a příjemně. Za mě max.

09.03.2016 5 z 5

Pod kůží Pod kůží Sabine Durrant

A ona se ne a ne furt vykecat! Další kniha, která se otírá o Zmizelou! Další kniha, která se otírá o Zmizelou a za mě naprostá katastrofa. Nejsem náročný čtenář, přečtu i klidně blbost, když je dobře napsaná. Za mě nedočteno, nehodnoceno a už abych knihu vrátila do knihovny.

06.03.2016

Láska pod parou Láska pod parou J. Lynn (p)

Pokud přiznám, že jsem měla z knihy obavy, bude to pravda pouze napůl. Měla jsem strach, že to dopadne jako s první knihou (že se mi potvrdí, že je série Frigid horší než Wait for you). Že faktorem spojujícím příběhy bude místo, kde se děj odehrává, a zbytek bude shodný s knihou Jako led. A ono to ze začátku tak působilo (už při druhém "kempování" jsem měla obavy, že se kniha zvrhne špatným směrem). Naštěstí se ukázalo, že tahle kniha má víc. V podstatě by měla víc, ať by měla cokoliv s porovním s knihou předchozí, ale...tohle bylo jiné. Byla jsem prostě nadšená. A přestože každý čtenář ví (nedoufá v to, ví to), jak příběh dopadne, je cesta jasná (přestože se některé pasáže čtou těžce) a konec potěší. Asi jsem měkota. Mám totiž ráda stejné konce jako Dave...

04.03.2016 5 z 5

Zjizvení Zjizvení Petra Neomillnerová

Až při čtení třetího dílu mi došlo, proč se mi druhý až tolik nelíbil. První dva jsem četla hned za sebou a teď jsem si dala větší pauzu a jsem byla nadšená. Naprosto a jednoznačně povedené. Celkově jsem měla s autorkou a jejími knihami trochu delší pauzu, takže jsem se zase nažhavila a je mi jasné, co bude následovat.

04.03.2016 5 z 5

Tváře smrti Tváře smrti Antonio S. Daniel

Kresba: *****/*****
Level ujetosti: *****/*****
Příběh: ***/*****
Celkově mě to bavilo. Jenom...forma byla perfektní a dokonale odvedla pozornost od příběhu. A to bylo dobře, jinak by výsledek nebyl tak dobrý.

04.03.2016 4 z 5

Shannarův meč Shannarův meč Terry Brooks

Můj komentář není klasický komentář. Spíš je to text rozdělený na dvě části. První část (mé hodnocení) je krátká a výstižná. Druhá část obsahuje můj emoční výlev pro většinu populace naprosto zbytečný a nepodstatný.
Část první: hodnocení *****/*****
Část druhá: emoční výlev
Přiznám se. O knize jsem předtím neslyšela. Jestli jsem jí knihovně ignorovala, protože jsem jí neznala, je věc jiná. Prostě jsem si přečetla, že podle nějaké knihy bude nějaký seriál. A pak mi všechno vypadlo z hlavy. Že je nějaký seriál, mi připomnělo až to, když odvysílali jeho první díl. Což mi připomnělo, že jsem si chtěla přečíst nejdřív knihu. Nicméně, já nejdřív viděla ten první díl. Fantasy pro puberťáky? Vysílá Mtv. Všechno bylo barevný a každá postava nebesky krásná a Manu Bennett. Ach, krásná kombinace. Tak si přečtu obsah knihy a komentáře na DK. Hmm, já četla jenom Hobbita, takže o Tolkieovi vím jenom…no asi jenom to, že už je po smrti (protože jeho knihy jsou fakt starý). Takže Shannarův měč je pouze sprosté vykrádání Tolkiena. Ok, z televize mi to tak nepřišlo. O to větší motivace k přečtení. Začala jsem. První strany jsou peklo. Chápu, chápu, má to víc dílů, kniha musí mít úvod, musí se nám vysvětlit, co, jak, proč a za kolik, ale brutus núďo. Knihu jsem odložila, mezitím přečetla pár dalších a vrátila se k ní po měsíci. A bylo to super, naprosto úchvatný. Skvěle napsané, dokonalý příběh a celkově vau efekt. Rozhodně se pustím do dalšího dílu. A taky do seriálu. Jedna silně výstižná recenze mě překecala, že to bude jízda. Tak jdeme do toho…

03.03.2016 5 z 5

Biomanžel Biomanžel Michal Viewegh

Biomanželka šla, biomanžel si zlomil nohu hned po prvním kroku. Už to ani vtipné nebylo...

02.03.2016 1 z 5

Leo Leo Mia Sheridan

Od prvního dílu propastný rozdíl...na něm jsem našla něco pro mě originálního. Kniha se mi četla dobře, to uznávám (připouštím a nestydím se za to i přes mé hodnocení), ale zapadne v průměru žánru (já rozhodně znovu číst nebudu). Pokud někdo čte pouze tenhle žánr, bude nadšený (obsahuje všechny prvky a postupy, které má mít), ale já čtu i jiné (proto zvládnu být kritická). Ano, přečtu si i další díl, ale nečekám pecku. Ale pokud budu příjemně překvapená, pouze mě to poteší.

26.02.2016 2 z 5

Bílá lvice Bílá lvice Henning Mankell

Z takhle tlustého Mankella jsem měla obavy. První dvě knihy série jsou skoro o polovinu hubenější, takže jak? Autor se bravurně vykecává a já mu to žeru. Baví mě jeho rozpitvání každé věci, myšlenky, dokonce i blbé mouchy na stěně. Můj komentář bude tentokrát krátký (nechci se už zabývat tím, jak jsem smutná z toho, že lidé porovnávají Mankella se současnými autory a potom jsou zbytečně zklamaní), prostě napíšu, jak to je, Svělá kniha, dokonalý příběh, jedinečný autor. Maximální hodnocení. A Kurt je pořád stejný borec.

25.02.2016 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Začnu tím, že se mi nejen líbila první kniha, ale celá série. Ale teď k první knize. Číst ji bylo jako vzít své oblíbené pasáže ze svých oblíbených knih, poskládat je do jedné knihy a vuola, Návrh je na světě. Což neberu jako mínus, ale překvapivě jako plus. Hodně velký plus. Vždy mě překvapí, když autor správně vyváží možnosti a z inspirace se nestane vykrádání (děsivé, jak moc často se to v poslední době děje). A jelikož to toleruji u hudby, jsem schopná to překousnout i u knihy (když je výsledek vlastně dobrý). Jenom mě překvapilo, že Justin tam byl tak na malém prostoru, když zápletka knihy je v podstatě založená na něm. Ale nakonec jsem mávla rukou, protože to bylo jenom ku prospěchu :)

24.02.2016 4 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Dobře, konečně dočteno a jsem docela zmatená. Četla jsem pouze pochvalné recenze a hodnocení na DK je taky lichotící. Už je to trochu déle, co jsem četla knihu, kde jsou vlci, takže jsem se těšila.
Začnu obálkou. Ta je totiž luxusní. Kdybych v knihkupectví nevěděla co a jak, a tam uviděla tuhle knihu, sáhnu po ní už jenom kvůli tomu přebalu. A potom "vnitřní fazona". Modré písmo mě zaujalo (jo, jo, na Šepotání se teprve chystám...), stejně jako krátké kapitoly, střídání pohledů a teplota u každé kapitoly. Měla jsem stach, že bude mít kniha pomalý rozjezd (tady se to nakonec nekonalo, ale...). Kniha ho nakonec neměla, možná proto mi prvních padesát stran přišlo nejšmrncovějších. Potom z toho byl pro mě sice průměrný příběh, ale na druhou stranu strašně krásně napsaný. Proto jsem nevěděla, jak knihu zhodnotit. Víc ale nakonec dát nemohu. Uvidíme, jak to bude s dalším dílem...

22.02.2016 3 z 5

Zmrtvýchvstání Zmrtvýchvstání Michael Punke

Předem zmíním, že jsem film neviděla. Bylo mi slíbeno, že v něm Leo jenom buď sedí, leží a jednou přes něj přejde medvěd. Ano, přišla jsem o Lea a vždy sladkého Toma Hardyho...ale dostala jsem naprosto dokonalý příběh, krásně napsaný a podaný. Přečteno na jeden zátah.
PS: hodlám kliknout na "Nominovat na knihu roku 2015". Kdyby šlo dát víc hvězd než pět, udělám to...

18.02.2016 5 z 5

Smrtná zima Smrtná zima Kate A. Boorman

Knihu jsem si půjčila z knihovny, ale až doma jsem zjistila, že jí nejspíš nedočtu. Jak to tedy dopadlo? Přečetla? Nepřečetla?
Na obálce stojí, že se kniha bude líbit fanouškům Hunger Games (četla jsem, nejsem 100% fanda) a Labyrintu (rozhodně nejsem fanda) a milovníkům knih Patricka Nesse (nic od něj jsem nečetla). Obsahem kniha připomíná Vesnici (film, který je tak brutálně nudný, až jsem měla pocit, že sleduju "Znamení 2", film, o kterém jsem se do té doby domnívala, že jeho laťku nudnosti nic nepřekoná) s kombinací knihy Les rukou a zubů (kniha, kterou jsem dočetla jen tak tak a půjčila kamarádce...napořád). Ale jsem silná žena, která se nebojí výzev. Začala jsem číst.
Začalo to psaním v přítomném čase, které toleruju pouze v případě dechberoucího (tady se to nedostavilo) příběhu, který zvládne dostatečně upoutat mou pozornost, až se na onen přítomný čas nesoustředím. První polovinu kniha udržela mou pozornost, protože jsem doufala, že to bude lepší. Překvapko!...Nebylo. Druhou polovinu jsem přeskakovala a dočetla jenom proto, že jsem v poslední době nedočetla tolik knih, až to hezký nebylo, a chtěla jsem vyrovnat skóre přečtených/nepřečtených knih. Tohle bylo donucené a vymučené přečtení. Každý den nemůže být ale posvícení.

18.02.2016 2 z 5

Láska s chutí makronky Láska s chutí makronky Sarah Vaughan

Za mě kniha s absolutně nulovou čtivostí. Těšila jsem se na ní kvůli tématu, ale nezvládla jsem nudný styl textu (podobně psané knihy mi sednou pouze v případě, že jsem zaujatá příběhem na 100%, tady to bylo pouze na 50%). Nakone jsem úplně vypustila děj a listovala stánkami. Když jsem narazila na radu, zajímavost na začátku kapitol, četla jsem, ostatní ne. Škoda. Knihu proto nehodnotím, za mě beru jako nedočtenou. Ale její dobré hodnocení chápu.

17.02.2016

Až na konec všech dní Až na konec všech dní Jodi Picoult

Až na konec všech dní...příběh jedné lásky...citlivě napsaný příběh, který mě dojal...od Jodi jsem už ale četla i jiné knihy a snažím se neporovnávat. Takže: dobře napsané, hezký příběh, ale něco mi chybělo (stejně jako u všech ostatních starších knih autorky). Jinak spokojenost.

17.02.2016 4 z 5

Pravda a jiné lži Pravda a jiné lži Sascha Arango

Kniha je psaná vážně čtivě. Největší její plus. Ale nějak jsem se ztrácela v tom ostatním. Kniha nebyla špatná, ale bohužel mě nijak zvlášť nebrala. Nezakousla jsem se.

13.02.2016 3 z 5